Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Primaluna DiaLogue Premium HP

Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Primaluna DiaLogue Premium HP
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: DiaLogue Premium HP
Wyświetleń: 2514
19.990,00zł
Netto: 16.252,03zł

Primaluna DiaLogue Premium HP - Wzmacniacz zintegrowany


Najlepszy na świecie wzmacniacz zintegrowany, bez względu na cenę. Możemy to udowodnić.„PrimaLuna DiaLogue Premium HP jest wzmacniaczem zintegrowanym, którego jakość dźwięku niewiele odbiega od referencyjnego przedwzmacniacza, w połączeniu z parą wzmacniaczy mocy klasy A .” 
-- Robert Deutsch, Stereophile, Grudzień 2014


Kiedy inżynierowie PrimaLuny w Holandii opracowywali projekt następcy budzących podziw wzmacniaczy DiaLogue One i DiaLogue Two, już zdawali sobie sprawę z trudności tego przedsięwzięcia. Leżało przed nimi zadanie ulepszenia jakości dwóch produktów, które były jednymi z najlepszych na rynku. Obydwa modele otrzymały więcej nagród i wyróżnień, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.


Musiano przeprowadzić gruntowną analizę potrzeb klientów, zapominając o jakichkolwiek zasadach i ograniczeniach. Wymagania zostały zwiększone. Inżynierowie mieli wykorzystać najdoskonalsze i najbardziej egzotyczne części, nawet jeśli nie można było ich znaleźć w konstrukcjach za 8000 dolarów. Mieli zaimplementować obwody, jakich nigdy wcześniej nie widziano, bez względu na cenę urządzenia. Było to wyzwanie, które holenderski zespół wziął sobie głęboko do serca.


Tak wybuchowego rezultatu jaki osiągnięto, nikt się jednak nie spodziewał. Natychmiast pojawiła się entuzjastyczna recenzja, napisana przez Sama Telliga z magazynu Stereophile i w rezultacie ulokowanie wzmacniacza w klasie A, co oznacza „najlepszy, bez względu na koszty”. Równie znakomitą recenzję napisał Dick Olsher, z The Absolute Sound, którą zakończył stwierdzeniem „To mój aktualny punkt odniesienia w grupie zintegrowanych wzmacniaczy lampowych”. Dick Olsher uchodzi za autorytet w kwestii wzmacniaczy lampowych. To zaszczyt, że uważa tę konstrukcję za najlepszą, jaką kiedykolwiek testował. Zaraz potem, magazyn The Absolute Sound przyznał PrimaLunie nagrodę wydawcy – Editor’s Choice Award 2014. Nie można także pominąć opinii Dean’a Seislove, z Positive Feedback. Zamieścił on również świetną recenzję i przyznał nagrodę Writer's Choice Award. Jednak to wrzawa, jaką wzniecili audiofile na całym świecie, wyniosła DiaLogue Premium na pozycję urządzenia, które po prostu pragnie się posiadać.A teraz…przedstawiamy wzmacniacz zintegrowany DiaLogue Premium HP


Łatwo jest uzyskać więcej mocy z jednej lampy. Można ją zawsze bardziej obciążyć. Pojawią się stwierdzenia, że można „wyciągnąć” ponad 100 W z pary lamp KT120 a jeszcze więcej z KT150. Na wstępie klient będzie zadowolony. Przecież im więcej mocy, tym lepiej, prawda? Ale porozmawiajcie z tym samym klientem za rok. Wzmacniacze PrimaLuny słyną z długowieczności lamp, niskiego poziomu temperatury i maksymalnej prostoty obsługi. Usprawnienia, jakie zostały wniesione do konstrukcji ProLogue Premium HP, obejmują zwiększenie mocy i rozmiarów transformatora wyjściowego, powiększenie układu Adaptive AutoBias, a także wszystkich obwodów, jakie są niezbędne do napędzenia ośmiu lamp w stopniu wyjściowym (zamiast czterech). Moc jest podwojona i zwiększa się także atak niskich tonów. Użytkownicy mogą wykorzystać praktycznie wszystkie lampy, jakie są dostępne na rynku: EL34 lub KT88/KT120/KT150 (każdy wzmacniacz Prima Luna jest dostarczany z fabrycznie preinstalowanymi lampami EL34)


 • Nowy wzmacniacz słuchawkowy. Jest to być może najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, jaki kiedykolwiek słyszeliście. Dlaczego? Czerpie on moc ze wszystkich lamp zasilających! Elegancki, dobrze zaprojektowany obwód, pozwala na przełączanie się z głośników na słuchawki, kiedy tylko chcecie. Jeśli lubicie słuchać muzyki w bardziej prywatny sposób, ten wzmacniacz wzbudzi Wasz podziw!
 • Adaptive AutoBias. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Jeśli ktoś powie Wam, że ma w swoim sprzęcie funkcję auto bias, zapytajcie co dokładnie ma na myśli. Zazwyczaj to nieprawda. Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wzmacniaczy PrimaLuny, nigdy nie trzeba się martwić koniecznością dopasowywania prądu podkładu lamp i potrzeba parowania lamp ze sobą również jest wyeliminowana. Wystarczy zainstalować lampy EL34, KT88, KT120, KT150 (jak również wiele innych, dostępnych na rynku), a układ AAB zadba o resztę, poprawiając jakość dźwięku . Lampy są przez cały czas monitorowane i utrzymywane w najlepszym zakresie operacyjnym, a zniekształcenia są redukowane nawet o 50%!
 • Szwajcarskie okablowanie. W konstrukcji ścieżek sygnałowych wykorzystano importowane, srebrzone przewody z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkości i zwiększonej czystości sygnału.
 • Potencjometr ALPS Blue Velvet. Napędzany silnikiem potencjometr głośności działa niezwykle płynnie, więc zdefiniowany obraz stereo pozostaje niezmieniony kiedy zwiększacie, czy zmniejszacie poziom dźwięku. Potencjometr jest również niezwykle cichy i stosownie do przewodniej zasady konstrukcyjnej PrimaLuny, został „zbudowany, aby działać przez całe życie”.
 • Rezystory TAKMAN. Łatwe do rozpoznania, dzięki swojej różowej obudowie, te najwyższej jakości rezystory made in Japan są bardzo popularne wśród audiofilów zajmujących się przebudową i upgradem sprzętu. „Modderzy” uwielbiają rezystory TAKMAN, za ich niski poziom szumów i liniowość.
 • Kondensatory Foliowe SCR. Wykonane we Francji kondensatory są wykorzystane w krytycznych miejscach ścieżek sygnałowych. Chociaż elementy te są dość kosztowne, to zespół projektowy PrimaLuny zdecydował po uważnych odsłuchach, porównując je z wieloma innymi typami kondensatorów, że nie mogą zostać pominięte w budowie nowego wzmacniacza.
 • Układ AC Offset Killer. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Firma macierzysta PrimaLuny, Durob Audio B.V., sprzedaje ten układ, jako samodzielne urządzenie pod marką Ah! Znakomita firma P.S. Audio oferowała podobne rozwiązanie pod nazwą „Humbuster”. Zadaniem tego układu jest maksymalne wyciszenie pracy głównego transformatora AC. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swojego znakomitego transformatora toroidalnego AC, co zmniejsza poziom przydźwięku. Dzięki tym obwodom, transformatory PrimaLuny osiągają jakość , do której produkty konkurencji nawet się nie zbliżają. Dodanie urządzenia tego rodzaju do Waszego zestawu stereo, kosztowałoby setki dolarów.
 • Selektor źródeł oparty o przekaźnik. Zamiast taniego przełącznika, w przedwzmacniaczu PrimaLuna zamontowano na każdym wejściu obwód przekaźnika. Jeśli na przykład wybierzecie wejście CD, przekaźnik się zamyka i urządzenie którego słuchacie, otrzymuje perfekcyjny ładunek obciążenia. Wszystkie pozostałe przekaźniki pozostają otwarte, aby zapobiec zjawisku przesłuchu pomiędzy wejściami. Takie rozwiązanie jest znacznie droższe, niż tradycyjne przełączniki i nie znajdziecie go w innym sprzęcie, ale taka właśnie jest PrimaLuna!
 • Nowy stopień wejściowy. DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia. Zmiana zakresu dynamiki jest zdumiewająca!
 • Przełączany tryb Triodowy/Ultraliniowy. W trybie ultraliniowym, dźwięk jest właśnie taki – ultraliniowy. Najbardziej płaska charakterystyka. W trybie triodowym otrzymujemy dźwięk, który słuchacze porównaliby do wzmacniaczy 300B single-ended. Cieplejsza, bardziej płynna prezentacja. Który tryb jest lepszy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od gustu, wykorzystywanych głośników i muzyki, jakiej słuchacie. Sami musicie zdecydować. Najlepszą częścią całej zabawy jest to, że inaczej niż w przypadku firm konkurencyjnych, można przełączać się pomiędzy trybami odsłuchu wprost z fotela, przy pomocy pilota – nawet nie musicie wyłączać wzmacniacza, aby wykonać tę czynność!
 • Dedykowane wyjście subwoofera. Jeśli Wasz ulubiony subwoofer korzysta tylko z wejść liniowych, jak np. urządzenia JL Audio, wzmacniacz DiaLogue Premium Integrated ułatwi jego podłączenie.


W serii DiaLogue Premium wykorzystano takie same, innowacyjne obwody zabezpieczające wzmacniacz i poprawiające jakość dźwięku, jak w serii urządzeń ProLogue Premium. Są to:


 • Firmowe transformatory wyjściowe, zapewniające szerokie pasmo przenoszenia. Żadna inna firma z branży nie jest w stanie skopiować dźwięku PrimaLuny z jednego prostego powodu: transformatorów wyjściowych. Praktycznie wszyscy producenci, z różnym powodzeniem, wykorzystują ogólnie dostępne transformatory wyjściowe. Transformatory stanowią najważniejszy (i najbardziej kosztowny) element konstrukcji całego wzmacniacza. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swoich transformatorów. Ich projekty stanowią rezultat współpracy pomiędzy inżynierami z Holandii i Stanów Zjednoczonych i są one zbudowane zgodnie ze standardami, jakich oczekuje się od światowych autorytetów w dziedzinie konstrukcji wzmacniaczy lampowych. Z tego powodu, bas uzyskiwany z konstrukcji PrimaLuny, jest niezwykle głęboki i zwarty, górny zakres tonalny rozciągnięty, lecz bez śladu szorstkości, a sławna średnica PrimaLuny tworzy poczucie przestrzeni i kształtu sceny, jakiego nie uzyskacie nigdzie indziej.
 • Układ BTI. BTI oznacza „Bad Tube Indication – Wskaźnik Awarii Lampy.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED, która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Obwód przełącza następnie wzmacniacz w tryb ochronny. Przy wzmacniaczach innych marek, taka sytuacja może oznaczać konieczność usunięcia lutowania i wymiany płytki rezystora oraz dwóch lub nawet czterech lamp, jeśli wzmacniacz wykorzystuje lampy wzajemnie dopasowane. W przypadku PrimaLuny wystarczy wymienić lampę, którą wskazuje układ (nie są wymagane lampy dopasowane) i włączyć ponownie wzmacniacz – bez kłopotów i bólu głowy.
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego.
 • Układ OTP. Układ “Output Transformer Protection” chroni transformatory wyjściowe przed skutkami niewłaściwego podłączenia przewodów głośnikowych przez użytkownika.
 • Przekaźnik +B. Zastępuje bezpieczniki i działa we współpracy z układem OTP w celu ochrony wzmacniacza przed skutkami uszkodzenia lamp. Metoda ta jest mniej inwazyjna brzmieniowo, a bezpiecznik resetuje się samoczynnie po wymianie uszkodzonej lampy.
 • Projekt SmartWatts. Filozofia projektowania PrimaLuny, wykorzystująca rzeczywistą moc lamp, przy niewielkim ich obciążeniu. Wielu producentów naciąga parametry swojego sprzętu podając moce matematycznie niemożliwe do uzyskania. Wszyscy doświadczeni użytkownicy urządzeń lampowych wiedzą, że moc 20 W osiągnięta przez wzmacniacz lampowy, to całkiem spora wartość. To, co jest naprawdę istotne, to fakt, że PrimaLuna wykorzystuje około 40% mocy lamp, w przeciwieństwie do innych producentów. Można to łatwo stwierdzić przystawiając rękę do wierzchniej części wzmacniacza – grzeją się one znacznie mniej, niż urządzenia konkurencji. Nie ma potrzeby podkręcania lamp do granicy ich wytrzymałości. Dlaczego inne firmy tak robią?


Tak jak wszystkie pozostałe urządzenia PrimaLuny, wzmacniacz DiaLogue Premium Integrated jest wykonany ręcznie, przy użyciu połączeń punkt-punkt i odznacza się jakością wykonania równą lub lepszą od jakiegokolwiek innego produktu w dowolnej cenie. Wszystko zamknięte jest w obudowie ręcznie polerowanej na wysoki połysk.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


Moc wyjściowa w trybie ultraliniowym (8 Omów, 1% THD):

96 W x 2 (KT150)

85 W x 2 (KT120)

73 W x 2 (KT88)

70 W x 2 (EL34)


Moc wyjściowa w trybie triodowym (8 Omów, 1% THD):

50 W (KT150)

45 W (KT120)

42 W (KT88)

40 W (EL34)


Pasmo przenoszenia:

7Hz-75kHz (KT120/KT150)

7Hz-70kHz (KT88)

7Hz-65kHz (EL34)


Zniekształcenia THD (1W/1kHz):

< 0,1%


Odstęp S/N:

93 dB (KT120/KT150)

92 dB (KT88 i EL34)


Czułość wejściowa:

360mV (KT120/KT150)

320mV (KT88 i EL34)


Impedancja wejściowa: 100k Omów

Pobór mocy: 255 W

Wyjścia: 4 i 8 Omów

Wejścia: 5 par RCA / 1 para bypass Kina Domowego

Wymiary: 15,9” x 8,1” x 15,2” – 40,3 cm x 20,5 cm x 38,6 cm (SxWxG)

Waga: 66,3 lbs – 30 kg

Komplet lamp: 6- 12AU7

8 - EL34, KT88, KT120, KT150
Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO