Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Shunyata Research Delta XLR

Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
Shunyata Research Delta XLR
  • Stan: Dostępne
  • Model: Delta XLR
Wyświetleń: 2084
9.080,00zł
Netto: 7.382,11zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Shunyata Research Delta XLR

nterkonekty Reference V2 należące do linii Delta, Apha i Sigma są zbudowane w oparciu o najbardziej zaawansowane, opatentowane technologie przewodników stworzone podczas badań i poszukiwań prowadzonych przez firmę Shunyata Research. Interkonekty Delta V2 wykorzystują teraz w opatentowaną technologię ΞTRON®. Interkonekty Alpha V2 wyposażono teraz zgłoszony do opatentowania moduł  TAP [Tranverse Axial Polaryzator, polaryzator w osi poprzecznej], który pozwala zmniejszyć poziom mikro-zniekształceń generowanych przez interferencje EMI. Interkonekty Sigma V2 wyposażono zaś w dwa moduły TAP, co dodatkowo poprawia jakość brzmienia. Poszczególne modele różnią się również jakością zastosowanych wtyków. Najważniejsze jednak, że zwiększona wydajność produkcji przewodów pozwoliła poprawić jakość każdego z interkonektów bez znaczącego wzrostu ich ceny.

Realna wartość i przewaga technologiczna Shunyaty

Shunyata Research jest firmą inwentorską i technologiczną. Tworzy nowe technologie i prowadzi badania nad ich wpływem na transmisję sygnałów elektrycznych i ich wpływ na doznania odsłuchowe. Produkty Shunyaty to nie zwykłe przewody monokrystaliczne oferowane przez wiele firm, często dodatkowo opakowane w swoistą "ideologię woodoo", ale przewody wyposażone w jakościowo wyróżniające się na rynku naukowo zweryfikowane i opatentowane rozwiązania techniczne. Przewody Shunyata reprezentują dzięki temu realną wartość rynkową i dlatego nie tracą na wartości z upływem czasu w takim stopniu, jak przewody firm konkurencyjnych. Inwestycja w produkty Shunyata Research jest dzięki temu bezpieczna. 

Poniżej wymieniamy niektóre z technologii na których opiera się konstrukcja interkonektów Shunyata Research serii Reference V2, a w tabeli Parametrów technicznych znajduje się porównanie pomiędzy przewodami serii Sigma, Alpha i Delta.

ΞTRON®

Izolacja otaczająca przewód może generować delikatny, odbity sygnał, który degraduje oryginalny sygnał płynący przewodem. Naukowo określa się to mianem absorbcji i reradiacji dielektryka. Technologia ΞTRON® została opracowana przez firmę Shunyata Research w celu zapobiegania mikro-zniekształceniom tego rodzaju. Wymaga ona obecności dwóch nici przewodzących sygnał. Układ kompensacji pola elektrycznego tworzy sygnał w przeciwfazie, co zapobiega generowaniu ładunków w izolacji. Przewody wyposażone w technologię ΞTRON® zachowują pełną integralność sygnału audio, nawet kiedy wymagane jest zastosowanie bardzo długich połączeń. To rozwiązanie Shunyaty jest chronione patentem US 8,912,436 oraz patentem Ch ZL201180047344.2.

ArNI 

Przewody ArNi zostały stworzone przez firmę Shunyata Research podczas poszukiwań przewodnika najwyższej możliwej jakości. Ich podstawą jest monokrystaliczna miedź - najczystsza spośród obecnych na rynku – OFE C101, SPC lub Ohno. Flurokarbonowe dielektryki, spotykane zazwyczaj w aplikacjach aeronautycznych, wybrano ze względu na ich szczególne właściwości elektryczne, zwłaszcza ekstremalnie niską absorpcję dielektryczną, wyjątkową odporność cieplną i wysoką wytrzymałość elektryczną. Zastosowane do przewodów cyfrowych znacząco redukują przechowywanie i oddawanie energii transjentów, co zmniejsza poziom szumu fazowego. Przewody ARNI poddawane są obróbce w firmowym procesie kondycjonowania KPIP. Znak ArNI jest znakiem zastrzeżonym przez Shunyatę.

VTX

Stosowane wyłącznie przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX zbudowano w geometrii wirtualnej rurki. Rdzeń przewodnika jest całkowicie pusty, co minimalizuje efekt naskórkowy i prądów wirowych. Przewody są tworzone z miedzi OFE C0101, najlepszej dostępnej obecnie miedzi i przewodności na poziomie 101% IACS. VTX to technologia Shunyaty chroniona znakiem handlowym, certyfikat ASTM F68 C10100

TAP

Moduł TAP [Tranverse Axial Polaryzator, polaryzator w osi poprzecznej] wchodzi w interakcje z polem elektromagnetycznym generowanym przez sygnał podróżującym wzdłuż przewodu. Moduł ten zmienia zachowanie fali elektromagnetycznej otaczającej przewód. W efekcie, blokuje fale zorientowane wzdłużnie i przepuszcza fale poprzeczne. W skrócie: działa, jak polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne, które zmniejszają jasność odbitego światła słonecznego. Korekcja polaryzacyjnych mikro-zniekształceń redukuje coś, co można nazwać dźwiękową mgiełką. Rozwiąznie TAP zostało zgłoszone przez Shunyatę do Urzędu patentowego.

Przewody Sigma V2 posiadają 2 moduły TAP, przewody Alpha V2 mają zainstalowany 1 moduł a przewody serii Delta nie posiadają zainstalowanych modułów TAP.  

Ohno czyli miedź monokrystaliczna

Wykorzystaną do budowy przewodników miedź Ohno, nazywaną również PCOCC, opracował w 1986 profesor Atsumi Ohno, pracownik politechniki w mieście Chiba w Japonii. W normalnych warunkach przewody powstają podczas zgniatania miedzianego pręta poprzez szereg coraz cieńszych walców. Tworzy to, niestety, wiele granic między poszczególnymi krystalicznymi fragmentami przewodu. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, miedź Ohno powstaje poprzez wyciąganie nici z jednego rozgrzanego rdzenia, co daje przewód o strukturze monokrystalicznej. Przewody z miedzi monokrystalicznej są znane z wyjątkowo czystego, gładkiego i pozbawionego ziarnistości brzmienia.

KPIP 

Proces KPIP [Kinetic Phase Inversion Process] został rozwinięty przez Caelina Gabriela po latach badań nad fizycznymi aspektami działań takich, jak wygrzewanie, kierunkowość przewodów i obróbka kriogeniczna. Okazało się, że u ich podstawy leży zjawisko, które wygrzewanie lub poddanie działaniu niskich temperatur eliminują jedynie częściowo. Po jego zdiagnozowaniu, możliwe stało się stworzenie procesora eliminującego potrzebę długotrwałego wygrzewania przewodów. Cztery dni ciągłej obróbki nowych przewodów w procesorze KPiP całkowicie eliminują występowanie zmian brzmienia z upływem czasu. Od samego początku prezentacja jest bowiem naturalna i zrelaksowana.
 

 
 
 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO