Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Polk Audio Monitor XT10SUB

Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
Polk Audio Monitor XT10SUB
1.599,00zł
Netto: 1.300,00zł
 • Stan: Chwilowo brak
 • Model: MONITOR XT10SUB
Wyświetleń: 204

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Polk Audio Monitor XT10SUB - Subwoofer

 

10 calowy przetwornik niskotonowy o długim skoku i dużym wychyleniu membrany wytwarza głęboki, swobodny bas, z którego słynie Polk, aż do 24 Hz. Nie tylko go usłyszysz – poczujesz to w kościach.

 

Ciesz się potężnym, czystym dźwiękiem przy dowolnej głośności

Niezawodny, 100 watowy wzmacniacz klasy D zapewnia niezmiennie nieskazitelny dźwięk, niezależnie od tego, czy słuchacz cicho, czy podkręcasz głośność na maxa

 

 

Innowacje akustyczne zapewniają czyste brzmienie basu

Usztywniona obudowa z portem skierowanym w dół minimalizuje rezonanse i zakłócenia dźwiękowe, zapewniając doskonale zdefiniowane, wypełniające pomieszczenie niskie tony

 

 

Dostosuj charakterystykę basu, aby uzyskać płynne zanurzenie w niskich tonach

Zmienna zwrotnica, filtr dolnoprzepustowy, przełącznik polaryzacji i regulacja głośności subwoofera umożliwiają precyzyjne dostrojenie basu — niezależnie od tego, czy wolisz subtelne wzmocnienie niskich tonów, czy chcesz wstrząsnąć całym pomieszczeniem

 

 

Spójny dźwięk w dowolnej konfiguracji

Głośniki i subwoofery Monitor XT są dopasowane pod względem barwy, aby uzyskać spójną sygnaturę dźwiękową. Miksuj i dopasowuj komponenty, aby stworzyć swój wymarzony system audio.

 

 

Zapewnia właściwą łączność

Podłącz i włącz subwoofer w kilka sekund dzięki wszechstronnym wejściom liniowym/LFE, które są kompatybilne z większością komponentów audio

 

 

Doskonała wydajność Polk w konkurencyjnej cenie

Seria Monitor XT wykorzystuje nasze opatentowane technologie akustyczne, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku, którego oczekujesz, w cenie, na którą możesz sobie pozwolić.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ wzmacniacza: Klasa D
 • Moc szczytowa: 100W
 • Moc ciągła (RMS): 50W
 • Częstotliwość przecięcia: 40Hz - 160Hz/LFE
 • Regulacja fazy: 0/180
 • Poziom linii: Tak
 • LFESingle: RCA
 • Kolor: Czarny
 • Rodzaj obudowy: Bass reflex (z otworem)
 • Stopy: Trwale zamontowane (bez regulacji poziomu)
 • Wymiary (S x W x G): (S) 11.9" x (W) 15.7" x (G) 16.6" / (S) 302 mm x (W) 400 mm x (G) 421 mm
 • Waga: 10.4 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO