Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

PrimaLuna EVO 200 Preamplifier

PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
PrimaLuna EVO 200 Preamplifier
15.640,00zł
Netto: 12.715,45zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: EVO 200 Preamplifier
Wyświetleń: 126

Dostępne opcje

Oblicz ratę

PrimaLuna EVO 200 Preamplifier - Przedwzmacniacz lampowy

 

Od 2003 roku PrimaLuna tworzy wzmacniacze i przedwzmacniacze lampowe z zastosowaniem unikalnych rozwiązań, których nie ma nikt inny. Technologie PrimaLuny przybliżają Cię do muzyki za cenę, w którą nie uwierzysz gdy usłyszysz produkty PrimaLuna. Żadne inne firmy nie oferują tak zaawansowanych rozwiązań i nie oferują tak wysokiej jakości konstrukcji i dźwięku za tak atrakcyjną cenę. Rozwiązania PrimaLuny cechują najlepszej jakości komponenty, w tym drogie transformatory, kondensatory, rezystory, przewody, potencjometry i lampy oraz układy regulacji i zabezpieczeń lamp przedłużające ich życie. O wszystkich tych szczegółach przeczytasz poniżej.

 

 

Dedykowane transformatory toroidalne w układzie zasilania

Transformatory zasilające generują dwa rodzaje szumu: akustyczny i magnetyczny. Dlatego właśnie w najlepszych komponentach audio znajdziemy transformatory toroidalne. W porównaniu do tradycyjnych transformatorów, generują one bowiem jedynie 1/10 pola magnetycznego, które degraduje brzmienie. 

Dodatkowo, eliminacja szczelin powietrznych pozwala toroidom na średnio ośmiokrotną redukcję szumu akustycznego. 

Ponieważ transformator to zazwyczaj najdroższa część układu, wielu producentów zamiast droższych transformatorów toroidalnych stosuje tańsze transformatory z rdzeniem C lub E.

Wzrost ceny za jakość transformatorów toroidalnych jest znaczący, ale Prima Luna nigdy nie idzie na skróty. Wszystkie urządzenia PrimaLuna wyposażone są w duże toroidy. Stosowane przez PrimaLunę transformatory zamknięte są w okrągłych metalowych obudowach a uzwojenia zalane  są żywicą, co redukuje poziom zakłóceń mechanicznych i chroni uzwojenia transformatora przed wilgocią, procesami starzenia związanymi z upływem czasu i korozją.

 

Lampowe prostowniki napięciowe

Wkwestii przedwzmacniaczy, eksperci są zgodni: złotym standardem jest lampowe prostowanie prądu. Lampy są dużo skuteczniejsze od tranzystorów i pozwalają na znacznie większą redukcję szumów. Fakt, że cały układ jest oparty na lampach prowadzi do najbardziej naturalnego, namacalnego i barwnego brzmienia. To jednak kosztowne rozwiązanie, najłatwiej znaleźć je więc w ekstremalnie drogich konstrukcjach. Zwykle stosuje się jedną lampę prostowniczą. Prima Luna idzie dalej: w układzie dual mono stosujemy dwie lampy 5AR4, co daje trójwymiarowe odwzorowanie muzyki.

 

 

Alps Blue Velvet. Japońska ikona.

Najlepsze liniowe przedwzmacniacze wykorzystują analogową regulację głośności. Żadnych układów scalonych. 

Prima Luna wybiera rozwiązanie czysto analogowe. Stosujemy branżowy złoty standard wśród napędzanych potencjometrów: ikoniczny japoński ALPS Blue Velvet. Dlaczego? Ponieważ jest precyzyjny, cichy, niezawodny i oferuje doskonałe brzmienie.

 

Wybitnie ciche wejścia 

Selektory wejść potrafią przenosić szum z wielu źródeł, ponieważ nigdy nie odłączają ich całkowicie. Poza tym, powierzchnia ich styków z czasem ulega degradacji. Wiele z nich przykręca się do przedniego panelu, co wymaga stosowania długich przewodów wewnątrz obudowy. Przewody te zaś pochłaniają rozproszone promieniowanie RF i EMI

PrimaLuna korzysta z lepszego rozwiązania. Zamiast przełączników montujemy przy tylnej ściance naszych przedwzmacniaczy szczelnie zamknięte przekaźniki najwyższej jakości. Przekaźnik zamyka się po wybraniu źródła, oferując najlepsze możliwe połączenie. Wszystkie inne przekaźniki są wtedy otwarte, szum innych urządzeń nie przedostaje się więc do układu. Krótka ścieżka sygnałowa oznacza zaś, że nie ma przewodów, które mogą pochłaniać szkodliwe zanieczyszczenia.

 

 

AC OFFSET KILLER - wyłącznie w urządzeniach Prima Luna

Działanie układu AC OFFSET KILLER przyprawia o dreszcze. Na przykład wtedy, gdy muzyka pojawia się na tle tak czarnym, że myślisz ‚Jak to w ogóle możliwe?’ Masywne transformatory toroidalne nawijane specjalnie na zamówienie PrimaLuna są bardzo ciche i emitują niewiele zakłóceń. Ale to i tak za mało. Inżynierowie Prima Luna opracowali układ AC OFFSET KILLER, który obniża szum transformatora do poziomu, o którym inni producenci nawet nie marzą. Niezależnie od tego, jak zły jest prąd zasilania. Rezultat? Poczucie przestrzeni. Faktura. Wybrzmienia strun trwające całą wieczność. AC OFFSET KILLER zadziwia i powala.

 

Topologia dual-mono

Najdroższe i najbardziej zaawansowane przedwzmacniacze liniowe zawsze budowane są w układzie dual-mono. Pozwala to osiągnąć jakość obrazowania niemożliwą do uzyskania innymi drogami. Większość producentów unika jednak układów dual-mono z powodu ich kosztu. Wymagane są przecież dwa transformatory zasilające, dwa układy regulacji głośności. Wszystko musi być podwójne.

Topologia dual-mono to w zasadzie dwa pełne przedwzmacniacze umieszczone w jednej obudowie. Dlatego to niezbyt częste rozwiązanie. Niezależnie od poziomu cenowego. Wszystkie przedwzmacniacze liniowe PrimaLuna zbudowano w układzie dual-mono. Pozwala to bowiem osiągnąć niezrównaną stereofonię i wybitne odwzorowanie przestrzeni.

 

Układ SMARTGAIN

Przedwzmacniacz w systemie audio zwykle nie musi dodawać żadnego wzmocnienia. Najczęściej obniża on wzmocnienie sygnału otrzymywanego ze źródła. Najczęstszą wadą przedwzmacniaczy liniowych jest - według audiofilów - szum. Dlaczego więc większość projektów przedwzmacniaczy obejmuje wzmocnienie od 20 do 27dB? Dlaczego większość z nich wyraźnie „szumi” a lampy są podatne na efekt mikrofonowy?

Przedwzmacniacze liniowe Prima Luna wykorzystują układ SmartGain. Dzięki wzmocnieniu na poziomie jedynie 10,8dB, są one ciche jak mysz pod miotłą. Jeżeli zaś lampy są mniej niż perfekcyjne, nie usłyszysz tego - ponieważ nie wzmacniają niczego bez potrzeby. Docenią to zwłaszcza posiadacze kolumn o wysokiej skuteczności!

 

 

Doskonałe dopasowanie

Kolejną wyjątkową funkcją urządzeń Prima Luna jest zastosowanie układu PerfectMatch, który prezentuje podłączonym urządzeniom źródłowym impedancję 100 kOhm. Jest to szczególnie istotne dla źródeł lampowych [przedwzmacniaczy gramofonowych i przetworników cyfrowo-analogowych]. Pozwala im bowiem osiągnąć najlepsze możliwe brzmienie.

 

Rezystory TAKMAN

Jeżeli kupisz tańszy wzmacniacz, zapłacisz fortunę za jego modyfikację. Łatwe do zauważenia, różowe węglowe, bezindukcyjne, szerokopasmowe rezystory TAKMAN z Japonii to ulubione komponenty osób, które zawodowo zajmują się udoskonalaniem sprzętu elektronicznego. Wyróżnia je bowiem niski poziom szumów, liniowość pracy i muzykalność.

 

Montaż punkt-do-punktu.

Wydajesz dużo pieniędzy na interkonekty. Dlaczego więc sygnał wewnątrz urządzenia ma biec od gniazd RCA lub do terminali głośnikowych ścieżkami miedzi tak cienkimi, że trudno je nawet zauważyć. To mało high-endowe…

We wszystkich swoich urządzeniach, Prima Luna stosuje montaż punkt-do-punktu. Cała ścieżka sygnałowa, łącznie z rezystorami i kondensatorami, jest z mozołem łączona ręcznie— grubym i solidnym drutem - przez wykwalifikowanych rzemieślników.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 EVO200
Wyjście XLR-
Wyjście RCA
Konstrukcja Dual Mono
Wejścia stereo4 x RCA
Wejście HT bypass✔ RCA
Wyjście subwoofera
Wyjście Tape Out
Wyjście słuchawkowe
Pasmo14Hz–92kHz
Napięcie wyjściowe2V
Czułość wejściowa0,62V
THD (2V)<0,5%
Stosunek S/N 93dB
Impedancja wejściowa100 kOhm
Impedancja wyjściowa2,8kOhm
Wzmocnienie10,8 dB
Zużycie energii (EL34)51W
Szwajcarskie okablowanie-
Rezystory TAKMAN-
Kondensatory DuRoch-
AC Offset Killer-
Wejścia SuperQuiet 
Okablowanie
point-to-point
Pilot zdalnego sterowania✔ slim
Transformatory toroidalne✔ 2
Potencjometry ALPS Blue Velvet
Lampy4 x 12AU7
2 x 5AR4
Wymiary (mm)405x365x205
Ciężar netto24 kG

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO