Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

T+A M 200

T+A M 200
T+A M 200
T+A M 200
T+A M 200
T+A M 200
T+A M 200
T+A M 200
19.500,00zł
Netto: 15.853,66zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: M 200
Wyświetleń: 118

Dostępne opcje

Oblicz ratę

T+A M 200 - Końcówka mocy MONO 

 

Monofoniczny wzmacniacz mocy M 200 opracowano wyłącznie po to, aby zapewnić dźwiękowi najwyższą, audiofilską jakości i wydajność. To kolejny bezkompromisowy projekt T+A, który doskonale łączy dwa audiofilskie „drobiazgi”: rozdzielczość i dynamikę stereofonicznej końcówki. M 200 został zaprojektowany jako monofoniczny, aby dawał jeszcze potężniejszy i pozbawiony podbarwień sposób pracy.

 

Radiatory w końcówce mocy to konieczność, ale są one czymś więcej niż ozdobą. To co widać na pierwszy rzut oka - to moc kompaktowego stopnia wyjściowego, w którym radiatory zapewniają optymalne odprowadzanie ciepła - nawet przy ekstremalnym obciążeniu. M 200 to potężny stopień końcowy, który może pracować jako uzupełnienie systemu serii 200. Moc jest czynnikiem pozytywnym tylko wtedy, gdy idzie w parze z najwyższą jakością dźwięku, wydajnością i precyzją. Właśnie dlatego w M 200 skorzystano z technologii, którą zastosowano w siostrzanym wzmacniaczu A 200. U podstaw projektu leży zupełnie nowa topologia obwodów. Zapewnia ona optymalne połączenie wydajności oraz jakości dźwięku, którą znamy z referencyjnej serii HV i technologii obwodów sinusoidalnych we wzmacniaczach mocy PURIFI Eigentakt . Ta kombinacja okazała się kluczowa dla audiofilskiej wydajności przy praktycznie nieograniczonej mocy. W przeciwieństwie do A 200, wzmacniacz M 200 nie musi dzielić możliwości, jaką daje mu technologia pomiędzy dwa zestawy głośnikowe, dostarczając moc wyłącznie jednemu, to zaś ponownie maksymalizuje jego potencjał. Natomiast jeśli głośniki wymagają cieplejszego lub bardziej miękkiego brzmienia, możliwe jest zmniejszenie wysokiego współczynnika tłumienia w M 200.

 

 

Obwody HV

W liniowości oraz wierności odtwarzanej muzyki najważniejszym elementem są stopnie mocy wzmacniaczy. W urządzeniach serii 200 wykorzystano technologię HV (high-voltage). Wysokie napięcia robocze obwodów zapewniają niezrównaną liniowość. Koncepcja rozwiązań opartych o HV nie wymaga też ujemnego sprzężenia zwrotnego, co pomaga w likwidacji generowanych tam zakłóceń.

 

Sekcja wyjściowa

Stopnie wyjściowe M 200 pracują w klasie D. Wykorzystano tu wiodącą na świecie, duńską technologię PURIFI Eigentakt , która eliminuje wady wcześniejszych koncepcji wzmacniaczy cyfrowych. Poprzednie konstrukcje, będąc podatnymi na impedancję głośników, posiadały ograniczone możliwości brzmienia. Generowały też zniekształcenia sygnału wyjściowego, tzw. szumy fazowe oraz pojawiające się się przy dużych poziomach mocy, zwiększone zniekształcenia harmoniczne. Technologia PURIFI Eigentakt została zoptymalizowana pod kątem audio i zapewnia znakomite wyniki w pomiarach:

 • niskie zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne
 • niski poziom szumu
 • wysoki współczynnik tłumienia
 • doskonałe osiągi limitera
 • wysoka wydajność
 • liniowa charakterystyka częstotliwościowa do 60 kHz
 • niezależna od obciążenia równomierność warunków pracy

 

Zasilanie

Częstszym źródłem zakłóceń w audio jest sekcja zasilająca wzmacniacza. Zwiększanie wydajności, mimo korzyści w zakresie mocy - powoduje zniekształcenia i obniżenie jakości dźwięku. Wysokoczęstotliwościowe sekcje sieciowe T+A są audiofilską odpowiedzią na ten problem: zegar z czystą falą sinusoidalną i częstotliwością ponad dwukrotnie wyższą niż w rozwiązaniach konwencjonalnych skutecznie blokują te zakłócenia. Kondensatory rezerwowe w urządzeniu posiadają inteligentną charakterystykę odświeżania i eliminują ostatnie ślady indukowanych zakłóceń. Odświeżanie następuje 100.000 razy na sekundę, czyli 2.000 razy częściej niż w zwykłych kondensatorach. Jest to niezbędne, aby mogły one reagować na krótkie sygnały szczytowe i zawsze dostarczać odpowiednią ilość energii. Sinusoidalne sekcje sieciowe są zasilaczami „twardymi”, czyli zachowują wydajność nawet przy największych obciążeniach, a stopniom wyjściowym zapewniają absolutnie stałe napięcie.

 

Zabezpieczenie ISC

Układ ISC (Intelligent Safe Control) działa podobnie, jak ABS w samochodach sportowych. Liczne czujniki przekazują dane do mikrokontrolera ISC, który stale kontroluje temperaturę, obciążenie, stan pracy limitera oraz inteligentnie interweniuje, aby przywrócić prawidłowe parametry pracy.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Moc znamionowa na kanał:
  • 420 W (4 Ohm)
  • 210 W (8 Ohm)
 • Pasmo przenoszenia: 1 Hz - 60 kHz (+0 / −3 dB)
 • Stosunek sygnału do szumu (S/N): 113 dB
 • THD (Zniekształcenia harmoniczne) / Intermodulacja: < 0,002% / < 0,002%
 • Separacja kanałów: > 103 dB
 • Współczynnik tłumienia: > 800 / DF LO > 70

 

Nominalna czułość wejściowa:

 • (RCA): 800 mVeff / 5,8 kOhm
 • (XLR): 1,6 Veff / 20 kOhm

 

Pobór energii:

 • Tryb pracy: max. 600 W
 • Przy włączonym zasilaniu bez sygnału: 25 W
 • Tryb czuwania: < 0,5 W

 

Wymiary i waga:

 • Wymiary: 100 × 320 × 340 mm
 • Waga: 5 kg

 

Kolory obudowy:

 • Srebrne lub czarne (anodyzowane) aluminium

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A oznacza teorię i zastosowanie w dziedzinie technologii audio. Oznacza to, że pracownicy firmy mogą wymyślić, stworzyć i dostosować komponenty Hi-Fi o najwyższej jakości, w celu rozwijania w pełni dojrzałych, wysokiej klasy produktów dla klientów na całym świecie. Fabryka ma siedzibę w Herford we Wschodniej Westfalii, które od 1978 roku pełni rolę centrum rozwoju i praktycznej pracy. Kryteria projektowania produktów nie zawierają ograniczeń, a koszt i wysiłek nie stanowi przeszkody w dążeniu do osiągnięcia doskonałości dźwięku. Typowe cechy produktów T+A mówią same za siebie – bardzo długie cykle produkcyjne, wydłużony okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż tylko sprzęt do odtwarzania muzyki – to inwestycja w przyszłość.

W świecie audio T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application). Tym samym, dla naszych klientów na całym świecie opracowujemy, udoskonalamy i produkujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty Hi-Fi. Od 1978 siedziba firmy T+A mieści się w Herford we wschodniej Westfalii. Jest to centralny miejsce, w którym powstają wszystkie projekty, tam też realizowana jest cała produkcja. Przygotowując ofertę, T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, nie są ograniczane koszty. W projekty, aby osiągnąć doskonałe brzmienie, wkładane jest bardzo dużo wysiłku. Wyniki mówią same za siebie: każde urządzenie T+A to wyjątkowo długi cykl produkcyjny, wydłużona żywotność oraz możliwość upgrade. 

Dla następnych pokoleń

Zasady obowiązujące w rodzinnej firmie  znajdują odzwierciedlenie we wsparciu przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) firma T+A nawiązała bliskie kontakty z wybranymi wydziałami uniwersyteckimi sieci TU 9 (stowarzyszenie dziewięciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech). Tym samym wspiera uzdolnionych młodych ludzi, którzy studiują na kierunkach elektrotechnika, fizyka, informatyka i marketing oraz oferuje możliwości kariery i rozwoju w dziale technicznym T+A. Ścisła współpraca naukowa z tymi uczelniami technicznymi stanowi aktywny wkład w rozwój najnowszych pomysłów naukowych.

T+A produkuje urządzenia audio, z których firma bez wątpienia może być dumna. Zespół ekspertów: fizyków, inżynierów i technologów – rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby. Nie interesuje nas rynek masowy. Naszym jedynym celem jest spełnienie najbardziej rygorystycznych, audiofilskich wymagań. To jedyny sposób, który pozwala osiągnąć raz wyznaczone, ambitne cele. Wszystkie istotne komponenty projektowane i budowane są w fabryce, w Niemczech. W wielu międzynarodowych recenzjach produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrow-analogowego i aktywnych zestawów głośnikowych po pierwszy na świecie odtwarzacz obsługujący format DSD 1024… możemy z dumą stwierdzić, że wiara w naukę uczyniła T+A jedną z wiodących, najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie.

Wiara w naukę jest także przewodnikiem w procesie doboru poszczególnych podzespołów. Każdy moduł i element jest precyzyjnie zaprojektowany, jego rezystancja, moc lub parametr prądowy odpowiada za optymalny sposób reprodukcji dźwięku. W procesie optymalizacji T+A uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” – urządzenia z Herford nigdy nie są „wystarczająco dobre” są optymalnie najlepsze.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja.  Wszystkie procesy produkcyjne w fabryce T+A przygotowane według najwyższych standardów jakościowych. Zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. W fabryce wykwalifikowani specjaliści pracują w małych grupach, ręcznie montując i sprawdzając każdy podzespół. To jest najlepszy sposób na zastosowanie teorii i przełożenie jej na praktykę.

Ta metoda pracy może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden, inny warunek: ​​czas. Czas potrzebny na drobiazgową pracę, czas na sprawdzenie każdego elementu z osobna, czas na udoskonalenie tego, co już jest bardzo dobre, czas na wykonanie naprawdę zapierającego dech w piersiach produktu.

Obudowy urządzeń T+A to wyłącznie stal, aluminium lub drewno. Tylko te materiały spełniają oczekiwania firmy pod względem wyglądu, dotyku oraz jakości. Podstawową wartością jest długowieczność produktu. Dlatego czynnik ten brany jest pod uwagę już na początkowym etapie tworzenia koncepcji nowego urządzenia: każdy pojedynczy przedmiot i materiał musi spełniać wymagania techniczne w optymalny sposób, ale także zapewniać ponadprzeciętną żywotność . Ta filozofia w połączeniu z wiedzą programistów i inżynierów rozwija produkty przez pokolenia – nie tylko przez kilka lat.

Wzornictwo

Każdym etap projektu T+A  to hołd składany wieloletniej filozofii wzornictwa firmy. Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo – nigdy staromodnie. Na przestrzeni czterdziestu lat projektanci wypracowali stylistyczny idiom, którego prostota zaprzecza temu, co kojarzy się ze źle rozumianym postępem wzornictwa. Wydłużone linie, radiatory w urządzeniach serii High-End… wszystko to zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd sprzętu T+A. Radiatory we wzmacniaczach serii HV to imponujący wskaźnik wydajności maszyn. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreśla tylko progresywny charakter produktów.

Celem każdego projektu jest zawsze połączenie elementów w całość, która jest większa niż tylko suma jej części: funkcjonalna, wzorniczo idealna i estetyczna.

Wykorzystując te zasady w T+A tworzone są urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one przetrwać dziesięciolecia, a nie tylko krótkotrwałe, wynikający z chwilowej mody – sukces.

Obsługa serwisowa

Doświadczenie słuchacza z urządzeniem T+A powinno wykraczać poza czas i przestrzeń. Kiedy produkty są prawidłowo zaprojektowane, stają się czymś więcej niż tylko systemem Hi-Fi: stają się naszymi towarzyszami życia.

Wierzymy w urządzenia, które potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat oraz te, które można konserwować w nieskończoność. To ważne, jeśli chcemy niemi cieszyć się przez wiele lat.

Dlatego T+A nie inwestuje energii wyłącznie w rozwój i produkcję produktów, ważna jest także obsługa serwisowa. Siedziba w Herford zatrudnia obecnie siedmiu serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki magazynowi z komponentami, częściami zamiennymi obudów i dostępem do zapasów specjalnych tranzystorów, bez względu na to, czy urządzenie ma trzydzieści czy dziesięć lat, nasz doświadczony zespół jest w stanie przywrócić sprawność ponad 98% urządzeń.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO