Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Neat Strata Ministra

Neat Strata Ministra
Neat Strata Ministra
Neat Strata Ministra
CENA ZA SZTUKĘ
Neat Strata Ministra
Neat Strata Ministra
Neat Strata Ministra
Neat Strata Ministra
5.895,00zł
Netto: 4.792,68zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Strata Ministra
Wyświetleń: 1715

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Neat Strata Ministra - Kolumna podstawkowa

 

Ministra to projekt przeznaczony do dyskretnego umieszczania blisko ściany. Prezentacja jest zazwyczaj schludna; muzycznie wciągający, z bogatą sceną dźwiękową i niesamowitą zwinnością. Bas jest zaskakująco dobrze rozciągnięty, pokazując ten sam poziom kontroli, co w innych konstrukcjach izobarycznych Neat.

Ministra to niezwykle kompaktowy model izobaryczny, wyposażony w te same głośniki wysokotonowe i niskotonowe/średniotonowe, co EKSTRA. Podobnie jak w modelu EKSTRA, jednostki napędowe są montowane na osobnej przegrodzie przymocowanej do głównej obudowy za pomocą membrany polietylenowej, co zapewnia bardzo niskie zabarwienie. Ministra to najnowszy z serii przełomowych projektów Neat Acoustics w ostatnich latach, opierających się na mocnych stronach wcześniejszych modeli i redefiniujących sztukę tego, co możliwe.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ obudowy: 2 drożna, bass reflex, wentylowana od dołu
 • Głośnik wysokotonowy: 25 mm odwrócona, anodowana aluminiowa kopułka
 • Głośnik nisko-średniotonowy: 134 mm
 • Impedancja: 8 omów
 • Czułość: 87 dB /1 Watt
 • Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 30 kHz
 • Zalecana moc wzmacniacza: 25 – 150W
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 765 x 160 x 200 mm
 • Waga: 11kg/sztuka
 • Wykończenie standardowe: Orzech amerykański, Naturalny Dąb, Czarny Dąb, Biała Satyna
 • Maskownica w zestawie
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Typ obudowy2 drożna, bass reflex, wentylowana od dołu
Głośnik wysokotonowy25 mm odwrócona, anodowana aluminiowa kopułka
Głośnik nisko-średniotonowy134 mm
Pasmo przenoszenia35 Hz – 30 kHz
Impedancja8 Ohm
Skuteczność87 dB / 1 Watt
Zalecana moc wzmacniacza25 – 150W
Wymiary765 x 160 x 200 mm (wys. x szer. x gł.)
Waga11kg / sztuka
DodatkiMaskownica w zestawie

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Neat Acoustics ma siedzibę w Teesdale w północnej Anglii. Założona przez Boba Surgeonera firma zajmuje się projektowaniem i produkcją głośników od 1989 roku. Jako muzyk samouk, Bob spędził większość swojego życia grając muzykę w różnych stylach, takich jak blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Równoległe zainteresowanie elektroniką i tworzeniem muzyki nadal napędza jego entuzjazm dla reprodukcji nagrań muzycznych. Inni kluczowi pracownicy firmy również mają zainteresowania muzyczne jako muzycy, wykonawcy lub widzę na temat inżynierii dźwięku i nagrań muzycznych. W ciągu ostatnich 30 lat Neat Acoustics zyskało reputację dzięki konsekwentnym produktom i wysokim poziomom obsługi klienta, obecnie dostarczając głośniki do ponad 40 krajów na całym świecie.

Studio nagrań

Neat Acoustics posiada własne studio nagraniowe w którym można nagrywać na zamówienie. Profesjonalne podejście w realizacji nagrań jest też punktem odniesienia dla brzmienia głośników Neat. Pod ręką jest ogromna różnorodność instrumentów muzycznych, w tym pianino, organy strunowe, harfa, kontrabas, syntezatory oraz szeroka gama gitar elektrycznych i akustycznych oraz innych instrumentów smyczkowych. Nagrania w wysokiej rozdzielczości mogą być wykonywane i natychmiast odtwarzane w pokoju odsłuchowym. W Neat do sztuki projektowania głośników dodany jest proces słuchania wielu różnych rodzajów muzyki i pozwalanie muzyce rządzić strojeniem i brzmieniem głośnika – z wyłączeniem prawie wszystkich innych kryteriów. W świecie, w którym większość sprzętu hi-fi jest zaprojektowana tak, aby odpowiadać zestawowi powszechnie akceptowanych parametrów, podejście Neat jest bardzo odświeżające.

Filozofia

Neat wierzy, że muzyka powinna dyktować projekt głośnika, a muzyka jest ich głównym narzędziem. Wszystkie aspekty projektu są oceniane empirycznie przez ucho. Pomiary nie mogą wpływać na decyzje dotyczące wydajności głośników podczas procesu projektowania. Ten czasochłonny, iteracyjny proces może zająć miesiące, zanim projekt zostanie uznany za gotowy do wydania. Podczas sesji odsłuchowych i podczas opracowywania produktu wykorzystywana jest szeroka gama nagrań muzycznych, od nagrań 78 obr./min z początku XX wieku po najnowocześniejsze nagrania, a także nagrania wykonane przez zespół Neat na taśmie analogowej i nośnikach cyfrowych, które odbyły się we własnym studiu nagrań firmy Neat. Doświadczenie ponad 30 lat pokazuje, że to podejście konsekwentnie tworzy głośniki, które w przekonujący sposób odsłaniają serce i duszę muzyki. Ta podstawowa muzyczna spójność jest wspólna dla wszystkich modeli Neat Acoustics.

Technologia

Neat Acoustics jest gorącym zwolennikiem złożonego (izobarycznego) obciążenia basu. Ich pierwsze izobaryczne przedsięwzięcie miało miejsce w 1997 roku w postaci pasywnie napędzanego subwoofera Gravitas, który służył jako modułowa modernizacja oryginalnego głośnika Petite. System izobaryczny działa poprzez zamontowanie dodatkowego głośnika niskotonowego za tym zamontowanym na przednim panelu. Oba głośniki niskotonowe odbierają ten sam sygnał ze zwrotnicy. Komora pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest uszczelniona, dzięki czemu panuje w niej stałe ciśnienie, a wewnętrzny głośnik niskotonowy działa jak „hamulec” na przedni głośnik niskotonowy – i odwrotnie. Kluczową zaletą tego systemu jest to, że stożek przedniego głośnika niskotonowego jest skutecznie kontrolowany przez dwie cewki głosowe, co zapewnia bardzo kontrolowaną wydajność basów. Kolejną użyteczną zaletą jest to, że wewnętrzny głośnik niskotonowy zachowuje się tak, jakby znajdował się w obudowie o dwukrotnie większej objętości, co zwiększa rozciągnięcie basów.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO