Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy

TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
TEAC AP-701 - Stereofoniczna końcówka mocy
  • Stan: Dostępne
  • Model: AP-701
Wyświetleń: 754
14.990,00zł
Netto: 12.186,99zł

Dostępne opcje

TEAC AP-701  - Końcówka mocy (dedykowana do odtwarzacza UD-701N)

Wzmacniacz mocy dual mono o w pełni zbalansowanej konstrukcji oraz dwa wykonane na zamówienie moduły wzmacniające Hypex Electronics Ncore

Nieograniczona dynamika dźwięku budzi podstawowe instynkty
AP-701 łączy wszystkie elementy pożądane we wzmacniaczu mocy na wysokim poziomie, tworząc nowy standard. Niezależne transformatory zasilające z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności, lewy/prawy, dyskretne wzmacniacze buforowe i dwa moduły Ncore zapewniają kompletną strukturę dual mono od wejścia do wyjścia. Co więcej, stopień wejściowy każdego kanału ma w pełni zbalansowaną konstrukcję, dzięki czemu dynamika sygnałów wejściowych jest wzmacniana, maksymalizując wrodzoną wydajność głośników. Obudowa składa się głównie z grubej na 3 mm płyty metalowej, ale ma elastyczną konstrukcję kontrolującą wibracje. Dzięki zastosowaniu przegubów z funkcjami zawieszenia częstotliwość wibracji całego urządzenia jest kontrolowana w celu uzyskania otwartego i żywego dźwięku.

Duża moc
Moduły wzmacniaczy mocy Hypex Ncore zapewniają wysoką wydajność  i znakomitą jakość dźwięku. Te dwa moduły wzmacniacza, które zostały dostrojone i zaprojektowane specjalnie dla TEAC, napędzają głośniki bez utraty oryginalnej ekspresji muzycznej, od delikatnego pianissimo do potężnego fortissimo.

Kontrola wibracji z elastycznej struktury
Przednie, boczne i tylne panele są zabezpieczone blachą o grubości 3 mm jako podstawowym materiałem. Następnie na styku panelu przedniego, bocznego, tylnego i górnego stosuje się przeguby zapewniające zawieszenie. Ta obudowa o elastycznej konstrukcji kontroluje wibracje całego urządzenia, aby umożliwić otwartą i żywą reprodukcję dźwięku.

Konstrukcja bez wentylatora 
Pomimo dużej mocy wyjściowej tego wzmacniacza mocy, nie zastosowano w nim wentylatora. Udało się to dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu rozmieszczenia podzespołów i rozmieszczeniu wlotów i wylotów powietrza. Ciepło jest dodatkowo rozpraszane dzięki zamocowaniu modułów wzmacniacza bezpośrednio do dolnego panelu. W połączeniu ze strukturą żeber w panelach bocznych ogranicza to gromadzenie się ciepła wewnątrz obudowy.

Kontrola wibracji
Pływająca konstrukcja utrzymuje transformatory, które mogą łatwo powodować wibracje, 'oderwane’ od dolnego panelu. Kształt żeber panelu bocznego, które zapewniają odprowadzanie ciepło, został dostosowany tak, aby wyeliminować wibracje. Dodatkowo oryginalne nóżki TEAC, wykorzystujące nowy mechanizm, są przymocowane do dolnego panelu z odpowiednim luzem, a ilość śrub mocujących płytki drukowane do obudowy została zminimalizowana.

Liczne funkcje poprawiające jakość dźwięku
Trwałość obwodów wejściowych jest zapewniona dzięki zastosowaniu szczelin między poszczególnymi złączami. Bezpośrednie okablowanie bez złączy dostarcza sygnały wejściowe bezpośrednio do dyskretnych obwodów buforowych bez utraty ich przejrzystości.

  • Dwa moduły Ncore wykonane przez Hypex Electronics B.V. i dostrojone specjalnie do tego modelu
  • Moc 260 W + 260 W (4 Ω) / 170 W + 170 W (8 Ω)
  • Konstrukcja dual mono
  • Czyste wzmocnienie sygnału dzięki w pełni zbalansowanej konstrukcji na etapie wejściowym
  • Dwa niezależne transformatory (lewy/prawy) zasilające o dużej pojemności z rdzeniem toroidalnym
  • Dyskretne wzmacniacze buforowe stosowane w stopniu wejściowym
  • Trzy nóżki punktowe (numery patentów 4075477 i 3778108)
  • Dwa wychylne wskaźniki sygnału, z czterema poziomami podświetlenia i dwoma ustawieniami czułości
  • Konstrukcja bez wentylatora, minimalizuje hałas
  • Wyzwalacz 12 V do synchronizacji zasilania
Maksymalna moc wyjściowa:

260W + 260W (4Ω, 1kHz, JEITA)
170W + 170W (8Ω, 1kHz, JEITA)

Moc znamionowa:

230W + 230W (4Ω, 1kHz, THD 1%)
125W + 125W (8Ω, 1kHz, THD 1%)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne:

0,003% (8Ω, 1kHz, 55W, JEITA)

Stosunek sygnał/szum:

110dB (8Ω, 1kHz, IHF-A)

Pasmo przenoszenia:

10 Hz do 50 000 Hz (+0 dB, –6 dB, 8 Ω, JEITA)

Wejście audio:

Zbalansowane złacza XLR (HOT: 2) x 1 para
– Czułość wejścia: 1.6V
– Impedancja wejściowa: 64kΩ (tryb STEREO ) / 32kΩ (tryb BI-AMP)

Niezbalansowane złącza RCA (pozłacane): × 1 para
– Czułość wejściowa: 1,6V
– Impedancja wejściowa: 32kΩ (w trybie STEREO) / 16kΩ (w trybie BI-AMP)

Wyjścia głośnikowe

Zakręcane × 1 para (złota płytka, kompatybilne z wtykiem bananowym)
Kompatybilna impedancja głośnika: 4Ω do 8Ω

12 V TRIGGER IN / THRU

Wejście wyzwalacza 12 V
– Złącze minijack 3,5 mm mono × 1
– Poziom wejściowy: 12V, 1mA
Wyjście wyzwalacza (12V TRIGGER THRU)
– Złącze minijack 3,5 mm mono × 1

Ogólne

Zasilanie: AC120V, 60Hz (USA/Kanada) / AC230V, 50Hz (Wielka Brytania/Europa)
Pobór prądu: 210W
Pobór prądu w trybie czuwania: 0,4 W
Wymiary całkowite: 444 (szer.) × 111,3 (wys.) × 348,2 (głęb.) mm (w tym wystające elementy)
Waga: 9,9 kg
Temperatura pracy: +5℃ do +35℃
Zakres wilgotności roboczej: 5% do 85% (bez kondensacji)
Zakres temperatury przechowywania: –20℃ do +55℃

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia nagrań i dźwięku

Wiedza zdobywana od ponad 70 lat codziennie wykorzystywana jest do opracowywania i produkcji jednych z najlepszych produktów audio na świecie. Produkty TEAC oferują muzyczne doznania i ubarwiają codzienne życie.

1968 A-20

Pierwszy stereofoniczny magnetofon kasetowy wyprodukowany w Japonii.

Katsuma Tani, prezes i założyciel korporacji TEAC stwierdził: “TEAC musi produkować dobrej jakości urządzenia audio w rozsądnej cenie, ponieważ misją naszej firmy audio jest dostarczanie muzyki w codziennym życiu ludzi.” TEAC opracował model A-20, oparty na technologii magnetycznego zapisu informacji, który był pierwszym japońskim stereofonicznym magnetofonem kasetowym o jakości Hi-Fi.

 

1972 A-450

Magnetofon kasetowy

W 1972 roku firma TEAC wypuściła na rynek swój pierwszy magnetofon kasetowy, którego współczynnik wahań i drgań wynosił zaledwie 0,07%.

Poprawiono łatwość obsługi poprzez umieszczenie wszystkich przełączników i faderów na przednim panelu.

1979 144

Ogromny wkład w historię muzyki popularnej na świecie

W 1979 roku firma TEAC wypuściła na rynek pierwszy na świecie 4-ścieżkowy magnetofon kasetowy MTR, TEAC 144, który wykorzystywał kompaktową taśmę kasetową, osiągając wysoką jakość, łatwość obsługi, zgrabną konstrukcję i przystępną cenę dla każdego muzyka. Magazyny branży muzycznej, takie jak magazyn „Billboard” i „Pro Sound News”, oceniły go jako “Najbardziej innowacyjny produkt w historii!”.

Historia muzyki z pewnością potoczyłaby się inaczej, gdyby nie magnetofon 144. Produkcja muzyczna ruszyła do przodu. Mówi się, że Bruce Springsteen nagrał swój album “Nebraska” na 144 w swoim własnym domu w 1982 roku.

1968 A-4010

Magnetofon dla każdego

W latach 60-tych przeciętne gospodarstwo domowe mogło cieszyć się muzyką w różnych formatach, zgodnie z technologicznym boomem odtwarzaczy płyt, radia, a następnie taśmy.

Model A-4010 firmy TEAC był 4 ścieżkowym magnetofonem, który pasował do amerykańskiego wystroju wnętrz, a jednocześnie był solidny i łatwy w obsłudze, a jego cena – według ówczesnych projektantów – była przystępna dla przeciętnej rodziny. Ta nastawiona na konsumenta koncepcja pomogła A-4010 zdobyć popularność i sprzedać się w liczbie ponad 200 000 sztuk, stając się jednym z najlepiej sprzedających się produktów TEAC-a, a także sygnalizując początek ery taśm audio.

Kolejne modele magnetofonów szpulowych, takie jak A-6010, pomogły TEAC’owi umocnić pozycję jednego z najlepszych producentów magnetofonów na świecie.

1957 TD-102

TEAC początki

TEAC pierwotnie założony jako Tokyo Television Acoustic Company 26 sierpnia 1953 roku przez dwóch braci Katsumę i Tomomę Tani. W 1956 roku bracia założyli Tokyo Electro-Acoustic Company, by w końcu w 1964 roku połączyć te firmy i stworzyć dzisiejszą TEAC Corporation. 

Pierwszy oryginalny model produkcyjny TEAC-a TD-102, trafił do sprzedaży w kwietniu 1957 roku. Stało się to za sprawą dwóch pracowników dużego producenta radioodbiorników w Ameryce Lafayette Radio Electronics. Kiedy Tani pokazał im prototyp TD-102, powiedzieli: “Dodaj wzmacniacz odtwarzający, zmień go w odtwarzacz taśmowy i zmień obudowę na szafkę, a my to weźmiemy!”. I w ten sposób zamówili 25 sztuk. TD-102 wkroczył na rynek amerykański i szybko stał się ulubieńcem fanów audio. 

W kwietniu 1958 roku inżynier z firmy produkującej radio Philco zaprosił TEACa do przeprowadzenia demonstracji swoich produktów w Far East Audio Club, który prowadził w bazie wojskowej Tachikawa. TEAC przywiózł więc 50 sztuk TD-102 do demonstracji. Wszystkie zostały kupione za gotówkę na miejscu. 

Po początkowym sukcesie TD-102, magnetofony szpulowe TEAC-a zyskały szeroki rozgłos komercyjny, gdy wpływowy amerykański magazyn konsumencki Consumer’s report umieścił je na liście nr 5 spośród 17 wypróbowanych i przetestowanych produktów audio. 

Siła przekonania właścicieli TEAC o tym, że „nieważne jak trudne jest to zadanie, jeśli stworzysz produkt lepszy technicznie, zdobędzie on uznanie”, została podwaliną po misję TEAC: “Z naszej zdolności do wytwarzania najlepszych produktów na świecie czerpiemy naszą rację bytu”.

Tagi: Teac , wzmacniacz
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO