Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Taga Harmony Platinum SW-10 v.3

Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
Taga Harmony Platinum SW-10 v.3
 • Stan: Dostępne
 • Model: Platinum SW-10 v.3
Wyświetleń: 2780
2.199,00zł
Netto: 1.787,80zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

 

TAGA HARMONY Platinum SW-10 v.2 - Subwoofer aktywny

 

 

Subwoofery high-endowej serii Platinum wykorzystują pojedynczy przetwornik, konstrukcję bassreflex z wbudowanymi wzmacniaczami o wysokiej mocy. Subwoofery Platinum dostarczają potężny, głęboki bas o oszałamiającej definicji, lokalizacji i dynamice. High-endowe wzmacniacze zapewniają zadziwiająco niski, rozszerzony, silny bas, cechujący się niską dyspersją i perfekcyjną definicją.

 

Zaawansowana konstrukcja przetworników umożliwia płaską charakterystykę sygnału, oraz ultra-niską dyspersję na każdym poziomie głośności.

 

Subwoofery Platinum są doskonałym uzupełnieniem każdego systemu audio zarówno dla wymagających zestawów stereo jak również zaawansowanych systemów kina domowego.

 

Kontrola:

 

 

 • Automatyczne włączenie i przejście w tryb czuwania (Auto-on/Standby)
 • Poziom Głośności Subwoofera
 • Częstotliwość Odcięcia (regulowana)
 • Faza (regulowana od 0° do 180°)

 

 

Wejścia:

 

 

 • Wejście liniowe Line-level
 • Wejście głośnikowe High-level

 

 

Nowości w serii v.2:

 

 

 • Zwiększenie mocy wbudowanego wzmacniacza z 150W RMS do 175W RMS.
 • Nowa wewnętrzna konfiguracja obudowy (akustyczny labirynt) zwiększa efektywność portu bassreflex.
 • Ulepszony przetwornik:
 • Nowa, polipropylenowa membrana.
 • Sztywniejszy i większy kosz głośnika z technologią TSAC  (Taga Super Air Cooling) pozwalają zmniejszyć wibracje, oraz w spomaga działanie struktury magnesu i cewki.
 • Nowy resor ze zwiększoną możliwością działania jako naprężający mechanizm centrujący cewkę z strukturą magnesu.
 • Zwiększony wychył membrany oferujący wyższe ciśnienie akustyczne.
 • Dodatkowy magnes (powiększone oba magnesy - zΦ140 do Φ156 zapewniają pracę z wyższą ciągłą i dynamiczną mocą.
 • Jeszcze lepsza jakość akustycznego materiału wygłuszającego użytego wewnątrz obudowy.

 

 

Efektem zmian jest potężniejszy, czystszy, lepiej zdefiniowany i głębszy bas. Aktywne subwoofery Platinum konkurują teraz z znacznie droższymi konstrukcjami.

 

TECHNOLOGIA OBUDOWY

 

TLIE – Taga Low Interference Enclosures, obudowy zostały wykonane z wysokiej jakości 25mm płyt MDF oraz 30mm panelu przedniego. Obudowy zostały usztywnione, aby zniwelować niechciane rezonanse.

 

Wewnętrzna konfiguracja obudowy (labirynt akustyczny) wspomaga wydajność i szybkość pracy wylotu portu bassreflexu.

Zaokrąglone krawędzie nie tylko nadają nowoczesnego i przyciągającego wzrok wyglądu, ale są również odpowiedzialne za zmniejszenie niechcianych wibracji, dyfrakcji lub zniekształceń, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

 

Akustyczny materiał wygłuszający użyty wewnątrz obudowy eliminuje problem wewnętrznych fal stojących.

 

PRZETWORNIK NISKOTONOWY

 

 

 

1. Nabiegunnik

2. Dwa powiększone magnesy

3. Płyta nabiegunnikowa

4. Zacisk przyłączeniowy

5. TSAC kosz z odlewu ciśnieniowego poddany powierzchniowej anodyzacji

6. Resor

7. Cewka i uzwojenie miedziane

8. Polipropylenowa membrana z gumowym zawieszeniem

9. Polipropylenowa kopułka przeciwpyłowa

 

THAW - Taga High Amplitude Woofer (przetwornik basowy o rozszerzonym wychyle) oferuje zwiększenie wychylenia membrany, czego rezultatem jest zwiększona szybkość oraz zasięg membrany. Bas jest szybki, mocny, niski i dynamiczny.

TSAC – Taga Super Air Cooling (system chłodzenia powietrzem) użyty w głośniku basowym pozwala na szybsze i bardziej efektywne odprowadzenie ciepła pozwalając osiągać większe poziomy mocy i głośności.

THCA - Taga High Current Amplifier (wysokoprądowy wzmacniacz) zapewnia potężną czystą moc. Powiększony, wysokiej wydajności radiator zapewnia szybsze odprowadzanie ciepła, zwiększając efektywność i zasięg wzmacniacza.

 

 

Dane techniczne produktu:

 

Konstrukcja Bassreflex, auto-on/standby, 25mm obudowa MDF TLIE

Przetwornik basowy 255mm (10”) 2 x Φ156 magnes, polipropylenowa membrana, THAW, TSAC

Pasmo przenoszenia 20Hz-200Hz

Moc wzmacniacza 175W RMS / 550W Szczytowa Moc Dynamiczna, THCA

Wymiary (W x S x G) 43 x 35 x 41 cm (z nóżkami)

Waga (netto) 26.5kg/szt.

 

 

 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia TAGA Harmony rozpoczyna się w wczesnych latach 90tych.

Miłośnicy muzyki i specjaliści w high-end audio P. Kokociński i K. Richard doszli do wniosku, że większość produktów marek, które wychwalały swo­­ją naj­wy­ż­szą ja­­kość brzmienia oferując wygórowane ceny, tak naprawdę nie brzmia­­ło do­­brze. To skłoniło ich do założenia TAGA Harmony.

Na początku firma działa w zakresie usług inżynierii dźwiękowej i ulepszania urządzeń audio.
Prawie 2 lata zajęło opracowanie pierwszego prototypu zespołu głośnikowego, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem audiofilów.

Obecnie TAGA Harmony to rodzinna firma, która oferuje wysokiej jakości produkty dla rynku hi-fi i audio-wideo oraz profesjonalnego.

Główne rodzaje urządzeń to: zestawy głośnikowe klasy high-end, hi-fi i kina domowego, ścienne/sufitowe i zewnętrzne głośniki instalacyjne, głośniki multimedialne, elektronika hi-fi ,kable i akcesoria audio oraz urządzenia dla rynku pro audio.

NASZA MISJA

Głównymi kryteriami, którymi kierujemy się przy tworzeniu produktów w najwyższej jakości są:

- Dokładna i perfekcyjna lokalizacja instrumentów i wokali
- Przestrzenna scena dźwiękowa
- Niskie zniekształcenia
- Płaska charakterystyka pasma
- Bardzo szerokie pole rozpraszania
- Mocny i głęboki bas
- Niesamowita dynamika
- Świetne zrównoważenie całości dźwięku

Misja ta przyświeca nam od samego początku aż do dzisiaj.

Dzięki temu nasze zespoły głośnikowe i elektronika szczycą się najlepszą jakością brzmienia w muzyce i kinie domowym. Idealne pole rozpraszania dźwięku o świetnej głębi, niski bas i oszałamiająca dynamika oraz dźwiękowa dokładność, precyzyjna lokalizacja poszczególnych tonów z ultra-niskimi zniekształceniami – to właśnie nasze produkty.

NASZA PASJA

Pasja, miłość do muzyki i europejskie „know-how” stoi za wszystkimi naszymi produktami!

Zaawansowane materiały, najnowsza technologia i innowacyjne projektowanie przez zespół profesjonalnych inżynierów ustanawia TAGA Harmony jako jednego z liderów w branży.

Poświęcamy setki godzin na rozwój każdego pojedynczego produktu. W czasie wielokrotnie powtarzanych testów i badań pomiarowych przeprowadzanych przez dział Badań i Rozwoju TAGA Harmony, najdrobniejsze potencjalne słabości końcowego produktu są zestrajane i korygowane do perfekcji.
Sprawia to, że nasza oferta cha­­ra­k­te­­ry­­zu­­je się nie­­do­ścignio­­nym sto­­su­n­kiem ja­­ko­­­ści brzmie­­nia do wa­r­to­­­ści!

NASZ AMBASADOR

28 lutego 2017r. ceniony dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych HIREK WRONA został Ambasadorem marki TAGA Harmony.

Nowy patron marki skomentował wydarzenie:
To jest polska firma, to jest polska myśl. Naprawdę potrafimy robić fantastyczne rzeczy. Cieszmy się z tego, że potrafimy tworzyć świetne kolumny i znakomite wzmacniacze.
Zobacz wywiad z Ambasadorem marki: TUTAJ
Przeczytaj o marce [HFC, 03/2018]: TUTAJ

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO