Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

T+A Solitaire T

T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
T+A Solitaire T
6.490,00zł
Netto: 5.276,42zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Solitaire T
Wyświetleń: 42

Dostępne opcje

Oblicz ratę

T+A Solitaire T - Słuchawki z hybrydową redukcją szumów i łącznością Bluetooth

 

Od pierwszego dnia Solitaire T był opracowywany w jednym celu: zatrzeć różnice pomiędzy słuchawkami audiofilskimi, służbowymi i podróżnymi poprzez udostępnienie wartości i przekonań, które są znakiem rozpoznawczym każdego produktu T+A w niemal każdej sytuacji życiowej.
Ich system przetworników jest całkowicie nowym rozwiązaniem, zdolnym do odtworzenia najbardziej subtelnych niuansów w audiofilskiej jakości zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym, podczas gdy sama pasywna izolacja jest wystarczająca, aby zepchnąć świat zewnętrzny na dalszy plan. W połączeniu z aktywnym tłumieniem szumów tła, które można włączyć w razie potrzeby, niepożądane dźwięki znikają całkowicie i pozostaje sama muzyka.

 

Elementy z piaskowanego aluminium są czymś więcej niż tylko deklaracją wzorniczą: są tak solidne i trwałe, gwarantując, że słuchawki pozostaną towarzyszem ich właściciela przez lata. Jednocześnie w subtelny, ale charakterystyczny sposób podkreślają bliski związek produktu z naszymi referencyjnymi słuchawkami Solitaire P.
Podobnie jak jego fizyczna konstrukcja, wejścia Solitaire T zostały zaprojektowane z myślą o jednym aspekcie: wszechstronności. Solitaire T nie nakłada żadnych ograniczeń na użytkownika, ponieważ oferuje transfer sygnału przez całkowicie symetryczne pasywne i aktywne wejścia analogowe, a także USB C i najwyższej jakości bezprzewodowe standardy Bluetooth; projekt maksymalizuje potencjał każdego źródła muzyki, jakie można sobie wyobrazić.

 

 

Redukcja hałasu i mobilność

Aby upewnić się, że Solitaire T jest naprawdę wszechstronny w użyciu, dołożyliśmy wszelkich starań mających na celu tłumienie hałasu otoczenia, które jest znakomite zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym: sama pasywna izolacja akustyczna słuchawek skutecznie blokuje wiele niepożądanych dźwięków średnio- i wysokotonowych, podczas gdy niezwykle dokładnie skalibrowany aktywny system tłumienia skutecznie eliminuje szum basowy, którego nie można wytłumić metodami pasywnymi. Aby zapewnić, że cały ten potencjał będzie dostępny podczas podróży, przykładaliśmy wagę do tych samych bezkompromisowych standardów połączeń bezprzewodowych, co w przypadku wejść przewodowych: Bluetooth o standardzie 5.2 z kodekami, takimi jak aptX HD, AAC i LDAC, zapewniają wygodę w pełni bezprzewodowych systemach z jakością dźwięku zbliżoną do poziomu połączeń przewodowych z wysokiej jakości komponentami, a nawet przewyższając jakość dźwięku połączeń przewodowych ze sprzętem niższej jakości.

 

Projekt i materiały

Jak wszystkie urządzenia T+A, Solitaire T jest zgodny z tradycją naszej narracji projektowej. Ewoluowała ona na przestrzeni czterdziestu lat, a jej siłą jest konsekwentna prostota. Starannie umieszczone skosy na pałąku i nausznikach pozwalają Solitaire T z łatwością zintegrować się z niepowtarzalną rodziną słuchawek Solitaire, a nowy kształt nauszników i dwa kolory wnoszą swój własny, zupełnie nowy wkład w ciągły rozwój języka projektowania T+A. Wszystkie elementy aluminiowe są obrabiane maszynowo z litego materiału, a przed anodowaniem są piaskowane perełkowo. Pady nauszne są mocowane za pomocą precyzyjnie wykonanych złączy z twardego metalu o wąskiej tolerancji, które umożliwiają ich obracanie o 90° i składanie do wewnątrz. Złożone, czy noszone na szyi, słuchawki Solitaire T stają się niewiarygodnie kompaktowym towarzyszem podróży. Pady nauszne i nagłowne wykonane są z najlepszej antyalergicznej skóry syntetycznej, dzięki czemu Solitaire T pozostaje wygodny przez cały czas – nawet podczas bardzo długich lotów.

 

 

Działanie

Uważamy, że słuchawki należą do naszych najbardziej osobistych produktów i dlatego nadaliśmy bardzo wysoki priorytet obsłudze Solitaire T. Słuchawki są od razu proste i intuicyjne w użyciu, co podkreśla wielozmysłowa informacja zwrotna. Bez względu na to, czy używasz przycisku lub przełącznika, interaktywnego panelu dotykowego, czy też przełączysz się na środowisko, wywołując dodatkowe pole transparentności: wszelkie ważne działania są potwierdzane komunikatami zwrotnymi, wypowiadanymi charakterystycznym głosem T+A. Z Solitaire T widzisz, czujesz i słyszysz, co robisz.

 

Wejścia przewodowe

Solitaire T to najbardziej wszechstronny produkt, jaki T+A kiedykolwiek opracował: to zarówno zamknięte słuchawki audiofilskie, jak i lekkie, przenośne urządzenie. I właśnie dlatego może pochwalić się aż trzema wejściami przewodowymi, które są zarówno cyfrowe, jak i analogowe – dla purystów – albo łączą zalety obu światów: Solitaire T może być obsługiwany w pełni cyfrowo przez gniazdo USB C bez żadnej kompresji danych. W trybie czysto pasywnym Solitaire T przesyła sygnały w pełni symetrycznie do przetwornika bezpośrednio przez złącza Pentaconn, 3,5 mm lub 6,3 mm. Nasza koncepcja, którą nazywamy Active Analog, opiera się na wejściach analogowych i maksymalizuje ich potencjał, umożliwiając im dostęp do regulacji głośności i aktywnego tłumienia szumów tła. Wszystkie wyprowadzenia mają formę kabla OFC o niskim dźwięku strukturalnym, zakończonego złoconymi stykami.

 

 

Przetwornik i dźwięk

Kierujemy się przekonaniem, że muzyka powinna być odtwarzana w możliwie najczystszej formie. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby wyeliminować wszelkie możliwe źródła zakłóceń – nawet te najdrobniejsze – już na etapie projektowania. 

Nietłumione membrany stanowią właśnie taki potencjalny problem: pozornie nieznaczne odbicia cewki mogą potencjalnie powodować poważny negatywny wpływ na dźwięk. Zapobiegamy temu problemowi, zanim może się on rozwinąć, dzięki starannie umiejscowionemu tłumieniu na krawędzi przetwornika 42 mm: tłumienie amortyzuje odbicia cewki w miarę ich powstawania i zapobiega ich wpływowi na pasmo przenoszenia. Do tłumienia przymocowana jest membrana celulozowa. W porównaniu z innymi materiałami, ta membrana jest niezwykle lekka i sztywna, co daje przewagę w postaci zwinności i dynamiki, bez przedwczesnego rozpadu na tryby własne. 

Zoptymalizowany system niskiego basu w Solitaire T wytwarza zupełnie nowy rodzaj niskich rejestrów, zapewniając doskonałą odpowiedź transjentową i zapobiegając zakłóceniom w paśmie przenoszenia. Jednym z rezultatów tych prac rozwojowych nad aspektem analogowym, w połączeniu z precyzyjnie dostrojoną konstrukcją akustyczną Solitaire T, jest to, że słuchawki nie wymagają zasilania ani procesora sygnału, aby brzmiały znakomicie. W trybie aktywnym i pasywnym każdy sygnał, każdy oddech, każdy niuans jest nie tylko słyszalny, ale i wyczuwalny. jest to, że słuchawki nie wymagają zasilania ani procesora sygnału, aby brzmieć znakomicie. W trybie aktywnym i pasywnym każdy sygnał, każdy oddech, każdy niuans jest nie tylko słyszalny, ale i wyczuwalny.

W trybie aktywnym jakość dźwięku przetwornika jest zasadniczo determinowana przez zastosowaną elektronikę: komponenty słabej jakości, niedopasowane do siebie, mają negatywny wpływ na wrażenia dźwiękowe. Dlatego używamy jednego z najwyższej klasy chipów Bluetooth na świecie w postaci Qualcomm QCC 5127, który stanowi jeden z cyfrowych pomostów do świata zewnętrznego. Szeroka gama audiofilskich kodeków w połączeniu z niskim zużyciem energii sprawiają, że podróżujący może polegać na wysokiej jakości muzyki nawet podczas długich lotów międzykontynentalnych.

Sekcja przetwornika cyfrowo-analogowego połączona jest z chipem Bluetooth i działa w sposób porównywalny do zawieszenia samochodu sportowego: jej zadaniem jest zamiana sygnałów cyfrowych na sygnały analogowe, a w końcowej analizie jej jakość decyduje o tym, czy dostępną wydajność można faktycznie wykorzystać. Esstech ES9218 Sabre DAC, który stosujemy w Solitaire T, konwertuje nawet formaty o wysokiej rozdzielczości w najwyższej audiofilskiej jakości. Dzięki wysokiej wydajności nie traci się ani jednego bita sygnału: każdy niuans i każdy centymetr sceny dźwiękowej jest odtwarzany z pełną emocjonalną mocą.
 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Akustyka

 • Budowa: wokółuszna, zamknięta
 • Przetworniki: wybrane przetworniki dynamiczne o niskiej tolerancji
 • Pasmo przenoszenia: 4 - 22 000 Hz
 • THD: <0,05% (1 kHz / 94 dB)
 • Mikrofony: 2 mikrofony komunikacyjne po prawej stronie, 2 mikrofony ANC po każdej stronie
 • Redukcja szumów: Hybrydowa

Bluetooth

 • Chipset: Qualcomm QCC 5127
 • Wersja Bluetooth: 5.2, klasa 1
 • Profile Bluetooth: A2DP, AVRCP, HSP, HFP
 • Kodeki: SBC, AAC, aptX, aptX HD

Bateria

 • Technologia baterii: Litowo-jonowa
 • Pojemność baterii: 770 mAh
 • Moc ładowania: 5 V 1 A (5 W) maks.
 • Gniazdko do ładowania: USB-C
 • Czas ładowania: 2 godz.
 • Żywotność baterii: 40 godzin

Waga: 326 g

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A oznacza teorię i zastosowanie w dziedzinie technologii audio. Oznacza to, że pracownicy firmy mogą wymyślić, stworzyć i dostosować komponenty Hi-Fi o najwyższej jakości, w celu rozwijania w pełni dojrzałych, wysokiej klasy produktów dla klientów na całym świecie. Fabryka ma siedzibę w Herford we Wschodniej Westfalii, które od 1978 roku pełni rolę centrum rozwoju i praktycznej pracy. Kryteria projektowania produktów nie zawierają ograniczeń, a koszt i wysiłek nie stanowi przeszkody w dążeniu do osiągnięcia doskonałości dźwięku. Typowe cechy produktów T+A mówią same za siebie – bardzo długie cykle produkcyjne, wydłużony okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż tylko sprzęt do odtwarzania muzyki – to inwestycja w przyszłość.

W świecie audio T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application). Tym samym, dla naszych klientów na całym świecie opracowujemy, udoskonalamy i produkujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty Hi-Fi. Od 1978 siedziba firmy T+A mieści się w Herford we wschodniej Westfalii. Jest to centralny miejsce, w którym powstają wszystkie projekty, tam też realizowana jest cała produkcja. Przygotowując ofertę, T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, nie są ograniczane koszty. W projekty, aby osiągnąć doskonałe brzmienie, wkładane jest bardzo dużo wysiłku. Wyniki mówią same za siebie: każde urządzenie T+A to wyjątkowo długi cykl produkcyjny, wydłużona żywotność oraz możliwość upgrade. 

Dla następnych pokoleń

Zasady obowiązujące w rodzinnej firmie  znajdują odzwierciedlenie we wsparciu przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) firma T+A nawiązała bliskie kontakty z wybranymi wydziałami uniwersyteckimi sieci TU 9 (stowarzyszenie dziewięciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech). Tym samym wspiera uzdolnionych młodych ludzi, którzy studiują na kierunkach elektrotechnika, fizyka, informatyka i marketing oraz oferuje możliwości kariery i rozwoju w dziale technicznym T+A. Ścisła współpraca naukowa z tymi uczelniami technicznymi stanowi aktywny wkład w rozwój najnowszych pomysłów naukowych.

T+A produkuje urządzenia audio, z których firma bez wątpienia może być dumna. Zespół ekspertów: fizyków, inżynierów i technologów – rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby. Nie interesuje nas rynek masowy. Naszym jedynym celem jest spełnienie najbardziej rygorystycznych, audiofilskich wymagań. To jedyny sposób, który pozwala osiągnąć raz wyznaczone, ambitne cele. Wszystkie istotne komponenty projektowane i budowane są w fabryce, w Niemczech. W wielu międzynarodowych recenzjach produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrow-analogowego i aktywnych zestawów głośnikowych po pierwszy na świecie odtwarzacz obsługujący format DSD 1024… możemy z dumą stwierdzić, że wiara w naukę uczyniła T+A jedną z wiodących, najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie.

Wiara w naukę jest także przewodnikiem w procesie doboru poszczególnych podzespołów. Każdy moduł i element jest precyzyjnie zaprojektowany, jego rezystancja, moc lub parametr prądowy odpowiada za optymalny sposób reprodukcji dźwięku. W procesie optymalizacji T+A uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” – urządzenia z Herford nigdy nie są „wystarczająco dobre” są optymalnie najlepsze.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja.  Wszystkie procesy produkcyjne w fabryce T+A przygotowane według najwyższych standardów jakościowych. Zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. W fabryce wykwalifikowani specjaliści pracują w małych grupach, ręcznie montując i sprawdzając każdy podzespół. To jest najlepszy sposób na zastosowanie teorii i przełożenie jej na praktykę.

Ta metoda pracy może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden, inny warunek: ​​czas. Czas potrzebny na drobiazgową pracę, czas na sprawdzenie każdego elementu z osobna, czas na udoskonalenie tego, co już jest bardzo dobre, czas na wykonanie naprawdę zapierającego dech w piersiach produktu.

Obudowy urządzeń T+A to wyłącznie stal, aluminium lub drewno. Tylko te materiały spełniają oczekiwania firmy pod względem wyglądu, dotyku oraz jakości. Podstawową wartością jest długowieczność produktu. Dlatego czynnik ten brany jest pod uwagę już na początkowym etapie tworzenia koncepcji nowego urządzenia: każdy pojedynczy przedmiot i materiał musi spełniać wymagania techniczne w optymalny sposób, ale także zapewniać ponadprzeciętną żywotność . Ta filozofia w połączeniu z wiedzą programistów i inżynierów rozwija produkty przez pokolenia – nie tylko przez kilka lat.

Wzornictwo

Każdym etap projektu T+A  to hołd składany wieloletniej filozofii wzornictwa firmy. Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo – nigdy staromodnie. Na przestrzeni czterdziestu lat projektanci wypracowali stylistyczny idiom, którego prostota zaprzecza temu, co kojarzy się ze źle rozumianym postępem wzornictwa. Wydłużone linie, radiatory w urządzeniach serii High-End… wszystko to zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd sprzętu T+A. Radiatory we wzmacniaczach serii HV to imponujący wskaźnik wydajności maszyn. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreśla tylko progresywny charakter produktów.

Celem każdego projektu jest zawsze połączenie elementów w całość, która jest większa niż tylko suma jej części: funkcjonalna, wzorniczo idealna i estetyczna.

Wykorzystując te zasady w T+A tworzone są urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one przetrwać dziesięciolecia, a nie tylko krótkotrwałe, wynikający z chwilowej mody – sukces.

Obsługa serwisowa

Doświadczenie słuchacza z urządzeniem T+A powinno wykraczać poza czas i przestrzeń. Kiedy produkty są prawidłowo zaprojektowane, stają się czymś więcej niż tylko systemem Hi-Fi: stają się naszymi towarzyszami życia.

Wierzymy w urządzenia, które potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat oraz te, które można konserwować w nieskończoność. To ważne, jeśli chcemy niemi cieszyć się przez wiele lat.

Dlatego T+A nie inwestuje energii wyłącznie w rozwój i produkcję produktów, ważna jest także obsługa serwisowa. Siedziba w Herford zatrudnia obecnie siedmiu serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki magazynowi z komponentami, częściami zamiennymi obudów i dostępem do zapasów specjalnych tranzystorów, bez względu na to, czy urządzenie ma trzydzieści czy dziesięć lat, nasz doświadczony zespół jest w stanie przywrócić sprawność ponad 98% urządzeń.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO