Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Neat Motive SX1

Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Neat Motive SX1
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: Motive SX1
Wyświetleń: 846
6.158,25zł
Netto: 5.006,71zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Neat Motive SX1 - Kolumna głośnikowa

Chociaż jest to najwyższy z dwóch modeli podłogowych z serii Motive SX, to SX1 jest w dalszym ciągu kompaktowym i eleganckim głośnikiem. Dyskretnie wkomponuje się w każdy pokój dzienny, a jego wydajność niewiele ustępuje większym i droższym modelom.

Ten głośnik wykorzystuje konfigurację dwu i pół drożną, z przetwornikiem nisko-średniotonowym i głośnikiem wysokotonowym pracującymi w obudowie zamkniętej. Przetwornik basowy jest umieszczony oddzielnie, w sekcji zestrojonej pod kątem basów ku dołowi obudowy. Port bass refleks jest przymocowany do dolnego panelu obudowy i jest wentylowany przez wylot w stylowo wyrzeźbionym cokole MDF. Głośnik wysokotonowy to nowa i ulepszona jednostka stosowana w całej gamie Motive SX, wyposażona w ogromny ekranowany zespół magnesów i 25-milimetrową kopułkę z anodyzowanego aluminium. Ten typ głośnika wysokotonowego jest zwykle spotykany tylko w droższych głośnikach high-end i dlatego jest wyjątkowym dodatkiem do konstrukcji Motive SX. Pomimo kompaktowych rozmiarów, Motive SX1 potrafi dokładnie odtworzyć prawdziwie niskie tony basowe z przestrzennym i dobrze skupionym obrazem stereo.

Specyfikacja

Typ obudowy: 2,5 drożna, bass reflex wentylowana od dołu
Głośnik wysokotonowy: 25 mm odwrócona, anodowana aluminiowa kopułka
Głośnik nisko-średniotonowy: 2×134 mm, górny strojony pod średnie tony, a dolny z myślą o najlepszych dolnych częstotliwościach
Impedancja: 6 omów
Czułość: 87 dB /1 Watt
Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 30 kHz
Zalecana moc wzmacniacza: 25 – 100W
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 925 x 160 x 200 mm
Waga: 14kg/sztuka
Wykończenie standardowe: Orzech Amerykański, Naturalny Dąb, Czarny Dąb, Biała satyna
Maskownica w zestawie

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Neat Acoustics ma siedzibę w Teesdale w północnej Anglii. Założona przez Boba Surgeonera firma zajmuje się projektowaniem i produkcją głośników od 1989 roku. Jako muzyk samouk, Bob spędził większość swojego życia grając muzykę w różnych stylach, takich jak blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Równoległe zainteresowanie elektroniką i tworzeniem muzyki nadal napędza jego entuzjazm dla reprodukcji nagrań muzycznych. Inni kluczowi pracownicy firmy również mają zainteresowania muzyczne jako muzycy, wykonawcy lub widzę na temat inżynierii dźwięku i nagrań muzycznych. W ciągu ostatnich 30 lat Neat Acoustics zyskało reputację dzięki konsekwentnym produktom i wysokim poziomom obsługi klienta, obecnie dostarczając głośniki do ponad 40 krajów na całym świecie.

Studio nagrań

Neat Acoustics posiada własne studio nagraniowe w którym można nagrywać na zamówienie. Profesjonalne podejście w realizacji nagrań jest też punktem odniesienia dla brzmienia głośników Neat. Pod ręką jest ogromna różnorodność instrumentów muzycznych, w tym pianino, organy strunowe, harfa, kontrabas, syntezatory oraz szeroka gama gitar elektrycznych i akustycznych oraz innych instrumentów smyczkowych. Nagrania w wysokiej rozdzielczości mogą być wykonywane i natychmiast odtwarzane w pokoju odsłuchowym. W Neat do sztuki projektowania głośników dodany jest proces słuchania wielu różnych rodzajów muzyki i pozwalanie muzyce rządzić strojeniem i brzmieniem głośnika – z wyłączeniem prawie wszystkich innych kryteriów. W świecie, w którym większość sprzętu hi-fi jest zaprojektowana tak, aby odpowiadać zestawowi powszechnie akceptowanych parametrów, podejście Neat jest bardzo odświeżające.

Filozofia

Neat wierzy, że muzyka powinna dyktować projekt głośnika, a muzyka jest ich głównym narzędziem. Wszystkie aspekty projektu są oceniane empirycznie przez ucho. Pomiary nie mogą wpływać na decyzje dotyczące wydajności głośników podczas procesu projektowania. Ten czasochłonny, iteracyjny proces może zająć miesiące, zanim projekt zostanie uznany za gotowy do wydania. Podczas sesji odsłuchowych i podczas opracowywania produktu wykorzystywana jest szeroka gama nagrań muzycznych, od nagrań 78 obr./min z początku XX wieku po najnowocześniejsze nagrania, a także nagrania wykonane przez zespół Neat na taśmie analogowej i nośnikach cyfrowych, które odbyły się we własnym studiu nagrań firmy Neat. Doświadczenie ponad 30 lat pokazuje, że to podejście konsekwentnie tworzy głośniki, które w przekonujący sposób odsłaniają serce i duszę muzyki. Ta podstawowa muzyczna spójność jest wspólna dla wszystkich modeli Neat Acoustics.

Technologia

Neat Acoustics jest gorącym zwolennikiem złożonego (izobarycznego) obciążenia basu. Ich pierwsze izobaryczne przedsięwzięcie miało miejsce w 1997 roku w postaci pasywnie napędzanego subwoofera Gravitas, który służył jako modułowa modernizacja oryginalnego głośnika Petite. System izobaryczny działa poprzez zamontowanie dodatkowego głośnika niskotonowego za tym zamontowanym na przednim panelu. Oba głośniki niskotonowe odbierają ten sam sygnał ze zwrotnicy. Komora pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest uszczelniona, dzięki czemu panuje w niej stałe ciśnienie, a wewnętrzny głośnik niskotonowy działa jak „hamulec” na przedni głośnik niskotonowy – i odwrotnie. Kluczową zaletą tego systemu jest to, że stożek przedniego głośnika niskotonowego jest skutecznie kontrolowany przez dwie cewki głosowe, co zapewnia bardzo kontrolowaną wydajność basów. Kolejną użyteczną zaletą jest to, że wewnętrzny głośnik niskotonowy zachowuje się tak, jakby znajdował się w obudowie o dwukrotnie większej objętości, co zwiększa rozciągnięcie basów.

Tagi: Neat , Motive
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO