





Dostępne opcje
REL T7i - Subwoofer
T7i
T/7i jest bez wątpienia jednym z najbardziej zbalansowanych urządzeń REL wszech czasów. W celu uzyskania doskonałej równowagi subwoofer musi pogodzić szybkość z ciężarem, zapewnić prawdziwą głębię basu i robić to w fizycznie harmonijnej obudowie. T/7i robi to z pozorną łatwością. Jest szybki i subtelny w integracji, a zarazem grzmi wyjątkowo niskim, melodyjnym basem, który zaprzeczając wielkości sprzętu, gra głośniej niż można byłoby oczekiwać.
W T/7i zastosowano szybki promieniujący do przodu 8" głośnik Alloy-Fibre™ w połączeniu z 10" membraną pasywną promieniującą w dół, które wspólnie generują dźwięk, z jakim zwykle można się spotkać dopiero w przypadku większych 12" konstrukcji standardowych. Całość zawarto w eleganckiej, kompaktowej obudowie. T/7i, tak samo jak wszystkie pozostałe modele serii T/i, oferuje pełny zestaw połączeń REL, w tym połączenie wysokopoziomowe, oddzielne sterowane połączenie dla kanału .1/LFE oraz pojedyncze połączenie niskopoziomowe dla systemów bez możliwości korzystania z naszego połączenia wysokopoziomowego.
Wszystkie produkty REL posiadają w pełni elektroniczne zabezpieczenie SET-SAFE, zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia oraz DC Fault.
Dane techniczne
- TYP - Głośnik promieniujący do przodu, membrana bierna promieniująca w dół
- ROZMIAR I MATERIAŁ GŁOŚNIKA - 8" (200 mm) o dużym skoku, odwrócona aluminiowa nakładka przeciwpyłowa FibreAlloy™, kosz stalowy. Biała membrana.
- ROZMIAR I MATERIAŁ MEMBRANY BIERNEJ - 10" (254 mm) o dużym skoku, odwrócona aluminiowa nakładka przeciwpyłowa FibreAlloy™, kosz stalowy. Czarna membrana.
- ZEJŚCIE NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI - 30 Hz przy -6 dB
- ZŁĄCZA WEJŚCIOWE - Wysokopoziomowe złącze Neutrik Speakon, pojedyncze niskopoziomowe złącze RCA, złącze RCA dla kanału LFE
- ZŁĄCZA WYJŚCIOWE - Wysokopoziomowe, LFE, niskopoziomowe RCA
- MOC WYJŚCIOWA - 200 W (RMS)
- TYP WZMACNIACZA - Klasa AB
- ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA - Arrow (opcja), Zero Compression, Pojedynczy układ LSI
- SZ. X WYS. X GŁ., ŁĄCZNIE Z NÓŻKAMI I ELEMENTAMI STEROWANIA NA TYLNYM PANELU - 305 x 362 x 382 mm
- WAGA NETTO - 16,3 kg
- WYKOŃCZENIE - Czarny lakier fortepianowy, Biały lakier o wysokim połysku 5 warstw
Rel Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii, zajmująca się produkcją subwooferów wysokiej jakości. Pomysłodawcą projektu jest właściciel firmy Richard E. Lord, który od 1990 roku dążył do stworzenia dogodnej kolumny oddającej niskie częstotliwości odtwarzanej muzyki. Od lat 90 firma REL Acustics zajmuje się produkcją wysokiej klasy subwooferów o innowacyjnej konstrukcji.
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.