Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Neat Mystique Classic

Neat Mystique Classic
Neat Mystique Classic
CENA ZA SZTUKĘ
Neat Mystique Classic
Neat Mystique Classic
Neat Mystique Classic
 • Stan: Dostępne
 • Model: Mystique Classic
Wyświetleń: 203
6.745,00zł
Netto: 5.483,74zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Neat Mystique Classic - Kolumna podłogowa

Mystique Classic jest zasadniczo zmniejszoną wersją modelu Elite Classic, ale zapewnia znacznie więcej niż można by oczekiwać od tej pozornie prostej i kompaktowej konstrukcji 2-drożnej. Podobnie jak w innych modelach z serii Classic, głośnik wysokotonowy Air Motion Transformer (AMT) zaoferuje świetny efekt przestrzeni oraz zapewni odpowiednią ilość szczegółów. W  tej konstrukcji jest dopasowany do 134-milimetrowej papierowej jednostki nisko-średniotonową z serii Motive. Jak zawsze, komponenty wewnętrzne zostały dobrane z wielką dbałością, aby osiągnąć idealne dopasowanie jednostek napędowych. W zwrotnicy zastosowano cewki powietrzne o niskiej tolerancji i kondensatory polipropylenowe, podłączone na stałe, aby zminimalizować zakłócenia w ścieżce sygnału. Mystique Classic posiada również port bass refleks skierowany w dół, umożliwiając głębokie, dobrze kontrolowane częstotliwości basowe. Elastyczne umiejscowienie portu ułatwia w ustawieniu kolumn w pomieszczeniu. Obudowa jest zamontowana nad solidnym cokołem, który zapewnia dużą stabilność konstrukcji. Mystique Classic zapewnia oszałamiającą prezentację, która sugeruje skalę znacznie większych głośników. Kompaktowa i elegancka obudowa może być łatwo umieszczona w większości domowych pomieszczeń.

Wykończenia:
Dąb naturalny; Orzech amerykański; Czarny teksturowany; Biały satynowy

Specyfikacja:

 • Konstrukcja: 2 drożna, bass-refleks
 • Przetwornik wysokotonowy: Air Motion Transformer (AMT)
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: 134mm przetwornik papierowy
 • Pasmo przenoszenia: 30-22kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 to 100W
 • Impedancja nominalna: 8 Ohm
 • Impedancja minimalna: 5 Ohm
 • Skuteczność: (2.83v/1m) 86dB/1 wat
 • Wymiary: 780/200/160 mm (powierzchnia cokołu: 260x220mm)
 • Waga: 10kg sztuka

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Neat Acoustics ma siedzibę w Teesdale w północnej Anglii. Założona przez Boba Surgeonera firma zajmuje się projektowaniem i produkcją głośników od 1989 roku. Jako muzyk samouk, Bob spędził większość swojego życia grając muzykę w różnych stylach, takich jak blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Równoległe zainteresowanie elektroniką i tworzeniem muzyki nadal napędza jego entuzjazm dla reprodukcji nagrań muzycznych. Inni kluczowi pracownicy firmy również mają zainteresowania muzyczne jako muzycy, wykonawcy lub widzę na temat inżynierii dźwięku i nagrań muzycznych. W ciągu ostatnich 30 lat Neat Acoustics zyskało reputację dzięki konsekwentnym produktom i wysokim poziomom obsługi klienta, obecnie dostarczając głośniki do ponad 40 krajów na całym świecie.

Studio nagrań

Neat Acoustics posiada własne studio nagraniowe w którym można nagrywać na zamówienie. Profesjonalne podejście w realizacji nagrań jest też punktem odniesienia dla brzmienia głośników Neat. Pod ręką jest ogromna różnorodność instrumentów muzycznych, w tym pianino, organy strunowe, harfa, kontrabas, syntezatory oraz szeroka gama gitar elektrycznych i akustycznych oraz innych instrumentów smyczkowych. Nagrania w wysokiej rozdzielczości mogą być wykonywane i natychmiast odtwarzane w pokoju odsłuchowym. W Neat do sztuki projektowania głośników dodany jest proces słuchania wielu różnych rodzajów muzyki i pozwalanie muzyce rządzić strojeniem i brzmieniem głośnika – z wyłączeniem prawie wszystkich innych kryteriów. W świecie, w którym większość sprzętu hi-fi jest zaprojektowana tak, aby odpowiadać zestawowi powszechnie akceptowanych parametrów, podejście Neat jest bardzo odświeżające.

Filozofia

Neat wierzy, że muzyka powinna dyktować projekt głośnika, a muzyka jest ich głównym narzędziem. Wszystkie aspekty projektu są oceniane empirycznie przez ucho. Pomiary nie mogą wpływać na decyzje dotyczące wydajności głośników podczas procesu projektowania. Ten czasochłonny, iteracyjny proces może zająć miesiące, zanim projekt zostanie uznany za gotowy do wydania. Podczas sesji odsłuchowych i podczas opracowywania produktu wykorzystywana jest szeroka gama nagrań muzycznych, od nagrań 78 obr./min z początku XX wieku po najnowocześniejsze nagrania, a także nagrania wykonane przez zespół Neat na taśmie analogowej i nośnikach cyfrowych, które odbyły się we własnym studiu nagrań firmy Neat. Doświadczenie ponad 30 lat pokazuje, że to podejście konsekwentnie tworzy głośniki, które w przekonujący sposób odsłaniają serce i duszę muzyki. Ta podstawowa muzyczna spójność jest wspólna dla wszystkich modeli Neat Acoustics.

Technologia

Neat Acoustics jest gorącym zwolennikiem złożonego (izobarycznego) obciążenia basu. Ich pierwsze izobaryczne przedsięwzięcie miało miejsce w 1997 roku w postaci pasywnie napędzanego subwoofera Gravitas, który służył jako modułowa modernizacja oryginalnego głośnika Petite. System izobaryczny działa poprzez zamontowanie dodatkowego głośnika niskotonowego za tym zamontowanym na przednim panelu. Oba głośniki niskotonowe odbierają ten sam sygnał ze zwrotnicy. Komora pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest uszczelniona, dzięki czemu panuje w niej stałe ciśnienie, a wewnętrzny głośnik niskotonowy działa jak „hamulec” na przedni głośnik niskotonowy – i odwrotnie. Kluczową zaletą tego systemu jest to, że stożek przedniego głośnika niskotonowego jest skutecznie kontrolowany przez dwie cewki głosowe, co zapewnia bardzo kontrolowaną wydajność basów. Kolejną użyteczną zaletą jest to, że wewnętrzny głośnik niskotonowy zachowuje się tak, jakby znajdował się w obudowie o dwukrotnie większej objętości, co zwiększa rozciągnięcie basów.

Tagi: Neat , Mystique
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO