Dostępne opcje
Piega ACE SUB MEDIUM WIRELESS RX - Głośnik niskotonowy - subwoofer
- zasada konstrukcji: zamknięty aktywny subwoofer basowy
- przetworniki: 2x 200 mm
- moc wyjściowa (@<1% THD): 240W / <10% THD 300W
- pasmo przenoszenia: 18 Hz - 160 Hz
- szybkość transmisji danych WISA (bezprzewodowa): 48 - 96kHz / 24Bit
- wejścia przewodowe: analogowe RCA / analogowe stereo zbalansowane
- wymiary produktu: 270 x 230 x 465 mm
- waga netto: 17,50 kg
- ilość minimalna: 1 szt.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA | |
Typ obudowy | Zamknięta |
Moc Subwoofera (RMS) | 240W |
PIEGA SA została założona w 1986 roku przez Leo Greinera i Kurta Scheucha, nieprawdopodobnej pary ludzi z zupełnie różnych dziedzin biznesu. Kurt Scheuch jest odpowiedzialny za innowacje i sprawy techniczne, podczas gdy Leo Greiner zarządza finansami spółki.
Kilka lat temu druga generacja weszła do struktur firmy, można powiedzieć, że powiew świeżego powietrza. Firma nadal pozostaje firmą rodzinną z ogromną ilością doświadczeń, dużą dozą elastyczności i krótkimi ścieżkami decyzyjnymi.
Wizualne wymagania związane z głośnikami zmieniły się dość znacznie w ciągu ostatnich 30 lat. W dzisiejszych czasach możemy śmiać się z naszych wczesnych dzieł, ale nawet wówczas, firma była postrzegana jako bardzo innowacyjna we wszystkich sprawach związanych z wzornictwem.
Piega jest mocno zaangażowana w budowę najwyższej jakości przetworników o estetycznym wygladzie na uczciwych warunkach. Firma pozostaje wierna tej zasadzie przez ostatnie dziesięciolecia. Innowacyjność, wyrafinowane wykorzystanie materiałów i odwaga potrzebna do nowych wyzwań są kluczem do budowy głośników o stale ulepszanym brzmieniu.
Dwa zasadnicze elementy - technologia wstęgowa i bezszwowe obudowy aluminiowe – oba elementy są odpowiedzialne za wybitne właściwości dźwięku z głośników Piega. Fakt, że są to prawdziwe innowacje z mierzalną i słyszalną wartością dodaną została potwierdzona wielokrotnie przez prasę specjalistyczną w ciągu ostatnich kilku lat, a stale rosnąca liczba fanów również mówi sama za siebie.
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.