Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono

Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: DiaLogue Premium stereo-mono
Wyświetleń: 2884
15.940,00zł
Netto: 12.959,35zł

Primaluna DiaLogue Premium stereo/mono - Wzmacniacz mocy


Poprzeczka została podniesiona…


DiaLogue Four, Five, Six i Seven. To były naprawdę upojne czasy. Tuż po sukcesie obsypanej nagrodami serii ProLogue, PrimaLuna pokazała całemu światu, że można stworzyć solidniej zbudowany i lepiej brzmiący wzmacniacz, za jedną czwartą ceny, jaką spodziewalibyście się za niego zapłacić. Klasa światowa. Spróbujcie kupić używany wzmacniacz DiaLogue. Nikt się ich nie pozbywa. Jest to najbardziej ukochana przez użytkowników seria, jaką PrimaLuna wypuściła na rynek. Użytkownicy ci zdają sobie sprawę, że mają produkt-ikonę, który będzie im służył przez długie lata.


W jaki sposób prześcignąć jakość produktu, który tak bardzo zbliżył się do perfekcji? Holenderskiemu zespołowi projektowemu zabrało całe lata, aby mieć pewność, że jeszcze raz w historii PrimaLuna stworzy coś, co nie będzie jedynie lepsze, ale będzie stanowiło kolejną rewolucję w świecie audio.


Rezultaty muszą budzić zasłużony podziw. Art. Dudley, jeden z najsławniejszych i najbardziej cenionych recenzentów w branży, poddał ocenie wzmacniacz mocy DiaLogue Premium działający tylko w trybie stereo, a nie jako monoblok o większej mocy. Szybko skonstatował: „Próbowałem znaleźć jakieś słabe strony w PrimaLunie DiaLogue Premium. Nie udało mi się”. W dalszej części recenzji stwierdził, że miał przyjemność testowania naprawdę znakomitych wzmacniaczy, a DiaLogue Premium „znajduje się w gronie czterech, czy pięciu, które sprawiały największą radość z odsłuchu”. To ważna informacja, gdyż Art jest recenzentem pracującym z najdroższymi urządzeniami audio na świecie. Jeff Dorgay z Tone Audio Magazine, przychylił się do opinii Arta, nadając PrimaLunie tytuł Produktu Roku.


Minął jakiś czas i Martin-Logan, jeden z najbardziej uznanych producentów kolumn głośnikowych na świecie, zapytał o możliwość wykorzystania pięciu monobloków  DiaLogue Premium, w swojej niesamowitej prezentacji dźwięku surround, na największych branżowych targach w Ameryce: CEDIA. Na takim show należy się zaprezentować z jak najlepszej strony, a Martin-Logan cieszy się wystarczającym uznaniem, aby dosłownie każda firma zabijała się o możliwość odwiedzenia ich sali prezentacyjnej. Niewiele później KEF poprosił PrimaLunę o dostarczenie elektroniki do ich pokazu na targach AXAPONA. Tego typu gesty sprawiają firmie wielką przyjemność, to oczywiste.


Spójrzmy na szczegóły dotyczące projektu i wykonania tego wzmacniacza:

 • Adaptive AutoBias. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Jeśli ktoś powie Wam, że ma w swoim sprzęcie funkcję auto bias, zapytajcie co dokładnie ma na myśli. Zazwyczaj to nieprawda. Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wzmacniaczy PrimaLuny, nigdy nie trzeba się martwić koniecznością dopasowywania prądu podkładu lamp i potrzeba parowania lamp ze sobą, również jest wyeliminowana. Wystarczy zainstalować lampy EL34, KT88 lub KT120 (jak również wiele innych, dostępnych na rynku), a układ AAB zadba o resztę, poprawiając jakość dźwięku . Lampy są przez cały czas monitorowane i utrzymywane w najlepszym zakresie operacyjnym, a zniekształcenia są redukowane nawet o 50%!
 • Szwajcarskie okablowanie. W konstrukcji ścieżek sygnałowych wykorzystano importowane, srebrzone przewody z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkości i zwiększonej czystości sygnału.
 • Rezystory TAKMAN. Łatwe do rozpoznania, dzięki swojej różowej obudowie, te najwyższej jakości rezystory made in Japan, są bardzo popularne wśród audiofilów zajmujących się przebudową i upgradem sprzętu. „Modderzy” uwielbiają rezystory TAKMAN, za ich niski poziom szumów i liniowość.
 • Kondensatory Foliowe SCR. Wykonane we Francji kondensatory, są wykorzystane w krytycznych miejscach ścieżek sygnałowych. Chociaż elementy te są dość kosztowne, to zespół projektowy PrimaLuny zdecydował po uważnych odsłuchach, porównując je z wieloma innymi typami kondensatorów, że nie mogą zostać pominięte w budowie nowego wzmacniacza.
 • Układ AC Offset Killer. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Firma macierzysta PrimaLuny, Durob Audio B.V., sprzedaje ten układ, jako samodzielne urządzenie, pod marką Ah! Znakomita firma P.S. Audio, oferowała podobne rozwiązanie pod nazwą „Humbuster”. Zadaniem tego układu jest maksymalne wyciszenie pracy głównego transformatora AC. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swojego znakomitego transformatora toroidalnego AC, co zmniejsza poziom przydźwięku. Dzięki tym obwodom, transformatory PrimaLuny osiągają jakość , do której produkty konkurencji nawet się nie zbliżają. Dodanie urządzenia tego rodzaju, do Waszego zestawu stereo, kosztowałoby setki dolarów.
 • Nowy stopień wejściowy. DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia. Zmiana zakresu dynamiki jest zdumiewająca!
 • Przełączany tryb Triodowy/Ultraliniowy. W trybie ultraliniowym, dźwięk jest właśnie taki – ultraliniowy. Najbardziej płaska charakterystyka. W trybie triodowym, otrzymujemy dźwięk, który słuchacze porównaliby do wzmacniaczy 300B single-ended. Cieplejsza, bardziej płynna prezentacja. Który tryb jest lepszy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od gustu, wykorzystywanych głośników i muzyki, jakiej słuchacie. Sami musicie zdecydować. Najlepszą częścią całej zabawy, jest to, że inaczej niż w przypadku firm konkurencyjnych, można przełączać się pomiędzy trybami odsłuchu wprost z fotela, przy pomocy pilota – nawet nie musicie wyłączać wzmacniacza, aby wykonać tę czynność!
 • Przełącznik Stereo/Mono. Przy przełączeniu jednego przełącznika, wzmacniacz stereofoniczny zamienia się w monoblok o podwójnej mocy. Zacznijcie od wzmacniacza stereo, a gdy Wasz budżet się rozrośnie, system może rozrastać się razem z nim. Korzyścią operowania wzmacniaczem, w postaci monobloku, jest fakt, że w tej sytuacji otrzymujemy dwa transformatory wyjściowe, dla jak najlepszego sprzężenia z głośnikami, a do 4 i 8-omowych zacisków głośnikowych, dodane są również wyjścia 2-omowe. O ile wszystkie wzmacniacze PrimaLuny mogą współpracować z głośnikami wstęgowymi, jak te produkowane przez Magnaplanar oraz z elektrostatami, jak Martin-Logan, to nie usłyszeliście jeszcze prawdziwej jakości brzmienia, jeśli nie wypróbowaliście monobloków DiaLogue Premium!


W serii DiaLogue  Premium, wykorzystano takie same, innowacyjne obwody zabezpieczające wzmacniacz i poprawiające jakość dźwięku, jak w serii urządzeń ProLogue Premium. Są to:

 • Układ BTI. BTI oznacza „Bad Tube Indication – Wskaźnik Awarii Lampy.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED, która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Obwód przełącza następnie wzmacniacz w tryb ochronny. Przy wzmacniaczach innych marek, taka sytuacja może oznaczać konieczność usunięcia lutowania i wymiany płytki rezystora oraz dwóch lub nawet czterech lamp, jeśli wzmacniacz wykorzystuje lampy wzajemnie dopasowane. W przypadku PrimaLuny, wystarczy wymienić lampę, którą wskazuje układ (nie są wymagane lampy dopasowane) i włączyć ponownie wzmacniacz – bez kłopotów i bólu głowy.
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego.
 • Układ OTP. Układ “Output Transformer Protection” chroni transformatory wyjściowe przed skutkami niewłaściwego podłączenia przewodów głośnikowych przez użytkownika.
 • Przekaźnik +B. Zastępuje bezpieczniki i działa we współpracy z układem OTP w celu ochrony wzmacniacza przed skutkami uszkodzenia lamp. Metoda ta jest mniej inwazyjna brzmieniowo a bezpiecznik resetuje się samoczynnie po wymianie uszkodzonej lampy.
 • PrimaLuna Premium Preamplifier
 • Projekt SmartWatts. Filozofia projektowania PrimaLuny, wykorzystująca rzeczywistą moc lamp, przy niewielkim ich obciążeniu. Wielu producentów naciąga parametry swojego sprzętu, podając moce matematycznie niemożliwe do uzyskania. Wszyscy doświadczeni użytkownicy urządzeń lampowych wiedzą, że moc 20 W, osiągnięta przez wzmacniacz lampowy, to całkiem spora wartość. To, co jest naprawdę istotne, to fakt, że PrimaLuna wykorzystuje około 40% mocy lamp, w przeciwieństwie do innych producentów. Można to łatwo stwierdzić przystawiając rękę do wierzchniej części wzmacniacza – grzeją się one znacznie mniej, niż urządzenia konkurencji. Nie ma potrzeby podkręcania lamp do granicy ich wytrzymałości. Dlaczego inne firmy tak robią?
 • Firmowe transformatory wyjściowe, zapewniające szerokie pasmo przenoszenia. Żadna inna firma z branży, nie jest w stanie skopiować dźwięku PrimaLuny, z jednego prostego powodu: transformatorów wyjściowych. Praktycznie wszyscy producenci, z różnym powodzeniem,  wykorzystują ogólnie dostępne transformatory wyjściowe. Transformatory stanowią najważniejszy (i najbardziej kosztowny) element konstrukcji całego wzmacniacza. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swoich transformatorów. Ich projekty, stanowią rezultat współpracy, pomiędzy inżynierami z Holandii i Stanów Zjednoczonych i są one zbudowane zgodnie ze standardami, jakich oczekuje się od światowych autorytetów, w dziedzinie konstrukcji  wzmacniaczy lampowych. Z tego powodu, bas uzyskiwany z konstrukcji PrimaLuny, jest niezwykle głęboki i zwarty, górny zakres tonalny rozciągnięty, lecz bez śladu szorstkości, a sławna średnica PrimaLuny, tworzy poczucie przestrzeni i kształtu sceny, jakiego nie uzyskacie nigdzie indziej.


Tak jak wszystkie pozostałe urządzenia PrimaLuny, wzmacniacz DiaLogue Premium jest wykonany ręcznie, przy użyciu połączeń punkt-punkt i odznacza się jakością wykonania równą lub lepszą od jakiegokolwiek innego produktu w dowolnej cenie. Wszystko zamknięte jest w obudowie ręcznie polerowanej na wysoki połysk.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


Moc wyjściowa Stereo:

42 W x 2 (tryb ultraliniowy)

25 W x 2 (tryb triodowy)


Moc wyjściowa Mono:

83 W (tryb ultraliniowy)

50 W (tryb triodowy)


Pasmo przenoszenia:

12Hz-75kHz (stereo)

9Hz-85kHz (mono)


Zniekształcenia THD (1W/1kHz):

0.1% (stereo)

0.17% (mono)


Odstęp S/N:

94 dB (stereo)

93 dB (mono)


Czułość wejściowa: 880mV

Impedancja wejściowa: 100k Omów

Pobór mocy: 280 W

Wyjścia: 4, 8, 16 Omów (stereo)

2, 4, 8 Omów (mono)

Wejścia: 1 para RCA

Wymiary: 15” x 8,3” x 14,2” – 38 cm x 21 cm x 36 cm (SxWxG)

Waga: 63,8 lbs – 28,9 kg

Komplet lamp: 6- 12AU7

4- EL34, KT88 lub KT120

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO