Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pylon Diamond 18 mkII

Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
CENA ZA SZTUKĘ
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
Pylon Diamond 18 mkII
  • Stan: Dostępne
  • Model: Pylon Diamond 18 mkII
Wyświetleń: 208
2.849,50zł
Netto: 2.316,67zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Pylon Diamond 18 mkII - Kolumny podstawkowe

 

Pierwsza generacja Diamond Monitor 18 zdefiniowała standard w swojej kategorii, co uczyniło projektowanie jej następcy wyjątkowym wyzwaniem.
W najnowszej wersji udoskonaliliśmy te kolumny, wyposażając je w zmodernizowane przetworniki, obudowę i zwrotnicę. Ponadto, subtelnie zaktualizowaliśmy ich design, aby nadać im jeszcze bardziej wyrafinowany wygląd.

Woofer to customowy, przeprojektowany przez naszych inżynierów przetwornik niskośredniotonowy norweskiej firmy Seas. Jego silny obwód magnetyczny, specjalnie wzmacniany dodatkowym magnesem, współpracuje z lekką aluminiowo-miedzianą cewką, co oznacza nie tylko jeszcze większą dynamikę, ale również lepszą precyzję w odtwarzaniu struktury basu i midbasu. Aluminiowy kosz o ażurowym designi umożliwia pewną reprodukcję czystego dźwięku. Diamond Monitor 18 mkII posiada również tunel bass-reflex o zwiększonym przekroju, przy jednoczesnym zachowaniu podobnego strojenia obudowy. W rezultacie, najniższe częstotliwości są odtwarzane z lepszą efektywnością, eliminując słyszalne turbulencje.

 

 

W wyniku powyższych usprawnień woofera, doszło również do poprawy jakości tonów średnich. Aluminiowo-miedziany drut cewki to idealne rozwiązanie nie tylko ze względu na lepszą optymalizację mas poszczególnych elementów układu drgającego, ale także ze względu na zredukowane skutki tzw. naskórkowości prądów płynących w cewce głośnikowej. Wykorzystanie 1-calowej cewki drgającej gwarantuje doskonałą mikrodynamikę w zakresie średnich tonów. Dodatkowo, zamiast tradycyjnej kopułki przeciwpyłowej, woofer został wyposażony w stożek fazowy, co eliminuje rezonanse związane z objętością powietrza pod kopułką. Powlekana membrana z lekkiej celulozy umożliwia uzyskanie wyrównanego tonalnie ciepłego brzmienia w szerokim zakresie częstotliwości. Łagodny spadek poziomu w górnej granicy pasma głośnika niskośredniotonowego umożliwia również płynne przejście w zakres odtwarzany przez głośnik wysokotonowy.

W górnym zakresie częstotliwości pracuje kultowy tweeter Scan-speaka w nowej wersji, który dzięki zastosowaniu mocniejszego magnesu neodymowego, redukcji masy cewki drgającej, a także eliminacji ferrofluidu charakteryzuje się wyjątkową mikrodynamiką i szczegółowością. Głośnik wysokotonowy łatwo komponuje się z niskośredniotonowym poprzez nową konstrukcję podwójnej komory rezonansowej, która umożliwiła dalsze obniżenie rezonansu podstawowego tweetera.Zmiany te pozwalają ma oddanie w czysty sposób pełni instrumentalnej przestrzeni.

Zaawansowana zwrotnica głośnikowa w Diamond Monitor 18 mkII została skonstruowana wykorzystując wyłącznie elementy liniowe, takie jak cewki powietrzne i kondensatory polipropylenowe, co przyczynia się do poprawy czystości dźwięku.

W najnowszych monitorach zdecydowaliśmy się na impedancję 4-omową. Oznacza to, że osiemnastki drugiej generacji są dwukrotnie głośniejsze i w pełni wykorzystują moc oferowaną przez wzmacniacz. Dzięki temu istotnie rośnie dynamika, a kolumny można dedykować nieco większym pomieszczeniom.

 

 

Diamond Monitor 18 mkII charakteryzuje się większym pochyleniem frontu, poprawiając pracę w domenie czasowej przetworników. Sama bryła prezentuje się znacznie lepiej. Czarna guma komórkowa na froncie tweetera nadaje ekskluzywnego charakteru i ma zwiększoną odporność na starzenie.
Z kolei pionowe usłojenie forniru dodaje całości smukłości.

Drgania ścian obudowy są znacząco zredukowane dzięki rozbudowanemu, wewnętrznemu użebrowaniu. Niepożądane fale stojące w środku obudowy tłumione są wełną owczą i nowym materiałem wygłuszeniowym, dobranym specjalnie podczas testów w naszej komorze bezpogłosowej z użyciem wibrometru laserowego. W efekcie dźwięk monitora wolny jest od naleciałości tonalnych.

Diamond Monitor 18 MKII to kolumna, która odznacza się wyrafinowaną dynamiką niskich tonów, dostarczając kontrolowane i subtelne basy. Wraz z doskonałym balansem tonów średnich i wysokich, zapewnia niezwykłą naturalność zarówno w reprodukcji instrumentów, jak i głosu. Stworzona przez nią przestrzeń akustyczna umożliwia precyzyjną lokalizację poszczególnych instrumentów, co przekłada się na czyste i wyraźne brzmienie każdego dźwięku.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12 - 25 m2.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Impedancja4 Ohm
Pasmo przenoszenia37 Hz - 20 kHz
Moc nominalna80 W
Moc maksymalna160 W
Efektywność88 dB
Wymiary [W x H x D]196 x 420 x 379 mm
Waga10 kg / sztuka
Głośnik niskotonowyPylon Audio PSW 18.4.CA/P (1xSeas CA18RLY/P_CUSTOM)
Głośnik wysokotonowyPylon Audio PST 19.TN (Scan Speak D2010/852100)
MaskownicaTak, magnetyczna
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Pylon Audio - Polski producent zestawów głośnikowych.

https://www.pylonaudio.pl/images/zestaw_glosnikowy_diamond_30_pylon_audio.jpg

Muzyka od niepamiętnych czasów jest naszym wiernym towarzyszem. Stanowi zmienną i płynną materię. Na przestrzeni lat podlega wpływom, modom i stylom. Jest jednakże coś, co charakteryzuje jej niezmienność , a tym jedynym statycznym składnikiem jest właśnie dźwięk.

Dźwięk ma tę właściwość, że jego istota pozostaje wciąż ta sama, na nowo zadziwiają nas tylko jego połączenia i niezwykła, niemal teatralna symbioza. Oto filozofia, która nas prowadzi – ciągłe odkrywanie pojedynczych dźwięków za pomocą najbardziej wysublimowanych technicznych mechanizmów. Konstruujemy kolumny, które pomagają nam wychwytywać dźwięki, dedykujemy je w przestrzeń, nastawiając uszu sycimy się najczystszą i najdoskonalszą ich barwą.

Proponujemy głośniki oraz zestawy głośnikowe najwyższej jakości, które poddaliśmy dokładnym i precyzyjnym testom, abyście mieli Państwo pewność, że zakupione przez Was produkty to najwyższa klasa sprzętu audio.

O wysokiej jakości świadczą nagrody i doskonałe recenzje, a także wysokie noty, jakie zdobywają oferowane przez nas produkty. Na stronie zapoznają się Państwo z najnowszymi produktami oraz profesjonalnymi artykułami na temat najlepszej klasy sprzętu audio.

Zapraszamy do częstych odwiedzin. Postaramy się sprostać Państwa wymaganiom.
Z poważaniem zespół Pylon Audio

https://www.pylonaudio.pl/images/zestaw_glosnikowy_ruby_30_pylon_audio.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kim jesteśmy

Powstaliśmy z pasji i miłości do muzyki. Ciągłe obcowanie z dźwiękiem wyostrzyło nasz czuły zmysł słuchu do tego stopnia, że postanowiliśmy profesjonalnie zająć się działaniem w branży elektroakustycznej. Połączyliśmy nasze siły, czego widomym znakiem stała się firma Pylon S.A. powstała w maju 2011 roku. Od tego czasu nieustannie pracujemy nad osiągnięciem najczystszego dźwięku, o najbardziej wyrazistej barwie. Opierając się na niezłomnej motywacji oraz wieloletnim zawodowym doświadczeniu, projektujemy głośniki, zestawy głośnikowe oraz produkty pokrewne, które w najdoskonalszy sposób uniosą wysublimowany ładunek dźwięku.

To cała nasza magia. Z wirtuozerią i pełnym zaangażowaniem konstruujemy kolumny głośnikowe, które przekazujemy Państwu, abyście z przyjemnością rozwijali swoją pasję.

Historia Firmy

Profesjonalizm rodzi się z czasem, jest składową doświadczenia i zaangażowania. Jak wiele firm, tak i my na początku naszej drogi byliśmy pełni obaw, czy nasze produkty zdołają oprzeć się sile konkurencji, czy znajdziemy własne, unikalne miejsce na rynku. Czekało nas niełatwe zadanie. Podjęliśmy się pracy w niezwykle precyzyjnej branży i wszystko, co mieliśmy to wysokie aspiracje i nieco więcej motywacji.

Wahania i wątpliwości przeminęły, a firma Pylon Audio rozwija się zgodnie z naszą początkową wizją. Udało się nam pokonać trudności związane z wypromowaniem unikalnej marki, a jakość naszych produktów stała się elementem kluczowym i wyróżniającym na branżowym rynku.

Od początku stawialiśmy na rozwój, a ostatnie dwa lata przyniosły firmie Pylon kluczowe zmiany. Rozpoczęliśmy produkcję kolumn głośnikowych i temu wyzwaniu pragniemy się w najbliższych latach w całości poświęcić, nie rezygnując tym samym z dotychczasowych działań.

Filozofia Firmy

Dźwięk – ucho – precyzja.

Filozofia firmy Pylon opiera się zaledwie na trzech słowach.

Na początku był dźwięk. Powstawał samoistnie, sam w sobie doskonały, całkowicie zależny od naszej percepcji. Poznajemy go zmysłem słuchu, dociera do nas za pomocą uszu – tego niezwykle precyzyjnego odbiornika.

Ze zmysłu słuchu pokusiliśmy się czerpać pewną naukę. Projektując kolumny głośnikowe chcemy być taka samo idealnie precyzyjni. Tworzymy dla zmysłów, muzykę rozkładamy na tony i dźwięki, które potem filtrować będą kolumny głośnikowe. Efekt ostateczny zawsze zależy od precyzji, umiejętność w konstruowaniu głośników przekłada się na ostrość i barwę dźwięku. Wszystkiemu temu, potrafimy oddać się bez reszty. Silna pasja, jaką w sobie odnajdujemy prowadzi nas w dobrym kierunku, czego widomym znakiem są obudowy głośnikowe, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, oraz nowa perspektywa działań – zestawy głośnikowe, nasze wielkie wyzwanie.

Taka oto prosta w formie, niewyszukana filozofia trzech zaledwie słów: dźwięk – ucho – precyzja, a wciąż potrafi utrzymać w stabilnej pozycji fundamenty firmy Pylon Audio – przodującej marki w tej jakże wysublimowanej dziedzinie.

Nasze Umiejętności

Działamy zespołowo, sukcesem dzielimy się jak tortem. Jest zasługą każdego z osobna i równocześnie wszystkich nas razem. Jesteśmy sprawnie działającym organizmem połączonym pasją projektowania nowych produktów. Lubujemy się też w dźwiękach. Z pewnością wyglądamy zabawnie próbując pochwycić zmysłami nagromadzone w powietrzu, niewidzialne tony. To element naszej pracy, a odsłuch jest jej najważniejszym wykładnikiem. Przez lata wyostrzyliśmy słuch do perfekcji, co doprowadziło nas do projektowania głośników wyjątkowej jakości.

Marka Pylon Audio to doskonała renoma i precyzja wykonania. Każdego dnia z wirtuozerią przykładamy się do konstruowania obudowy głośnikowej, ale na tym nie koniec. Obecnie zajmujemy się tworzeniem całych zestawów głośnikowych, którym przez lata zaglądaliśmy do wnętrza. Dziś chcemy odtworzyć wszystko, co z tych obserwacji wynieśliśmy, próbując stworzyć produkt idealny. Czy to fantazja? Być może, ale z przyjemnością się jej oddamy doskonaląc nasze inżynierskie zdolności.

http://www.pylonaudio.pl/images/opal_30_black_mat_pylon_audio.jpg

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO