Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Rekkord M500 gramofon

Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
Rekkord M500 gramofon
  • Stan: Dostępne
  • Model: Rekkord M500
Wyświetleń: 977
5.190,00zł
Netto: 4.219,51zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Jako pierwszy ręczny gramofon REKKORD w serii M, producent postawił poprzeczkę bardzo wysoko w przypadku REKKORD M500.

Celem było opracowanie ręcznego gramofonu opartego na wysokiej jakości technicznie ramionach REKKORD, który łączy ciężką podstawową obudowę z pływającą subchassis w nowoczesnym designie. Pomimo smukłej konstrukcji podstawowa obudowa ma masę niezbędną do tłumienia wszelkiego rodzaju hałasu uderzeniowego i wibracji z zewnątrz. Subchassis pokryte aluminium unosi się na czterech specjalnych resorach parabolicznych, dzięki czemu jest odseparowane od reszty obudowy. Zapewnia to dodatkową minimalizację zakłóceń zewnętrznych.

Trzy specjalnie buforowane aluminiowe nóżki w połączeniu z mocowaniem ramienia Cardana sprawiają, że czasochłonne poziomowanie gramofonu nie jest konieczne. Oczywiście stosuje się tutaj również precyzyjne ustawienia siły antyskatingu i trackingu z naszych w pełni automatycznych konstrukcji. Dzięki temu zawsze gwarantowana jest bezproblemowa i nieskomplikowana instalacja.

M500 można opcjonalnie nabyć z wkładką Ortofon 2M Blue, która odtwarza każdy szczegół nagrań. Głosy i instrumenty brzmią jeszcze bardziej naturalnie niż wcześniej. Kable, osłona przeciwpyłowa i pojedynczy adapter są dostarczane z gramofonem.

 

Dostępny ze wstępnie ustawionym Ortofonem 2M Blue
2M Blue to audiofilska wkładka MM, która zapewnia szeroką, ale szczegółową scenę dźwiękową z przytłaczającą czystością.

Wyważone ramię 8,3''
Ramię z aluminium o ultra niskiej masie (ULM) z łożyskiem kardana własnej produkcji.

Wytłumiony talerz aluminiowy
Solidny aluminiowy talerz ma wewnątrz pierścień tłumiący, który pomaga wytłumić wszelkie rezonanse i minimalizuje kołysanie i trzepotanie.

Bezmasowa siła śledzenia
Bezmasowa regulacja siły śledzenia (tracking), która optymalizuje środek ciężkości bezpośrednio w środku łożyska.

Pływające podwozie
Talerz i ramię odsprzęgnięte są od reszty obudowy systemem subchassis.

Ciężkie podwozie MDF
Obudowa główna wykonana jest z jednego kawałka płyty MDF, która ma idealny podstawowy charakter tłumienia rezonansów.

Rekkord M500 gramofon - specyfikacja techniczna:

Wymiary i waga
Szerokość x wysokość x głębokość: 440 x 130 x 370 mm
Waga: 5,5 kg

Napęd
Prędkość: 33 i 45 obr/min
Układ napędowy: napęd pasowy


Wkładka
Typ: ruchomy magnes (MM)
Model: Ortofon 2M niebieski
Rysik: Nude eliptyczny
Pasmo przenoszenia: 20-20.000 Hz
Separacja kanałów: 25 dB
Impedancja obciążenia / pojemność: 47 kOhm / 150-300 pF
Waga: 7,2g
Zalecana siła śledzenia: 1,8 g

Wyjście
Phono RCA + kabel uziemiający

Zasilanie
Zewnętrzny zasilacz
Napięcie: 12 V DC
Prąd: 150mA

Akcesoria
Kabel, osłona przeciwpyłowa, adapter singli

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Rekkord Audio – niemiecka manufaktury, mogąca pochwalić się blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Siedziba firmy mieści się w Austrii, ale proces produkcyjny jest dokonywany ręcznie w niemieckim St. Georgen, z zachowaniem surowych procedur technologicznych i ścisłej kontroli jakości. Większość podzespołów wykonują lokalni podwykonawcy, mogący poszczycić blisko stuletnią tradycją w dziedzinie inżynierii mechanicznej.
alt
Producent stosuje własne ramiona, systemy bezmasowego trackingu wykorzystujące sprężynę spiralną znaną z branży zegarmistrzowskiej, czy gimbalowe wsporniki pozwalające wyeliminować szkodliwe mikrowibracje. Wszystkie modele gramofonów wyposażone są w talerze formowane z aluminium i chassis wykonane z MDFu lub HDFu, lakierowane standardowo lub na wysoki połysk, albo wykończone fornirem drewnianym. Na wyposażeniu znajdują się wkładki Audio Technica oraz Ortofon (topowe modele można zamówić bez wkładki).

alt

Produkty marki Rekkord mają za zadanie zaspokoić potrzeby amatorów czarnej płyty, poszukujących rzetelnie i starannie zaprojektowanych urządzeń w rozsądnej cenie. W ofercie znajduje się sześć modeli, których zakres cenowy zawiera się w kwotach 1590 zł – 8490 zł. Kluczową cechą modeli oznaczonych literą „F” jest układ automatycznego sterowania napędem i ramieniem – co jest ewenementem w tej klasie cenowej – gramofony tego typu to podstawa oferty austriacko-niemieckiej firmy. Różnice w cenie i klasie urządzeń wynikają z racjonalnego przełożenia skomplikowania konstrukcyjnego oraz zaimplementowanych komponentów, które realnie wpływają na jakość dźwięku.

Tagi: Rekkord , M500 , Gramofon
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO