Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS

Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
Taga Harmony AZURE OW-80 LCRS
3.398,00zł
Netto: 2.762,60zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: AZURE OW-80
Wyświetleń: 2048

Dostępne opcje

Oblicz ratę

 

TAGA HARMONY AZURE OW-80 LCRS - Kolumna centralna

 

Azure to po polsku „błękit”, „lazur”, a nazwa tej serii została zainspirowana Riwierą Francuską, która rozciąga się na ponad sto kilometrów wybrzeża, gdzie piękne kolorowe Morze Śródziemne wije się wokoło niesamowitych klifów, piaszczystych plaż i luksusowych kurortów.

 

Nazwa serii Azure OW oddaje charakter głośników, które są jest jak morska bryza: mocne i delikatne zarazem, dają radość z słuchania porównywalną do podziwiania błękitnej toni Morza Lazurowego.

Azure OW-80 LCRS jest przeznaczony do pracy jako głośnik przedni (lewy i prawy) lub jako głośnik centralny lub surround w wielokanałowym systemie kina domowego.

Głośnik jest gotowy do instalacji w ścianie zarówno w orientacji pionowej i poziomej, ale także można go wkomponować w meble w sposób bardzo dyskretny i niemalże niewidoczny.

Dzięki swojej smukłej konstrukcji jest idealnym partnerem dla nowoczesnych zakrzywionych telewizorów.

 

Cechy:

 

 

  • TLIE (Taga Low Interference Enclosure) - nowa elegancka obudowa jest teraz jeszcze bardziej sztywna i niepodatna na wibracje i koloryzację. Zbudowana ze ścianek MDF 15mm i 18mm na panelu przednim
  • Druga generacja TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje lżejszą kopułkę tytanową o zmienionym kształcie, i tak samo jak struktura podwójnego magnesu - ma większe SPL. Szybciej przemieszczająca się i bardziej precyzyjna kopułka odzwierciedla dźwięk dużo bardziej szczegółowo
  • Nowe wysokowydajne przetworniki średnio i niskotonowe zawierają TDSC Taga Dynamic Surround Control, która zapewnia stabilny ruch stożka, dynamikę oraz precyzję i zwiększoną czułość przetwornika
  • Nowe dekoracyjne pierścienie i panel przedni głośnika wysokotonowego wykonane z czystego aluminium, dzięki czemu zwiększono dyspersję dźwięku
  • Prosty i bezpieczny montaż (horyzontalnie oraz wertykalnie) zapewniony przez cztery uchwyty ścienne
  • Płytki i nieinwazyjny design - głębokość to tylko 15cm!
  • Wyposażony w wymienne maskownice

 

 

TECHNOLOGIA

 

 

 

Cztery uchwyty ścienne pozwalają na horyzontalny oraz wertykalny montaż głośnika.

 

 

 

TLIE – Ręcznie wykonane obudowy Taga Low Interference Enclosure zostały stworzone z płyt MDF: ścianki obudowy mają grubość 15mm, a przedni panel aż 18mm - wszystko by zwiększającymi sztywność i ograniczającymi niechciane rezonanse.

 

Kształt obudów został perfekcyjnie wykonany pod kątem nie tylko wspaniałego i nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane wibracje, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

 

 

 

 

 

PORTY BASSREFLEX - BOM (Bassreflex Omnidirectional Module)

 

Nisko-szumowe i ultra-szybkie porty basu wykorzystują dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości. Porty zostały pokryte delikatną w dotyku powłoką gumową, co nadaje jeszcze bardziej luksusowego wyglądu i zapewnia dodatkowe wsparcie dla brzmienia.

 

ZWROTNICE

 

Wysokiej jakości zwrotnice, z precyzyjnie wyselekcjonowanymi elementami o niskiej tolerancji gwarantują najlepszą neutralność, wytrzymałość termiczną i trwałość.

 

WEWNĘTRZNE OKABLOWANIE

 

Produkty serii Azure OW posiadają dedykowane wewnętrzne okablowanie (czysta miedź OFC, pokrywana srebrem) połączeniowe pomiędzy zwrotnicami a przetwornikami, co gwarantuje, że wchodzący sygnał z amplitunera lub wzmacniacza nie zatraci żadnych ważnych informacji na swojej drodze do głośników.

 

TERMINALE GŁOŚNIKOWE

 

Kolumny wykorzystują wysokiej jakości zakręcane, pozłacane terminale akceptujące przewody o przekroju do 10AWG oraz większość popularnych typów złączek (w tym bananowe).

 

 

 

 

TPAF (Taga Pure Aluminum Faceplate) - przedni panel głośnika wysokotonowego z czystego aluminium pozwala na lepsze rozpraszanie wysokich tonów. Metalowa maskownica kopułki pozwala na równą dyspersję dźwięku zarówno w, jak i poza osią przetwornika.

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

 

 

 

1. Aluminiowy radiator

2. Magnes Neodymowy

3. Dodatkowy magnes Neodymowy

4. Cewka miedziana OFC

5. Kopułka TPTTD 2-giej generacji z czystego tytanu

6. Wspornik mocowania przedniego panela głośnika

7. Metalowa maskownica kopułki

8. Przedni panel z czystego aluminium TPAF

 

Ulepszony, drugiej generacji głośnik wysokotonowy TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) ultra lekka i sztywna kopułka wykonana z czystego tytanu, gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Druga generacja posiada magnes neodymowy, co podwyższa efektywność i gwarantuje bardziej precyzyjne i rozszerzone pasmo wysokich częstotliwości. Chłodzenie ferrofluidem i wytrzymałe cewki zapewniają odporność na duże natężenia dźwięku, wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko oraz detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

 

PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY

 

 

 

1. T-YOKE / nabiegunnik

2. Powiększony magnes ferrytowy

3. Płyta nabiegunnikowa

4. Zacisk przyłączeniowy

5. Metalowy kosz z odlewu ciśnieniowego poddany powierzchownej anodyzacji

6. Resor

7. Cewka miedziana OFC

8. Membrana z polypropylenu z systemem TDSC

9. Kopułka przeciwpyłowa z polypropylenu

10. Wspornik pierścienia

11. Przedni pierścień z czystego aluminium

 

 

 

Całkowicie nowe wysokowydajne przetworniki średnio- i niskotonowe zawierają TDSC Taga Dynamic Surround Control, która zapewnia stabilny ruch stożka, dynamikę oraz precyzję i zwiększoną czułość przetwornika

 

TAGA Harmony Azure OW-80 jest dedykowana dla wymagających entuzjastów kina domowego, którzy szukają najlepszego dźwięku i cenią sobie prostotę oraz dyskrecję.

 

Dane techniczne produktu:

 

Typ / Konstrukcja 3-drożna, 4 przetworniki

Głośniki: lewy/centralny/tylny/surround

Moc 20 - 200W (zalecana moc wzmacniacza)

Punkty odcięcia zwrotnicy: 500Hz, 2.4kHz

Pasmo przenoszenia 38Hz – 40kHz

Bassreflex Przedni, podwójny

Impedancja 6 ohm

Efektywność 89 dB

Przetwornik wysokotonowy 25 mm (1”) TPTTD-I, TPAF

Przetwornik średniotonowy 133 mm (5.25”) Polypropylen, TDSC

Przetwornik niskotonowy 2 x 165 mm (6.5”) Polypropylen, TDSC

Funkcje / wyposażenie Cztery ścienne uchwyty montażowe

Obudowa z technologią TILE

Wymiary (W x S x G) 70 x 30.5 x 15 cm (wertykalnie)

Waga 13.5 kg / szt.

Dostępne wersje i kolory:

High Gloss Black

High Gloss White

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia TAGA Harmony rozpoczyna się w wczesnych latach 90tych.

Miłośnicy muzyki i specjaliści w high-end audio P. Kokociński i K. Richard doszli do wniosku, że większość produktów marek, które wychwalały swo­­ją naj­wy­ż­szą ja­­kość brzmienia oferując wygórowane ceny, tak naprawdę nie brzmia­­ło do­­brze. To skłoniło ich do założenia TAGA Harmony.

Na początku firma działa w zakresie usług inżynierii dźwiękowej i ulepszania urządzeń audio.
Prawie 2 lata zajęło opracowanie pierwszego prototypu zespołu głośnikowego, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem audiofilów.

Obecnie TAGA Harmony to rodzinna firma, która oferuje wysokiej jakości produkty dla rynku hi-fi i audio-wideo oraz profesjonalnego.

Główne rodzaje urządzeń to: zestawy głośnikowe klasy high-end, hi-fi i kina domowego, ścienne/sufitowe i zewnętrzne głośniki instalacyjne, głośniki multimedialne, elektronika hi-fi ,kable i akcesoria audio oraz urządzenia dla rynku pro audio.

NASZA MISJA

Głównymi kryteriami, którymi kierujemy się przy tworzeniu produktów w najwyższej jakości są:

- Dokładna i perfekcyjna lokalizacja instrumentów i wokali
- Przestrzenna scena dźwiękowa
- Niskie zniekształcenia
- Płaska charakterystyka pasma
- Bardzo szerokie pole rozpraszania
- Mocny i głęboki bas
- Niesamowita dynamika
- Świetne zrównoważenie całości dźwięku

Misja ta przyświeca nam od samego początku aż do dzisiaj.

Dzięki temu nasze zespoły głośnikowe i elektronika szczycą się najlepszą jakością brzmienia w muzyce i kinie domowym. Idealne pole rozpraszania dźwięku o świetnej głębi, niski bas i oszałamiająca dynamika oraz dźwiękowa dokładność, precyzyjna lokalizacja poszczególnych tonów z ultra-niskimi zniekształceniami – to właśnie nasze produkty.

NASZA PASJA

Pasja, miłość do muzyki i europejskie „know-how” stoi za wszystkimi naszymi produktami!

Zaawansowane materiały, najnowsza technologia i innowacyjne projektowanie przez zespół profesjonalnych inżynierów ustanawia TAGA Harmony jako jednego z liderów w branży.

Poświęcamy setki godzin na rozwój każdego pojedynczego produktu. W czasie wielokrotnie powtarzanych testów i badań pomiarowych przeprowadzanych przez dział Badań i Rozwoju TAGA Harmony, najdrobniejsze potencjalne słabości końcowego produktu są zestrajane i korygowane do perfekcji.
Sprawia to, że nasza oferta cha­­ra­k­te­­ry­­zu­­je się nie­­do­ścignio­­nym sto­­su­n­kiem ja­­ko­­­ści brzmie­­nia do wa­r­to­­­ści!

NASZ AMBASADOR

28 lutego 2017r. ceniony dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych HIREK WRONA został Ambasadorem marki TAGA Harmony.

Nowy patron marki skomentował wydarzenie:
To jest polska firma, to jest polska myśl. Naprawdę potrafimy robić fantastyczne rzeczy. Cieszmy się z tego, że potrafimy tworzyć świetne kolumny i znakomite wzmacniacze.
Zobacz wywiad z Ambasadorem marki: TUTAJ
Przeczytaj o marce [HFC, 03/2018]: TUTAJ

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO