Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

REL Classic 98

REL Classic 98
REL Classic 98
REL Classic 98
REL Classic 98
CENA ZA SZTUKĘ
REL Classic 98
REL Classic 98
REL Classic 98
REL Classic 98
REL Classic 98
7.190,00zł
Netto: 5.845,53zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Classic 98
Wyświetleń: 1132
Oblicz ratę

REL Classic 98 - Subwoofer

 

Classic 98 zajmuje szczególne miejsce w panteonie REL. Chociaż nie jest częścią żadnej regularnej linii produktów REL, jest to własne rozwiązanie dla każdego, kto posiada i kocha sprzęt audio w stylu vintage lub jego nowoczesne odpowiedniki, które określamy jako retro. Z innymi aspiracjami, Classic 98 oferuje nieco łagodniejszy dotyk, dostarczając szeroki dywan wypełniającego pomieszczenie basu. Choć może on nieco tracić na szybkości, klarowności i najgłębszym basie, z których znane są nasze standardowe modele, takie jak T/9x, to rekompensuje to swoim zachęcającym ciepłem. Classic 98 zachęca do włączenia płyty, nalania ulubionego napoju, rozłożenia się w wygodnym fotelu i zrelaksowania się przy muzyce. Jego klasyczny naturalny fornir orzechowy i nowoczesna stylistyka z połowy wieku uzupełniają szeroką gamę dekorów. Jest również łatwy do ustawienia i użytkowania.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • Głośnik 10” , 300W RMS
  • Wzmacniacz klasy D
  • Obudowa zamknięta, aktywny przetwornik od dołu
  • Najniższa częstotliwość w pomieszczeniu (-6 dB) 27 Hz
  • Łącze bezprzewodowe: HT-Air MKII Wirelesslub AirShip II (sprzedawane oddzielnie)
  • Sz. x wys. x gł.: 350 x 470 x 298,5 mm+ 44,5 mm gł. przy wtyku wysokopoziomowym
  • Waga netto 18.1 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Rel Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii, zajmująca się produkcją subwooferów wysokiej jakości. Pomysłodawcą projektu jest właściciel firmy Richard ELord, który od 1990 roku dążył do stworzenia dogodnej kolumny oddającej niskie częstotliwości odtwarzanej muzyki. Od lat 90 firma REL Acustics zajmuje się produkcją wysokiej klasy subwooferów o innowacyjnej konstrukcji.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO