Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Taga Harmony Platinum ONE HG

Taga Harmony Platinum ONE HG
Taga Harmony Platinum ONE HG
Taga Harmony Platinum ONE HG
Taga Harmony Platinum ONE HG
Taga Harmony Platinum ONE HG
  • Stan: Dostępne
  • Model: Platinum ONE HG
Wyświetleń: 137
325,00zł
Netto: 264,23zł

Dostępne opcje

 

TAGA HARMONY Platinum ONE HG - Kolumna podstawkowa

 

 

Mały rozmiar – Wielkie serce!

 

The Platinum ONE – nasi projektanci i inżynierzy przykładali szczególną uwagę do tego projektu – głównym celem było zapewnienie potężnego dźwięku, powodującego efekt “opadania szczęki”, zamkniętego w małej, pięknej, przyciągającej wzrok obudowie. Ponad 6 miesięcy ciężkiej pracy, testów i zmian ustawień zaowocowało w pełni satysfakcjonującym efektem końcowym.

Z dumą przedstawiamy Platinum ONE:

Mały rozmiar – Wielkie serce!

Ten głośnik klasy premium jest doskonałym wyborem jako kolumna podstawkowa i półkowa dla osób wymagających „czegoś więcej” od zestawów stereo lub kina domowego.

Pięknie wykonana z zagęszczonej płyty MDF, zaokrąglona, wentylowana obudowa Platinum ONE zapewnia nadzwyczajną sztywność, oraz odporność na wibracje czy zniekształcenia.

Wielokrotnie nagradzana i rekomendowana kopułka przetwornika wysokotonowego TPTTD Pure Titanium Dome tweeter z panelem TWG i TTP została udoskonalona, aby zapewniać jeszcze bardziej przestrzenny, krystalicznie czysty I bogaty dźwięk wysokich tonów nawet przy wysokich poziomach głośności.

Ulepszony 4” przetwornik średnio-niskotonowy z obudową z czystego aluminium TPAIC Taga Pure Aluminum Injection-molded Chassis wykorzystuje powiększony, podwójny magnes, system wentylacji TAVS Taga Air Ventilation System i membranę o wysokim wychyle z papieru wykończoną aluminiową kopułką przeciwpyłową zapewniającą głębszy, zwarty bas, oraz bogatą średnicę.

The Platinum ONE jest wspaniałym kompanem dla naszych hybrydowych wzmacniaczy jak również dowolnych innych wzmacniaczy lampowych czy tranzystorowych. Kombinacja z dobrym wzmacniaczem tworzy analogowe brzmienie z niespotykaną dynamiką i ekspresją powodując, że Platinum ONE jest doskonałą okazją dla audiofilów zorientowanych na high-end w małych i średnich pomieszczeniach odsłuchowych.

 

TECHNOLOGIA Obudowa

 

TLIE – Taga Low Interference Enclosures – Obudowy wykonane są z wysokiej jakości płyt MDF o grubości 15mm z wewnętrznymi obręczami wzmacniającymi (modele podłogowe), które zwiększają sztywność oraz ograniczają niechciane rezonanse.

Kształt obudów został perfekcyjnie wykonany pod kątem nie tylko, wspaniałego i nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane wibracje, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

 

Materiał akustycznie wytłumiający wykorzystany w środku obudów eliminuje problem wewnętrznych fal stojących, a porty bassreflex zostały unikalnie zaprojektowane w celu zredukowania zniekształceń do minimum.

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY (PLATINUM ONE)

 

 

1. T-YOKE / Nabiegunnik

2. Powiększony magnes ferrytowy

3. Płyta nabiegunnikowa

4. Cewka miedziana

5. TPTTD Kopułka z czystego tytanu

6. Uchwyt z terminalami

8. Metalowa maskownica

7&9. TWG Przedni panel głośnika

1” (25mm) TPTTD Taga Pure Titanium Tweeter Dome - głośnik wysokotonowy z powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony ferrofluidem, wykorzystujący wytrzymałe cewki miedziane, dzięki czemu wytrzymuje duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko i detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

 

TWG– TagaWaveGuide : konstrukcja panelu przedniego głośnikawysokotonowego - wykonana w kształcie tuby wraz z wklęsłymi otworkami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Cewka CCAW zapewnia wyraźne, czyste i wolne od zniekształceń pasmo, oraz wysoką moc dźwięku. Górna granica pasma przenoszenia przetwornika wysokotonowego Platinum sięga poziomu 40kHz!

 

TTP– Taga Top Plate : górna pokrywa głośnika wysokotonowego, dodatkowo ogranicza powstawanie wewnętrznych fal stojących oraz zapewnia lepsze, trójwymiarowe rozpraszanie wysokich tonów po pomieszczeniu. Pokrycie delikatną w dotyku powłoką gumową, nadaje jeszcze bardziej luksusowego wyglądu i zapewnia dodatkowe wsparcie dla brzmienia.

 

PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY (PLATINUM ONE)

 

 

 

 

1. T-YOKE / Nabiegunnik

2. Powiększony magnes ferrytowy

3. Płyta nabiegunnikowa

4. Terminal

5. TPAIC Aluminiowy kosz z odlewu ciśnieniowego poddany powierzchniowej anodyzacji

6. Resor

7. Cewka i uzwojenie miedziane (typu flat-wire)

8. Membrana papierowa z gumowym zawieszeniem

9. Pokrywa ochrony przeciwpyłowej z czystego aluminium

 

Przetwornik średniotonowy Platinum ONE z obudową z czystego aluminium TPAIC Taga Pure Aluminum Injection-molded Chassis, powiększonym (Φ90) magnesem, cewką z czystej miedzi odpowiada za przenoszenie wysokich mocy jak również głęboki, precyzyjny i szczegółowy bas, oraz detaliczną, bogatą, przestrzenną średnicę.

System wentylacji TAVS Taga Air Ventilation System pomaga w rozpraszaniu wytwarzanego wewnątrz ciepła zapewniając dłuższą wytrzymałość przy wysokich poziomach głośności.

 

ZWROTNICE

 

Wysokiej jakości zwrotnice z precyzyjnie wyselekcjonowanymi elementami o niskiej tolerancji, gwarantują najlepszą neutralność, wytrzymałość termiczną i trwałość.

 

WEWNĘTRZNY OPLOT (PLATINUM ONE)

 

The Platinum ONE wykorzystuje wysokiej czystości, wykonane z beztlenowej miedzi przewody gwarantujące, że wchodzący sygnał z amplitunera lub wzmacniacza nie zatraci żadnych ważnych informacji na swojej drodze do głośników. Taki sam oplot znajduje się w high-endowych konstrukcjach serii Platinum SE i CORAL.

 

TERMINALE GŁOŚNIKOWE (PLATINUM ONE)

 

Wysokiej jakości, pozłacane terminale typu “banan” takie same jak w high-ednowej serii CORAL akceptujące przewody o przekroju 10AWG, oraz większość popularnych typów złącze.

 

Gniazdo terminali pokryto gumą nadającą bardziej luksusowy wygląd.

 

PORT BASSREFLEX (PLATINUM ONE)

 

BOM Bassreflex Omnidirectional Module – nisko-szumowe i ultra-szybkie porty basu wykorzystują dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości. Porty zostały pokryte delikatną w dotyku powłoką gumową, co nadaje jeszcze bardziej luksusowego wyglądu i zapewnia dodatkowe wsparcie dla brzmienia.

 

Dane techniczne produktu:

 

Konstrukcja Podstawkowa, 2-drożna, 2 przetworniki, 15mm obudowa MDF TLIE, częstotliwość odcięcia zwrotnicy 3kHz, maskownice mocowane na magnes

Przetwornik wysokotonowy 25mm (1"), TPTTD, panel TWG, TTP

Przetwornik średnio-niskotonowy 102mm (4"), TPAIC, TAVC

Zalecana moc wzmacniacza

20 - 100 W

Pasmo przenoszenia 42 Hz - 40 kHz

Impedancja 6 Ohm

Czułość 86 dB

Wymiary (W x S x G) 23 x 14.5 x 21.4 (z maskownicą)

Waga 8.1 kg / para

 

 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia TAGA Harmony rozpoczyna się w wczesnych latach 90tych.

Miłośnicy muzyki i specjaliści w high-end audio P. Kokociński i K. Richard doszli do wniosku, że większość produktów marek, które wychwalały swo­­ją naj­wy­ż­szą ja­­kość brzmienia oferując wygórowane ceny, tak naprawdę nie brzmia­­ło do­­brze. To skłoniło ich do założenia TAGA Harmony.

Na początku firma działa w zakresie usług inżynierii dźwiękowej i ulepszania urządzeń audio.
Prawie 2 lata zajęło opracowanie pierwszego prototypu zespołu głośnikowego, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem audiofilów.

Obecnie TAGA Harmony to rodzinna firma, która oferuje wysokiej jakości produkty dla rynku hi-fi i audio-wideo oraz profesjonalnego.

Główne rodzaje urządzeń to: zestawy głośnikowe klasy high-end, hi-fi i kina domowego, ścienne/sufitowe i zewnętrzne głośniki instalacyjne, głośniki multimedialne, elektronika hi-fi ,kable i akcesoria audio oraz urządzenia dla rynku pro audio.

NASZA MISJA

Głównymi kryteriami, którymi kierujemy się przy tworzeniu produktów w najwyższej jakości są:

- Dokładna i perfekcyjna lokalizacja instrumentów i wokali
- Przestrzenna scena dźwiękowa
- Niskie zniekształcenia
- Płaska charakterystyka pasma
- Bardzo szerokie pole rozpraszania
- Mocny i głęboki bas
- Niesamowita dynamika
- Świetne zrównoważenie całości dźwięku

Misja ta przyświeca nam od samego początku aż do dzisiaj.

Dzięki temu nasze zespoły głośnikowe i elektronika szczycą się najlepszą jakością brzmienia w muzyce i kinie domowym. Idealne pole rozpraszania dźwięku o świetnej głębi, niski bas i oszałamiająca dynamika oraz dźwiękowa dokładność, precyzyjna lokalizacja poszczególnych tonów z ultra-niskimi zniekształceniami – to właśnie nasze produkty.

NASZA PASJA

Pasja, miłość do muzyki i europejskie „know-how” stoi za wszystkimi naszymi produktami!

Zaawansowane materiały, najnowsza technologia i innowacyjne projektowanie przez zespół profesjonalnych inżynierów ustanawia TAGA Harmony jako jednego z liderów w branży.

Poświęcamy setki godzin na rozwój każdego pojedynczego produktu. W czasie wielokrotnie powtarzanych testów i badań pomiarowych przeprowadzanych przez dział Badań i Rozwoju TAGA Harmony, najdrobniejsze potencjalne słabości końcowego produktu są zestrajane i korygowane do perfekcji.
Sprawia to, że nasza oferta cha­­ra­k­te­­ry­­zu­­je się nie­­do­ścignio­­nym sto­­su­n­kiem ja­­ko­­­ści brzmie­­nia do wa­r­to­­­ści!

NASZ AMBASADOR

28 lutego 2017r. ceniony dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych HIREK WRONA został Ambasadorem marki TAGA Harmony.

Nowy patron marki skomentował wydarzenie:
To jest polska firma, to jest polska myśl. Naprawdę potrafimy robić fantastyczne rzeczy. Cieszmy się z tego, że potrafimy tworzyć świetne kolumny i znakomite wzmacniacze.
Zobacz wywiad z Ambasadorem marki: TUTAJ
Przeczytaj o marce [HFC, 03/2018]: TUTAJ

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO