Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz

Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: ProLogue Classic
Wyświetleń: 2877
8.860,00zł
Netto: 7.203,25zł

Primaluna ProLogue Classic - Wzmacniacz zintegrowany


Wzmacniacz zintegrowany ProLugue Classic, to najnowsza wersja oryginalnych, dwóch pierwszych członków rodziny przystępnych cenowo, wysokiej jakości produktów lampowych. Konstruktorzy sprzętu PrimaLuny legitymują się długim doświadczeniem w branży audio high-end.


"Mamy nadzieje, że udało nam się dowieść, iż jesteśmy w stanie zaproponować gamę przystępnych cenowo urządzeń audio, które są w stanie z łatwością konkurować z dzisiejszymi najbardziej szanowanymi markami i zapewniamy, ze będziemy nadal podążać tą drogą. Głęboko wierzymy, że prezentowany przez nas poziom jakości ustanowił poprzeczkę na wysokim poziomie, który innym produktom trudno jest osiągnąć."


Wzmacniacz zintegrowany PrimaLuna Classic charakteryzuje się następującymi właściwościami:


 • Budowany ręcznie przy wykorzystaniu połączeń lutowanych punkt-punkt, jakość wykonania porównywalna lub lepsza niż w jakimkolwiek innym produkcie z tego samego przedziału cenowego.
 • Solidna, dobrze wentylowana stalowa obudowa, pokryta pięcioma warstwami lakieru. Każda warstwa jest ręcznie polerowana.
 • Najwyższej jakości podzespoły: toroidalny transformator zasilający własnej konstrukcji, zaprojektowany we współpracy z czołowym wytwórcą transformatorów w USA, ekranowane transformatory wyjściowe w celu zapewnienia jak najmniejszego poziomu szumów, szerokiego pasma przenoszenia w zakresie od niskich aż po wysokie częstotliwości, ceramiczne gniazda lamp, potencjometr głośności ALPS, kondensatory Nichicon i Solen, superszybki układ prostowniczy oparty o diody Philipsa, złocone, solidne terminale głośnikowe typu WBT pozbawione otworów wewnętrznych (w celu zapewnienia lepszej konduktancji a co za tym idzie lepszej jakości brzmienia i większej niezawodności), złocone gniazda RCA.
 • Układ SoftStart™ wydłużający żywotność wszystkich krytycznych elementów wzmacniacza i dodatkowo ograniczający ryzyko uszkodzenia lamp spowodowanych szokiem termicznym.
 • Nowa generacja układu Adaptive AutoBias™, stosowana wyłącznie w urządzeniach produkcji PrimaLuny. Układ ten nieustannie monitoruje i dokonuje natychmiastowej korekty prądu podkładu, ograniczając do minimum obsługę urządzenia. Znacznie poprawia on jakość dźwięku poprzez obniżenie zniekształceń. Układ występuje w połączeniu z nowym wydajnym układem zabezpieczającym stopień wyjściowy w przypadku uszkodzenia lampy, chroniącym transformatory wyjściowe, rezystory i układ zasilający wysokiego napięcia.
 • Wzmacniacze zintegrowane ProLogue Classic wyposażone są w przełącznik wyboru lamp mocy EL34/KT88/KT120/KT150. Jedno przełączenie klawisza pozwala ustawić optymalny prąd podkładu lamp, czy to EL34 czy serii KT. Nie ma potrzeby zawracania sobie głowy śrubokrętami czy woltomierzami. Po prostu wymienić lampy i przełączyć klawisz!
 • Nowy układ PrimaLuna PTP™ (Power Transformer Protection). Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, wewnętrzny wyłącznik termiczny powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego, załącza zasilanie i pozwala na dalszą eksploatację wzmacniacza.
 • Nowy układ PrimaLuna OTP™ (Output Transformer Protection), służący dodatkowej ochronie wzmacniacza.
 • Śruba w kolorze aluminium, mocująca gniazdo zasilające wzmacniacza, wskazuje na prawidłowe podłączenie fazy.
 • 4 wejścia sygnału liniowego.DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


Moc wyjściowa 35 / 40 W / 45 W na kanał (EL34 / KT88 / KT120)

Pasmo przenoszenia 10Hz - 65 kHz +/- 3 dB

Zniekształcenia THD z AABB 0,25% @ 1W; mniej niż 1% przy pełnej mocy

Odstęp S/N 89 dB

impedancja wejściowa 65 kOhm

Czułość wejściowa 265 / 285 mV (dla mocy znamionowej przy maksymalnym ustawieniu głośności)

Wzmocnienie maksymalne 37,0 dB

Pobór mocy 285 W

Waga netto 37.5 lbs / 17 kg

Wymiary 15.5”x11”x7.5”/395mm x280mm x190mm (WxHxD)

Wejścia 4 pary RCA

Wyjścia 4 & 8 Ohm - terminale głośnikowe

Komplet lamp 4 x EL-34 lub 4 x KT-88/KT-120/KT-150, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO