Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated

PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated
33.410,00zł
Netto: 27.162,60zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: EVO 300 Hybrid Integrated
Wyświetleń: 189

Dostępne opcje

Oblicz ratę

PrimaLuna EVO 300 Hybrid Integrated - Wzmacniacz lampowy

 

PrimaLuna z dumą prezentuje EVO 300 Hybrid - pierwszy hybrydowy wzmacniacz zintegrowany opracowany wspólnie z Floyd Design. Wzmacniacz ten jest doskonałym połączeniem lampowego przedwzmacniacza opracowanego laboratoriach PrimaLuna i tranzystorowego stopnia wyjściowego będącego dziełem Floyd Design. Pierwszy zintegrowany wzmacniacz hybrydowy PrimaLuna zbudowany jest z lampowej sekcji przedwzmacniacza zaprojektowanej w laboratoriach PrimaLuna i opartej na tranzystorach MOSFET części wzmacniającej skonstruowanej przez Floyd Design. Projektantem tej ostatniej jest Jan de Groot. Pod względem brzmienia, tranzystory MOSFET są najbliższe lampom. Jest więc logicznym rozwiązaniem wykorzystanie ich do rozszerzenia możliwości wzmacniaczy lampowych. Zwłaszcza, że Jan zawodowo projektuje układy z tranzystorami MOSFET od 1995 roku. Firma PrimaLuna powstała w 2003.

 

 

Sekcja przedwzmacniacza hybrydowej integry PrimaLuna wykorzystuje znany układ sześciu lamp 12AU7. Sekcję wzmacniającą Floyd Design oparł o sparowane tranzystory JFET [produkcji Linear Integrated Systems] oraz tranzystory MOSFET 20N20/20P20, co w rezultacie daje moc 2 x 100W dla 8Ω. Tam, gdzie możliwe zastosowano montaż metodą punt-do-punktu. Jeżeli trzeba było wykorzystać płytkę, zastosowano płytki najwyższej jakości [grubość 2,5mm zamiast standardowych 1,6mm oraz pozłacane ścieżki grubości 105 zamiast 35 mikrometrów]. Sekcja przedwzmacniacza wykorzystuje dwa niezależne zasilacze [w tym i dwa niezależne transformatory] a część wzmacniającą zasila jeden transformator 500VA. Wszystkie zasilacze wyposażono w firmowy układ AC Offset Killer.

 

 

Wzmacniacz wyposażony jest w sześć wejść liniowych [5 x RCA, 1 x kino domowe] oraz zestaw wyjść [stereo/mono/sub, tape out, słuchawki i kolumny]. Wewnątrz obudowy znajduje się ekranowany kompartment na opcjonalny przedwzmacniacz gramofonowy MM. Wzmacniacz jest zbudowany z najwyższą starannością. Choć waży aż 25kg nadal wygląda niesłychanie elegancko. Jak we wszystkich produktach PrimaLuna, do budowy układu wykorzystano komponenty elektroniczne najwyższej jakości. Takman, DuRoch, Nichicon, Alps, Linear Systems, Rubycon, Kemet to niektóre z marek, po które sięgnięto.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

MocMinimum 100W na kanał przy 4Ω (wartość typowa 115W)
Minimum 150W na kanał przy 8Ω (wartość typowa 170W
Pasmo przenoszenia10Hz - 80kHz +/- 3dB
Wejścia5 par stereo RCA, 1 wejście dla procesora
Wyjściagłośnikowe, tape-out, subwoofer (stereo/mono), słuchawki
Lampy6 x 12AU7 (po 3 na kanał)
Damping factor160 (przy 1kHz)
Zniekształcenia THD< 0,2% przy 100W i obciążeniu 8Ω
Odstęp od zakłóceń S/N-105dB (A-ważony)
Impedancja wejściowa34 kΩ
Czułość415mV
Wzmocnienie37,2dB
Pobór mocy99W w stanie jałowym
645W maksymalnie przy obciążeniu 4Ω
Waganetto 29kG, 35kG z opakowaniem
Wymiary405 x 385 x 205 mm
Wymiary opakowania578 x 468 x 316 mm

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO