Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Rekkord F300 gramofon

Rekkord F300 gramofon
Rekkord F300 gramofon
Rekkord F300 gramofon
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Rekkord F300 gramofon
Rekkord F300 gramofon
Rekkord F300 gramofon
Rekkord F300 gramofon
2.590,00zł
Netto: 2.105,69zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: F300
Wyświetleń: 1243

Dostępne opcje

Oblicz ratę

REKKORD F300 to zaawansowany, w pełni automatyczny gramofon, który daje możliwość regulacji ramienia.

Cały system automatyczny, jak również ramię i wytłumiony aluminiowy talerz zbudowano na pływającej platformie subchassis, która jest odseparowana od reszty obudowy.

Z łatwością skonfiguruj siłę śledzenia i anti-skating wkładki, podłącz gramofon do swojego wzmacniacza i ciesz się swoimi nagraniami. Ponieważ jest to konstrukcja w pełni automatyczna, zapewnia duży komfort użytkowania. Gramofon jest regulowany i dostrajany przez doświadczonych techników i opiera się na bardzo złożonym mechanizmie, który był rozwijany przez dziesięciolecia.

Wstępnie wyregulowana, wysokiej jakości wkładka AT91 jest zamontowana na wzmocnionej włóknem węglowym główce, która zapewnia doskonałe wrażenia dźwiękowe. Kable, osłona przeciwpyłowa i pojedynczy adapter są dostarczane z gramofonem.

 

Wstępnie wyregulowany AT91
Wkład Allrounder MM. Wstępnie dopasowane i wyregulowane w naszej fabryce. Zamontowany na główce wzmocnionej włóknem węglowym.


Całkowicie automatyczny
Automatyczny system jest całkowicie wyłączony podczas odtwarzania płyty. Komfort i nieograniczona jakość dźwięku.


Wyważone ramię 8,3''
Ramię z aluminium o ultra niskiej masie (ULM) ze stalowymi łożyskami kulkowymi z naszej własnej produkcji. Regulowana siła śledzenia i antyskatingu.


Ciężki aluminiowy talerz
Solidnie wytłoczony, wyważony aluminiowy talerz.


Sub-chassis
Automat, ramię i talerz są odsprzęgnięte od reszty obudowy układem subchassis.


Jednoczęściowa obudowa MDF
Główne chassus wykonane jest z jednego kawałka płyty MDF, który ma idealny podstawowy charakter tłumienia rezonansów.

Rekkord F300 gramofon - Specyfikacja techniczna:

Wymiary i waga
Szerokość x wysokość x głębokość: 430 x 130 x 365 mm
Waga: 6 kg

Napęd
Prędkość: 33 i 45 obr/min
Układ napędowy: napęd pasowy
Zachwyt i trzepotanie: 0,06%

Wkładka
Typ: ruchomy magnes (MM)
Model: Audio Technica AT-91
Rysik: stożkowy
Pasmo przenoszenia; 20-20000 Hz
SNR: 65 dB
Separacja kanałów: 18dB przy 1kHz
Impedancja obciążenia / pojemność: 47 kOhm / 100 pF
Waga: 5g
Zalecana siła śledzenia: 2g

Wyjście
Phono RCA + kabel uziemiający

Zasilanie
Zewnętrzny zasilacz
Napięcie: 12 V DC
Prąd: 150mA

Akcesoria
Kabel, osłona przeciwpyłowa, adapter dla singli

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Rekkord Audio – niemiecka manufaktury, mogąca pochwalić się blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Siedziba firmy mieści się w Austrii, ale proces produkcyjny jest dokonywany ręcznie w niemieckim St. Georgen, z zachowaniem surowych procedur technologicznych i ścisłej kontroli jakości. Większość podzespołów wykonują lokalni podwykonawcy, mogący poszczycić blisko stuletnią tradycją w dziedzinie inżynierii mechanicznej.
alt
Producent stosuje własne ramiona, systemy bezmasowego trackingu wykorzystujące sprężynę spiralną znaną z branży zegarmistrzowskiej, czy gimbalowe wsporniki pozwalające wyeliminować szkodliwe mikrowibracje. Wszystkie modele gramofonów wyposażone są w talerze formowane z aluminium i chassis wykonane z MDFu lub HDFu, lakierowane standardowo lub na wysoki połysk, albo wykończone fornirem drewnianym. Na wyposażeniu znajdują się wkładki Audio Technica oraz Ortofon (topowe modele można zamówić bez wkładki).

alt

Produkty marki Rekkord mają za zadanie zaspokoić potrzeby amatorów czarnej płyty, poszukujących rzetelnie i starannie zaprojektowanych urządzeń w rozsądnej cenie. W ofercie znajduje się sześć modeli, których zakres cenowy zawiera się w kwotach 1590 zł – 8490 zł. Kluczową cechą modeli oznaczonych literą „F” jest układ automatycznego sterowania napędem i ramieniem – co jest ewenementem w tej klasie cenowej – gramofony tego typu to podstawa oferty austriacko-niemieckiej firmy. Różnice w cenie i klasie urządzeń wynikają z racjonalnego przełożenia skomplikowania konstrukcyjnego oraz zaimplementowanych komponentów, które realnie wpływają na jakość dźwięku.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO