Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE

 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
 Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: PB-8 SE + MS-80 SE
Wyświetleń: 3378
6.790,00zł
Netto: 5.520,33zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE - Zestaw hybrydowy: przedwzmacniacz Pier Audio PB-8 SE i końcówki mocy Pier Audio MS-80 SE

Zestaw Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE to nowy system hybrydowy o bardzo wysokim poziomie muzycznym w trzech małych modułach. 

Nie do uwierzenia… z jaką swobodą zestaw ten jest w stanie wysterować nawet bardzo „trudne” i duże kolumny głośnikowe. Za sprawą bardzo dobrych podzespołów i starannie dobranych lamp (NOS – 5654 x 4 szt.) Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE stanowi pierwszy krok w uzyskaniu doskonałego muzycznego poziomu dźwiękowego. Zestaw ten powinien zaspokoić muzyczny apetyt wszystkich tych, którzy szukając bezkompromisowych rozwiązań muzycznych za rozsądną cenę, nie chcą rezygnować w żadnym stopniu z audiofilskich aspiracji.

Śmiało można stwierdzić, iż rynek audio prawie nie oferuje solidnych konstrukcji dzielonych (tj. przedwzmacniacz + dwie końcówki mocy) za kwotę nieznacznie przekraczającą 6 tysięcy złotych, które do tego posiadałyby na pokładzie lampy. Jest tak w przypadku Pier Audio PB-8 SE + MS-80 SE, który brzmieniowo nawiązuje do Pier Audio MS-480 SE, jednakże ze względu na swoje walory konstrukcyjne dysponuje jeszcze większą swobodą podczas muzycznych prezentacji. Oferuje niesłychaną równowagę tonalną, przy zachowaniu pełnego kolorytu barw, co jest nieodzownym firmowym wyznacznikiem wszystkich urządzeń Pier Audio. Charakterystyczna siła muzycznej ekspresji uzupełniona barwną i bliską średnicą, a do tego nasycenie detalami i energetyczny bas stanowią silny argument ku temu, aby posłuchać tego zestawu. Doskonała separacja między lewym i prawy kanałem w sposób oczywisty „rozciąga” niemalże muzyczną scenę i sprawia wrażenie, iż pokój odsłuchowy ulega „powiększeniu”. Dla maksymalizacji wrażeń muzycznych, a także w celu uproszczenia toru ścieżki sygnałowej w sekcji przedwzmacniacza zastosowano tylko dwa wejścia analogowe. Dzięki temu rozwiązaniu nabywca nie musi ponosić dodatkowych nakładów finansowych na multiplikację niepotrzebnych złącz, a za rozsądną kwotę może otrzymać system muzyczny, który bez problemu konkurować może nawet z dwukrotnie droższymi zestawami. Zestaw jest bardzo ciekawą alternatywą dla MS-480 SE i pod pewnymi względami dla MS-680 SE. Konstrukcja dzielona z uwagi na inny sposób realizacji zasilania niż we wzmacniaczach zintegrowanych, w sposób oczywisty sprzyja większej efektywności prądowej, co przy 60 W na kanał (przy 4 Ohmach) daje możliwość skutecznej pracy nawet z dużymi kolumnami głośnikowymi bez wrażenia braku mocy.

Design z pewnością znajdzie swoich sympatyków wśród osób lubiących proste, solidne i nieskomplikowane formy. Front zestawu może być w kolorze złotym lub czarnym.

Dane techniczne:

  • Moc:
    •  2 x 30W (8 ohm)
    •  2 x 60W (4 ohm)
  • Lampy: 4 x 5654 RTC N.O.S.
  • Wejścia: 
    •  Przedwzmacniacz: 2 x RCA
    •  Końcówka mocy: 2 x RCA
  • Wyjścia: 1 x RCA
  • Zniekształcenia: ≤ 0,03% (1 kHz)
  • Czułość wejściowa: -0,68dB (1 kHz)
  • Pasmo przenoszenia: 10 – 10000 Hz (-0,1dB)
  • SNR: ≥ 82dB
  • Impedancja wyjściowa: 100k ohm
  • Kolorystyka: Czarny lub złoty
  • Wymiary (W x S x G): 
    •  Końcówka mocy (x2): 11 x 17 x 27 cm
    •  Przedwzmacniacz: 11 x 17 x 24 cm
  • Waga: 
    •  Końcówka mocy: 4,25 x2
    •  Przedwzmacniacz: 2kg

Recenzje w polskiej prasie:

Ton i Nuta: "(...)Cały system oferowany przez Pier Audio w tej cenie nie ma zbytniej konkurencji na rynku, zdolnej konkurować wykonaniem (system dzielony), ale i samym brzmieniem w odniesieniu do ceny jest to absolutny TOP. Tonalność jaką uzyskujemy (świetny zróżnicowany bas, naturalny środek i mniejsza ilość górnych zakresów) jest czymś oczywistym i oczekiwanym w przypadku systemów hybrydowych, ale podatność na zmianę brzmienia w zależności od podpiętego źrodła otwiera wiele możliwości w kształtowaniu swojego ulubionego brzmienia.​ Minusy? Ciężko było rozstać się z tym zawodnikiem (a może raczej zawodnikami) klasy średniej  (cenowo) ze względu na ich walory brzmieniowe więc byłoby trudno wymieniać minusy, które miałyby w jakimś stopniu zmienić na koniec całościowo pozytywną opinię o tym systemie. Przez cały czas trwania testów PB-8 wraz z MS-80 SE dawały czystą przyjemnoś słuchania muzyki, a przecież to właśnie o to w tym wszystkim chodzi w świecie audio - o przyjemność w kontakcie nie tyle ze sprzętem co z odtwarzaną na nim muzyką. Zaletą testowanego systemu - solidna konstrukcja i świetne wykonanie (detale). Nie każdemu przypadnie do gustu kolor złoty - jest więc i czarny dla tradycjonalistów. My byliśmy w redakcji mocno podzieleni, ja jednak pomimo wszystko byłbym skłonny zdecydować się na kolor złoty - jak szaleć to na całego!​(...)" Czytaj pełną recenzję...

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dusza Pier Audio, to wzmacniacze lampowe o wysokiej wierności odtwarzania. W erze cyfrowej staramy się dostarczać zgoła innych muzycznych emocji. W Pier Audio nie kupujesz urządzenia, ale precyzyjny i sprawny dźwięk. Pozostajemy wierni równowadze dźwięku i cen. Oferujemy dźwięk wynikający z niezrównanej technologii lampowej. Cały czas mamy na uwadze, że muzyka to sztuka oraz Twoje unikalne dążenie do przyjemności!

Kim jesteśmy?

Pier Audio powstało, aby zaoferować Ci najlepsze urządzenia lampowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji kilku marek o uznanym potencjale muzycznym, firma PIER AUDIO zajęła się projektowaniem i produkcją ekskluzywnych urządzeń w doskonałej harmonii z naszą muzyczną filozofią.
Tworzymy dwie linie. Seria „Gold” to wzmacniacze z technologią hybrydową (lampy/ tranzystory). Łączy ona oczywiste zalety obu tych technologii.
Seria „Classic” to technologia czystych lamp w pełni okablowanych w powietrzu, wyposażona w ponadgabarytowe i mocne transformatory.
Klient ma możliwość wyboru konstrukcji opartej na różnych lampach (EL84, KT88 / 6550, 300B, KT66), z których każda brzmi nieco inaczej. W naszej produkcji stawiamy na balans pomiędzy kunsztem a marketingiem o wysokiej wierności w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Naszym głównym celem jest najlepszy dźwięk w doskonałym stosunku jakości do ceny.

Nasza filozofia

Gdybyśmy musieli podsumować filozofię Pier Audio, to stwierdzimy, że dążymy do oryginalnego brzmienia sceny „dźwięku na żywo” W naszych konstrukcjach lampowych korzystamy z doświadczeń zaczerpniętych z ery dźwięku analogowego z lat 70. Obecne trendy często polegają na mieleniu lub filtrowaniu coraz wyższych częstotliwości w celu uzyskania chirurgicznego lub syntetycznego dźwięku. Prostsze nowoczesne konstrukcje często charakteryzują się brakiem głębi i prawdy w przekazie muzycznym, a uzyskany wynik w efekcie odbiega od materiału źródłowego, który jest bardziej realny w muzycznym wyrazie.

Wszystkie te powody zmuszają nas do projektowania elektroniki z poszanowaniem podstawowych zasad, takich jak dobrze znana mechanika elektryczna lat poprzednich, a zapomniana przez zbyt gorliwych współczesnych techników. Staramy się uzyskać dźwięk liniowy i neutralny, bez wpadania w ekscesy dźwięku „zbyt  lampowego” i zabarwionego. Dźwięk pozbawiony szorstkości z konsekwentnym i żywym materiałem dźwiękowym podsumowuje naszą filozofię.

Zintegrowany wzmacniacz stereo odgrywa istotną rolę w systemie audio, jako centralne urządzenie odpowiedzialne za jakość dźwięku i moc. Wybór odpowiedniego wzmacniacza może znacząco wpłynąć na wrażenia związane z odbiorem dźwięku, szczególnie w przypadku bardziej wymagających zestawów głośnikowych. Wzmacniacze można podzielić na kilka kategorii, w zależności od zastosowanych komponentów, konstrukcji wzmacniacza oraz sposobu działania.

Wzmacniacze tranzystorowe

Wzmacniacze tranzystorowe są powszechnie stosowane w branży audio ze względu na dużą moc, która pozwala na obsługę nawet najbardziej wymagających głośników. Wzmacniacze te stosują tranzystory do wzmocnienia sygnału audio. W związku z tym, że tranzystory są stosunkowo tanie i łatwo dostępne, wzmacniacze tranzystorowe są często wybierane ze względu na niższy koszt w porównaniu z innymi technologiami wzmacniaczy.

Wzmacniacze lampowe

Wzmacniacze lampowe, w przeciwieństwie do wzmacniaczy tranzystorowych, wykorzystują lampy elektronowe do wzmocnienia sygnału audio. Mimo że ich moc wyjściowa jest zwykle mniejsza niż w przypadku wzmacniaczy tranzystorowych, cechują się ciepłym brzmieniem, które jest cenione przez miłośników systemów hi-end. Wzmacniacze lampowe bywają również postrzegane jako bardziej "muzyczne" i "żywe" w porównaniu z ich odpowiednikami tranzystorowymi. Warto jednak zauważyć, że wzmacniacze lampowe są zwykle droższe i wymagają większej dbałości o utrzymanie.

Wzmacniacze hybrydowe

Wzmacniacze hybrydowe łączą zalety tranzystorów i lamp w jednym urządzeniu. W jednej obudowie znajdują się zarówno tranzystory, jak i lampy, co pozwala uzyskać "cieplejsze" brzmienie w porównaniu z konstrukcjami opartymi wyłącznie na tranzystorach, jednocześnie zapewniając większą moc niż w przypadku typowych wzmacniaczy lampowych. Wzmacniacze hybrydowe starają się zatem połączyć najlepsze cechy obu technologii, choć może to wpłynąć na wyższą cenę urządzenia.

Klasy wzmacniaczy zintegrowanych

Klasy wzmacniaczy zintegrowanych to istotny aspekt, który warto omówić w kontekście różnorodności urządzeń. Wzmacniacze różnią się trybami pracy tranzystorów i lamp, co przekłada się na ich charakterystykę dźwiękową i efektywność energetyczną. W związku z tym, urządzenia są podzielone na tzw. klasy, które mają oznaczenia literowe. Do danej klasy są przydzielane w zależności od tego, przez jaką część pełnego okresu fali sinusoidalnej wspomniany element aktywny przewodzi prąd. Najpopularniejsze klasy pracy stosowane obecnie we wzmacniaczach zintegrowanych to: klasa A, klasa AB, klasa B, klasa D, klasa G i klasa H.

Klasa A

W klasie A, elementy aktywne stosowane we wzmacniaczu (lampy lub tranzystory) przewodzą prąd przez cały czas, co przekłada się na niską sprawność energetyczną układu. Ta klasa wzmacniacza oferuje jednak doskonałą jakość dźwięku, ze względu na brak zniekształceń sygnału związanego z przełączaniem. Wzmacniacze klasy A są rzadziej spotykane, ponieważ ich niska efektywność energetyczna prowadzi do znacznych strat cieplnych, co z kolei wymaga zastosowania większych i cięższych radiatorów.

Klasa B

Wzmacniacze klasy B są energooszczędniejsze niż wzmacniacze klasy A, ponieważ elementy aktywne przewodzą prąd tylko przez połowę okresu fali sinusoidalnej. W związku z tym, obciążenie termiczne jest mniejsze, a skuteczność energetyczna wzmacniacza jest wyższa. Niestety, wzmacniacze klasy B są często uważane za mniej liniowe i "muzykalne" w porównaniu z wzmacniaczami klasy A, ze względu na zniekształcenia sygnału związane z przełączaniem.

Klasa AB

Klasa AB jest kompromisem między klasą A i klasą B, oferując zarówno wysoką jakość dźwięku, jak i większą sprawność energetyczną. W tej klasie, elementy aktywne pracują przez większość czasu, ale nie przez cały okres fali sinusoidalnej. Zmniejsza to straty cieplne i zwiększa sprawność energetyczną wzmacniacza, zachowując jednocześnie dobre właściwości dźwiękowe.

Klasa D

Wzmacniacze klasy D są inaczej nazywane wzmacniaczami impulsowymi lub cyfrowymi. Wykorzystują one technikę przełączania wysokiej częstotliwości do wzmocnienia sygnału, co pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej sprawności energetycznej, nawet przekraczającej 90%. Wzmacniacze klasy D są często stosowane w urządzeniach przenośnych, takich jak głośniki Bluetooth czy systemy audio w samochodach, ze względu na ich lekkość, niewielkie rozmiary i doskonałą efektywność energetyczną. Chociaż ich jakość dźwięku może być nieco gorsza niż w przypadku wzmacniaczy klasy A lub AB, technologia ta uległa znacznemu ulepszeniu na przestrzeni ostatnich lat, a niektóre wzmacniacze klasy D oferują obecnie wyjątkowo dobrą jakość dźwięku.

Klasa G i H

Wzmacniacze klasy G i H są kolejnymi ewolucjami wzmacniaczy klasy AB, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Wzmacniacze klasy G stosują tzw. „przełączanie zasilania”, gdzie różne poziomy zasilania są stosowane w zależności od potrzeb. Wzmacniacze klasy H działają na podobnej zasadzie, ale zamiast przełączania poziomów zasilania, mają one zmienny napięciowy układ zasilania, który dostosowuje się do sygnału wejściowego. Wzmacniacze klasy G i H oferują doskonałą jakość dźwięku i wysoką sprawność energetyczną, choć są zwykle droższe i bardziej skomplikowane w budowie.

WYBÓR

Wybór odpowiedniego wzmacniacza zintegrowanego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Ważne jest, aby uwzględnić kwestie takie jak budżet, wymagania dotyczące jakości dźwięku, dostępność przestrzeni, a także preferencje estetyczne. Niezależnie od wyboru, warto również pamiętać o odpowiednim doborze głośników oraz innych komponentów systemu audio, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty dźwiękowe.

Przy wyborze wzmacniacza warto również zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak zakres częstotliwości, moc wyjściowa, współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD), ilość i rodzaj dostępnych wejść i wyjść, a także funkcje dodatkowe, takie jak wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (wejście gramofonowe), DAC czy Bluetooth.

Podsumowując, różnorodność dostępnych wzmacniaczy zintegrowanych pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia dla każdego miłośnika muzyki. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potrzeby, preferencje i budżet, a także porównać różne modele i technologie, aby znaleźć wzmacniacz, który zapewni najlepsze wrażenia słuchowe. Warto również być otwartym na eksperymentowanie z różnymi technologiami i rozwiązaniem, gdyż ostatecznie najważniejszym kryterium jest indywidualne zadowolenie z odbioru muzyki.

Warto też wspomnieć o rosnącej popularności stereofonicznych wzmacniaczy z funkcją przesyłania strumieniowego czyli posiadających funkcje sieciowe. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wi-Fi lub Bluetooth, takie urządzenia pozwalają na odtwarzanie muzyki bezprzewodowo z usług streamingowych, takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music, co ułatwia korzystanie z systemu audio w codziennym życiu.

Ponadto, niektóre wzmacniacze zintegrowane oferują również możliwość rozbudowy systemu audio o dodatkowe komponenty, takie jak przedwzmacniacze słuchawkowe czy moduły przetworników cyfrowo-analogowych (DAC). Daje to użytkownikom większą elastyczność w dostosowywaniu systemu do swoich potrzeb i wymagań.

Przy zakupie wzmacniacza zintegrowanego warto również rozważyć wsparcie ze strony producenta w kwestii serwisowania oraz aktualizacji oprogramowania. Niektóre firmy słyną z doskonałej obsługi posprzedażowej oraz regularnych aktualizacji oprogramowania, które wprowadzają nowe funkcje oraz poprawiają wydajność urządzenia.

W dzisiejszym rynku audio istnieje wiele marek produkujących wzmacniacze zintegrowane o wysokiej jakości, zarówno w segmencie budżetowym, hi-fi jak i hi-end. Dlatego warto zasięgnąć opinii, przeczytać recenzje oraz ewentualnie odwiedzić sklepy specjalistyczne, gdzie będzie można przetestować różne modele wzmacniaczy i ostatecznie wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania.

Ostatecznie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki wzmacniacz zintegrowany jest najlepszy. Najważniejsze jest, aby zrozumieć swoje potrzeby, wymagania oraz upodobania, a następnie dokonać świadomego wyboru, który przyniesie satysfakcję z odbioru muzyki przez długie lata.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO