Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pro-Ject The Classic

Pro-Ject The Classic
Pro-Ject The Classic
Pro-Ject The Classic
Pro-Ject The Classic
Pro-Ject The Classic
6.590,00zł
Netto: 5.357,72zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Pro-Ject The Classic
Wyświetleń: 2688

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Pro-Ject The Classic - Gramofon
Firma Pro-Ject Audio Systems z okazji swej 25 rocznicy założenia, z dumą przedstawia koncept gramofonu analogowego, obok którego Heinz Lichtenegger rozpoczął swoją przygodę z analogiem 40 lat temu. The Classic otrzymał nagrodę dla najlepszego gramofonu europejskiego, którą przyznaje co roku stowarzyszenie EISA.


Gramofon posiada pływające sub-chassis, ramię 9, talerz z aluminium – 30cm. Sub-chassis ustawione jest na 6 kulkach wykonanych z absorbera TPE. Wykonane jest metodą kanapkową- łączy MDF i aluminium. Talerz osadzono na sub-talerzu,którego trzpień wykonano z hartowanej, polerowanej stali nierdzewnej. Całość pracuje w mosiężnym łożysku z wkładem z Teflonu. Napęd paskowy, pozwala za pomocą dwóch rolek pracować z prędkością obrotową 33 lub 45 obrotów na minutę.Główne chassis wykonano z drewna, stoi na dokręcanych nóżkach z wytłumieniem. Ramię o długości 9, przygotowano specjalnie pod ten koncept gramofonu. Rurka ramienia wykonana jest metodą kanapkową – aluminium i plecionka wł. węglowego.Precyzyjne japońskie łożyska wykorzystują technologię ceramiki cyrkonowej, nowa konstrukcja prowadzenia okablowania wewnętrznego pozwala na jeszcze większy swobodny ruch ramienia. Do konstrukcji przeciwwagi wykorzystano materiał tłumiący wyprodukowany przez firmę Ortofon.

W zestawie wraz z gramofonem dostarczana jest praktyczna plastikowa pokrywa oraz przewód połączeniowy RCA-RCA z żyłką uziemiającą. Gramofon dostępny jest z fabrycznie zamontowaną wkładką Ortofon2M-Silver (wartość 890zł) lub można nabyć ten model bez zamontowanej wkładki. Dostępny jest w trzech wersjach: walnut, rosenut, eucalyptus.

Gramofon z napędem paskowym, ręczną zmianą prędkości obrotowej 33/45, regulowanymi , odsprzężonymi nóżkami. Sub-chassis z metalu i MDF zawieszone jest na amortyzatorach z TPE. Ramię o długości 9” wykonane jest z aluminium i plecionki włókna węglowego, posiada przeciwwagę z wytłumieniem z TPE. Możliwość regulacji VTA i azymutu, fabrycznie ustawiona wkładka Ortofon 2M-Silver. W zestawie pokrywa, mata, przewód sygnałowy.


Cechy produktu

 • Gramofon dostępny jest w kolorze czarnym i oliwce (wysoki połysk)
 • Mass-Loader z napędem paskowym, subchassis
 • Talerz z poduszką magnetyczną
 • Odwrócone łożysko z kulką ceramiczną
 • Zoptymalizowany talerz z wytłumieniem z TPE
 • Stabilizator zasilania silnika
 • Ramię uni-pivot Signature 10
 • Polerowane chassis na wysoki połysk
 • Ramię od długości 10 model PJ 9 cc
 • Dostępne wykończenia czarne piano, oliveVoice
Utytułowany

The Classic otrzymał nagrodę dla najlepszego gramofonu europejskiego, którą przyznaje co roku stowarzyszenie EISA.DANE TECHNICZNE:

PRĘDKOŚĆ OBROTOWA: 33, 45 (elektroniczna zmiana)
NAPĘD: paskowy
TALERZ: 10,4kg aluminium (300mm średnica)
ŁOŻYSKO: stal nierdzewna, subtalerz
WOW & FLUTTER: 33: ±0,03 % 45: ±0,05 %
SPEED DRIFT: 33: ±0,10 % 45: ±0,11 %
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM: - 71dB/p>
EFEKTYWNA DŁUGOŚĆ RAMIENIA: 230 mm
EFEKTYWNA MASA RAMIENIA: 13,5g
OVERHANG: 18 mm
ZAKRES SIŁY NACISKU: 10 - 35mN
AKCESORIA: zasilacz 15 V DC / 800 mA , pokrywa
ZASILACZ: 15 V DC / 0,8A
ZASILANIE: 230/240V 50 Hz
POBÓR MOCY: 15 W maks/ < 0,3 W trybie czuwania
WYMIARY: 460 x 131 x 351 mm (WxHxD)
MASA: 10,2 kg netto

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Pro-Ject Audio Systems - gramofony i akcesoria gramofonowe, oraz elektronika audio. Firma Pro-Ject założona została w Wiedniu w 1990 roku. Podstawowym założeniem marki jest produkcja sprzętu Hi-Fi o wyjątkowej jakości dźwięku w jak najlepszej cenie. Pod koniec 1980 roku, założyciel firmy, Heinz Lichtenegger (HL), zauważył , że w ofertach firm hi-fi brak sprzętu analogowego. Legendarne marki europejskie oraz amerykańskie oferowały jedynie drogie konstrukcje analogowe. Ponieważ HL nadal uważał, że analog będzie poszukiwanym źródłem, założył firmę Pro-Ject Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO