Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Soundsmith Aida mkII

Soundsmith Aida mkII
Soundsmith Aida mkII
10.090,00zł
Netto: 8.203,25zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Aida mkII
Wyświetleń: 29
Oblicz ratę

Soundsmith Aida mkII - Wkładka gramofonowa 

 

Wkładka Soundsmith Aida (wcześniej model SMMC1) jest wkładką, która została przez magazyn Stereophile zakwalifikowana jako urządzenie klasy „A”. Jest to grupa sprzętu określana mianem „price is no object”, czyli cena nie gra roli. W jakim miejscu tabeli cenowej tego rodzaju wkładek znajduje się Aida? Na samym dole. Żadna inna wkładka nawet nie zbliża się do tego poziomu cenowego. Czy recenzent Michael Fremer zebrał za to cięgi? Jasne, że tak. Jak na to zareagował? Powiedział – „Umieściłem wkładkę w tej grupie, bo zasługuje aby tam BYĆ”.

W konstrukcji wkładki Aida wykorzystano wspornik wykonany z pojedynczego kryształu rubinu oraz igłę ze szlifem liniowym o zoptymalizowanym konturze (Optimized Contour Line Contact Stylus).

Firma Soundsmith opracowała takie rozwiązanie, aby umożliwić odtwarzanie wewnętrznej części płyty gramofonowej z taką samą dokładnością, jak części zewnętrznej.

Igła typu OCL posiada „ostrzejszy” kształt powierzchni odtwarzającej diamentu, dzięki czemu może w łatwy sposób odczytać modulacje rowka płyty nawet w najbardziej skomplikowanych pasażach oraz informacje wysokich częstotliwości, których inne wkładki po prostu nie przekazują. W rezultacie otrzymujemy prawdziwie znakomitą wkładkę gramofonową, przewyższającą najlepsze konstrukcje MC pod względem ilości powietrza, skupienia i tworzenia sceny dźwiękowej. Żadna inna wkładka na tym poziomie cenowym nie jest w stanie osiągnąć podobnych rezultatów.

 

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Dane Techniczne:

AIDA

Napięcie wyjściowe:

2.12 mV

Zalecane obciążenie wkładki:

≥ 47 kΩ

Igła:

Szlif liniowy, Nude, 0.100mm SQ

Promień krzywizny:

OCL (Optimized Contour Contact Line)

Wspornik:

Rubin

Zalecana siła nacisku:

10mN / 1.0 gm (wysoka podatność) 13mN / 1.3 gm (średnia podatność)

Efektywna masa końcówki:

0.30 mg

Podatność:

28 μm/mN (wysoka) 22 μm/mN (średnia)

Pasmo przenoszenia:

20-20,000 Hz ± 2.5 dB

Separacja kanałów (tylko wersja stereo):

1000 Hz >30 dB 50-15,000 >20 dB

Waga

6.8 g

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO