Wbudowane elementy sterujące dla zmiany głośności, ustawień filtra dolnoprzepustowego i fazy (0/180 °) dla zapewniania optymalnego poziomu basów. Ustaw przełącznik zasilania na Automatyczne włączanie / wyłączanie lub sterowanie prądem stałym (wyzwalanie 12 V), aby szybko i łatwo włączać / wyłączać zasilanie w subwooferach i innych urządzeniach kina domowego - wszystko to jest łatwo dostępne na tylnym panelu.
Dostępne opcje
Polk Audio HTS SUB 12 BLACK - Subwoofer
Subwoofer Polk HTS 12 wzbogaca kino domowe i odsłuchy muzyczne o mocny, głęboki bas. Wyposażono go w dynamiczny 12 calowy przetwornik Dynamic Balance, opatentowaną technologię Power Port® oraz najnowocześniejszy wzmacniacz klasy D o mocy 400 W. Łatwy dostęp do sterowania głośnością, filtrem dolnoprzepustowym i korektą fazy. Możliwość podłączenia przez LFE lub wejście liniowe RCA stereo.
Głęboki bas dla kina domowego i muzyki
Niezależnie od tego, czy instalujesz nowy zestaw głośników surround, czy głośników ATMOS, dodajesz drugi subwoofer w celu uzyskania najlepszych wrażeń kina domowego lub po prostu potrzebujesz mocniejszego uderzenia ze swojej ulubionej muzyki, subwoofer HTS 12 zapewnia głęboki bas, którego pragniesz dzięki 12 calowemu przetwornikowi o dużym wychyleniu membrany, opatentowanej technologii Power Port® oraz wzmacniaczowi klasy D o mocy 400W.
Opatentowana technologia Power Port®
Konstrukcja Power Port® z dolnym wyrzutem płynnie przenosi przepływ powietrza z głośnika do obszaru odsłuchu, zapewniając głębokie, obszerne uderzenie basu, jednocześnie minimalizując turbulencje, zniekształcenia i szum pochodzący z portu. Przy częstotliwości strojenia portu subwoofery wyposażone w technologię Power Port® oferują mniejsze zniekształcenia o 3dB niż podobnie skonfigurowane subwoofery bez Power Port®.
Przetwornik Dynamic Balance
Przedni 12 calowy przetwornik z opatentowaną technologią Dynamic Balance został zoptymalizowany w oparciu o analizę Klippela, aby zapewnić czysty, klarowny bas, lepszą liniowość, mniejsze zniekształcenia oraz większą wytrzymałość.
Współczesny amerykański styl
Zaokrąglone krawędzie oferują zmysłowy, ale solidny wygląd, który pasuje do każdego wystroju wnętrza - subwoofer jest dostępny w oszałamiającym czarnym lub klasycznym brązowym wykończeniu.
Kompletna kontrola
Uniwersalna kompatybilność
Podłącz przez LFE lub wejście liniowe RCA stereo - współpracuje z każdym zestawem kina domowego (kable nie są dołączone).
Obudowy o wysokiej jakości
Mocna, sztywna i akustycznie obojętna obudowa redukuje niepożądane wewnętrzne fale stojące, aby zmniejszyć słyszalne zabarwienie brzmienia. Anty rezonansowa konstrukcja Meddite MDF, z dodatkowym usztywnieniem i minimalnie grubymi przegrodami, zapewnia bardziej realistyczny dźwięk.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Wysokość: 46.99 cm
- Szerokość: 43.5 cm
- Głębokość: 46.04 cm
- Waga: 22.63 kg
- Typ obudowy subwoofera: Power Port
- Przetwornik niskotonowy: (1) 12" (30,48 cm) d (Okrągły) polipropylenowy przetwornik Dynamic Balance z optymalizacją Klippela - Subwoofer
- Moc szczytowa: 400 watów
- Ciągła moc: 200 watów
- Klasa wzmacniacza: Klasa D
- Pasmo przenoszenia: 22 Hz → .180 Hz
- Impedancja nominalna: 8 omów
- Limity dolny i górny -3dB: 28 Hz → .120 Hz
- Lokalizacja przycisku IO: Tylny panel
- Przyciski: Głośność +/-, Filtr dolnoprzepustowy (40Hz-160Hz), Faza (0/180 °), Moc: automatyczne włączanie/wyłączanie, Moc: sterowanie DC (wyzwalacz 12 V)
- Wejścia audio: LFE (niefiltrowane), Liniowe stereo - (2) RCA
SPECYFIKACJA TECHNICZNA | |
Typ obudowy | Bass-reflex |
Moc Subwoofera (RMS) | 200W |
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.