Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

REL T/9x RED

REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
CENA ZA SZTUKĘ
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
REL T/9x RED
8.390,00zł
Netto: 6.821,14zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: T/9x RED
Wyświetleń: 211
Oblicz ratę

REL T/9x RED - Subwoofer aktywny

 

Przedstawiamy T/9x Red: subwoofer, który wygląda równie dobrze, jak brzmi

Wyglądu Ross Cors, kultowego odcienia czerwieni, który zdobi najsłynniejsze włoskie samochody sportowe, nie da się pomylić z niczym innym. Kiedy ten żywy odcień spotyka się z naszym ukochanym modelem T/9x i jest uzupełniony subtelnymi chromowanymi nóżkami i plakietkami, efektem jest T/9x Red – pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty dźwięku. Ale nie chodzi w nim tylko o estetykę. Pod niesamowitym wyglądem zewnętrznym kryje się zaawansowana technologia, na przykład nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego, które poprawia sztywność i zmniejsza ruchomą masę 10-calowego (250 mm) przetwornika, co przekłada się na lepszy dźwięk.

 

 

Symfonia prędkości i dźwięku

T/9x Red, korzystając z wyjątkowego uroku Ross Cors – odcienia będącego synonimem najbardziej kultowych włoskich samochodów sportowych na świecie – wyróżnia się nie tylko jako subwoofer, ale także jako obiekt designu będący połączeniem estetycznej elegancji i specjalistycznej wiedzy audio. W znakomitej serii T/x model ten prezentuje charakterystyczne połączenie inżynierii i talentu projektowego. Każdy szczegół, od precyzyjnego wykonania po zaawansowane funkcje, emanuje luksusem i wyrafinowaniem. Audiofilom, miłośnikom designu i tym, którzy cenią perfekcję, T/9x Red oferuje wrażenia słuchowe równie efektowne i urzekające, jak jego wizualna charyzma. 

 

 

Mistrzowskie wykonanie, które hipnotyzuje

Każdy model z serii T/x charakteryzuje się eleganckimi, zaokrąglonymi krawędziami i wyjątkowym wykonaniem. W T/9x Red poszliśmy o krok dalej. Opracowanie i udoskonalenie nanoszenia siedmiu warstw włoskiego lakieru Racing Red Lacquer zajęło nam ponad rok. Subtelne detale dodatkowo wyróżniają ten model — wykonanie wyrafinowanej plakietki umieszczanej na górnej ściance zajmuje nam trzy dni, a każda stopa przechodzi trzydniowy proces chromowania. Z pietyzmem nakładamy kolejno warstwy miedzi, niklu i chromu, pozwalając co dzień stwardnieć jednej warstwie zanim dodamy kolejną. To właśnie dbałość o szczegóły wyróżnia produkty REL.

 

 

Serca każdego subwoofera REL

Sekret subwooferów REL leży w ich przetwornikach. Ich projektowania i udoskonalaniu poświęcamy szczególną uwag, wykorzystując do tego specjalistyczną wiedzę. Przetwornik w modelu T/9x Red nie jest pod tym względem wyjątkiem. Poprawiliśmy konstrukcję nakładki przeciwpyłowej, kluczowej dla sztywności, stosując włókno węglowe, tym samym zwiększając jej sztywność i zapewniając lepszą artykulację basu. Zmniejszając jej wagę o 10 gramów, osiągnęliśmy szybszą reakcję membrany i zauważalny wzrost mocy wyjściowej o 1,2 dB, dzięki czemu T/9x jest szybszy i bardziej dynamiczny.

 

 

Wzmocnione emocje

Dzięki 300-watowemu wzmacniaczowi pracującemu w klasie A/B T/9x Red ucieleśnia moc i precyzję o które zabiegamy. Wykorzystując niezawodne wzmocnienie mosfetowe ze zintegrowanymi radiatorami, wzmacniacze te są siłą napędową flagowych produktów z serii T już od 2007 roku. U użytkowników jest obecnie prawie 90 000 egzemplarzy subwooferów z tej serii – a większość z nich jest w codziennym użyciu – i jesteśmy niezmiernie dumni z ich jakości i niezawodności.Przeprojektowane filtry wejściowe o szybkości reakcji 8 ms zapewniają precyzyjną współpracę z kolumnami. Dzięki prostym pokrętłom wzmocnienia, zwrotnicy i wzmocnienia LFE oraz intuicyjnemu przełącznikowi fazy w zakresie 0–180 stopni, konfiguracja REL jest prosta i bezproblemowa. Żadnych zagubionych pilotów i skomplikowanych aplikacji – po prostu ponadczasowa, niezawodna inżynieria.

 

 

Ekskluzywność spotyka się z perfekcją

Dzięki wyjątkowemu czerwonemu odcieniu, polerowanym chromowanym akcentom i eleganckiej, wykonanej z włókna węglowego, nakładce centralnej T/9x Red jest nie tylko wizualnym arcydziełem, ale także znakomicie brzmi – nawet w porównaniu ze standardowym T/9x. Konstruktor John Hunter zagłębił się przy tym projekcie w szczegóły, zwracając niezwykłą dbałość o detale, która sprawiła, że T/9x Red jest po prostu niezrównany. Każda plakietka i każda stopka są wykonywane w ciągu trzydniowego procesu chromowania, co potwierdza niezachwiane zaangażowanie REL w precyzyjne rzemiosło.

 

Łącze bezprzewodowe, które nie kompresuje dźwięku

Dzięki najlepiej brzmiącym i najszybszym systemom łączności bezprzewodowej, dostępnych w branży audio, wypracowaliśmy sobie w niej doskonałą reputację. Nie polegamy w nich na kompresji cyfrowej, ponieważ skutkuje to matowym, pozbawionym życia dźwiękiem. Zamiast tego udoskonaliliśmy (opcjonalny) system bezprzewodowy Arrow™ tak szybki i dynamiczny, że możemy śmiało zachęcać do korzystania z sieci bezprzewodowej z jedną parą subwooferów REL, podczas gdy druga para może być połączona konwencjonalnie, za pomocą kabla, a nie usłyszymy między nimi żadnej różnicy.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 

 • BUDOWA: Przetwornik skierowany do przodu, pasywny przetwornik skierowany w dół
 • ŚREDNICA PRZETWORNIKA I MATERIAŁ MEMBRANY: 250 mm o długim skoku, membrana FibreCarbon z odwróconą nakładką przeciwpyłową z włókna węglowego, stalowy kosz
 • ŚREDNICA PRZETWORNIKA PASYWNEGO I MATERIAŁ MEMBRANY: 250 mm o długim skoku, membrana FibreAlloy z odwróconą nakładką przeciwpyłową ze stopu metali, stalowy kosz
 • LIMIT NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI: -6 dB przy 27 Hz
 • WEJŚCIA: Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA, LFE RCA
 • WYJŚCIA: Nie dotyczy
 • MOC WYJŚCIOWA: 300 W (RMS)
 • TYP WZMACNIACZA: Klasa AB
 • OPCJA BEZPRZEWODOWA: Tak – REL Arrow (opcja)
 • PODWÓJNY FILTR PARAMETRYCZNY: Nie
 • System zabezpieczeń:
  W PEŁNI ELEKTRONICZNE ZABEZPIECZENIE
  CZUJNIK DC NA WEJŚCIU
  OCHRONA PRZED ZWARCIEM
  NAPIĘCIE ZASILAJĄCE 220-240 V
  BEZPIECZNIKI 3,15 A półzwłoczny, 230 V

  POZOSTAŁE
 • WYMIARY: 370 x 340 x 393 mm (szer. x wys. x gł.), z wtykiem Neutrik Speakon + 4,5 mm
 • WAGA: 20,6 kg
 • WYKOŃCZENIE: Lakier Italian Racing Red, 7 warstw
 • Akcesoria:
  KABEL ZASILAJĄCY
  NEUTRIK SPEAKON 10 m
  INSTRUKCJA OBSŁUGI

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Rel Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii, zajmująca się produkcją subwooferów wysokiej jakości. Pomysłodawcą projektu jest właściciel firmy Richard ELord, który od 1990 roku dążył do stworzenia dogodnej kolumny oddającej niskie częstotliwości odtwarzanej muzyki. Od lat 90 firma REL Acustics zajmuje się produkcją wysokiej klasy subwooferów o innowacyjnej konstrukcji.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO