Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

T+A DAC 200

T+A DAC 200
T+A DAC 200
T+A DAC 200
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
T+A DAC 200
T+A DAC 200
T+A DAC 200
T+A DAC 200
28.900,00zł
Netto: 23.495,94zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: DAC 200
Wyświetleń: 79

Dostępne opcje

Oblicz ratę

T+A DAC 200 - Przetwornik DAC

 

DAC 200 to najnowsze dziecko pośród przetworników cyfrowo-analogowych i przedwzmacniaczy High-End T+A. W każdym aspekcie jest on dowodem na bezkompromisowe zaangażowanie firmy w wiedzę o sprzęcie i muzyce. Możliwość odtwarzania plików DSD 1024 i pełna separacja galwaniczna to tylko dwie zalety, które podkreślają jego imponujący potencjał.

DAC 200 jest przygotowany do przetwarzania wszelkich współczesnych formatów cyfrowych i wyróżnia go naturalne brzmienie. Docenimy i usłyszymy to przez zintegrowane wyjścia słuchawkowe lub analogowe.

Zegar eliminujący jitter

T+A De-Jitter Masterclock opracowano tak, aby we wszystkich przetwornikach T+A nie pojawiały się żadne sygnały zakłócające. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w komputerach. Ten rodzaj zakłóceń - znany jako jitter - jest spowodowany błędami taktowania. Błędy te wywierają szkodliwy wpływ na dźwięk, chyba że zostaną usunięte przed procesem konwersji na sygnał analogowy. De-Jitter Masterclock z Herford stanowi konsekwentną, audiofilską odpowiedź T+A na zjawisko jittera. W wieloetapowym procesie, przychodzące sygnały są więc analizowane, a następnie usuwane. W pierwszym etapie sygnał dostarcza surowego impulsu zegarowego, który jest bardzo dokładnie analizowany przez mikroprocesory, a następnie przełączany na zegar główny - ale tylko wtedy, gdy jego częstotliwość i stabilność spełnia minimalne kryteria. Jeśli te kryteria nie są spełnione, sygnały są ponownie oczyszczane przez kolejny etap analizy PLL. Dzieje się to w drugim jitterbugu, a cały proces zmniejsza resztkowy jitter o współczynnik wartości = 4.

 

Technologia separacji ścieżek

Najważniejsze jest odtwarzanie muzyki w najczystszej postaci. Dlatego już na etapie projektowania inżynierowie T+A dołożyli starań, aby wyeliminować nawet najmniejsze czynniki zakłócające sygnał, niezależnie od tego, jak są one minimalne. Wspólna obróbka plików PCM i DSD w jednym konwerterze jest właśnie takim źródłem zakłóceń - z pozoru nieistotnych, ale w rzeczywistości mających decydujący wpływ na dźwięk. Dla sygnałów PCM w DAC 200 używany jest konwerter poczwórny, natomiast pliki DSD przetwarzane są przy użyciu unikalnego 1-bitowego konwertera (także od T+A).

 

Konwertery i filtry

1-bitowy konwerter True jest wyjątkowy gdyż zrywa z paradygmatem tego typu urządzeń. Konwencjonalne konwertery przetwarzają sygnał DSD na PCM i odtwarzają go w trybie PCM, ale taka konwersja jest sprzeczna z zasadami jakie obowiązują w T+A. Spowodowało to, że został opracowany prawdziwy konwerter 1-bitowy, jaki przetwarza pliki DSD w ich natywnej formie, bez szkodliwych procesów konwersji oraz odtwarza je w całkowicie czystej postaci jako prawdziwy 1-bitowy strumień. Poczwórny konwerter PCM posiada podwójnie symetryczną konstrukcją obwodów, składającą się z ośmiu 32-bit. konwerterów Burr-Brown, co zapewnia ponadprzeciętną kompensację nieliniowości dźwięku oraz redukuje i tak już minimalny szum tła o 6 dB. Ta wyrafinowana konstrukcja gwarantuje niesamowitą dynamiką i liniowość oraz brak zniekształceń. Filtry Beziera - kolejny projekt T+A - w poczwórnym przetworniku mogą być wykorzystane do dostrojenia charakterystyki dźwięku pod kątem indywidualnych upodobań słuchacza.

 

Wejścia i wyjścia

Brak ograniczeń to najważniejsza wskazówka określająca możliwość połączeń DAC 200. Wejścia USB-B oparto na nowym, wysokorozdzielczym układzie Thesycon, który przetwarza sygnał do DSD 1024. Wejścia AES/EBU i BNC są (podobnie jak SP/DIF) zarówno optyczne i koncentryczne. SYS-Link uzupełnia połączenie całej serii 200. Standardowo zainstalowane jest jedno wejście analogowe, a jako opcja dostępne są dwa stereofoniczne wejścia HDMI.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Kontrola głośności: w krokach co 1 dB
 • Zakres regulacji głośności: -90 dB do 0 dB
 • Wyjście słuchawkowe: Pentaconn 4,4 mm
 • Klasa A: do 200 mA, Impedancja wyjściowa: 6 Ohm

 

Sekcja analogowa:

 • Pasmo przenoszenia: 0,1 Hz – 200 kHz, + 0 / − 3 dB
 • Stosunek sygnału do szumu (S/N): 110/114 dB
 • THD (Zniekształcenia harmoniczne) / Intermodulacja: < 0,001% / < 0,001%
 • Separacja kanałów: > 108 dB

Wyjścia przedwzmacniacza:

 • Regulowane (RCA): 0…2,5 Veff / 22 Ohm
 • Regulowane (XLR): 0…5,0 Veff / 22 Ohm
 • Stałe (RCA): 2,5 Veff / 22 Ohm, zrównoważony
 • Stałe (XLR): 5,0 Veff / 22 Ohm

Wejścia analogowe:

 • Wysokoprądowe (RCA): 250 mVeff … 4,5 Veff / 10 kOhm

 

Sekcja cyfrowa:

Wejścia cyfrowe:

 • 1 x AES-EBU 32…192 kHz / 16-24 Bit
 • S/P-DIF: 2 x Coax, 2 x TOS-Link 32…192 kHz / 16-24 Bit
 • 1 x BNC 32…192 kHz / 16-24 Bit
 • 2 x USB DAC: 44,1 … 768 kSps (PCM)

PCM:

 • Podwójnie różnicowy poczwórny konwerter z 4-ma 32-bitowymi przetwornikami Sigma-Delta.
 • DAC o współczynniku konwersji 705,6/768 kSps

DSD:

 • Przetwornik DAC T+A-True-1Bit DSD do DSD 1024 (49,2 MHz) z natywnym strumieniem bitów Upsampling

Procesor sygnałowy:

 • Upsampling z 4-ma algorytmami oversamplingu:
  • FIR krótki,
  • FIR długi,
  • Bezier/IIR,
  • Bezier, NOS (bez oversamplingu)
 • Filtr analogowy: liniowy fazowo filtr Bessela 3-go rzędu przełączany z odcięciem częstotliwości 60 lub 120 kHz

 

Zasilanie:

 • Pobór mocy:
  • Tryb pracy: 30 W
  • Tryb czuwania: < 0,5 W

 

Wymiary i waga:

 • Wymiary: 100 × 320 × 340 mm
 • Waga: 6,2 kg

 

Kolory obudowy:

 • Srebrne lub czarne (anodyzowane) aluminium

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A oznacza teorię i zastosowanie w dziedzinie technologii audio. Oznacza to, że pracownicy firmy mogą wymyślić, stworzyć i dostosować komponenty Hi-Fi o najwyższej jakości, w celu rozwijania w pełni dojrzałych, wysokiej klasy produktów dla klientów na całym świecie. Fabryka ma siedzibę w Herford we Wschodniej Westfalii, które od 1978 roku pełni rolę centrum rozwoju i praktycznej pracy. Kryteria projektowania produktów nie zawierają ograniczeń, a koszt i wysiłek nie stanowi przeszkody w dążeniu do osiągnięcia doskonałości dźwięku. Typowe cechy produktów T+A mówią same za siebie – bardzo długie cykle produkcyjne, wydłużony okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż tylko sprzęt do odtwarzania muzyki – to inwestycja w przyszłość.

W świecie audio T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application). Tym samym, dla naszych klientów na całym świecie opracowujemy, udoskonalamy i produkujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty Hi-Fi. Od 1978 siedziba firmy T+A mieści się w Herford we wschodniej Westfalii. Jest to centralny miejsce, w którym powstają wszystkie projekty, tam też realizowana jest cała produkcja. Przygotowując ofertę, T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, nie są ograniczane koszty. W projekty, aby osiągnąć doskonałe brzmienie, wkładane jest bardzo dużo wysiłku. Wyniki mówią same za siebie: każde urządzenie T+A to wyjątkowo długi cykl produkcyjny, wydłużona żywotność oraz możliwość upgrade. 

Dla następnych pokoleń

Zasady obowiązujące w rodzinnej firmie  znajdują odzwierciedlenie we wsparciu przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) firma T+A nawiązała bliskie kontakty z wybranymi wydziałami uniwersyteckimi sieci TU 9 (stowarzyszenie dziewięciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech). Tym samym wspiera uzdolnionych młodych ludzi, którzy studiują na kierunkach elektrotechnika, fizyka, informatyka i marketing oraz oferuje możliwości kariery i rozwoju w dziale technicznym T+A. Ścisła współpraca naukowa z tymi uczelniami technicznymi stanowi aktywny wkład w rozwój najnowszych pomysłów naukowych.

T+A produkuje urządzenia audio, z których firma bez wątpienia może być dumna. Zespół ekspertów: fizyków, inżynierów i technologów – rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby. Nie interesuje nas rynek masowy. Naszym jedynym celem jest spełnienie najbardziej rygorystycznych, audiofilskich wymagań. To jedyny sposób, który pozwala osiągnąć raz wyznaczone, ambitne cele. Wszystkie istotne komponenty projektowane i budowane są w fabryce, w Niemczech. W wielu międzynarodowych recenzjach produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrow-analogowego i aktywnych zestawów głośnikowych po pierwszy na świecie odtwarzacz obsługujący format DSD 1024… możemy z dumą stwierdzić, że wiara w naukę uczyniła T+A jedną z wiodących, najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie.

Wiara w naukę jest także przewodnikiem w procesie doboru poszczególnych podzespołów. Każdy moduł i element jest precyzyjnie zaprojektowany, jego rezystancja, moc lub parametr prądowy odpowiada za optymalny sposób reprodukcji dźwięku. W procesie optymalizacji T+A uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” – urządzenia z Herford nigdy nie są „wystarczająco dobre” są optymalnie najlepsze.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja.  Wszystkie procesy produkcyjne w fabryce T+A przygotowane według najwyższych standardów jakościowych. Zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. W fabryce wykwalifikowani specjaliści pracują w małych grupach, ręcznie montując i sprawdzając każdy podzespół. To jest najlepszy sposób na zastosowanie teorii i przełożenie jej na praktykę.

Ta metoda pracy może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden, inny warunek: ​​czas. Czas potrzebny na drobiazgową pracę, czas na sprawdzenie każdego elementu z osobna, czas na udoskonalenie tego, co już jest bardzo dobre, czas na wykonanie naprawdę zapierającego dech w piersiach produktu.

Obudowy urządzeń T+A to wyłącznie stal, aluminium lub drewno. Tylko te materiały spełniają oczekiwania firmy pod względem wyglądu, dotyku oraz jakości. Podstawową wartością jest długowieczność produktu. Dlatego czynnik ten brany jest pod uwagę już na początkowym etapie tworzenia koncepcji nowego urządzenia: każdy pojedynczy przedmiot i materiał musi spełniać wymagania techniczne w optymalny sposób, ale także zapewniać ponadprzeciętną żywotność . Ta filozofia w połączeniu z wiedzą programistów i inżynierów rozwija produkty przez pokolenia – nie tylko przez kilka lat.

Wzornictwo

Każdym etap projektu T+A  to hołd składany wieloletniej filozofii wzornictwa firmy. Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo – nigdy staromodnie. Na przestrzeni czterdziestu lat projektanci wypracowali stylistyczny idiom, którego prostota zaprzecza temu, co kojarzy się ze źle rozumianym postępem wzornictwa. Wydłużone linie, radiatory w urządzeniach serii High-End… wszystko to zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd sprzętu T+A. Radiatory we wzmacniaczach serii HV to imponujący wskaźnik wydajności maszyn. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreśla tylko progresywny charakter produktów.

Celem każdego projektu jest zawsze połączenie elementów w całość, która jest większa niż tylko suma jej części: funkcjonalna, wzorniczo idealna i estetyczna.

Wykorzystując te zasady w T+A tworzone są urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one przetrwać dziesięciolecia, a nie tylko krótkotrwałe, wynikający z chwilowej mody – sukces.

Obsługa serwisowa

Doświadczenie słuchacza z urządzeniem T+A powinno wykraczać poza czas i przestrzeń. Kiedy produkty są prawidłowo zaprojektowane, stają się czymś więcej niż tylko systemem Hi-Fi: stają się naszymi towarzyszami życia.

Wierzymy w urządzenia, które potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat oraz te, które można konserwować w nieskończoność. To ważne, jeśli chcemy niemi cieszyć się przez wiele lat.

Dlatego T+A nie inwestuje energii wyłącznie w rozwój i produkcję produktów, ważna jest także obsługa serwisowa. Siedziba w Herford zatrudnia obecnie siedmiu serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki magazynowi z komponentami, częściami zamiennymi obudów i dostępem do zapasów specjalnych tranzystorów, bez względu na to, czy urządzenie ma trzydzieści czy dziesięć lat, nasz doświadczony zespół jest w stanie przywrócić sprawność ponad 98% urządzeń.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO