Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Morel USUB 1003

Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
Morel USUB 1003
5.399,00zł
Netto: 4.389,43zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: USUB 1003
Wyświetleń: 170
Oblicz ratę

Morel USUB 1003 - Subwoofer aktywny 

 

Subwoofery aktywne Morel z serii USUB dostępne są w rozmiarach 8, 10 i 12 cali czyli kolejno: USUB 803, USUB 1003 i USUB 1203 i dostarczają wysokiej jakość dźwięk Hi-Fi w zastosowaniach stereo i kina domowego. 

 

Wyposażono go w jedną membranę aktywną i dwa pasywne radiatory (membrany pasywne), zapewniające wyjątkowo mocne basy. Wzmocniona, solidna obudowa zamknięta wykonana jest z grubej mieszanki drewna z wewnętrznymi wzmocnieniami, a zdobi ją i chroni elegancki górny panel ze szczotkowanego czarnego aluminium.

 

 

Zaprojektowany z myślą o lepszej jakości dźwięku

Poprzez obudowę zamkniętą (bez portu bass reflex), podwójne pasywne membrany współpracują ze sobą, aby zapewnić zwarty i mocny bas oraz umożliwić falom dźwiękowym bezproblemowy przepływ przez obudowę, eliminując jednocześnie wibracje.

Ten mały subwoofer może działać tak samo jak większy subwoofer z portem. Konstrukcja USUB zapewnia lepszą jakość dźwięku i dynamikę basów przy minimalnych zniekształceniach.

Pozłacane 24-karatowym złotem terminale dodatkowo zapewniają wysoką jakość dźwięku i maksymalną wydajność.

 

Energooszczędny i wyposażony w wyjątkową technologię cyfrowego wzmacniacza

Subwoofery Morel serii USUB, wykorzystują najnowocześniejszą technologię, zasilane są przez cyfrowy wzmacniacz klasy D, aby zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym wytwarzaniu bardzo małej ilości ciepła. Są wyjątkowo energooszczędne, a w trybie gotowości zużywają mniej niż 0,5 W, co czyni je jednymi z najbardziej ekologicznych dostępnych subwooferów.

 

Łatwe dostrojenie

Morel USUB zawiera elementy sterujące, które zapewniają, że bas będzie taki, jak lubisz, niezależnie od tego, czy chodzi o thriller, czy o ulubioną muzykę.  Na tylnym panelu znajduje się regulacja głośności, zwrotnica dolnoprzepustową i kontrola fazy, przez co Morel USUB zapewnia optymalną integrację systemu.

 

Wykrywanie sygnału

Po wybraniu opcji „Automatyczne wykrywanie sygnału” w przypadku braku sygnału wejściowego przez około 15minut, subwoofer automatycznie przełącza się w tryb gotowości oszczędzającym energię. Zasilanie włączy się ponownie, gdy sygnał powróci. 

 

Wersja 12-calowa Morel USUB zawiera bezpłatną aplikację iWoofer, która pozwala dostosować pasmo przenoszenia i moc basów ze smartfona.

 

Umiejscowienie subwoofera

Niskie częstotliwości basowe są dookólne, co oznacza, że subwoofer zazwyczaj można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu kina domowego, uzyskując dobre rezultaty.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki niskotonowe:1x10 cali + 2x10 cali mebrany pasywne
Bas-refleks: NIE
Membrana pasywna: 
  • TAK
  • 2
High Level: TAK
Moc ciągła (RMS): 250W
Klasa:D
Pasmo przenoszenia: 20 - 160Hz
Kontrola fazy subwoofera: 
  • TAK
  • 0
  • 180
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: NIE
Wi-Fi: NIE
Bluetooth: NIE
Wejścia 2xRCA liniowe: 2
Cyfrowy wyświetlacz:NIE
Łączność subwoofera:Przewodowy
Regulacja głośności:TAK
Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet:NIE
Pilot:NIE
Wysokość:37.08 cm
Szerokość:37.08 cm
Głębokość:33.02 cm
Gwarancja:24 miesiące

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO