Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Polk Audio PSW 10E

Polk Audio PSW 10E
Polk Audio PSW 10E
Polk Audio PSW 10E
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Polk Audio PSW 10E
Polk Audio PSW 10E
Polk Audio PSW 10E
Polk Audio PSW 10E
1.299,00zł
Netto: 1.056,10zł
 • Stan: Chwilowo brak
 • Model: PSW 10E
Wyświetleń: 400

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Polk Audio PSW 10E - Subwoofer

 

CNet.com stwierdza: "Głęboki bas PSW10 jest imponujący, a jego rozdzielczość i kontrola... były naprawdę wyjątkowe. Duży, przystępny i dający radość. Dodaj głębokich emocji płynących z basów i więcej emocji z dynamiki do swojego systemu dźwiękowego lub kinowego dzięki łatwemu w wyborze, łatwemu do podłączenia i łatwemu w użyciu aktywnemu subwooferowi."

 

Funkcje PSW10E:

10-calowy subwoofer ze zoptymalizowanym wzmacniaczem 100W

 • Obudowy PSW zostały zaprojektowane i skonstruowane tak, aby zapewnić idealną głośność, precyzyjnie dostrojone, by uzyskać wolne od zniekształceń niskie częstotliwości oraz zostały w środku wzmocnione i wytłumione, aby wyeliminować wewnętrzne fale stojące i inne rezonanse zakłócające wydajność.
 • Ta unikalna konfiguracja wykorzystuje specjalnie dostrojony i ukierunkowany port, aby efektywniej wytwarzać maksymalne uderzenie basu.

 

Bezrezonansowe materiały przetwornika Dynamic Balance

 • Połączenie odpowiednich materiałów, geometrii głośników i technik konstrukcji obudowy daje synergiczny efekt, a w efekcie czystszy, wyraźniejszy dźwięk.
 • Subwoofer PSW przewyższa konkurencję trwałymi, pozbawionymi rezonansów materiałami przetworników Dynamic Balance, które pozostają sztywne i szybko się poruszają. Doświadczasz dzięki temu głębokich niskich częstotliwości i ekscytujących efektów oraz doskonałego dopasowania do systemu.

 

Łatwe połączenie z każdym systemem

 • Łatwo dostępne, profesjonalnej jakości wejścia liniowe i głośnikowe oraz wyjścia głośnikowe pozwalają na łatwe podłączenie do dowolnego systemu.
 • Inteligentny układ czujników wie, kiedy się włączyć i wyłączyć. Doskonałe układy kompresji ograniczają zniekształcenia przy ekstremalnych poziomach głośności. Inteligentny wzmacniacz posiada również regulowaną zwrotnicę dolnoprzepustową, przełącznik fazowy i regulatory głośności subwoofera, aby profesjonalnie kontrolować wyjście basu i charakterystykę dopasowania subwoofera z głośnikami frontowymi.

 

Najlepszy partner kolumn głośnikowych Polk

 • PSW10E doskonale komponuje się z systemami złożonymi z innych głośników Polk, takich jak seria T.

 

Unikalna konstrukcja zapewnia stabilność subwoofera

 • Unikalna konstrukcja utrzymuje stabilność subwoofera nawet przy radykalnych poziomach głośności, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie mocy. Koniec z syndromem "galopującej pralki".

 

 

SPECYFIKACJE TECHNICZNE:

 • Wysokość: 36.51 cm
 • Szerokość: 35.56 cm
 • Głębokość: 40.96 cm
 • Waga: 11.79 kg
   
 • Typ obudowy subwoofera: Wentylacja poprzez port umieszczony na froncie
 • Przetwornik niskotonowy: (1) 10" (25.4 cm) d (Okrągły) Membrana kompozytu polimerowego Dynamic Balance - Subwoofer
 • Zniekształcenia wzmacniacza: <1%
 • Zakres wzmacniacza: 40Hz - 200Hz
 • Moc ciągła wzmacniacza: 50 Wat
 • Moc dynamiczna wzmacniacza: 100 Wat
 • Limity dolny i górny -3dB: 40 Hz → 160 Hz
 • Wejścia audio: Poziom wyjścia stereo - 2 RCA, Para (L/R) Analog RCA
 • Wejścia głośników: (2) Para zacisków sprężynowych - pozłacane
 • Speaker Outputs: (2) Para zacisków sprężynowych - pozłacane

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO