Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy

Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Pier Audio MS-300 SE - Wzmacniacz lampowy
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: MS-300 SE
Wyświetleń: 2445
13.990,00zł
Netto: 11.373,98zł
Oblicz ratę

Pier Audio MS-300 SE  - Wzmacniacz lampowy

Pier Audio MS-300 SE to wzmacniacz, który został zaprojektowany, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników aplikacji lampy 300B. Inżynierom Pier Audio udało się doskonale zaimplementować tą bezpośrednio żarzoną triodę w układzie Single-Ended, w czystej Klasie A, tak by stworzyć niezwykle barwny przekaz muzyczny.

Pier Audio MS-300 SE to wzmacniacz w pełni oddający to za co użytkownicy i audiofile kochają lampę 300B. Brzmienie tego wzmacniacza jest wypełnione całą tęczą kolorytu dźwięków, z przepiękną, precyzyjną i namacalną średnicą, bogatą, pełną detali „górą” pasma oraz niezwykle nisko schodzącym i bardzo przyjemnym basem. Wzmacniacz ten przepięknie buduje szeroką scenę muzyczną, z całą głębią doznań muzycznej impresji. Artyści w swoich partiach wokalnych brzmią niezwykle „ludzko”, co powoduje, że dosłownie pojawiają się na scenie. Wyjątkowo ciekawie brzmią chóry damsko-męskie, w których głosy nie zachodzą na siebie, doskonale się uzupełniają i korespondują ze sobą w sposób odseparowany, namacalny, a przy tym wyjątkowo spójny. Taka realizacja muzyczna jest możliwa właśnie poprzez zastosowanie lampy 300B, która pracuje z relatywnie dużym zapasem prądu anodowego tj. ok. 300V, a w wartościach granicznych nawet 450V. To z kolei powoduje, że cokolwiek wykonują artyści w nagraniach znajduje natychmiast swoje soniczne odzwierciedlenie we wzmocnionym sygnale, a w konsekwencji w sposób niezwykle ekspresyjny dociera do naszych uszu. Brzmienie Pier Audio MS-300SE jest niezwykle uwodzicielskie i romantyczne, co podkreślać również mają drewniane boczki na obudowie wzmacniacza w kolorze matowej czerwieni.

Pier Audio lubi zaskakiwać nietuzinkowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi przy budowie swoich wzmacniaczy, które ciężko znaleźć u konkurencji. Tak jest i w przypadku Pier Audio MS-300SE, który oferuje kilka ciekawych możliwości konfiguracji i trybów pracy wzmacniacza. Urządzenie to może pracować w trybie soft lub normal (przełącznik SOFT/NORMAL znajduje się z lewej strony wzmacniacza). Tryb soft jest znacznie subtelniejszy, delikatny, wypełniony przepiękną średnicą i wydaje się być doskonałą propozycją dla miłośników np. Jazzu. Tryb normal to propozycja dla osób preferujących bardziej wszechstronne granie, w którym doznania muzyczne są bardziej energiczne, wypełnione świetną makro i mikrodynamiką. Innym genialnym rozwiązaniem konstrukcyjnym zastosowanym w Pier Audio MS-300 SE jest możliwość wykorzystania wzmacniacza jako stereofonicznej końcówki mocy, z pominięciem sekcji przedwzmacniacza (przełącznik INTEGRATED/POWER AMP znajduje się z prawej strony wzmacniacza oraz złącze RCA na tylnej ściance z napisem POWER AMP). Jest to fantastyczna propozycja dla tych osób, które dysponują bardzo dobrym przedwzmacniaczem zewnętrznym. Wykorzystanie tego trybu pracy przy założeniu, że do Pier Audio MS-300 SE podłączymy bardzo dobry preamp powoduje, że scena muzyczna się powiększa, a brzmienie nabiera jeszcze ciekawszego charakteru, praktycznie w całym zakresie muzycznego pasma.

Wzmacniacz ze względu na generowaną moc 8W na kanał wydawać się może dobrą propozycją dla posiadaczy głównie wysokoefektywnych kolumn głośnikowych, jednakże aż ciężko uwierzyć jak dobrze Pier Audio MS-300 SE radzi sobie nawet z kolumnami o efektywności ok. 89 db przy podłączeniu w układzie bi-wiring. Biorąc pod  uwagę parametr mocy jaki generuje Pier Audio MS-300 SE, można stwierdzić, iż jest on „najsłabszym” z gamy wzmacniaczy lampowych  Pier Audio. Nic bardziej mylnego, ponieważ aplikacja lampy 300B i jej „wysokoprądowe zacięcie” powoduje, że jest on jednym z najciekawszych wzmacniaczy w ofercie francuskiego producenta. Pier Audio MS-300SE będzie doskonałym wyborem dla wymagających audiofili, którzy świadomie szukają dźwięku najwyższej klasy w rozsądnej cenie. Podobnie jak inne wzmacniacze Pier Audio, MS-300 SE może z powodzeniem konkurować z dwukrotnie i trzykrotnie droższymi konstrukcjami tego typu na rynku!!!

W zestawie wraz ze wzmacniaczem Pier Audio dostarcza także kratkę na lampy (standard CE) oraz parę białych materiałowych rękawiczek, które przydają się przy wymianie lamp.

Dane techniczne:

 • Moc: 2 x 8W (8 ohm)
 • Lampy: 
  •  2 x 300B
  •  2 x 6SL7
  •  2 x 6SN7
  •  2 x 5Z3PA
 • Wejścia:
  •  3 x RCA
  •  1 x RCA POWER AMP do wykorzystania w trybie końcówki mocy, z pominięciem sekcji przedwzmacniacza
 • Tryb pracy:
  •  Normal
  •  Soft
 • Zniekształcenia: 1% (1 kHz)
 • Czułość wejściowa:
  •  Tryb zintegrowany: 290mV
  •  Tryb końcówki mocy: 400mV
 • Pasmo przenoszenia: 18 - 32000 Hz
 • SNR: 90dB
 • Impedancja wejściowa: 250k ohm
 • Impedancja wyjściowa: 4 / 8 ohm
 • Pobór mocy: 250W
 • Regulacja BIAS: widoczny zintegrowany miernik plus potencjometr dla każdej lampy
 • Dostarczany z czarną metalową klatką dla ochrony lamp (standard CE)
 • Wymiary (W x S x G): 22 x 43 x 38 cm
 • Waga: 33 kg

Recenzje w polskiej prasie:

wstereo.pl: "(...)Pier Audio MS-300 SE to ciekawy wzmacniacz. Wygląda bardzo atrakcyjnie, jak rasowy lampowiec, a poza tym to konstrukcja na tak lubianej przez wielu lampie 300 B. A jak brzmi? Gdyby przykładać do niego stereotypowe, podkreślam to mocno – stereotypowe – określenia, to na 90 procent brzmienie takiej lampy. A więc nastawione na wyrafinowaną, lekką średnicę, w której mamy bardzo dużo przejrzystości i informacji o fakturze. Bez ocieplenia i zmiękczenia, za to z dużą ilością powietrza, konturu i detali. Te 10 procent to bas – nieco inny, bardziej miękki i ciepły, dający bardzo dobry fundament i nadający brzmieniu sporej skali. Dobra przestrzeń, ale nastawiona głównie na oddawanie bardzo plastycznej głębi i rysowanie świetnych planów. Dwa tryby pracy oraz możliwość korzystania ze wzmacniacza jako końcówki mocy (podpinanie do niego różnych preampów lub źródeł z regulowanym wyjściem) daje słuchaczowi sporo swobody w kreowaniu brzmienia.(...)" Czytaj pełną recenzję...

Audio-Video: "(...)Estetyka tego wzmacniacza nie musi każdemu przypaść do gustu, ale MS-300 SE oferuje właściwie wszystkie zalety, za które fani triody 300B kochają tego typu konstrukcje, tj. ciepłe, namacalne, ekspresyjne granie z czystą, otwartą, pełną powietrza, dźwięczności i wybrzmień górą pasma. Oczywistym jest, że Pier Audio to wzmacniacz daleki od uniwersalności pod kątem doboru zestawów głośnikowych, ale zastrzeżenie to dotyczy absolutnie każdej konstrukcji tego typu, jaką znamy. Przy cenie poniżej 12 tysięcy złotych Pier Audio nie ma de facto zbyt wielu konkurentów na naszym rynku (wśród nich jest m.in. Fezz Audio Mira Ceti, który testowaliśmy trzy lata temu; być może znajdą się też jakieś konstrukcje chińskie), ale możliwość kształtowania brzmienia na dwa sposoby (dające łącznie cztery kombinacje ustawień) daje mu przewagę już na starcie. Wbudowany przedwzmacniacz obiektywnie stanowi wąskie gardło tej konstrukcji a jego pominięcie otwiera naprawdę duże możliwości dla słuchacza – i to właśnie za sprawątego trybu francuski wzmacniacz trafia do kategorii A w naszym rankingu. W czasach galopujących cen i po niedawnej reklasyfikacji jest to niemałe osiągnięcie. Zanim więc wydacie wielokrotność tego, co kosztuje MS-300 SE na innego SET-a na triodzie 300B, sprawdźcie francuski wzmacniacz w swoim systemie – koniecznie jako końcówkę mocy. Naprawdę warto! Czytaj pełną recenzję...

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dusza Pier Audio, to wzmacniacze lampowe o wysokiej wierności odtwarzania. W erze cyfrowej staramy się dostarczać zgoła innych muzycznych emocji. W Pier Audio nie kupujesz urządzenia, ale precyzyjny i sprawny dźwięk. Pozostajemy wierni równowadze dźwięku i cen. Oferujemy dźwięk wynikający z niezrównanej technologii lampowej. Cały czas mamy na uwadze, że muzyka to sztuka oraz Twoje unikalne dążenie do przyjemności!

Kim jesteśmy?

Pier Audio powstało, aby zaoferować Ci najlepsze urządzenia lampowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji kilku marek o uznanym potencjale muzycznym, firma PIER AUDIO zajęła się projektowaniem i produkcją ekskluzywnych urządzeń w doskonałej harmonii z naszą muzyczną filozofią.
Tworzymy dwie linie. Seria „Gold” to wzmacniacze z technologią hybrydową (lampy/ tranzystory). Łączy ona oczywiste zalety obu tych technologii.
Seria „Classic” to technologia czystych lamp w pełni okablowanych w powietrzu, wyposażona w ponadgabarytowe i mocne transformatory.
Klient ma możliwość wyboru konstrukcji opartej na różnych lampach (EL84, KT88 / 6550, 300B, KT66), z których każda brzmi nieco inaczej. W naszej produkcji stawiamy na balans pomiędzy kunsztem a marketingiem o wysokiej wierności w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Naszym głównym celem jest najlepszy dźwięk w doskonałym stosunku jakości do ceny.

Nasza filozofia

Gdybyśmy musieli podsumować filozofię Pier Audio, to stwierdzimy, że dążymy do oryginalnego brzmienia sceny „dźwięku na żywo” W naszych konstrukcjach lampowych korzystamy z doświadczeń zaczerpniętych z ery dźwięku analogowego z lat 70. Obecne trendy często polegają na mieleniu lub filtrowaniu coraz wyższych częstotliwości w celu uzyskania chirurgicznego lub syntetycznego dźwięku. Prostsze nowoczesne konstrukcje często charakteryzują się brakiem głębi i prawdy w przekazie muzycznym, a uzyskany wynik w efekcie odbiega od materiału źródłowego, który jest bardziej realny w muzycznym wyrazie.

Wszystkie te powody zmuszają nas do projektowania elektroniki z poszanowaniem podstawowych zasad, takich jak dobrze znana mechanika elektryczna lat poprzednich, a zapomniana przez zbyt gorliwych współczesnych techników. Staramy się uzyskać dźwięk liniowy i neutralny, bez wpadania w ekscesy dźwięku „zbyt  lampowego” i zabarwionego. Dźwięk pozbawiony szorstkości z konsekwentnym i żywym materiałem dźwiękowym podsumowuje naszą filozofię.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO