Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz

Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: ProLogue Premium
Wyświetleń: 2840
10.750,00zł
Netto: 8.739,84zł

Primaluna ProLogue Premium - Przedwzmacniacz


Wykorzystując najlepsze podzespoły elektroniczne oryginalnego modelu ProLogue Three oraz dodatkowo wybrane przełomowe rozwiązania z bardziej zaawansowanej serii DiaLogue, PrimaLuna opracowała inżynierski klejnot - ProLogue Premium – przedwzmacniacz stereofoniczny, który ustanawia nowy poziom odniesienia w kwestii wysokiej jakości brzmienia, odznaczający sie następującymi cechami: • Wyjście Home Theater. Zaczerpnięty wprost z osławionej serii urządzeń DiaLogue, niniejszy bezpośredni układ liniowy, charakteryzuje sie mniejszym szumem i podkolorowaniami dźwięku w porównaniu do układów o stałym wzmocnieniu.
 • Nowe transformatory zasilające. Masywne transformatory zasilające dual-mono przekładają się na zwiększenie kontroli i szczegółowości dźwięku. Do każdego transformatora dodano dodatkowe uzwojenia w celu zwiększenia synergii z opcjonalnym modułem przedwzmacniacza gramofonowego PhonoLogue MM. Cały przedwzmacniacz waży imponujące 17 kg.
 • Nowy układ wejściowy. Zoptymalizowany pod kątem wykorzystania pary lamp 12AU7 na kanał. Wraz z udoskonalonymi transformatorami, układ ten gwarantuje niższy poziom zniekształceń.
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” spowoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygniecie przedwzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego.
 • Połączenia lutowane punkt-punkt oraz najwyższej klasy podzespoły takie jak: potencjometr głośności ALPS Blue Velvet, kondensatory Solen i Swellong, ceramiczne gniazda lamp i złocone gniazda sygnałowe RCA.
 • Lampowy układ prostowniczy, wykorzystujący po jednej lampie 5AR4 na kanał. Zaprojektowany bez stosowania wtórnika katodowego w celu zagwarantowania żywego brzmienia średnicy i stworzenia w pełni trójwymiarowej sceny dźwiękowej.
 • Układ niskoszumny z zasilaczem z żarzeniem DC i 12 dB wzmocnieniu sygnału. Układ zasilający jest doskonale odseparowany i odznacza się ultra szerokim pasmem i stałą impedancją źródła sygnału oraz niskim zejściem częstotliwości o dwie oktawy poniżej słyszalnego pasma audio (4Hz).
 • Układ nieodwracający wyposażony w dwa komplety wyjść w celu bezproblemowego zastosowania bi-ampingu lub podłączenia subwoofera aktywnego. Wyjście magnetofonowe o stałym poziomie sygnału, służące do nagrywania lub podłączenia zewnętrznego przedwzmacniacza słuchawkowego.
 • Ręcznie polerowana obudowa na wysoki połysk z czarną lub srebrną ścianką czołową i klatką osłaniającą lampy, z możliwością szybkiego demontażu.DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


Pasmo przenoszenia 4Hz-85kHz +/- 3dB

Wzmocnienie 12 dB

Zniekształcenia THD Mniej niż 1% Przy pełnej mocy

Odstęp S/N 109 dB nieważony

Czułość wejściowa 200mV

Impedancja wejściowa 100k Omów

Impedancja wyjściowa 280 Omów

Pobór mocy 46 W

Wymiary 14.5” x 8” x 15.5” – 37 cm x 20 cm x 40 cm (SxWxG)

Waga 37,5 lbs – 17 kg

Wejścia 4 pary RCA, 1 para HT bypass

Wyjścia 2 pary regulowanych wyjść pre-amp

Komplet lamp 4- 12AU7

2- 5AR4
Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.


Seria Evolution

Seria PrimaLuna Evolution to kulminacja wieloletniego doświadczenia projektowego oraz wiedzy zdobytej dzięki dedykowanej sieci klientów, dealerów i dystrybutorów. Evolution opiera się na bardzo wyrafinowanej linii elektroniki lamp próżniowych, używając tylko najlepszych dostępnych obecnie materiałów, części i umiejętności. Rezultatem jest unikalne połączenie przystępności, niezawodności i muzykalności.

Okablowanie punkt-punkt

Na interkonekty wydajesz dużo pieniędzy. Dlaczego więc sygnał trafia prosto z gniazd RCA lub terminali głośnikowych do płytek drukowanych z miedzianymi ścieżkami tak cienkimi, że ledwo je widać? Co w tym jest high-endowego? PrimaLuna stosuje okablowanie punkt-punkt we wszystkich produktach. A w seriach 300 i 400 jest używany wysokiej klasy drut produkowany w Szwajcarii. Cały tor sygnału, łącznie z opornikami i kondensatorami, jest starannie ręcznie okablowany grubym kablem. 

Układ regulacji auto bias

WAdaptive AutoBias PrimaLuna wykorzystuje szereg czujników do monitorowania lamp i płynnej regulacji prądu podkładu w czasie rzeczywistym. Adaptive AutoBias jest całkowicie pasywny i nie znajduje się w ścieżce sygnału. Rezultatem jest praktyczny brak obsługi, długa żywotność lamp i najniższe możliwe zniekształcenia w celu uzyskania niesamowitego dźwięku.

Wskaźniki pracy lamp mocy

Jeśli parametry pracy lampy mocy wybiegają poza założone zakresy, układ monitorujący pracę lamp natychmiast przełączy wzmacniacz w tryb ochronny, aby żadne części elektroniczne nie uległy uszkodzeniu. W sąsiedztwie lampy wymagającej wymiany zaświeci się czerwona dioda LED oznaczająca błędną lampę. Po prostu podłącz inną lampę i słuchaj. Bez zgadywania. PrimaLuna to wzmacniacz który nigdy nie zapali się żywym ogniem. Bezpieczeństwo, pewność, trwałość i jakość ponad wszystko.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO