Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

T+A A 200

T+A A 200
T+A A 200
T+A A 200
T+A A 200
T+A A 200
T+A A 200
T+A A 200
19.900,00zł
Netto: 16.178,86zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: A 200
Wyświetleń: 51

Dostępne opcje

Oblicz ratę

T+A A 200 - Końcówka mocy STEREO

 

Nadrzędnym celem projektu wyjściowego stopnia mocy wzmacniacza A 200 było połączenie maksymalnej mocy z audiofilską charakterystyką brzmienia. Zatem A 200 to z jednej strony 250 wat pokaźnej mocy ciągłej na kanał, a z drugiej dokładność i precyzja pod względem odwzorowania subtelnych detali, rozdzielczości i doskonała dynamika.

Radiatory to techniczna konieczność oraz element projektu. W imponujący sposób podkreślają one istotę każdego wata mocy, a przy maksymalnym obciążeniu zapewniają skuteczne rozpraszanie ciepła. A 200 może pracować jako uzupełnienie dowolnego systemu audio, lub jako idealnie zestrojona z pozostałymi urządzeniami serii 200, wysokowydajna końcówka mocy.

 

 

Stopień wyjściowy

Został opracowany przez duńską firmę która, obecnie jest wiodącym na świecie projektantem stopni wyjściowych pracujących w klasie D. Technologia ta skutecznie eliminuje wady poprzedniej generacji wzmacniaczy cyfrowych. Wcześniejsze konstrukcje ograniczała bowiem duża zależność od impedancji podłączonych do systemu głośników, szumy fazowe, zniekształcenia w sygnale wyjściowym oraz przy wysokich poziomach mocy. Wyjątkową cechą nowego projektu są znakomite parametry pomiarowe: - niezwykle niski współczynnik zniekształceń - minimalne zniekształcenia intermodulacyjne przy każdym poziomy mocy - niezwykle niski poziom szumu - wysoki współczynnik tłumienia - niskie straty cieplne i wysoka sprawność - całkowicie liniowa charakterystyka częstotliwościowa do 60 kHz - charakterystyka całkowicie niezależna od obciążenia głośnikami

 

Sekcja zasilająca

Pomimo swej przewagi pod względem wydajności, konwencjonalne sekcje zasilaczy impulsowych mają zasadniczą wadę: generują zakłócenia, które mają konsekwentnie niekorzystny wpływ na jakość dźwięku. Odpowiedzią na to jest zastosowanie w module zasilającym rozwiązań T+A. Fala sinusoidalna i wyższa częstotliwość (ponad dwa razy wyższa niż w przypadku konwencjonalnych zasilaczy) skutecznie eliminują te zakłócenia. Ostateczny ślad indukowanych zakłóceń niwelowana jest dzięki inteligentnemu ładowaniu kondensatorów. Przez wiele lat rozwoju tej technologii, inżynierom T+A udało się opracować kondensatory, które ładują się 100.000 razy na sekundę - czyli 2.000 razy szybciej niż konwencjonalne. Jest to konieczne w celu zapewnienia szybkich reakcji na bardzo krótkie impulsy sygnału. Są więc one w stanie zawsze dostarczyć odpowiednią ilość energii. Sekcje sinusoidalne są natomiast jednostkami „twardymi” nie zapadając się nawet pod największym obciążeniem oraz zapewniają stopniom wyjściowym absolutnie stałe napięcie.

 

Inteligentna kontrola bezpieczeństwa

Układ Intelligent Safe Control (ISC) porównywalny jest z układem ABS w samochodzie sportowym. Mikrokontroler wykorzystuje liczne czujniki i w sposób ciągły monitoruje temperaturę, obciążenie i pojawiające się stany przesterowania. W razie konieczności interweniuje w inteligentny sposób oraz przywraca parametry, utrzymując je w dopuszczalnym zakresie pracy. 

 

Topologia obwodu HV

Technologia obwodów wysokiego napięcia (HV) jest unikalnym na świecie rozwiązaniem stosowanym we wzmacniaczach T+A. Wynikające z ogólnej konstrukcji, wysokie napięcie robocze obwodów zapewnia niezwykle liniową reprodukcje sygnału audio oraz całkowicie naturalne obrazowanie i dynamikę. Technologia ta nie toleruje kompromisów i ograniczeń, eliminując także ostre sprzężenia zwrotne, na które dźwięk audio jest bardzo wrażliwy.

 

Pasmo przenoszenia

Jest całkowicie liniowe w zakresie do 60 kHz i całkowicie niezależne od impedancji podłączonych zestawów głośnikowych. Zmierzone parametry pokazują, że nie ma różnicy w odpowiedzi częstotliwościowej pomiędzy obciążeniem 4 Ohm, a brakiem obciążenia zestawów.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Moc znamionowa na kanał:
  • 250 W (4 Ohm)
  • 125 W (8 Ohm)
 • Pasmo przenoszenia: 1 Hz - 60 kHz (+0 / −3 dB)
 • Stosunek sygnału do szumu (S/N): 113 dB
 • THD (Zniekształcenia harmoniczne) / Intermodulacja: < 0,002% / < 0,002%
 • Separacja kanałów: > 103 dB
 • Współczynnik tłumienia: > 800 / DF LO > 70

 

Nominalna czułość wejściowa:

 • (RCA): 800 mVeff / 5,8 kOhm
 • (XLR): 1,6 Veff / 20 kOhm

 

Pobór energii:

 • Tryb pracy: max. 600 W
 • Przy włączonym zasilaniu bez sygnału: 25 W
 • Tryb czuwania: < 0,5 W

 

Wymiary i waga:

 • Wymiary: 100 × 320 × 340 mm
 • Waga: 5 kg

 

Akcesoria:

 • Kabel zasilający
 • Kabel E2-Link

 

Kolory obudowy:

 • Srebrne lub czarne (anodyzowane) aluminium

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A oznacza teorię i zastosowanie w dziedzinie technologii audio. Oznacza to, że pracownicy firmy mogą wymyślić, stworzyć i dostosować komponenty Hi-Fi o najwyższej jakości, w celu rozwijania w pełni dojrzałych, wysokiej klasy produktów dla klientów na całym świecie. Fabryka ma siedzibę w Herford we Wschodniej Westfalii, które od 1978 roku pełni rolę centrum rozwoju i praktycznej pracy. Kryteria projektowania produktów nie zawierają ograniczeń, a koszt i wysiłek nie stanowi przeszkody w dążeniu do osiągnięcia doskonałości dźwięku. Typowe cechy produktów T+A mówią same za siebie – bardzo długie cykle produkcyjne, wydłużony okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż tylko sprzęt do odtwarzania muzyki – to inwestycja w przyszłość.

W świecie audio T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application). Tym samym, dla naszych klientów na całym świecie opracowujemy, udoskonalamy i produkujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty Hi-Fi. Od 1978 siedziba firmy T+A mieści się w Herford we wschodniej Westfalii. Jest to centralny miejsce, w którym powstają wszystkie projekty, tam też realizowana jest cała produkcja. Przygotowując ofertę, T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, nie są ograniczane koszty. W projekty, aby osiągnąć doskonałe brzmienie, wkładane jest bardzo dużo wysiłku. Wyniki mówią same za siebie: każde urządzenie T+A to wyjątkowo długi cykl produkcyjny, wydłużona żywotność oraz możliwość upgrade. 

Dla następnych pokoleń

Zasady obowiązujące w rodzinnej firmie  znajdują odzwierciedlenie we wsparciu przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) firma T+A nawiązała bliskie kontakty z wybranymi wydziałami uniwersyteckimi sieci TU 9 (stowarzyszenie dziewięciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech). Tym samym wspiera uzdolnionych młodych ludzi, którzy studiują na kierunkach elektrotechnika, fizyka, informatyka i marketing oraz oferuje możliwości kariery i rozwoju w dziale technicznym T+A. Ścisła współpraca naukowa z tymi uczelniami technicznymi stanowi aktywny wkład w rozwój najnowszych pomysłów naukowych.

T+A produkuje urządzenia audio, z których firma bez wątpienia może być dumna. Zespół ekspertów: fizyków, inżynierów i technologów – rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby. Nie interesuje nas rynek masowy. Naszym jedynym celem jest spełnienie najbardziej rygorystycznych, audiofilskich wymagań. To jedyny sposób, który pozwala osiągnąć raz wyznaczone, ambitne cele. Wszystkie istotne komponenty projektowane i budowane są w fabryce, w Niemczech. W wielu międzynarodowych recenzjach produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrow-analogowego i aktywnych zestawów głośnikowych po pierwszy na świecie odtwarzacz obsługujący format DSD 1024… możemy z dumą stwierdzić, że wiara w naukę uczyniła T+A jedną z wiodących, najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie.

Wiara w naukę jest także przewodnikiem w procesie doboru poszczególnych podzespołów. Każdy moduł i element jest precyzyjnie zaprojektowany, jego rezystancja, moc lub parametr prądowy odpowiada za optymalny sposób reprodukcji dźwięku. W procesie optymalizacji T+A uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” – urządzenia z Herford nigdy nie są „wystarczająco dobre” są optymalnie najlepsze.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja.  Wszystkie procesy produkcyjne w fabryce T+A przygotowane według najwyższych standardów jakościowych. Zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. W fabryce wykwalifikowani specjaliści pracują w małych grupach, ręcznie montując i sprawdzając każdy podzespół. To jest najlepszy sposób na zastosowanie teorii i przełożenie jej na praktykę.

Ta metoda pracy może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden, inny warunek: ​​czas. Czas potrzebny na drobiazgową pracę, czas na sprawdzenie każdego elementu z osobna, czas na udoskonalenie tego, co już jest bardzo dobre, czas na wykonanie naprawdę zapierającego dech w piersiach produktu.

Obudowy urządzeń T+A to wyłącznie stal, aluminium lub drewno. Tylko te materiały spełniają oczekiwania firmy pod względem wyglądu, dotyku oraz jakości. Podstawową wartością jest długowieczność produktu. Dlatego czynnik ten brany jest pod uwagę już na początkowym etapie tworzenia koncepcji nowego urządzenia: każdy pojedynczy przedmiot i materiał musi spełniać wymagania techniczne w optymalny sposób, ale także zapewniać ponadprzeciętną żywotność . Ta filozofia w połączeniu z wiedzą programistów i inżynierów rozwija produkty przez pokolenia – nie tylko przez kilka lat.

Wzornictwo

Każdym etap projektu T+A  to hołd składany wieloletniej filozofii wzornictwa firmy. Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo – nigdy staromodnie. Na przestrzeni czterdziestu lat projektanci wypracowali stylistyczny idiom, którego prostota zaprzecza temu, co kojarzy się ze źle rozumianym postępem wzornictwa. Wydłużone linie, radiatory w urządzeniach serii High-End… wszystko to zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd sprzętu T+A. Radiatory we wzmacniaczach serii HV to imponujący wskaźnik wydajności maszyn. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreśla tylko progresywny charakter produktów.

Celem każdego projektu jest zawsze połączenie elementów w całość, która jest większa niż tylko suma jej części: funkcjonalna, wzorniczo idealna i estetyczna.

Wykorzystując te zasady w T+A tworzone są urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one przetrwać dziesięciolecia, a nie tylko krótkotrwałe, wynikający z chwilowej mody – sukces.

Obsługa serwisowa

Doświadczenie słuchacza z urządzeniem T+A powinno wykraczać poza czas i przestrzeń. Kiedy produkty są prawidłowo zaprojektowane, stają się czymś więcej niż tylko systemem Hi-Fi: stają się naszymi towarzyszami życia.

Wierzymy w urządzenia, które potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat oraz te, które można konserwować w nieskończoność. To ważne, jeśli chcemy niemi cieszyć się przez wiele lat.

Dlatego T+A nie inwestuje energii wyłącznie w rozwój i produkcję produktów, ważna jest także obsługa serwisowa. Siedziba w Herford zatrudnia obecnie siedmiu serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki magazynowi z komponentami, częściami zamiennymi obudów i dostępem do zapasów specjalnych tranzystorów, bez względu na to, czy urządzenie ma trzydzieści czy dziesięć lat, nasz doświadczony zespół jest w stanie przywrócić sprawność ponad 98% urządzeń.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO