Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB

Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
2.550,00zł
Netto: 2.073,17zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB
Wyświetleń: 2851

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC SB - Gramofon
Najbardziej poszukiwany gramofon audiofilski z ramieniem karbonowym na rynku!Pierwszy model gramofonu Debut, wprowadzony w latach 90, był małą rewolucją dla rynku hi-fi. Po raz pierwszy od wejścia technologii Compact Disc, co było powodem upadku rynku analogowego, pojawił się produkt wprowadzający analog z powrotem na rynek masowy. Było to gramofon, na którego było stać każdego melomana.


Debut Carbon DC jest zaprojektowany tak by wyznaczać nowe standardy, w tej kategorii produktu, w nadchodzącym dziesięcioleciu.Wprowadzony we właściwym czasie, kiedy analog jest ponownie uznawanym i poszukiwanym źródłem.


Największą modyfikacją jest zastosowanie ramienia z włókien węglowych, co przełożyło się na jego sztywność i ograniczeniedo minimum niepożądanych rezonansów.


Ten materiał jest zwykle szeroko stosowany do konstrukcji ramion klasy high-end, ale ze względów na koszt - nigdy dotychczas nie był użyty w gramofonie w tak niskiej kategorii cenowej. Wspólnie z innymi ulepszeniami: powiększenie średnicy talerza i oraz jego masy + kwarcowy stabilizator zasilania silnika spowodowały dużo lepszą płynność oraz stabilność obrotów. Silnik umieszczony jest na dodatkowych amortyzatorach z syntetycznej gumy.

Gramofon analogowy z zamontowaną fabrycznie wkładką Ortofon 2M-RED. Zastosowano precyzyjny napęd paskowy z silnikiem synchronicznym, który zasilany jest z wbudowanego generatora napięcia (DC). Elektroniczna regulacja obrotów 33/45 ułatwia obsługę gramofonu. Silnik posiada amortyzację TPE. Talerz z akrylu ma średnicę 30cm. Ramię wykonano z plecionki włókna węglowego. Wraz z gramofonem dostarczany jest przewód Connect It E oraz zawieszana na zawiasach pokrywa


Cechy produktu:

 • Produkt dla fanów winylu
 • Ramię z włókien karbonowych 8,6”
 • Talerz o średnicy 30cm
 • Mata z filcu
 • Kwarcowy stabilizator obrotów
 • Napęd paskowy
 • Dodatkowa amortyzacja silnika z gumy syntetycznej
 • Pokrywa
 • Interkonekt w zestawie
 • Wkładka gramofonowa MM Ortofon 2M-RED


VoiceWiele za niewiele

Karbon jest zwykle szeroko stosowany do konstrukcji ramion klasy high-end, ale ze względów na koszt - nigdy dotychczas nie był użyty w gramofonie w tak niskiej kategorii cenowej. Wspólnie z innymi ulepszeniami: powiększenie średnicy talerza i oraz jego masy + kwarcowy stabilizator zasilania silnika spowodowały dużo lepszą płynność oraz stabilność obrotów


DANE TECHNICZNE:

PRĘDKOŚĆ OBROTOWA: 33, 45 / 78
NAPĘD: paskowy
TALERZ: 300mm, akryl
ŁOŻYSKO: stal nierdzewna
WOW & FLUTTER: +/- 0,10%
KOŁYSANIE OBROTÓW: +/- 0,80%
SIGNAL TO NOISE: - 68dB
EFEKTYWNA DŁUGOŚĆ RAMIENIA: 218,5 mm
OVERHANG: 18,5 mm
EFEKTYWNA MASA RAMIENIA: 6g
ZAKRES SIŁY NACISKU: 10 – 30mN
ZAŁĄCZONE AKCESORIA: zasilacz 15 V DC / 0,8A, pokrywa, kabel CI
ZASILANIE: 220/240V 50Hz
POBÓR MOCY: 7,4 W maks / < 0,5 W w trybie czuwania
WYMIARY: 415 x 118 x 320mm (WxHxD)
MASA: 5,6 kg netto

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Pro-Ject Audio Systems - gramofony i akcesoria gramofonowe, oraz elektronika audio. Firma Pro-Ject założona została w Wiedniu w 1990 roku. Podstawowym założeniem marki jest produkcja sprzętu Hi-Fi o wyjątkowej jakości dźwięku w jak najlepszej cenie. Pod koniec 1980 roku, założyciel firmy, Heinz Lichtenegger (HL), zauważył , że w ofertach firm hi-fi brak sprzętu analogowego. Legendarne marki europejskie oraz amerykańskie oferowały jedynie drogie konstrukcje analogowe. Ponieważ HL nadal uważał, że analog będzie poszukiwanym źródłem, założył firmę Pro-Ject Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO