Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Revival Audio Sprint 4

Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
Revival Audio Sprint 4
4.395,00zł
Netto: 3.573,17zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Sprint 4
Wyświetleń: 396

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Revival Audio Sprint 4 - Kolumna podłogowa

 

REVIVAL AUDIO SPRINT 4

Kolumny głośnikowe serii SPRINT oferują coś więcej niż tylko cenową dostępność. Bazując na naszym doświadczeniu gromadzonym przez ponad 4 dekady, prezentujemy Państwu serię SPRINT, która jest dzieckiem najbardziej innowacyjnych umysłów w branży audio. Seria ta wynosi jakość dźwięku na wyższy poziom odzwierciedlając filozofię marki REVIVAL AUDIO. Kolumny serii SPRINT są zaprojektowane i skonstruowane w sercu Francji, w wielokrotnie nagradzanym Studio A+A Cooren Design Studio z Paryża, są w stanie zapewnić muzyczne doznania w większym niż dotychczas stopniu, spośród produktów z podobnego pułapu cenowego na rynku. W konstrukcji kolumn SPRINT znajdują się te same rozwiązania techniczne i technologiczne, co w naszej rewelacyjnej serii ATALANTE, którą śmiało możemy już określić mianem sukcesu. Seria SPRINT stanowi naszą nową generację produktów w rodzinie REVIVAL AUDIO, doskonale wpisując się w dziedzictwo marki, a także niepowtarzalny brzmieniowy styl.

 

Inspirujące opowieści związane z designem. Współczesna francuska elegancja. Klasyczna minimalistyczna piękność. 

Niektóre źrodła naukowe opisują dźwięk jako wibracje przemieszczające się do naszych uszu. W REVIVAL AUDIO uważamy, że ów dźwięk to coś znacznie, znacznie więcej. Według nas dźwięk to zjawisko nie tyle wskroś fizyczne, ale przede wszystkim związane z artyzmem, który chcieliśmy rozwinąć, aż do najwyższego poziomu tworząc serię SPRINT. Podobnie jak seria ATALANTE, kolumny serii SPRINT są zaprojektowane i skonstruowane w sercu Francji, w Studio A+A Cooren Design Studio, które zdobyło Grand-Prix w konkursie Le French Design 100 w Paryżu. Razem opracowaliśmy wiele wersji konceptualistycznych i po wielu miesiącach udoskonaleń i usprawnień jesteśmy gotowi by zaprezentować Państwu owoc pracy nad serią SPRINT. Panel frontowy zwany przez producenta ELYTRONEM stanowi niezwykle unikalny element tej serii kolumn i nadaje jej bardziej organicznego charakteru, szczególnie po zamocowaniu maskownic, które zagłębiają się w komory przetworników. Kolor Elytronowego panelu został tak dobrany, by pasować do wszystkich trzech wykończeń w tej serii tj. Orzecha, Jasnego Dębu oraz Czarnego Matu. Każdy detal i niuans tej serii został zaprojekowany w celu stworzenia wspaniałych muzycznych doznań, jednakowoż przyjemnych dla oczu. Począwszy od wydłużonych kolców aż do szczytu obudowy kolumn, seria SPRINT została zaprojektowana tak, by sprawiać radość z odsłuchów każdego dnia. 

 

Kluczowe cechy. SPRINT wystarczy na wiele odsłuchowych mil. To 100% oryginalna innowacja.

2,5 drożne kolumny serii SPRINT - REVIVAL AUDIO SPRINT 4 czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE. W konstrukcji tej zastosowano przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzieki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonowej, głośnik jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy pochodzi on z winyli czy z portali streamingowych tak popularnych w 21 wieku. 

REVIVAL AUDIO SPRINT 4 zawiera także dwa 7-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BSC (Basalt Sandwich Construction) których konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.

Elytronowy przedni panel jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO, której zastosowanie poprzedzone było wielogodzinnymi i licznymi symulacjami. Jesteśmy przekonani, że tak doskonała precyzja dźwięku nie była nigdy oferowana na rynku audio w konstrukcjach na tym pułapie cenowym i prawdopodobnie nie będzie oferowana, chyba, że zostanie wprost skopiowana z konstrukcji REVIVAL AUDIO, ale dobrze, niech tak będzie! Jednym z naszych celów bowiem, jest wytyczanie technologicznych trendów w przemyśle głośnikowym oferującym precyzję, w którą będzie trudno uwierzyć, chyba że się jej doświadczy słuchając.

 

Elytronowy Panel Przedni zapewnia doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji.

Konstrukcja Elytronowego panelu serii SPRINT daje możliwość przymocowania lub zdjęcia samego panelu, a także specjalnie zaprojektowanych magnetycznych maskownic, które mogę być łatwo zdejmowane i zakładane od tyłu panelu, tak by zapewnić najlepsze wrażenia odsłuchowe i wizualne. 

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości, co doskonale odzwierciedlają pomiary przedstawione na rysunku PONIŻEJ. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której wykonana jest obudowa kolumn. Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel, zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn serii SPRINT w systemach z różną elektroniką czy źródłami. W efekcie otrzymujemy bardziej precyzyjny, pozbawiony negatywnych wpływów zewnętrznych, dźwięk.

 

28 mm tweeter RASC z miękką kopułką to gwarancja detalicznego przekazu.

Wysokotonówka REVIVAL AUDIO z powodzeniem aspiruje do miana ikonicznej. 28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym wg. naszej sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, tłumiącą ponad 95% rezonansów własnych, zaprojektowaną według naszej opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome). Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją. Zastosowano potężny magnes ferrytowy, który został zaprojektowany z dość dużym zapasem tak by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika wykonana w technologii zapewniającej doskonałe tłumienie i brak rezonansów, została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki, zapewniające tłumienie rezonans na poziomie 560 Hz.

 

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich (BSC – Basalt Sandwich Construction) to zdecydowanie wyjątkowa pod każdym względem (dźwiękowym i wizualnym) konstrukcja REVIVAL AUDIO. 

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu. 

 

2,5 drożna zwrotnica zaprojektowana by trwać i działać przez lata.

REVIVAL AUDIO zestrajamy zwrotnice ręcznie poprzez instalację komponentów na płytce drukowanej, a następnie dokonujemy serii pomiarów. W kolejnym kroku dokonujemy wielogodzinnych odsłuchów, a kiedy uzyskujemy satysfakcjonujący nas rezultat dźwiękowy, po raz kolejny dokonujemy tychże pomiarów, by sprawdzić czy obrany przez nas kierunek jest słuszny. Specjalnie zaprojektowana 2,5 drożna zwrotnica dla kolumn SPRINT 4 maksymalizuje i optymalizuje wykorzystanie dwóch przetworników 7 calowych BSC dla uzyskania najlepszego dźwięku w zakresie średnicy pasma oraz jego dolnych rejestrów, a w tym efektywnego i namacalnego basu. 

 

Specyfikacje:

 • Konstrukcja: 2,5-drożna
 • Przetworniki:
  - HF: miękka kopułka ARID 28 mm
  - MF/LF: przetwornik BSC 18 cm
  - LF: woofer BSC 18 cm
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 22 000 Hz
 • Skuteczność: 89 dB (2.83 V/1m)
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Zwrotnica: 1.6 kHz/2.2 kHz
 • Rekomendowana moc: 30-180 W
 • Wymiary: 1060 x 213 x 307 mm
 • Waga netto: 20,6 kg/szt.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO