Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Rekkord M600

Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
Rekkord M600
6.590,00zł
Netto: 5.357,72zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: M600
Wyświetleń: 1319

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Rekkord M600 - Gramofon

 

Dzięki M600 rozszerzamy swoje portfolio gramofonów manualnych o topowy audiofilski model. Osadzony on jest w szlachetne i masywne drewniane chassis dzięki czemu będzie ozdobą każdego systemu audio pod względem wizualnym jak i dźwiękowym. Wyposażony jest w specjalnie na jego potrzeby opracowane aluminiowe  ramię 8,6”. Regulowane w osi pionowej posiada 4 kierunkowe kardanowe łożysko kulkowe wykonane z litego aluminium i praktycznie całkowicie odpowrnym na drgania headshellu. Ciężki wykonany z aluminum talerz posiada elementy wykonane z pochłaniającej wibracje mieszanki. Zwiększa on również masę gramofonu przez co zapewnia większą precyzję obrotów. M600 jest opcjonalnie dostępny z wkładką Ortofon Quintet Red. Zaskakuje ona swoją wysoką dynamiką  i wybitną rozdzielczością. Prezentacja przestrzenna i balans tonalny na tak wysokim poziomie to idealny partner dla REKKORD M600.

 

 

To pierwszy model z serii M ( manualnych) który na starcie wysoko zawiesza poprzeczkę. Celem było opracowanie manualnego gramofonu w oparciu o wysokiej jakości ramię REKKORD i ciężkie odprzęgnięte chassis o nowoczesnym wyglądzie. Pomimo smukłego designu główne chassis posiada odpowiednią masę do tłumienia wszelkich niepożądanych drgań zewnętrznych. Pokryte aluminium sub-chassis „pływa” na czterech specjalistycznych parabolicznych sprężynach dzięki czemu oddzielone jest od reszty urządzenia.  To wyraźnie zmniejsza ilość interferencji zewnętrznych. Trzy specjalne stopki z buforowanego aluminium połączone z kardanowym montażem ramienia czynią czasochłonne poziomowanie gramofonu nieportrzebnym. Oczywiście korzystamy w nim również z naszego precyzyjnego systemu anti’skatingu oraz siły nacisku. Zapewnia to zawsze bezproblemową i nieskomplikowaną instalację. M500 nie tylko wygląda przekonująco.Dostępny jest w zestawie (lub bez) z Ortofon 2M Blue która jest niezwykle detaliczna. Wokale oraz instrumenty brzmią jeszcze naturalniej niż do tej pory. Przewody, pokrywa i adapter do singli dostarczane są w zestawie.

 

Najważniejsze cechy:

Dostępny z fabrycznie ustawioną wkładką Ortofon Quintet Red, która wyróżnia się balansem oraz detalicznością

Wyważone ramię o długości 8,3” o ultra niskiej masie wykonane z aluminium

Bezmasowa regulacja siły nacisku która optymalizuje środek ciężkości bezpośrednio na centrum łożyska

Tłumiący talerz wykonany z aluminium

Elektronicznie regulowany silnik łatwo przełączany pomiędzy 3 prędkościami obrotowymi: 33,45 oraz 78

Tłumiące wibracje chassis wykonane z MDF dostępne w dwóch kolorach: Satin Black oraz Piano Black

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wymiary i waga
Wymiary: 440 x 135 x 370 mm
Waga: 8,3 kg

Napęd
Prędkość: 33/45 i 78 obr./min
Układ napędowy: napęd pasowy

Wkładka
Typ: ruchoma cewka (MC)
Model: Ortofon Quintet Red
Rysik: eliptyczny
Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
Separacja kanałów: 21 dB
Impedancja obciążenia: >20 Ohm
Waga: 9g
Zalecana siła śledzenia: 2,3 g

Wyjście
Phono RCA + kabel uziemiający

Zasilanie
Zewnętrzny zasilacz
Napięcie: 12 V DC
Prąd: 150mA

Akcesoria
Kabel, osłona przeciwpyłowa, adapter singli

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Rekkord Audio – niemiecka manufaktury, mogąca pochwalić się blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Siedziba firmy mieści się w Austrii, ale proces produkcyjny jest dokonywany ręcznie w niemieckim St. Georgen, z zachowaniem surowych procedur technologicznych i ścisłej kontroli jakości. Większość podzespołów wykonują lokalni podwykonawcy, mogący poszczycić blisko stuletnią tradycją w dziedzinie inżynierii mechanicznej.
alt
Producent stosuje własne ramiona, systemy bezmasowego trackingu wykorzystujące sprężynę spiralną znaną z branży zegarmistrzowskiej, czy gimbalowe wsporniki pozwalające wyeliminować szkodliwe mikrowibracje. Wszystkie modele gramofonów wyposażone są w talerze formowane z aluminium i chassis wykonane z MDFu lub HDFu, lakierowane standardowo lub na wysoki połysk, albo wykończone fornirem drewnianym. Na wyposażeniu znajdują się wkładki Audio Technica oraz Ortofon (topowe modele można zamówić bez wkładki).

alt

Produkty marki Rekkord mają za zadanie zaspokoić potrzeby amatorów czarnej płyty, poszukujących rzetelnie i starannie zaprojektowanych urządzeń w rozsądnej cenie. W ofercie znajduje się sześć modeli, których zakres cenowy zawiera się w kwotach 1590 zł – 8490 zł. Kluczową cechą modeli oznaczonych literą „F” jest układ automatycznego sterowania napędem i ramieniem – co jest ewenementem w tej klasie cenowej – gramofony tego typu to podstawa oferty austriacko-niemieckiej firmy. Różnice w cenie i klasie urządzeń wynikają z racjonalnego przełożenia skomplikowania konstrukcyjnego oraz zaimplementowanych komponentów, które realnie wpływają na jakość dźwięku.

Tagi: Rekkord , M600 , Gramofon
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO