Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Taga Harmony TOS PLATINUM-60

Taga Harmony TOS PLATINUM-60
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
CENA ZA SZTUKĘ
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
Taga Harmony TOS PLATINUM-60
525,00zł
Netto: 426,83zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: TOS PLATINUM-60
Wyświetleń: 2179
Oblicz ratę

 

TAGA HARMONY TOS PLATINUM-60 - Głośnik instalacyjny

 

 

Sympatycy marki TAGA Harmony nalegali, by zaprojektować wysokiej klasy głośniki instalacyjne nadające się do montażu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, które byłyby w stanie zapewnić podobny poziom jakości dźwięku, jaki spotykamy w wysokiej klasy głośnikach serii Platinum SE (Special Edition) i Premium w serii głośników domowych Platinum. Inżynierowe TAGA Harmony podjęli to wyzwanie i po wielu miesiącach intensywnych badań i pomiarów zostały stworzone dwie nowe serie.

 

Nowe głośniki TOS są nie tylko idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych systemów wewnętrznych, ale także dzięki odporności na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i na wodę, mogą być instalowane na zewnątrz na tarasach, w ogrodach, nad basenami i wszędzie tam, gdzie oczekuje się doskonałego brzmienia!

Dźwięk można porównać do domowych głośników wysokiej klasy – dźwięk jest czysty, naturalny i dynamiczny – trudno to znaleźć w przeciętnych głośnikach instalacyjnych.

 

TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) dostarcza czysty i dynamiczny dźwięk oraz dokładnie odwzorowuje wysokie tony.

TWCD (Taga Woolen Cone Driver w serii TOS Platinum SE)) oraz TPACD (Taga Pure Aluminum Cone Driver (w serii TOS Platinum)) dostarczają naturalne, żywe i bogate tony średnie oraz ekstremalnie głęboki i dokładny bas z lepszym taktowaniem.

 

Specjalne funkcje i odpowiednia budowa u łatwia instalację głośnika w miejscu docelowym:

 

 

  • Odporna na rdzę obudowa
  • Wsporniki montażowe typ U umożliwia montaż wertykalny i horyzontalny głośnika
  • Wejścia dla opcjonalnego montażu ściennego
  • TEC – Łatwe połączenie: wysokiej klasy wtyki bananowe
  • Bardzo duża efektywność
  • Kompatybilne ze wzmacniaczami mocy 8ohm

 

 

Ciesz się muzyką wszędzie, gdzie to się liczy najbardziej!

 

 

 

TECHNOLOGIA

 

Obudowa ABS jest bardzo sztywna i mocna, aby zminimalizować zakłócenia, wibracje i rezonans.

 

Uchwyty montażowe typ U są bardzo łatwe i bezpieczne w montażu. Pozwalają na instalację głośnika zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie. 

 

Mocne i sztywne maskownice są odporne na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wodę.

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

 

 

 

TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome 1”(25 mm)) głośnik wysokotonowy z powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony ferrofluidem, wykorzystujący wytrzymałe cewki miedziane, dzięki czemu wytrzymuje duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko i detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

 

PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY

 

 

 

TPACD Taga Pure Aluminum cone Driver (z aluminiowym korektorem fazy w kształcie pocisku i koszem, oraz powiększonym Φ90 magnesem) z butylowym zawieszeniem pozwala na szybki ruch zapewniając bardzo bogate, przestrzenne i wyrównane pasmo średnich częstotliwości.

 

 TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome 1” (25 mm)) głośnik wysokotonowy z powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony ferrofluidem, wykorzystujący wytrzymałe cewki miedziane, dzięki czemu wytrzymuje duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko i detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

 

Zwrotnica

 

Wysokiej jakości, precyzyjnie selekcjonowane komponenty zwrotnicy zapewniają absolutną neutralność, są odporne i niezawodne.

 

TEC – Łatwe połączenie: wszystkie głośniki wyposażyliśmy w wysokiej klasy terminale bananowe akceptujące kable głośnikowe do 10AWG i większość popularnych wtyków („banany” lub pin). Nasze terminale sprawią, że podłączenie systemu będzie prostym zadaniem. 

 

 

 

 

Dane techniczne produktu:

 

Typ / Konstrukcja 2-drożna, 2-przetwornikowa,, ¼” dodatkowe otwory na opcjonalne uchwyty

Moc 140W

Pasmo przenoszenia 48Hz – 40kHz

Impedancja 4ohm (kompatybilne z 8ohm)

Efektywność 88dB

Przetwornik wysokotonowy 25 mm (1”) TPTTD

Przetwornik średnio-niskotonowy 133 mm (5.25”) TPACD

Wymiary (W x S x G lub Śr. X G) 25.7 x 19.6 x 19 cm

Waga 3.5 kg / szt. (ze wspornikami)

Dostępne wersje i kolory:

Black

White

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia TAGA Harmony rozpoczyna się w wczesnych latach 90tych.

Miłośnicy muzyki i specjaliści w high-end audio P. Kokociński i K. Richard doszli do wniosku, że większość produktów marek, które wychwalały swo­­ją naj­wy­ż­szą ja­­kość brzmienia oferując wygórowane ceny, tak naprawdę nie brzmia­­ło do­­brze. To skłoniło ich do założenia TAGA Harmony.

Na początku firma działa w zakresie usług inżynierii dźwiękowej i ulepszania urządzeń audio.
Prawie 2 lata zajęło opracowanie pierwszego prototypu zespołu głośnikowego, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem audiofilów.

Obecnie TAGA Harmony to rodzinna firma, która oferuje wysokiej jakości produkty dla rynku hi-fi i audio-wideo oraz profesjonalnego.

Główne rodzaje urządzeń to: zestawy głośnikowe klasy high-end, hi-fi i kina domowego, ścienne/sufitowe i zewnętrzne głośniki instalacyjne, głośniki multimedialne, elektronika hi-fi ,kable i akcesoria audio oraz urządzenia dla rynku pro audio.

NASZA MISJA

Głównymi kryteriami, którymi kierujemy się przy tworzeniu produktów w najwyższej jakości są:

- Dokładna i perfekcyjna lokalizacja instrumentów i wokali
- Przestrzenna scena dźwiękowa
- Niskie zniekształcenia
- Płaska charakterystyka pasma
- Bardzo szerokie pole rozpraszania
- Mocny i głęboki bas
- Niesamowita dynamika
- Świetne zrównoważenie całości dźwięku

Misja ta przyświeca nam od samego początku aż do dzisiaj.

Dzięki temu nasze zespoły głośnikowe i elektronika szczycą się najlepszą jakością brzmienia w muzyce i kinie domowym. Idealne pole rozpraszania dźwięku o świetnej głębi, niski bas i oszałamiająca dynamika oraz dźwiękowa dokładność, precyzyjna lokalizacja poszczególnych tonów z ultra-niskimi zniekształceniami – to właśnie nasze produkty.

NASZA PASJA

Pasja, miłość do muzyki i europejskie „know-how” stoi za wszystkimi naszymi produktami!

Zaawansowane materiały, najnowsza technologia i innowacyjne projektowanie przez zespół profesjonalnych inżynierów ustanawia TAGA Harmony jako jednego z liderów w branży.

Poświęcamy setki godzin na rozwój każdego pojedynczego produktu. W czasie wielokrotnie powtarzanych testów i badań pomiarowych przeprowadzanych przez dział Badań i Rozwoju TAGA Harmony, najdrobniejsze potencjalne słabości końcowego produktu są zestrajane i korygowane do perfekcji.
Sprawia to, że nasza oferta cha­­ra­k­te­­ry­­zu­­je się nie­­do­ścignio­­nym sto­­su­n­kiem ja­­ko­­­ści brzmie­­nia do wa­r­to­­­ści!

NASZ AMBASADOR

28 lutego 2017r. ceniony dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych HIREK WRONA został Ambasadorem marki TAGA Harmony.

Nowy patron marki skomentował wydarzenie:
To jest polska firma, to jest polska myśl. Naprawdę potrafimy robić fantastyczne rzeczy. Cieszmy się z tego, że potrafimy tworzyć świetne kolumny i znakomite wzmacniacze.
Zobacz wywiad z Ambasadorem marki: TUTAJ
Przeczytaj o marce [HFC, 03/2018]: TUTAJ

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO