Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

T+A HA 200

T+A HA 200
T+A HA 200
T+A HA 200
T+A HA 200
T+A HA 200
T+A HA 200
T+A HA 200
31.900,00zł
Netto: 25.934,96zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: HA 200
Wyświetleń: 77

Dostępne opcje

Oblicz ratę

T+A HA 200 - Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC 

 

HA 200 został zaprojektowany od podstaw jako zupełnie nowa konstrukcja. Dzięki temu ustanawia on na rynku nowe standardy - zarówno pod względem zaawansowanej technologii, jak i wyglądu.

Impedancja trzech wyjść słuchawkowych może być dokładnie dostrojona, co pozwala dopasować ją do modelu słuchawek. HA 200 oparto na technologii analogowej, zaczerpniętej z referencyjnej serii HV. Wysokowydajne stopnie wyjściowe pracują w klasie A, dzięki czemu wzmacniacz bez problemu obsługuje najbardziej wymagające i „prądożerne” słuchawki. W torze zasilania zamontowano dwa transformatory toroidalne, które separują od siebie sekcję cyfrową i analogową, zapewniając tym samym niezbędną wydajność prądową.

 

 

HA 200 posiada zoptymalizowaną i całkowicie oddzielnie zaimplementowaną architekturę dekodera dla sygnałów DSD i PCM. Dzięki temu wszystkie formaty cyfrowe dekodowane są zgodnie z najwyższymi standardami. Cyfrowe przetwarzanie sygnału danych PCM odbywa się poprzez podwójny czteroróżnicowy konwerter, obsługujący konwersje do częstotliwości 768 kHz. Dla sygnałów DSD wykorzystywany jest unikalny, analogowy konwerter True 1-Bit DSD. Nie konwertuje on danych DSD, lecz przetwarza je w natywnej formie Bitstream. Oznacza to, że dane w formacie DSD z wejścia USB przetwarzane są do DSD 1024, co z kolei ułatwia odtwarzanie ich w najwyższej jakości.

 

Sekcja wzmacniacza

Odgrywa absolutnie kluczową rolę w całym projekcie HA 200, dlatego inżynierowie zdecydowali się przyjąć koncepcję z serii HV. Jest to czysto analogowa konstrukcja klasy A ze specjalnymi tranzystorami MOS-FET, bez wzmacniaczy operacyjnych, bez chipów i oddzielną 100-watową, analogową sekcją sieciową. Funkcja crossfeed jest także generowana przez obwód filtra analogowego. Wejścia XLR i Cinch mają taką samą formę jak w serii HV, a przedwzmacniacz został zaprojektowany tak, aby w optymalny sposób mógł zasilać stopień wyjściowy. Gazoszczelne, hermetycznie zamknięte przekaźniki ze złoconymi stykami przejmują kontrolę głośności i regulację oraz całkowicie (na życzenie) mostkują kontrolę tonów. Są one całkowicie wolne od zniekształceń i szumów. Nawet po wielu latach eksploatacji elementy te nie są narażone na problemy korozji, kurzu lub efektów starzenia. Przekaźniki są zintegrowane bezpośrednio z obwodami, dzięki czemu ścieżki sygnału są jak najkrótsze. HA 200 może współpracować z różnymi typami słuchawek w związku z czym jego stopień wyjściowy jest niezwykle wyrafinowany.

 

Złącza

Dające duże możliwości połączeń wymagają wyrafinowanego sterowania, co w rzeczywistości realizowane jest dzięki pomysłowej kombinacji przycisków w menu. HA 200 jest zatem intuicyjny i prosty w obsłudze. Dwa mierniki VU (QPPM, Quasi Peak Program Meter) dokładnie wskazują zmienność parametrów, co przypomina rozwiązania studyjne i pomiarowe. Mierniki umożliwiają wyświetlania zarówno poziomu wysterowania przetwornika C/A jak i wzmacniacza. Pokazują one poziom wejściowy i wyjściowy, temperaturę i jakość sygnału (można wykorzystać to także do sprawdzenia częstotliwości strumienia danych, a nawet jakości kabla). Ekran wyświetla wybrane tryby pracy, takie jak impedancja wyjściowa, głośność, szybkość transmisji danych, typ filtra oversamplingu lub crossfeed. Jasność wyświetlacza, diod LED i miernika VU jest regulowana, ale można także ustawić dowolny ich kolor!

 

Obudowa

HA 200 przygotowany jest także do pracy w systemach profesjonalnych, dlatego obudowa została zaprojektowana tak, aby była solidna i wytrzymała. Składają się na nią: kute radiatory, przedni panel z litego metalu, górny, dolny i tylny z płyt aluminiowych. Ultra-dokładne tolerancje i pasowanie to cechy charakterystyczne dla T+A. Konstrukcja HA 200 zapewnia jednorodny rozkład ciepła, co prowadzi do optymalnych warunków pracy całej elektroniki.

 

Wejścia i wyjścia

Jakość dźwięku HA 200 można precyzyjnie dostroić, wybierając różne impedancje wyjściowe dla każdego wyjścia (6,3 mm, 4,4 mm Pentaconn, XLR 4-pin), można też włączyć tryb Crossfeed. Oprócz konwencjonalnych wejść analogowych HA 200 wyposażony jest w dużo wysokiej jakości wejść cyfrowych, co umożliwia samodzielne działanie i podłączenie go do różnych źródeł cyfrowych. Bez wątpienia powyższa sekcja wejść cyfrowych jest obecnie jedną z najlepszych na świecie. Wejścia USB-B oparto o nowy, wysokorozdzielczy układ Thesycon. Może on przetwarzać sygnał do DSD 1025 i PCM 768. Kolejnymi wejściami są: profesjonalne AES/EBU oraz gniazda BNC, optyczne i koaksjalne SP/DIF. Wejście Bluetooth wyposażono w AptX HD, dwa wejścia HDMI (tylko stereo) i jedno wyjście ARC dostępne są jako opcje

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Sekcja analogowa: klasa A do 700 mA
 • Pasmo przenoszenia: 1 Hz – 200 kHz (+ 0 / − 3 dB)
 • S/N: 110/114 dB
 • THD / Intermodulacja: < 0,001 % / < 0,001 %
 • Separacja kanałów: > 108 dB
 • Regulacja głośności: Co 1 dB w zakresie -90 - 0 dB
 • Regulacja barwy: tony niskie / wysokie w zakresie -6dB do +8dB
 • Wyjście słuchawkowe: Jack 6.3 mm / Pentacoon 4.4 mm / XLR-4 pin
 • Impedancja: 8, 12, 18, 25, 40, 80 Ohm
 • Wejścia analogowe:
  • Wysokoprądowe: (RCA) / zbalansowane (XLR):
   • 250 mVeff … 4,5 Veff / 10 kOhm
   • 500 mVeff … 9 Veff / 20 kOhm
 • Separacia kanałów: 110 dB
 • Wejścia cyfrowe:
  • 1 x AES-EBU 32…192 kHz / 16-24 Bit
  • S/P-DIF: 2 x Standard Coax, 2 x opt. TOS-Link 32…192 kHz/16-24 Bit
  • 1 x BNC 32…192 kHz / 16-24 Bit
  • 2 x USB DAC: Ust. do 768 kSps (PCM) oraz DSD 1024
  • DSD 512 oraz DSD 1024 dla Windows PC oraz odpowiednich sterowników
  • 2 x HDMI IN, 1 x HDMI OUT z ARC (jako opcja)
  • Bluetooth: A2DP (Audio), AVRCP 1.4 (sterowanie) / aptX® HD, SBC, AAC
 • Sekcja DAC: PCM Double-Differential-Quadruple-Converter z 4-ma przetwornikami 32-Bit Sigma-Delta na kanał
  • konwersja: 705,6 / 768 kSps
  • DAC DSD T+A-True-1Bit DSD D/A, dla DSD do 1024 (49,2 MHz)
 • Wymiary: 100 × 320 × 340 mm
 • Waga: 6,5 kg
 • Kolory obudowy: srebrne lub czarne (anodyzowane) aluminium

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A oznacza teorię i zastosowanie w dziedzinie technologii audio. Oznacza to, że pracownicy firmy mogą wymyślić, stworzyć i dostosować komponenty Hi-Fi o najwyższej jakości, w celu rozwijania w pełni dojrzałych, wysokiej klasy produktów dla klientów na całym świecie. Fabryka ma siedzibę w Herford we Wschodniej Westfalii, które od 1978 roku pełni rolę centrum rozwoju i praktycznej pracy. Kryteria projektowania produktów nie zawierają ograniczeń, a koszt i wysiłek nie stanowi przeszkody w dążeniu do osiągnięcia doskonałości dźwięku. Typowe cechy produktów T+A mówią same za siebie – bardzo długie cykle produkcyjne, wydłużony okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż tylko sprzęt do odtwarzania muzyki – to inwestycja w przyszłość.

W świecie audio T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application). Tym samym, dla naszych klientów na całym świecie opracowujemy, udoskonalamy i produkujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty Hi-Fi. Od 1978 siedziba firmy T+A mieści się w Herford we wschodniej Westfalii. Jest to centralny miejsce, w którym powstają wszystkie projekty, tam też realizowana jest cała produkcja. Przygotowując ofertę, T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, nie są ograniczane koszty. W projekty, aby osiągnąć doskonałe brzmienie, wkładane jest bardzo dużo wysiłku. Wyniki mówią same za siebie: każde urządzenie T+A to wyjątkowo długi cykl produkcyjny, wydłużona żywotność oraz możliwość upgrade. 

Dla następnych pokoleń

Zasady obowiązujące w rodzinnej firmie  znajdują odzwierciedlenie we wsparciu przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) firma T+A nawiązała bliskie kontakty z wybranymi wydziałami uniwersyteckimi sieci TU 9 (stowarzyszenie dziewięciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech). Tym samym wspiera uzdolnionych młodych ludzi, którzy studiują na kierunkach elektrotechnika, fizyka, informatyka i marketing oraz oferuje możliwości kariery i rozwoju w dziale technicznym T+A. Ścisła współpraca naukowa z tymi uczelniami technicznymi stanowi aktywny wkład w rozwój najnowszych pomysłów naukowych.

T+A produkuje urządzenia audio, z których firma bez wątpienia może być dumna. Zespół ekspertów: fizyków, inżynierów i technologów – rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby. Nie interesuje nas rynek masowy. Naszym jedynym celem jest spełnienie najbardziej rygorystycznych, audiofilskich wymagań. To jedyny sposób, który pozwala osiągnąć raz wyznaczone, ambitne cele. Wszystkie istotne komponenty projektowane i budowane są w fabryce, w Niemczech. W wielu międzynarodowych recenzjach produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrow-analogowego i aktywnych zestawów głośnikowych po pierwszy na świecie odtwarzacz obsługujący format DSD 1024… możemy z dumą stwierdzić, że wiara w naukę uczyniła T+A jedną z wiodących, najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie.

Wiara w naukę jest także przewodnikiem w procesie doboru poszczególnych podzespołów. Każdy moduł i element jest precyzyjnie zaprojektowany, jego rezystancja, moc lub parametr prądowy odpowiada za optymalny sposób reprodukcji dźwięku. W procesie optymalizacji T+A uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” – urządzenia z Herford nigdy nie są „wystarczająco dobre” są optymalnie najlepsze.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja.  Wszystkie procesy produkcyjne w fabryce T+A przygotowane według najwyższych standardów jakościowych. Zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. W fabryce wykwalifikowani specjaliści pracują w małych grupach, ręcznie montując i sprawdzając każdy podzespół. To jest najlepszy sposób na zastosowanie teorii i przełożenie jej na praktykę.

Ta metoda pracy może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden, inny warunek: ​​czas. Czas potrzebny na drobiazgową pracę, czas na sprawdzenie każdego elementu z osobna, czas na udoskonalenie tego, co już jest bardzo dobre, czas na wykonanie naprawdę zapierającego dech w piersiach produktu.

Obudowy urządzeń T+A to wyłącznie stal, aluminium lub drewno. Tylko te materiały spełniają oczekiwania firmy pod względem wyglądu, dotyku oraz jakości. Podstawową wartością jest długowieczność produktu. Dlatego czynnik ten brany jest pod uwagę już na początkowym etapie tworzenia koncepcji nowego urządzenia: każdy pojedynczy przedmiot i materiał musi spełniać wymagania techniczne w optymalny sposób, ale także zapewniać ponadprzeciętną żywotność . Ta filozofia w połączeniu z wiedzą programistów i inżynierów rozwija produkty przez pokolenia – nie tylko przez kilka lat.

Wzornictwo

Każdym etap projektu T+A  to hołd składany wieloletniej filozofii wzornictwa firmy. Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo – nigdy staromodnie. Na przestrzeni czterdziestu lat projektanci wypracowali stylistyczny idiom, którego prostota zaprzecza temu, co kojarzy się ze źle rozumianym postępem wzornictwa. Wydłużone linie, radiatory w urządzeniach serii High-End… wszystko to zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd sprzętu T+A. Radiatory we wzmacniaczach serii HV to imponujący wskaźnik wydajności maszyn. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreśla tylko progresywny charakter produktów.

Celem każdego projektu jest zawsze połączenie elementów w całość, która jest większa niż tylko suma jej części: funkcjonalna, wzorniczo idealna i estetyczna.

Wykorzystując te zasady w T+A tworzone są urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one przetrwać dziesięciolecia, a nie tylko krótkotrwałe, wynikający z chwilowej mody – sukces.

Obsługa serwisowa

Doświadczenie słuchacza z urządzeniem T+A powinno wykraczać poza czas i przestrzeń. Kiedy produkty są prawidłowo zaprojektowane, stają się czymś więcej niż tylko systemem Hi-Fi: stają się naszymi towarzyszami życia.

Wierzymy w urządzenia, które potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat oraz te, które można konserwować w nieskończoność. To ważne, jeśli chcemy niemi cieszyć się przez wiele lat.

Dlatego T+A nie inwestuje energii wyłącznie w rozwój i produkcję produktów, ważna jest także obsługa serwisowa. Siedziba w Herford zatrudnia obecnie siedmiu serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki magazynowi z komponentami, częściami zamiennymi obudów i dostępem do zapasów specjalnych tranzystorów, bez względu na to, czy urządzenie ma trzydzieści czy dziesięć lat, nasz doświadczony zespół jest w stanie przywrócić sprawność ponad 98% urządzeń.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO