Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Revival Audio Atalante 5

Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
CENA ZA SZTUKĘ
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
Revival Audio Atalante 5
11.745,00zł
Netto: 9.548,78zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Atalante 5
Wyświetleń: 154
Oblicz ratę

Revival Audio Atalante 5 - Kolumna podłogowa/podstawkowa

 

Seria Revival Audio Atalante jest zaprojektowana, zbudowana i skonstruowana we Francji. Nasze kolumny i przetworniki zaprojektowane zostały po setkach godzin odsłuchów i eksperymentów. 

Historia projektu

Sądzimy bowiem, że dźwięk jest sztuką, i to najważniejszą, ze sztuk. Produkty Revival Audio stanowią klucz do tej sztuki. Współpraca z A+A COOREN DESIGN STUDIO pomogła urzeczywistnić nasze przekonanie, że będzie to możliwe, a zastosowanie francusko - japońskich połączeń stylistycznych, nadaje kolumnom specyficznego stylu retro. Patrząc na kolumny od razu widać unikalne wycięte laserem logo Revival Audio w formie pasa i węzła, a ręcznie dobrany dębowy fornir oraz podzielona na dwie osobne części maskownica w kolorze szarym stanowi ciekawy akcent stylistyczny o modernistycznym charakterze.

Kluczowe cechy produktu

Revival Audio Atalante 5, to trójdrożna kolumna wyposażona w:

 • 28 mm tweeter z miękka kopułką, 
 • 75 mm głośnik średniotonowy wykonany w technologii ARID+ (Anti Reflection Inner Dome), opatentowanej i zaprojektowanej tak, by absorbować ponad 95% rezonansu wewnętrznej komory,
 • 12 calowy (tj. ponad 30cm) głośnik niskotonowy, wykonany w absolutnie hi-endowej technologii BSC (Basalt Sandwich Construction), stanowiącej najlepszy możliwy balans między sztywnością i niską masą własną, o konstrukcji zapewniającej dobre tłumienie oraz szybką i gładką responsywność w zakresie dynamiki basu. 

Revival Audio Atalante 5 to model który zawiera i oferuje wszystko czego potrzebuje odbiorca, wspaniałą, detaliczną i konturową „górę” pasma, słodką, namacalną i przestrzenną średnicę, a także głęboki, wielopłaszczyznowy bas o niezrównanym kolorycie.  

Standardowo do modelu Revival Audio Atalante 5 producent dołącza drewniany wałek, którego zastosowanie umożliwia postawienie kolumn na ziemi. Kolumny są przechylone wtedy ku tyłowi. W zależności od charakterystyki pokoju odsłuchowego, dla niektórych z Państwa takie ustawienie może okazać się najlepsze i nie będzie generowało dodatkowego kosztu w postaci konieczności nabycia dedykowanego standu. Ponadto w komplecie do każdej kolumny znajdują się dwie dzielone maskownice koloru szarego mocowane magnetycznie.

Miękka kopułka ARID™ 28 mm Asymetryczna, o niestandardowym kształcie kopułka zapewnia bardziej liniową, wolną od rezonansów pracę przetwornika wysokotonowego. Przetwornik średniotonowy z powłoką RASC™ Powłoka Revival Audio RASC™ Coating Recipe zapewnia doskonalą kontrolę rozproszenia oraz dokładniejszą reprodukcję dźwięku. Woofer 30 cm w technologii BSC™ Basalt Sandwich Construction Przetworzone włókna bazaltowe posiadają doskonałe właściwości akustyczne. Membrany Revival Audio zbudowano z impregnowanej tkaniny z włókna bazaltowego, grubej warstwy kleju oraz specjalnego włókna pokrytego flcem. Struktura ta tworzy sztywny, dobrze wytłumiony stożek membrany. Wykończenie Naturalny fornir dębowy.

 

Specyfikacje:

 • Konstrukcja: 3-drożna, podłogowa
 • Przetworniki:
  - HF: miękka kopułka ARID 28 mm
  - MF: przetwornik BSC 75 mm
  - LF: woofer BSC 30 cm
 • Pasmo: 28 – 22 000 Hz
 • Skuteczność: 89 dB (2.83 V/1 m)
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Zwrotnica: 450 Hz/3.5 kHz
 • Rekomendowana moc: 30-200 W
 • Wymiary: 710 x 420 x 355 mm
 • Waga: 33 kg/szt.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO