Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Neat Iota Xplorer

Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
CENA ZA SZTUKĘ
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
Neat Iota Xplorer
13.245,00zł
Netto: 10.768,29zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: IOTA Xplorer
Wyświetleń: 1293

Dostępne opcje

Oblicz ratę

IOTA Xplorer - Kolumna głośnikowa

Ten ekscytujący projekt wykorzystuje tę samą podstawową konfigurację, co uznany głośnik Iota Alpha, ale w powiększonej formie. Górna część jest odizolowana od dolnej i działa jak dwudrożny głośnik z nieskończoną przegrodą.

Iota Xplorer wykorzystuje tę samą podstawową konfigurację, co głośnik Iota Alpha w powiększonej formie, wykorzystując jednostki napędowe z prestiżowych modeli Ultimatum w konfiguracji izobarycznej, wraz z zastosowanym po raz pierwszy w zgrabnym i kompaktowym głośniku. Xplorer jest bardzo łatwy w prowadzeniu i zapewnia najwyższą wydajność w bardzo kompaktowej obudowie. Przy wysokości 74 cm dyskretnie pasuje do każdego pomieszczenia i można go umieścić bardzo blisko tylnej ściany, co zapewnia maksymalną wygodę w pomieszczeniu.

Głośnik wysokotonowy AMT (Air Motion Transformer), zastosowany tutaj po raz pierwszy w głośniku Neat, zapewnia nieskompresowaną, muzyczną wydajność i oferuje doskonałą integrację z główną jednostką napędową Neat. W dolnej części Xplorera znajduje się nie jeden, a dwa przetworniki basowe P1-R2 firmy Neat Acoustics. Są one podobne do jednostki R3, ale specjalnie dostosowane do rozszerzonej odpowiedzi na niskie częstotliwości. Jedna jednostka znajduje się na dolnym panelu, zwrócona w stronę podłogi, podczas gdy druga jest umieszczona wewnątrz, bezpośrednio nad pierwszą, w szczelnym układzie izobarycznym, obsługując tylko niskie częstotliwości i działając jako integralny system subwoofera. Obciążenie izobaryczne umożliwia głębokie, dobrze kontrolowane działanie niskich częstotliwości z kompaktowej obudowy. Prawidłowe wykonanie tego systemu wymaga wielkich umiejętności, a bardzo udana implementacja w kilku innych projektach Neat oznacza, że podchodzimy do tego nowego projektu z pewnością. Połączenie tych elementów zapewnia, że Iota Xplorer zapewnia przekonujący obraz wszystkich rodzajów muzyki. Podobnie jak Alpha, Xplorer zaprzecza swojej małej posturze pełnozakresową, zwinną prezentacją i ogromną sceną dźwiękową, która wykracza daleko poza skromne ograniczenia obudowy.

 

Specyfikacja

 • Typ obudowy: 2,5 drożna, bass reflex, sekcja basowa w układzie izobarycznym
 • Głośnik wysokotonowy: 80 mm Air Motion Transformer
 • Głośnik nisko-średniotonowy: P1-R3 firmy Neat o średnicy 168 mm z korektorem fazy
 • Głośnik niskotonowy: 2×168 mm P1-R2 firmy Neat w układzie izobarycznym
 • Impedancja: 6 omów (minimum ~5 omów)
 • Czułość: 88 dB /1 Watt
 • Pasmo przenoszenia: 33 Hz – 22 kHz
 • Zalecana moc wzmacniacza: 25 – 100W
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 740 x 300 x 220 mm
 • Waga: 18kg/sztuka
 • Wykończenie standardowe: Orzech Amerykański, Naturalny Dąb, Czarny Dąb, Biała Satyna
 • Maskownica w zestawie

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Neat Acoustics ma siedzibę w Teesdale w północnej Anglii. Założona przez Boba Surgeonera firma zajmuje się projektowaniem i produkcją głośników od 1989 roku. Jako muzyk samouk, Bob spędził większość swojego życia grając muzykę w różnych stylach, takich jak blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Równoległe zainteresowanie elektroniką i tworzeniem muzyki nadal napędza jego entuzjazm dla reprodukcji nagrań muzycznych. Inni kluczowi pracownicy firmy również mają zainteresowania muzyczne jako muzycy, wykonawcy lub widzę na temat inżynierii dźwięku i nagrań muzycznych. W ciągu ostatnich 30 lat Neat Acoustics zyskało reputację dzięki konsekwentnym produktom i wysokim poziomom obsługi klienta, obecnie dostarczając głośniki do ponad 40 krajów na całym świecie.

Studio nagrań

Neat Acoustics posiada własne studio nagraniowe w którym można nagrywać na zamówienie. Profesjonalne podejście w realizacji nagrań jest też punktem odniesienia dla brzmienia głośników Neat. Pod ręką jest ogromna różnorodność instrumentów muzycznych, w tym pianino, organy strunowe, harfa, kontrabas, syntezatory oraz szeroka gama gitar elektrycznych i akustycznych oraz innych instrumentów smyczkowych. Nagrania w wysokiej rozdzielczości mogą być wykonywane i natychmiast odtwarzane w pokoju odsłuchowym. W Neat do sztuki projektowania głośników dodany jest proces słuchania wielu różnych rodzajów muzyki i pozwalanie muzyce rządzić strojeniem i brzmieniem głośnika – z wyłączeniem prawie wszystkich innych kryteriów. W świecie, w którym większość sprzętu hi-fi jest zaprojektowana tak, aby odpowiadać zestawowi powszechnie akceptowanych parametrów, podejście Neat jest bardzo odświeżające.

Filozofia

Neat wierzy, że muzyka powinna dyktować projekt głośnika, a muzyka jest ich głównym narzędziem. Wszystkie aspekty projektu są oceniane empirycznie przez ucho. Pomiary nie mogą wpływać na decyzje dotyczące wydajności głośników podczas procesu projektowania. Ten czasochłonny, iteracyjny proces może zająć miesiące, zanim projekt zostanie uznany za gotowy do wydania. Podczas sesji odsłuchowych i podczas opracowywania produktu wykorzystywana jest szeroka gama nagrań muzycznych, od nagrań 78 obr./min z początku XX wieku po najnowocześniejsze nagrania, a także nagrania wykonane przez zespół Neat na taśmie analogowej i nośnikach cyfrowych, które odbyły się we własnym studiu nagrań firmy Neat. Doświadczenie ponad 30 lat pokazuje, że to podejście konsekwentnie tworzy głośniki, które w przekonujący sposób odsłaniają serce i duszę muzyki. Ta podstawowa muzyczna spójność jest wspólna dla wszystkich modeli Neat Acoustics.

Technologia

Neat Acoustics jest gorącym zwolennikiem złożonego (izobarycznego) obciążenia basu. Ich pierwsze izobaryczne przedsięwzięcie miało miejsce w 1997 roku w postaci pasywnie napędzanego subwoofera Gravitas, który służył jako modułowa modernizacja oryginalnego głośnika Petite. System izobaryczny działa poprzez zamontowanie dodatkowego głośnika niskotonowego za tym zamontowanym na przednim panelu. Oba głośniki niskotonowe odbierają ten sam sygnał ze zwrotnicy. Komora pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest uszczelniona, dzięki czemu panuje w niej stałe ciśnienie, a wewnętrzny głośnik niskotonowy działa jak „hamulec” na przedni głośnik niskotonowy – i odwrotnie. Kluczową zaletą tego systemu jest to, że stożek przedniego głośnika niskotonowego jest skutecznie kontrolowany przez dwie cewki głosowe, co zapewnia bardzo kontrolowaną wydajność basów. Kolejną użyteczną zaletą jest to, że wewnętrzny głośnik niskotonowy zachowuje się tak, jakby znajdował się w obudowie o dwukrotnie większej objętości, co zwiększa rozciągnięcie basów.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO