Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pylon Diamond Sub

Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
CENA ZA SZTUKĘ
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
Pylon Diamond Sub
6.599,00zł
Netto: 5.365,04zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Diamond Sub
Wyświetleń: 129

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Pylon Diamond Sub - Subwoofer

 

Diamond Sub to aktywny subwoofer, wyposażony w wzmacniacz o dużej mocy oraz doskonały przetwornik niskotonowy. Pozwala on na reprodukcję najniższych tonów pasma akustycznego, jednocześnie mieszcząc się w niewielkiej, eleganckiej obudowie, którą łatwo można wkomponować w dowolne pomieszczenie.

Przy tworzeniu Diamond Sub duży nacisk położyliśmy na kompaktowy rozmiar obudowy, co wymusiło nietypowe, nowatorskie podejście do konstrukcji tunelu bass-reflex. Taki design pozwolił na zredukowanie turbulencji i optymalizację strat akustycznych, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie basu i subbasu, ujawniając całą jego głębię i strukturę.

Przetwornik zastosowany w subwooferze, charakteryzujący się wysoką sprawnością, wyróżnia się pokaźnym obwodem magnetycznym, zdolnym do wytworzenia potężnego i stabilnego pola magnetycznego. Elementem konstrukcji przetwornika jest ekstremalnie sztywny, metalowy kosz, formowany metodą wtryskową. Jego szkielet, będący w znacznym stopniu ażurowy, minimalizuje straty i szumy powietrza, jak również eliminuje niepożądane odbicia i rezonanse. Sztywna i twarda membrana nie wykazuje praktycznie żadnych rezonansów własnych w paśmie pracy subwoofera, co oznacza absolutną precyzję przetwarzania ruchu cewki drgającej w ciśnienie akustyczne. Zakres pracy głośnika nie jest ograniczony przez zawieszenie górne (z niskostratnej gumy) lecz dobrze kontrolowany przez liniowy resor i limitowany przez zabezpieczenia końcówki mocy.

Pracujący w klasie D, 350 watowy, zaawansowany technologicznie układ wzmacniacza sprawia, że ponad 90% mocy dostarczonej do urządzenia jest przekazywane do cewki drgającej głośnika. Elektronika wyposażona w regulowane w szerokim zakresie układy aktywnych filtrów analogowych umożliwia optymalne dostosowanie pasma najmniejszych częstotliwości do pozostałych elementów zestawu, takich jak w systemie 2+1 lub większym. Subwoofer da się podłączyć zarówno do wyjść wysokopoziomowych, jak i wyjść PRE-OUT wzmacniacza mocy lub przedwzmacniacza. Można także pominąć te regulatory, podłączając subwoofer bezpośrednio przez dedykowane wejście LFE, kiedy kontrolę pasma przejmuje urządzenie zewnętrzne, np. w systemie wielokanałowym.

Design konstrukcji jednoznacznie odzwierciedla charakterystyczny styl produktów z serii Diamond. Kąt nachylenia obudowy nie pełni wyłącznie funkcji estetycznej, lecz również kieruje czoło fali akustycznej w stronę miejsca odsłuchu. Dzięki solidnemu użebrowaniu oraz starannie umieszczonym wzmocnieniom, obudowa zyskuje na sztywności i trwałości.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Moc nominalna350 W
Moc maksymalna500 W
Regulacja filtra dolnoprzepustowego40-200Hz
Wzmacniacz w klasie D 
Dolna częstotliwość graniczna25Hz
Kontrola fazy0/180 stopni
WejściaWysokopoziomowe, niskopoziomowe 2x RCA, LFE
Wymiary [W x H x D]330 x 458 x 510 mm
Waga33 kg / sztuka
Głośnik niskotonowyPylon Audio PSW 26.4 AA (Seas L26RO4Y2_CUSTOM)
Regulacja poziomu głośnościTak
Typ obudowyProfilowany bass-reflex, szczelinowy
Nóżki filcoweTak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)

 

 

Dostępne kolory:

 • Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
 • Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
 • Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
 • Lakier Mat - biały, czarny.
 • Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Pylon Audio - Polski producent zestawów głośnikowych.

  https://www.pylonaudio.pl/images/zestaw_glosnikowy_diamond_30_pylon_audio.jpg

  Muzyka od niepamiętnych czasów jest naszym wiernym towarzyszem. Stanowi zmienną i płynną materię. Na przestrzeni lat podlega wpływom, modom i stylom. Jest jednakże coś, co charakteryzuje jej niezmienność , a tym jedynym statycznym składnikiem jest właśnie dźwięk.

  Dźwięk ma tę właściwość, że jego istota pozostaje wciąż ta sama, na nowo zadziwiają nas tylko jego połączenia i niezwykła, niemal teatralna symbioza. Oto filozofia, która nas prowadzi – ciągłe odkrywanie pojedynczych dźwięków za pomocą najbardziej wysublimowanych technicznych mechanizmów. Konstruujemy kolumny, które pomagają nam wychwytywać dźwięki, dedykujemy je w przestrzeń, nastawiając uszu sycimy się najczystszą i najdoskonalszą ich barwą.

  Proponujemy głośniki oraz zestawy głośnikowe najwyższej jakości, które poddaliśmy dokładnym i precyzyjnym testom, abyście mieli Państwo pewność, że zakupione przez Was produkty to najwyższa klasa sprzętu audio.

  O wysokiej jakości świadczą nagrody i doskonałe recenzje, a także wysokie noty, jakie zdobywają oferowane przez nas produkty. Na stronie zapoznają się Państwo z najnowszymi produktami oraz profesjonalnymi artykułami na temat najlepszej klasy sprzętu audio.

  Zapraszamy do częstych odwiedzin. Postaramy się sprostać Państwa wymaganiom.
  Z poważaniem zespół Pylon Audio

  https://www.pylonaudio.pl/images/zestaw_glosnikowy_ruby_30_pylon_audio.jpg

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kim jesteśmy

  Powstaliśmy z pasji i miłości do muzyki. Ciągłe obcowanie z dźwiękiem wyostrzyło nasz czuły zmysł słuchu do tego stopnia, że postanowiliśmy profesjonalnie zająć się działaniem w branży elektroakustycznej. Połączyliśmy nasze siły, czego widomym znakiem stała się firma Pylon S.A. powstała w maju 2011 roku. Od tego czasu nieustannie pracujemy nad osiągnięciem najczystszego dźwięku, o najbardziej wyrazistej barwie. Opierając się na niezłomnej motywacji oraz wieloletnim zawodowym doświadczeniu, projektujemy głośniki, zestawy głośnikowe oraz produkty pokrewne, które w najdoskonalszy sposób uniosą wysublimowany ładunek dźwięku.

  To cała nasza magia. Z wirtuozerią i pełnym zaangażowaniem konstruujemy kolumny głośnikowe, które przekazujemy Państwu, abyście z przyjemnością rozwijali swoją pasję.

  Historia Firmy

  Profesjonalizm rodzi się z czasem, jest składową doświadczenia i zaangażowania. Jak wiele firm, tak i my na początku naszej drogi byliśmy pełni obaw, czy nasze produkty zdołają oprzeć się sile konkurencji, czy znajdziemy własne, unikalne miejsce na rynku. Czekało nas niełatwe zadanie. Podjęliśmy się pracy w niezwykle precyzyjnej branży i wszystko, co mieliśmy to wysokie aspiracje i nieco więcej motywacji.

  Wahania i wątpliwości przeminęły, a firma Pylon Audio rozwija się zgodnie z naszą początkową wizją. Udało się nam pokonać trudności związane z wypromowaniem unikalnej marki, a jakość naszych produktów stała się elementem kluczowym i wyróżniającym na branżowym rynku.

  Od początku stawialiśmy na rozwój, a ostatnie dwa lata przyniosły firmie Pylon kluczowe zmiany. Rozpoczęliśmy produkcję kolumn głośnikowych i temu wyzwaniu pragniemy się w najbliższych latach w całości poświęcić, nie rezygnując tym samym z dotychczasowych działań.

  Filozofia Firmy

  Dźwięk – ucho – precyzja.

  Filozofia firmy Pylon opiera się zaledwie na trzech słowach.

  Na początku był dźwięk. Powstawał samoistnie, sam w sobie doskonały, całkowicie zależny od naszej percepcji. Poznajemy go zmysłem słuchu, dociera do nas za pomocą uszu – tego niezwykle precyzyjnego odbiornika.

  Ze zmysłu słuchu pokusiliśmy się czerpać pewną naukę. Projektując kolumny głośnikowe chcemy być taka samo idealnie precyzyjni. Tworzymy dla zmysłów, muzykę rozkładamy na tony i dźwięki, które potem filtrować będą kolumny głośnikowe. Efekt ostateczny zawsze zależy od precyzji, umiejętność w konstruowaniu głośników przekłada się na ostrość i barwę dźwięku. Wszystkiemu temu, potrafimy oddać się bez reszty. Silna pasja, jaką w sobie odnajdujemy prowadzi nas w dobrym kierunku, czego widomym znakiem są obudowy głośnikowe, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, oraz nowa perspektywa działań – zestawy głośnikowe, nasze wielkie wyzwanie.

  Taka oto prosta w formie, niewyszukana filozofia trzech zaledwie słów: dźwięk – ucho – precyzja, a wciąż potrafi utrzymać w stabilnej pozycji fundamenty firmy Pylon Audio – przodującej marki w tej jakże wysublimowanej dziedzinie.

  Nasze Umiejętności

  Działamy zespołowo, sukcesem dzielimy się jak tortem. Jest zasługą każdego z osobna i równocześnie wszystkich nas razem. Jesteśmy sprawnie działającym organizmem połączonym pasją projektowania nowych produktów. Lubujemy się też w dźwiękach. Z pewnością wyglądamy zabawnie próbując pochwycić zmysłami nagromadzone w powietrzu, niewidzialne tony. To element naszej pracy, a odsłuch jest jej najważniejszym wykładnikiem. Przez lata wyostrzyliśmy słuch do perfekcji, co doprowadziło nas do projektowania głośników wyjątkowej jakości.

  Marka Pylon Audio to doskonała renoma i precyzja wykonania. Każdego dnia z wirtuozerią przykładamy się do konstruowania obudowy głośnikowej, ale na tym nie koniec. Obecnie zajmujemy się tworzeniem całych zestawów głośnikowych, którym przez lata zaglądaliśmy do wnętrza. Dziś chcemy odtworzyć wszystko, co z tych obserwacji wynieśliśmy, próbując stworzyć produkt idealny. Czy to fantazja? Być może, ale z przyjemnością się jej oddamy doskonaląc nasze inżynierskie zdolności.

  http://www.pylonaudio.pl/images/opal_30_black_mat_pylon_audio.jpg

  Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

  Rodzaje subwooferów:

  Subwoofery aktywne

  Subwoofery pasywne

  Subwoofery aktywne

  Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

  Subwoofery pasywne

  Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

  Typ obudów subwoofera

  Subwoofery z bas refleksem

  Subwoofery z obudową zamkniętą

  Subwoofery z membraną bierną

  Bas refleks

  Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

  Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

  Obudowa zamknięta

  Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

  Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

  Membrana bierna

  Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO