Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono

Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono
 • Stan: Dostępne
 • Model: DiaLogue Premium HP stereo-mono
Wyświetleń: 2008
19.090,00zł
Netto: 15.520,33zł

Primaluna DiaLogue Premium HP stereo/mono - Wzmacniacz mocy


HP oznacza Wysoką Moc…


W jaki sposób prześcignąć jakość produktu, który tak bardzo zbliżył się do perfekcji? Holenderskiemu zespołowi projektowemu zabrało całe lata aby upewnic się, że jeszcze raz w historii PrimaLuna stworzy coś, co nie będzie jedynie lepsze, ale będzie stanowiło kolejną rewolucję w świecie audio.


Rezultaty muszą budzić zasłużony podziw. Art. Dudley, jeden z najsławniejszych i najbardziej cenionych recenzentów w branży, poddał ocenie wzmacniacz mocy DiaLogue Premium działający tylko w trybie stereo, a nie jako monoblok o większej mocy. Szybko skonstatował: „Próbowałem znaleźć jakieś słabe strony w PrimaLunie DiaLogue Premium. Nie udało mi się”. W dalszej części recenzji stwierdził, że miał przyjemność testowania naprawdę znakomitych wzmacniaczy, a DiaLogue Premium „znajduje się w gronie czterech, czy pięciu, które sprawiały największą radość z odsłuchu”. To ważna informacja, gdyż Art jest recenzentem pracującym z najdroższymi urządzeniami audio na świecie. Jeff Dorgay z Tone Audio Magazine przychylił się do opinii Arta, nadając PrimaLunie tytuł Produktu Roku.


Minął jakiś czas i Martin-Logan, jeden z najbardziej uznanych producentów kolumn głośnikowych na świecie, zapytał o możliwość wykorzystania pięciu monobloków DiaLogue Premium w swojej niesamowitej prezentacji dźwięku surround na największych branżowych targach w Ameryce: CEDIA. Na takim show należy się zaprezentować z jak najlepszej strony, a Martin-Logan cieszy się wystarczającym uznaniem, aby dosłownie każda firma zabijała się o możliwość odwiedzenia ich sali prezentacyjnej. Niewiele później KEF poprosił PrimaLunę o dostarczenie elektroniki do ich pokazu na targach AXAPONA. Tego typu gesty sprawiają firmie wielką przyjemność, to oczywiste. Czego więcej można oczekiwać przy sukcesie tego kalibru?



Wersja HP i jak uzyskać więcej mocy bez większych komplikacji


Łatwo jest uzyskać więcej mocy z jednej lampy. Można ją zawsze bardziej obciążyć. Pojawią się stwierdzenia, że można „wyciągnąć” nawet 100 W z pary lamp KT120. Na wstępie klient będzie zadowolony. Przecież im więcej mocy, tym lepiej, prawda? Ale porozmawiajcie z tym samym klientem za rok. Wzmacniacze PrimaLuny słyną z długowieczności lamp, niskiego poziomu temperatury i maksymalnej prostoty obsługi. Usprawnienia, jakie zostały wniesione do konstrukcji ProLogue Premium HP, obejmują zwiększenie mocy i rozmiarów transformatora wyjściowego, powiększenie układu Adaptive AutoBias, a także wszystkich obwodów, jakie są niezbędne do napędzenia ośmiu lamp w stopniu wyjściowym (zamiast czterech). Moc jest podwojona i zwiększa się także atak niskich tonów. Użytkownicy mogą wykorzystać praktycznie wszystkie lampy, jakie są dostępne na rynku. Wzmacniacz może być wyposażony w lampy EL-34, Gold Lion KT88, czy Tung-sol KT120. Można nawet zamontować lampy KT150.



Spójrzmy na szczegóły dotyczące projektu i wykonania tego wzmacniacza:

 • Adaptive AutoBias. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Jeśli ktoś powie Wam, że ma w swoim sprzęcie funkcję auto bias, zapytajcie co dokładnie ma na myśli. Na 99% nie będzie to prawda. Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wzmacniaczy PrimaLuny, nigdy nie trzeba się martwić koniecznością dopasowywania prądu podkładu lamp i potrzeba parowania lamp ze sobą również jest wyeliminowana. Wystarczy zainstalować lampy EL34, KT88 lub KT120 (jak również wiele innych, dostępnych na rynku), a układ AAB zadba o resztę poprawiając jakość dźwięku . Lampy są przez cały czas monitorowane i utrzymywane w najlepszym zakresie operacyjnym, a zniekształcenia są redukowane nawet o 50%! PAMIĘTAJCIE! Adaptive AutoBias jest funkcją pasywną, więc nie ma wpływu na tor dźwięku. Ten układ nie ma słabych stron.
 • Jakie są nowości i usprawnienia? Lampy są monitorowane i dostrajane w taki sam sposób, jak w innych urządzeniach PrimaLuny. Jednak ten nowy obwód kontrolny jest w stanie powiedzieć nam kiedy zawiedzie lampa, a nawet ją wskazać! Czerwona dioda LED zapala się obok wadliwej lampy, a my po prostu ją wymieniamy. Nigdy więcej zgadywania, kupowania całych zestawów, kłopotliwego ustawiania i wzmacniaczy psujących się z powodu błędu użytkownika. Można korzystać ze wzmacniacza PrimaLuny codziennie – bez zmartwień i stresów.
 • Szwajcarskie okablowanie. W konstrukcji ścieżek sygnałowych wykorzystano importowane, srebrzone przewody z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkości i zwiększonej czystości sygnału.
 • Rezystory TAKMAN. Łatwe do rozpoznania, dzięki swojej różowej obudowie, te najwyższej jakości rezystory made in Japan są bardzo popularne wśród audiofilów zajmujących się przebudową i upgradem sprzętu. „Modderzy” uwielbiają rezystory TAKMAN za ich niski poziom szumów i liniowość.
 • Kondensatory Foliowe SCR. Wykonane we Francji kondensatory są wykorzystane w krytycznych miejscach ścieżek sygnałowych. Chociaż elementy te są dość kosztowne, to zespół projektowy PrimaLuny zdecydował po uważnych odsłuchach, porównując je z wieloma innymi typami kondensatorów, że nie mogą zostać pominięte w budowie nowego wzmacniacza.
 • Układ AC Offset Killer. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Firma macierzysta PrimaLuny, Durob Audio B.V., sprzedaje ten układ, jako samodzielne urządzenie pod marką Ah! Znakomita firma P.S. Audio oferowała podobne rozwiązanie pod nazwą „Humbuster”. Zadaniem tego układu jest maksymalne wyciszenie pracy głównego transformatora AC. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swojego znakomitego transformatora toroidalnego AC, co zmniejsza poziom przydźwięku. Dzięki tym obwodom, transformatory PrimaLuny osiągają jakość , do której produkty konkurencji nawet się nie zbliżają. Dodanie urządzenia tego rodzaju do Waszego zestawu stereo, kosztowałoby setki dolarów.
 • Nowy stopień wejściowy. DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia. Zmiana zakresu dynamiki jest zdumiewająca!
 • Przełączany tryb Triodowy/Ultraliniowy. W trybie ultraliniowym dźwięk jest właśnie taki – ultraliniowy. Najbardziej płaska charakterystyka. W trybie triodowym otrzymujemy dźwięk, który słuchacze porównaliby do wzmacniaczy 300B single-ended. Cieplejsza, bardziej płynna prezentacja. Który tryb jest lepszy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od gustu, wykorzystywanych głośników i muzyki, jakiej słuchacie. Sami musicie zdecydować. Najlepszą częścią całej zabawy jest to, że inaczej niż w przypadku firm konkurencyjnych, można przełączać się pomiędzy trybami odsłuchu wprost z fotela, przy pomocy pilota – nawet nie musicie wyłączać wzmacniacza, aby wykonać tę czynność!
 • Przełącznik Stereo/Mono. Przy przełączeniu jednego przełącznika wzmacniacz stereofoniczny zamienia się w monoblok o podwójnej mocy. Zacznijcie od wzmacniacza stereo, a gdy Wasz budżet się rozrośnie, system może rozrastać się razem z nim. Korzyścią operowania wzmacniaczem w postaci monobloku jest fakt, że w tej sytuacji otrzymujemy dwa transformatory wyjściowe dla jak najlepszego sprzężenia z głośnikami, a do 4 i 8-omowych zacisków głośnikowych dodane są również wyjścia 2-omowe. O ile wszystkie wzmacniacze PrimaLuny mogą współpracować z głośnikami wstęgowymi, jak te produkowane przez Magnaplanar oraz z elektrostatami, jak Martin-Logan, to nie usłyszeliście jeszcze prawdziwej jakości brzmienia, jeśli nie wypróbowaliście monobloków DiaLogue Premium!


W serii DiaLogue  Premium wykorzystano takie same, innowacyjne obwody zabezpieczające wzmacniacz i poprawiające jakość dźwięku, jak w serii urządzeń ProLogue Premium. Są to:

 • Firmowe transformatory wyjściowe, zapewniające szerokie pasmo przenoszenia. Żadna inna firma z branży nie jest w stanie skopiować dźwięku PrimaLuny z jednego prostego powodu: transformatorów wyjściowych. Praktycznie wszyscy producenci, z różnym powodzeniem,  wykorzystują ogólnie dostępne transformatory wyjściowe. Transformatory stanowią najważniejszy (i najbardziej kosztowny) element konstrukcji całego wzmacniacza. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swoich transformatorów. Ich projekty stanowią rezultat współpracy pomiędzy inżynierami z Holandii i Stanów Zjednoczonych i są one zbudowane zgodnie ze standardami, jakich oczekuje się od światowych autorytetów w dziedzinie konstrukcji  wzmacniaczy lampowych. Z tego powodu bas uzyskiwany z konstrukcji PrimaLuny jest niezwykle głęboki i zwarty, górny zakres tonalny rozciągnięty, lecz bez śladu szorstkości, a sławna średnica PrimaLuny tworzy poczucie przestrzeni i kształtu sceny, jakiego nie uzyskacie nigdzie indziej.
 • Układ BTI. BTI oznacza „Bad Tube Indication – Wskaźnik Awarii Lampy.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Obwód przełącza następnie wzmacniacz w tryb ochronny. Przy wzmacniaczach innych marek taka sytuacja może oznaczać konieczność usunięcia lutowania i wymiany płytki rezystora oraz dwóch lub nawet czterech lamp, jeśli wzmacniacz wykorzystuje lampy wzajemnie dopasowane. W przypadku PrimaLuny wystarczy wymienić lampę, którą wskazuje układ (nie są wymagane lampy dopasowane) i włączyć ponownie wzmacniacz – bez kłopotów i bólu głowy.
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego.
 • Układ OTP. Układ “Output Transformer Protection” chroni transformatory wyjściowe przed skutkami niewłaściwego podłączenia przewodów głośnikowych przez użytkownika.
 • Przekaźnik +B. Zastępuje bezpieczniki i działa we współpracy z układem OTP w celu ochrony wzmacniacza przed skutkami uszkodzenia lamp. Metoda ta jest mniej inwazyjna brzmieniowo a bezpiecznik resetuje się samoczynnie po wymianie uszkodzonej lampy.
 • Filozofia projektowania PrimaLuny wykorzystująca rzeczywistą moc lamp, przy niewielkim ich obciążeniu. Wielu producentów naciąga parametry swojego sprzętu podając moce matematycznie niemożliwe do uzyskania. Wszyscy doświadczeni użytkownicy urządzeń lampowych wiedzą, że moc 20 W, osiągnięta przez wzmacniacz lampowy, to całkiem spora wartość. To, co jest naprawdę istotne, to fakt, że PrimaLuna wykorzystuje około 40% mocy lamp, w przeciwieństwie do innych producentów. Można to łatwo stwierdzić przystawiając rękę do wierzchniej części wzmacniacza – grzeją się one znacznie mniej, niż urządzenia konkurencji. Nie ma potrzeby podkręcania lamp do granicy ich wytrzymałości. Dlaczego inne firmy tak robią?


Tak jak wszystkie pozostałe urządzenia PrimaLuny, wzmacniacz DiaLogue Premium jest wykonany ręcznie, przy użyciu połączeń punkt-punkt i odznacza się jakością wykonania równą lub lepszą od jakiegokolwiek innego produktu w dowolnej cenie. Wszystko zamknięte jest w obudowie ręcznie polerowanej na wysoki połysk.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


Moc wyjściowa Stereo:

72 W x 2 EL34 i KT88 (tryb ultraliniowy)

85 W x 2 KT120 (tryb ultraliniowy)

42 W x 2 EL34 i KT88 (tryb triodowy)

45 watts x 2 KT120 (tryb triodowy


Moc wyjściowa Mono:

148 W EL34 i KT88 (tryb ultraliniowy)

175 W KT120 (tryb ultraliniowy)

85 W EL34 (tryb triodowy

89 W KT88 (tryb triodowy

94 W KT120 (tryb triodowy


Pasmo przenoszenia:

9Hz-59kHz (stereo)

8Hz-69kHz (mono)


Zniekształcenia THD (1W/1kHz):

0.1% (stereo)

0.1% (mono)


Odstęp S/N:

99 dB (stereo)

105 dB (mono)


Czułość wejściowa:

1.2V (stereo)

1.1V (mono)


Impedancja wejściowa: 100k Omów

Pobór mocy: 280 W

Wyjścia: 4, 8, 16 Omów (stereo)

2, 4, 8 Omów (mono)

Wejścia: 1 para RCA

Wymiary: 15” x 8,3” x 14,2” – 38 cm x 21 cm x 36 cm (SxWxG)

Waga: 66,3 lbs – 30 kg

Komplet lamp: 6- 12AU7

8- EL34, KT88 lub KT120

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO