Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

NAIM NAC 552

NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
NAIM NAC 552
  • Stan: Dostępne
  • Model: NAC 552
Wyświetleń: 2341
144.999,00zł
Netto: 117.885,37zł
Oblicz ratę

Przedwzmacniacz NAIM NAC 552 wraz z zasilaczem 552 PS 

 

Nasze przedwzmacniacze uosabiają wszystko w co wierzymy. Poczynając od rewolucyjnego przedwzmacniacza NAC 12 z 1974 roku, firma Naim na nowo określiła zasady i wyznaczyła standardy dla innych producentów.

 

Referencyjny model przedwzmacniacza NAC 552 także spełnia te warunki: jego charakterystyczna, dwumodułowa budowa odróżnia go od konkurencji tak samo, jak nieskrępowana muzykalność, w której odzwierciedlone są nasze podstawowe wartości. To najlepszy przedwzmacniacz, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy i jaki jest obecnie dostępny na rynku.

 

Przedwzmacniacz NAC 552 został zaprojektowany bez kompromisów i ograniczeń, podobnie jak każdy produkt naszej serii 500. To klasyczna konstrukcja firmy Naim, konstrukcja dwumodułowa, z zasilaczem w oddzielnej obudowie, przez co lepiej tłumi zakłócenia elektromagnetyczne. W zasilaczu zastosowano radykalnie nowe podejście do dzielonej konfiguracji, dzięki której niemal zupełnie wyeliminowano szum przenoszony przez uziemienie.

 

Podstawowe podzespoły elektroniczne NAC 552 są zamontowane na mosiężnej ramie, która jest zawieszona na sprężynach, o częstotliwościach rezonansowych dobranych pod kątem możliwie najmniejszego wpływu na dźwięk. Ta metoda odsprzęgnięcia poprawia izolację, minimalizując wibracje bardzo czułych elementów elektronicznych. Starannie dobrane potencjometry obrotowe z metalowymi szczotkami zapewniają zachowanie muzycznej integralności i stabilności w czasie.

 

Sześć wejść w NAC 552 można wybrać bezpośrednio z przedniego panelu lub pilotem zdalnego sterowania. Oprócz klasycznego wejścia DIN, preferowanego

ze względu na doskonałe dopasowane uziemienie i pożądaną impedancję, użytkownik przedwzmacniacza NAC 552 może skonfigurować dwa z wejść do stosowania ze standardowymi złączami RCA typu gramofonowego, dając użytkownikowi możliwość wyboru alternatywnych podzespołów przy użyciu istniejących interkonektów.

 

Cechy charakterystyczne:

• konfiguracja dwumodułowa, zapewniająca maksymalne tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych

• osobny moduł zasilający, zawierający masywny transformator toroidalny o mocy 800 W, wysokiej klasy kondensatory produkowane na zamówienie

oraz nowy układ dyskretnych stabilizatorów napięcia (DR)

• całkowicie odsprzęgnięta podstawa, poprawiająca izolację czułych podzespołów elektronicznych

• zastosowanie trybu „bypass” AV, ułatwiającego połączenie z istniejącym systemem AV

• obsługuje zarówno wejścia DIN jak i RCA, aby ułatwić integrację w różnorodnych systemach audio

• niezależne słuchanie i nagrywanie, zapewniające maksymalną elastyczność w użytkowaniu

• możliwość przypisania wejść z różnych źródeł • wejścia analogowe: 7x DIN, 2x RCA

• czułość na wejściu: 75mV

• impedancja na wejściu: 47 kOhm

• wyjścia analogowe: 1x regulowane, 3x stałe DIN

• wyjście zasilania: przedwzmacniacz gramofonowy NAIM

• opcja zasilania dodatkowego: 552PS

• wykończenie: front czarny anodyzowany, obudowa czarny lakier proszkowy

  • zawiera w zestawie zasilacz 555PS DR

 

Parametry techniczne:

  • wymiary produktu: 87 x 432 x 314 mm
  • waga netto: 12,90 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dlaczego Naim?

Każdy produkt Naim jest od samego początku projektowany a potem wykonywany tak, by osiągnąć najwyższą możliwą jakość brzmienia i pozwolić słuchaczowi doświadczyć muzyki w sposób jak najwierniejszy nagranemu wykonaniu.

Dla nas eksplorowanie dźwięku to wielka przygoda, umożliwiająca nawiązanie wyjątkowego, bliskiego kontaktu z muzyka. Im dłużej, im głębiej podróżujemy w świat w muzyki tym owa więź staje się tym mocniejsza. Dlatego każdy element naszych systemów jest projektowany tak, by potrafił pokazać nie tylko samą muzykę, ale i ciszę między poszczególnymi dźwiękami, by dać słuchaczowi możliwość doświadczenia pełni wrażeń tak, jak zamierzył to twórca danej muzyki. Efekt ten osiągamy dzięki przestrzeganiu pewnych fundamentalnych zasad projektowania naszych urządzeń:

1. Organizacja przestrzeni

Każdy ważny komponent dostaje swoja własną przestrzeń do funkcjonowania, dzięki czemu nie jest narażony na zakłócenia płynące od innych elementów, a wszystko to by osiągnąć najwyższą czystość reprodukowanego dźwięku.

 

2. Obwody

Minimalizujemy interferencję pomiędzy poszczególnymi obwodami tak, by słuchacz doświadczał równie głębokich przeżyć zarówno przy wysokim, jak i przy najniższym poziomie głośności.

 

3. Świadomy dobór materiałów

W naszych produktach używamy materiałów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale spełniają, a nawet przekraczają wymogi im stawiane.

 

4. Technologie

Bezustannie poszukujemy nowych rozwiązań i sposobów by osiągnąć zakładane cele. Ulepszamy stosowane rozwiązania w zakresie układów elektronicznych, oprogramowania naszych urządzeń, ale także mechaniki i akustyki. Wszystko to by zaoferować użytkownikom naszych urządzeń wyjątkową klasę brzmienia.

Dzięki tym czterem podstawowym zasadom stosowanym przy tworzeniu wszystkich naszych urządzeń dajemy użytkownikom możliwość doświadczenia każdego dźwięku, każdej nuty odtwarzanej muzyki na poziomie, który zmienia zwykły odsłuch w wyjątkowe przeżycie. Ten sposób prezentowania muzyki nazywamy „Głosem Naima” (‘Voice of Naim’); to nasza wizytówka.

Ten ‘głos’ został stworzony w taki sposób, by można było go wykorzystać we wszystkich naszych produktach, tak by każdy posiadacz urządzenia Naima, czy to ze szczytu oferty w postaci Marque, czy dzielonego Statementa, czy z jej początku, choćby w postaci bezprzewodowego systemu Mu-so, miał okazje usłyszeć ten wyjątkowy sposób prezentacji muzyki. 

Let the voice of Naim take you inside the music… Go Deeper.

 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO