Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Rega Planar 1 Plus

Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
Rega Planar 1 Plus
1.999,00zł
Netto: 1.625,20zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Planar 1 Plus
Wyświetleń: 158

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Rega Planar 1 Plus - Gramofon

 

Wszystkie funkcje nagradzanego gramofonu Planar 1 z dodatkiem wbudowanego wysokiej jakości przedwzmacniacza gramofonowego MM, co czyni go najlepszym gramofonem „Plug and Play” - oto Planar 1 Plus.

 

Główne Cechy:

 • Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy MM
 • Zaawansowany pasek napędowy EBLT montowany w standardzie
 • Ramię RB110 z łożyskami o bardzo niskim współczynniku tarcia
 • Fabrycznie zamontowana wkładka Carbon MM
 • Żywica fenolowa, talerz z efektem koła zamachowego
 • Wysokiej jakości silnik synchroniczny 24 V o niskim poziomie hałasu

 

Zadaliśmy sobie pytanie, jak sprawić, by najbardziej udany gramofon, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, brzmiał lepiej, był jeszcze łatwiejszy w obsłudze i bardziej dostępny dla szerszej publiczności? Odpowiedź była prosta; nasi inżynierowie dodali specjalnie zaprojektowany, wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM oparty na wielokrotnie nagradzanym What Hi-Fi? 5-gwiazdkowy Fono Mini.

Na rok 2021 mamy nowy wygląd Planara 1 PLUS. Z przyjemnością przedstawiamy nowe, oszałamiające matowe wykończenie. Każdy aspekt Planar 1 PLUS został skrupulatnie zaprojektowany, aby poprawić wydajność. Planar 1 PLUS wykorzystuje specjalnie zaprojektowany silnik synchroniczny 24 V o niskim poziomie hałasu, który redukuje wibracje, w połączeniu z ręcznie wykonanym ramieniem RB110 wyposażonym w nasze unikalne łożyska Rega o ultraniskim tarciu. Dodaliśmy naszą najnowszą technologię paska napędowego, pasek EBLT, który zapewnia większą dokładność i lepszą wydajność prędkości. Jeśli chcesz wrócić do winyli i chcesz uzyskać poważne brzmienie, które przetrwa całe życie, nie szukaj dalej.

 

WBUDOWANY PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY

Wbudowana sekcja phono to wysokiej klasy przedwzmacniacz. Jest przeznaczony do wzmacniania sygnału z wkładki MM do odpowiedniego poziomu dla wszystkich wejść liniowych systemu lub wzmacniacza audio. Umożliwia to proste podłączenie do szerokiej gamy produktów za pomocą standardowego podwójnego przewodu phono-phono (w zestawie) lub wtyczki phono-3,5 mm (brak w zestawie).

 

RAMIĘ GRAMOFONOWE

Zupełnie nowe ramię RB110 zbudowane na nowo zaprojektowanych przez Regię łożyskach o ultraniskim tarciu (zgłoszenie patentowe). Nowy montaż odchylenia i zintegrowany zacisk ramienia. Zawiera automatyczną regulację biasu, eliminującą potrzebę ustawiania go przez użytkownika, dzięki czemu jest to najbardziej „plug & play” gramofon, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Ergonomicznie zaprojektowana główka zapewniająca lepszą użyteczność i wygląd.

 

WKŁADKA

Wkładka MM Rega Carbon dostarczana w standardzie.

 

SILNIK SYNCHRONICZNY 24 V

Pierwszy podstawowy gramofon Rega wykorzystujący synchroniczny silnik prądu przemiennego 24 V z nową płytką drukowaną silnika i aluminiowym kołem pasowym oferującym niski poziom hałasu i lepszą stabilność prędkości.

 

COKÓŁ

Zupełnie nowy cokół z matowym wykończeniem o znacznie poprawionym wyglądzie i ergonomicznie umiejscowionym włącznikiem/wyłącznikiem umieszczonym na spodzie. Dostępne dwa wspaniałe wykończenia cokołu, matowa czerń lub matowa biel.

 

OBUDOWA ŁOŻYSKA CENTRALNEGO

Wydajne łożysko główne z mosiądzu, oferujące lepsze dopasowanie i usuwanie naprężeń na samym łożysku, jednocześnie minimalizując przenoszenie energii potencjalnej (zgłoszenie patentowe).

 

TALERZ

23 mm, wyższa masa, fenolowy talerz z ulepszonym efektem koła zamachowego dla lepszej stabilności prędkości.

 

IZOLACJA

Nasz najnowszy projekt montażu stopy zwiększa stabilność i zmniejsza przenoszenie wibracji.

 

TACA POKRYWY SILNIKA

Taca pokrywy silnika ze zintegrowanym chłodzeniem.

 

WAGA RÓWNOWAŻĄCA

Waga równoważąca 111 g typu „plug & play”.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Ramię: Ręcznie składane ramię RB110
 • Wkładka: Carbon MM
 • Silnik: Silnik o niskim poziomie hałasu 24 V
 • Talerz: Talerz z żywicy fenolowej
 • Wymiary (zamknięta pokrywa) (szer. x wys. x gł.): 447 x 117 x 360 mm
 • Waga: 4.35 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO