Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Soundsmith The Voice mkII

Soundsmith The Voice mkII
Soundsmith The Voice mkII
15.130,00zł
Netto: 12.300,81zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: The Voice mkII
Wyświetleń: 110
Oblicz ratę

Soundsmith The Voice mkII - Wkładka gramofonowa 

 

Pochwały, wyróżnienia i wiele nagród w kategorii „Produkt Roku”. The Voice stanowi szczytowe osiągnięcie projektowe w dziedzinie wkładek o wysokim poziomie wyjściowym. Oczywiście wkładka jest produktem firmy Soundsmith.

Od momentu wprowadzenia na rynek w roku 2009, wkładka The Voice otrzymała wiele nagród, a w słowach głównego inżyniera Soundsmith, Petera Ledermann’a, jest „prawdopodobnie najlepszą wkładką typu High Output produkowaną obecnie”. Założeniem projektu było stworzenie jak najniższej masy ruchomej wkładki, przy jej wysokim poziomie wyjściowym, wykorzystując w tym celu nowatorską i zaawansowaną technologię. W konstrukcji wkładki wykorzystano wspornik wykonany z pojedynczego kryształu rubinu oraz igłę ze szlifem liniowym o zoptymalizowanym konturze (Optimized Contour Line Contact Stylus). Opracowano specjalną technologię obróbki metalu, aby stworzyć ruchomy rdzeń o jak najniższej masie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, uzyskano wkładkę która całkowicie „znika” z systemu dźwiękowego. W końcu jeśli coś brzmi jak „dźwięk z płyty”, …to niedobrze. Wkładka gramofonowa powinna umożliwić słuchaczowi przeniesienie się wprost w środek wykonywanego utworu – a nie stanowić pośrednika pomiędzy słuchaczem, a muzyką.

Wkładka the Voice obala mit mówiący, że wkładki typu MC są jedyną ścieżką prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli rozumiemy znaczenie masy ruchomej – mniej ZNACZY więcej.

40-letnia historia ewolucji wkładki The Voice pozwoliła na uzyskanie jeszcze niższej masy ruchomej. Wkładka posiada masę nawet o 40% niższą, niż w innych wkładkach z ruchomym rdzeniem, produkowanych przez Soundsmith.

Kiedy obniżamy masę ruchomą, jesteśmy w stanie lepiej ją kontrolować i w efekcie igła wkładki może pozostawać w lepszym kontakcie ze ściankami rowka płyty. To z kolei pozwala na lepszy odczyt informacji zapisanych na płycie.

Czy będzie potrzebny wysokiej mocy przedwzmacniacz MC? - Nie będzie. Wkładka The Voice została zaprojektowana tak, aby współpracowała z przedwzmacniaczami do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących, czy skomplikowanych przedwzmacniaczy wielostopniowych.

Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”. Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę The Voice, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.

 

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Dane Techniczne:

THE VOICE

Napięcie wyjściowe:

2.12 mV

Zalecane obciążenie wkładki:

≥ 47 kΩ

Igła:

Szlif liniowy, Nude, 0.100mm SQ, Selekcjonowana pod kątem niskiego poziomu szumów

Promień krzywizny:

OCL (Optimized Contour Contact Line)

Wspornik:

Rubin

Zalecana siła nacisku:

10mN / 1.0 gm (wysoka podatność) 13mN / 1.3 gm (średnia podatność)

Efektywna masa końcówki:

0.30 mg

Podatność:

28 μm/mN (wysoka) 22 μm/mN (średnia)

Pasmo przenoszenia:

20-20,000 Hz ± 1.0 dB

Separacja kanałów (tylko wersja stereo):

1000 Hz >30 dB 50-15,000 >25 dB

Balans kanałów: <0.5 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)
Waga:6.8 g

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO