Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pier Audio MS-88 SE

Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
Pier Audio MS-88 SE
13.490,00zł
Netto: 10.967,48zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: MS-88 SE
Wyświetleń: 2399
Oblicz ratę

Pier Audio MS-88 SE  - Wzmacniacz lampowy

Pier Audio MS-88 SE to najbardziej wszechstronny i efektywny wzmacniacz lampowy-zintegrowany w całej lampowej ofercie Pier Audio. Oferuje potężną moc 48W na kanał „wyciśniętą” z czterech lamp KT88 zaaplikowanych w układzie PUSH-PULL.

Pier Audio MS-88 SE jest w stanie „napędzić” znakomitą większość kolumn głośnikowych dostępnych na rynku audio. Brzmienie wzmacniacza charakteryzuje się dużą detalicznością, szybkością oraz żywiołowością, przy zachowaniu barwnej, lekko zaokrąglonej średnicy. „Góra” pasma jest niezwykle ciekawa, wypełniona transjentami, a bas bardzo szybki i ze względu na wysoką efektywność prądową wzmacniacza, bardzo dobrze kontrolowany. Duży udział w obraniu tego kierunku muzycznej retrospekcji ma zastosowanie przez inżynierów Pier Audio potężnego zasilacza, który potrafi zaspokoić „apetyt prądowy” nawet najtrudniejszych kolumn głośnikowych. Dzięki temu konstrukcja Pier Audio MS-88 SE podczas pracy potrafi zbudować niezwykle dużą, przestrzenną i przejrzystą scenę dźwiękową, doskonale wypełnioną tym, co oferują artyści w nagraniu. W konsekwencji słuchacz jest niejako „zanurzony” w muzycznych doznaniach, które otaczają go z wielu stron. Pracę tego wzmacniacza cechuje przede wszystkim niespotykana w tej klasie cenowej swoboda z jaką wysterowywuje on nawet duże czteroprzetwornikowe kolumny głośnikowe.

Inżynierom Pier Audio udało się stworzyć niezwykle barwny wzmacniacz w układzie PUSH-PULL, który w kategoriach: barwa, muzykalność, precyzja oraz siła ekspresji, może z powodzeniem konkurować ze wzmacniaczami klasy A o podobnej mocy, jednakże przy znacznie niższych nakładach finansowych nabywcy. Brzmienie Pier Audio MS-88 SE jest uwodzicielskie i romantyczne, co podkreślać mają również drewniane boczki na obudowie wzmacniacza w kolorze matowej głębokiej czerwieni.

Pier Audio lubi zaskakiwać nietuzinkowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi przy budowie swoich wzmacniaczy, które ciężko znaleźć u konkurencji. Tak jest i w przypadku Pier Audio MS-88 SE, który oferuje kilka ciekawych możliwości konfiguracji i trybów pracy wzmacniacza. Urządzenie to może pracować w trybie triodowym lub ultralinearnym (przełącznik TRIODE/ULTRALINEAR znajduje się z lewej strony wzmacniacza). Tryb triody jest znacznie subtelniejszy, gładki, wypełniony żywą średnicą i wydaje się być doskonałą propozycją dla miłośników lekkich brzmień np. klasycznego Jazzu. Tryb ultralinear to propozycja dla osób preferujących bardziej wszechstronne granie, w którym doznania muzyczne są mocniejsze,  bardziej energiczne, wypełnione świetną makro i mikrodynamiką. Innym genialnym rozwiązaniem konstrukcyjnym zastosowanym w Pier Audio MS-88 SE jest możliwość wykorzystania wzmacniacza jako stereofonicznej końcówki mocy, z pominięciem sekcji przedwzmacniacza (przełącznik INTEGRATED/POWER AMP znajduje się z prawej strony wzmacniacza oraz złącze RCA na tylnej ściance z napisem POWER AMP). Jest to ciekawa propozycja dla tych osób, które dysponują bardzo dobrym przedwzmacniaczem zewnętrznym. Wykorzystanie tego trybu pracy przy założeniu, że do Pier Audio MS-88 SE podłączymy bardzo dobry preamp powoduje, że scena muzyczna się powiększa, a brzmienie nabiera jeszcze żywszego charakteru, praktycznie w całym zakresie muzycznego pasma.

W zestawie wraz ze wzmacniaczem Pier Audio dostarcza także kratkę na lampy (standard CE) oraz parę białych materiałowych rękawiczek, które przydają się przy wymianie lamp.

Dane techniczne:

 • Moc: 2 x 48W (8 ohm)
 • Lampy:
  •  4 x KT88
  •  2 x 6SN7
  •  2 x 6SL7
  •  2 x 5Z3PA
 • Wejścia:
  •  3 x RCA
  •  1 x RCA POWER AMP do wykorzystania w trybie końcówki mocy, z pominięciem sekcji przedwzmacniacza
 • Tryb pracy:
  •  Triode
  •  Ultralinear
 • Zniekształcenia: 1% (1 kHz)
 • Czułość wejściowa:
  •  Tryb zintegrowany: 290mV
  •  Tryb końcówki mocy: 400mV
 • Pasmo przenoszenia: 18 - 30000 Hz
 • SNR: 90 dB
 • Impedancja wejściowa: 250k ohm
 • Impedancja wyjściowa: 4 / 8 ohm
 • Pobór mocy: 290W
 • Regulacja BIAS: widoczny zintegrowany miernik plus potencjometr dla każdej lampy
 • Dostarczany z czarną metalową klatką dla ochrony lamp (standard CE)
 • Wymiary (W x S x G): 22 x 43 x 38 cm
 • Waga: 30 kg

Recenzje w polskiej prasie:

Ton i Nuta: "(...)Nawiązując na koniec jeszcze raz do maratonu, Pier Audio MS 88 SE określiłbym mianem doświadczonego maratończyka, który bardzo dobrze zna swoje możliwości, jest rasowym długodystansowcem, rozkręca się z czasem, ma predyspozycje i może dla niektórych z nas zostać mistrzem. Dla tych z Was, którzy czytają moje teksty, poniższe zdanie nie będzie niczym nowym. Zachęcam wszystkich do słuchania, ufajcie własnym uszom. Pamiętajcie, że nawet najlepszy test i idealnie dobrane słowa nie oddadzą Wam ani jednej nuty osobiście odebranej i ocenianej przez pryzmat własnych doświadczeń. To wszystko możemy otrzymać tylko w trakcie odsłuchu bezpośredniego danego sprzętu, do czego po prostu gorąco zachęcam wszystkich. Zagadnieniem otwartym pozostawiam wyższość wzmacniaczy lampowych nad tranzystorowymi i odwrotnie. Niech każdy ma możliwość wyboru tego, co w ocenie jego uszu proponuje najlepszy dźwięk. W całej tej magii zwanej potocznie audiofilią najważniejsze jest, by odnaleźć "swoją drogą". Zapewniam z czystym sumieniem, że w przypadku Pier Audio MS-88 SE wiele osób właśnie w tym konkretnie modelu odnajdzie to wszystko, czego szuka w muzyce odtwarzanej w domowym zaciszu.(...)" Czytaj pełną recenzję...

 
 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dusza Pier Audio, to wzmacniacze lampowe o wysokiej wierności odtwarzania. W erze cyfrowej staramy się dostarczać zgoła innych muzycznych emocji. W Pier Audio nie kupujesz urządzenia, ale precyzyjny i sprawny dźwięk. Pozostajemy wierni równowadze dźwięku i cen. Oferujemy dźwięk wynikający z niezrównanej technologii lampowej. Cały czas mamy na uwadze, że muzyka to sztuka oraz Twoje unikalne dążenie do przyjemności!

Kim jesteśmy?

Pier Audio powstało, aby zaoferować Ci najlepsze urządzenia lampowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji kilku marek o uznanym potencjale muzycznym, firma PIER AUDIO zajęła się projektowaniem i produkcją ekskluzywnych urządzeń w doskonałej harmonii z naszą muzyczną filozofią.
Tworzymy dwie linie. Seria „Gold” to wzmacniacze z technologią hybrydową (lampy/ tranzystory). Łączy ona oczywiste zalety obu tych technologii.
Seria „Classic” to technologia czystych lamp w pełni okablowanych w powietrzu, wyposażona w ponadgabarytowe i mocne transformatory.
Klient ma możliwość wyboru konstrukcji opartej na różnych lampach (EL84, KT88 / 6550, 300B, KT66), z których każda brzmi nieco inaczej. W naszej produkcji stawiamy na balans pomiędzy kunsztem a marketingiem o wysokiej wierności w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Naszym głównym celem jest najlepszy dźwięk w doskonałym stosunku jakości do ceny.

Nasza filozofia

Gdybyśmy musieli podsumować filozofię Pier Audio, to stwierdzimy, że dążymy do oryginalnego brzmienia sceny „dźwięku na żywo” W naszych konstrukcjach lampowych korzystamy z doświadczeń zaczerpniętych z ery dźwięku analogowego z lat 70. Obecne trendy często polegają na mieleniu lub filtrowaniu coraz wyższych częstotliwości w celu uzyskania chirurgicznego lub syntetycznego dźwięku. Prostsze nowoczesne konstrukcje często charakteryzują się brakiem głębi i prawdy w przekazie muzycznym, a uzyskany wynik w efekcie odbiega od materiału źródłowego, który jest bardziej realny w muzycznym wyrazie.

Wszystkie te powody zmuszają nas do projektowania elektroniki z poszanowaniem podstawowych zasad, takich jak dobrze znana mechanika elektryczna lat poprzednich, a zapomniana przez zbyt gorliwych współczesnych techników. Staramy się uzyskać dźwięk liniowy i neutralny, bez wpadania w ekscesy dźwięku „zbyt  lampowego” i zabarwionego. Dźwięk pozbawiony szorstkości z konsekwentnym i żywym materiałem dźwiękowym podsumowuje naszą filozofię.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO