Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Oyaide DR-510

Oyaide DR-510
Oyaide DR-510
1.290,00zł
Netto: 1.048,78zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: DR-510
Wyświetleń: 883

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Oyaide  DR-510 coaxial

Interkonekt cyfrowy Oyaide  DST-75R V2.

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał materiału, uważamy, że konieczne jest posiadanie najwyższego poziomu technologii i metod na podstawie doświadczenia i danych. Wprowadziliśmy koncepcję stworzenia kabla z czystego srebra, które ma najwyższą przewodność elektryczną ze wszystkich metali.

Kabel koaksjalny FTVS-408 został zaprojektowany głównie do transmisji sygnałów cyfrowych. Mimo że początkowo był produktem limitowanym, stał się produktem stałym w naszej ofercie ze względu na duże zainteresowanie klientów.

Aby jeszcze bardziej zweryfikować FTVS-408, poświęciliśmy wiele energii na zapewnienie najlepszego srebra 5N oraz badania idealnego izolatora i osłony dla przewodnika srebrnego. W rezultacie udało nam się stworzyć FTVS-510, który został zaprojektowany do zastosowania w transmisji antenowej, dźwiękowej i cyfrowej.

Aby poprawić przewodność elektryczną złączy oraz kabla, dołączyliśmy do nich kontakty SLSC i SLSB z czystym srebrem dla doskonałej transmisji sygnału przez czyste srebro.
DR-510 / DB-510 reprezentują ostateczną czystość i przezroczystość, które dążyliśmy do osiągnięcia w najwyższej jakości kabla cyfrowego.

5N Conductor z Czystego Srebra
Czyste srebro jest najlepszym materiałem do przesyłania sygnałów o dużej prędkości, ze względu na jego doskonałą przewodność elektryczną, która jest znacznie lepsza niż w przypadku miedzi o wysokiej czystości. Jednak cena srebra ciągle rośnie, co sprawia, że jest to jeden z najdroższych metali.

Do rdzenia FTVS-510 użyto czystego srebra 5N (99,9995%). Po stopieniu w ceramicznym kotle, formowane jest na okrągłe pręty o średnicy 15 mm. Jest ono dalej zmniejszane w średnicy poprzez 19 powtórzeń procesu walcowania na zimno.

Warstwa Półprzewodnikowa
Kiedy sygnał przepływa przez kabel, generuje ultra słabe wibracje, które powodują wyładowanie korony elektrycznej. Aby rozwiązać ten problem, zainstalowaliśmy jako warstwę półprzewodnikową Carbon PE. Poprzez otoczenie tylko zewnętrznej strony pierwszej warstwy izolacji, jej warstwa półprzewodnikowa pomaga usuwać w sposób uporządkowany elektrostatyczne ładunki ze względu na warstwę PFA.

Izolator
Chociaż przewodnik jest najważniejszym czynnikiem w przesyłaniu sygnałów, izolator jest również istotny w poprawianiu możliwości przesyłania kabla. W celu zmniejszenia strat sygnału, zastosowano PFA, który zapewnia doskonałą izolację elektryczną i niską przenikalność elektryczną.

Do pierwszej warstwy izolacji wybrano polietylen (PE), który zapewnia minimalną przenikalność elektryczną i zwiększa elastyczność kabla. Takie ułożenie różnych materiałów nie tylko poprawia zdolności elektryczne przewodnika, ale także tłumi wibracje poprzez zmianę punktu rezonansowego.

Ekran
Ultra-cicha tło FTVS-510 zapewnia trójwarstwowa konstrukcja ekranowania. Pierwsza warstwa półprzewodnikowa tłumi szumy statyczne i mikrofale elektryczne. Druga warstwa z folii miedzianej chroni przed szumami wysokoczęstotliwościowymi. Trzecia, srebrno-platynowa siatka ochronna chroni przed szumami niskoczęstotliwościowymi. Chroni również przed szumami wysokoczęstotliwościowymi poprzez efekt skóry na powłoce srebra.

Konnektory z Czystego Srebra
Konnektory są bardzo ważne dla komponentu kablowego. Aby poprawić przewodność elektryczną kabla i jego z

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma Oyaide, wiodący japoński specjalista, poświęca wyjątkowo dużo czasu i środków finansowych w opracowywanie nowych kabli i akcesoriów. Dzisiaj naturalne jest, że wszyscy wiedzą, że kable połączeniowe zmieniają dźwięk – stąd w ofercie firmy znajdziemy wiele modeli o różnych konfiguracjach, a także szeroki wybór końcówek. 
Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży bardziej zaawansowanych konstrukcji zaistniała potrzeba opracowania końcówek state-of-the-art. Razem osiągnięto wyniki nigdy wcześniej niedostępne w tak przystępnej cenie. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest rygorystyczne przestrzeganie reżimu produkcji oraz wyśrubowanej kontroli jakości. To dlatego wszystkie produkty Oyaide noszą napis „Made in Japan”, bo tylko kontrola każdego etapu produkcji – także na etapie samych materiałów – gwarantuje zachowanie najwyższej możliwej jakości dźwięku. 

Wszyscy w Oyaide Electric. Co., Ltd. wierzą, że tylko maksymalnie proste, wysokiej jakości produkty są w stanie we właściwy sposób oddać ducha Japonii. Wierzymy, że nasza tradycja ciężkiej pracy i innowacyjność są kluczem do sukcesu. Firma, odkąd powstała, zakumulowała ogromną wiedzę i umiejętności, dzięki którym jest w stanie zaproponować prawdziwie przełomowe produkty. Od momentu powstania było mnóstwo możliwości do wprowadzenia wielu technologii z najwyższej półki, nakierowanych na produkty związane z przesyłem sygnałów. 

Firma Oyaide Electric. Co., Ltd. zaczęła swoją historię w roku 1952 jako mały sklep audio w tokijskiej dzielnicy Akihabara, specjalizując się w sprzedaży kabli elektrycznych. Chociaż początkowo sprzedawano w nim przede wszystkim kable nawojowe elektromagnesów, wraz z rozwojem firmy zaczęła oferować także szeroką gamę kabli elektrycznych, w tym kable przemysłowe, kable zasilające, połączeniowe i koaksjalne. Przygoda z kablami audio rozpoczęła się około trzydziestu lat temu. Od tego czasu wiedza na temat roli kabli połączeniowych i ich wpływu na dźwięk zwiększyła się na tyle, że w konsekwencji wzrosła też ilość próśb o wyższej klasy produkty tego typu.
Założyciel firmy, pan Kazuji Oyaide spełniając wielokrotne prośby jego klientów ze sklepu, zaprojektował i wykonał pierwszą listwę połączeniową (rozgałęźnik), model OCB-1, powstałą z myślą wyłącznie o zastosowaniach audio. 

Następnym jego produktem był kabel głośnikowy OR-800, zbudowany z miedzi OFC typu Litz i strukturze „Star-Quad”, czyli z czterech wiązek rozmieszczonych na planie krzyża. 
Początkowo obydwa produkty sprzedawane były wyłącznie w sklepie w Akihabara. Mimo to szybko znalazły wielu zadowolonych użytkowników, głównie w Tokio i okolicach.
Firma, już jako spółka, rozpoczęła sprzedaż międzynarodową karierę w roku 2000, kiedy na jej czele stanął pan Satoru Murayama, który okazał się też znakomitym konstruktorem. Będąc jednocześnie biznesmenem, w krótkim czasie opracował plan biznesowy i nawiązał rozległą współpracę z wieloma ośrodkami naukowymi w Japonii, a także z podwykonawcami, wśród których każdy jest specjalistą w swojej, wąskiej, dziedzinie. 

W trakcie projektowania każdy produkt Oyaide jest skrupulatnie egzaminowany z różnych punktów widzenia, przy podstawowym założeniu, że wszystkie rozwiązania bazują na naukowych podstawach i mają stronę teoretyczną. Aby utrzymać najwyższą jakość, wszystkie elementy użyte do budowy kabli i akcesoriów pochodzą z Japonii i są dostępne wyłącznie tam. Fundamentalnym założeniem dla firmy jest: „Inżynierią w którą tchnięto ducha”. Oznacza to, że Oyaide gwarantuje najwyższy standard produktów – produktów wykonanych w technologiach state-of-the-art, dostarczających zapierający dech w piersiach dźwięk, a jednak przepojonych tradycyjną kulturą ręcznie wykonywanych przedmiotów. Klienci firmy wymagają wyłącznie najlepszych produktów i rolą firmy jest spełnić te oczekiwania.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO