Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

TEAC PD-505T

TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
TEAC PD-505T
4.499,00zł
Netto: 3.657,72zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: PD-505T
Wyświetleń: 211

Dostępne opcje

Oblicz ratę

TEAC PD-505T - Transport CD

 

Transport CD PD-505T oparty jest na naszej oryginalnej konstrukcji napędu CD zastosowanej w CD-5020A, który przez wiele lat służył w profesjonalnych odtwarzaczach CD.  Na jego podstawie opracowaliśmy nowy projekt zoptymalizowany dla PD-505T. Wykorzystując montaż półpływający i nową konstrukcję obwodu napędu, udało się uzyskać wysoki poziom czystości i precyzji odczytu płyt CD. Dzięki obsłudze wejścia zegara 10 MHz, transport ten nie tylko może być używany razem z przetwornikiem cyfrowo-analogowym TEAC Reference 500 Series, ale można go również stosować w różnych cyfrowych systemach w celu realizacji wysokiej jakości odtwarzania płyt audio CD.

 

Udoskonalona konstrukcja napędu CD-5020A

Na dobry odtwarzacz CD składa się wiele czynników, ale podstawową sprawą jest zastosowany transport. CD-5020A to oryginalny napęd TEAC, z którego opracowania jesteśmy dumni. Ten był używany do zastosowań profesjonalnych ze względu na jego trwałość i niezawodność. W oparciu o konstrukcję napędu CD zastosowaną w CD-5020A opracowaliśmy nową konstrukcję zoptymalizowaną dla PD-505T.

Montaż półpływający

Cały mechanizm CD jest montowany w stanie półpływającym, który nie jest całkowicie przymocowany do obudowy urządzenia. Konstrukcja ta, opracowana z największą starannością, zapobiega sprzężeniom zwrotnym, które mogą mieć negatywny wpływ na odczyt płyt CD, zapobiegając przenoszeniu wibracji generowanych przez silnik wrzeciona i siłownik na obudowę i powodując współczulne wibracje. Jednocześnie, aby wyeliminować wpływ tłumików stosowanych podczas montażu elementów napędu na jakość dźwięku, zaprojektowaliśmy również miejsca, w których zastosowaliśmy na przykład sztywne metody mocowania i uwzględniliśmy ogólne tryby wibracji podczas tworzenia konstrukcji, w której zastosowano zarówno sztywne, jak i elastyczne aspekty. W ten sposób uzyskaliśmy dokładniejszy odczyt płyt CD i utrzymujący wyższy poziom czystości.

Obwód sterowania napędem o nowej konstrukcji

Chcąc osiągnąć jeszcze wyższy poziom, zaprojektowaliśmy nowy układ sterowania napędem mechanizmu CD. Kontrolując silnik wrzeciona z delikatnym sprzężeniem zwrotnym, aby stworzyć naturalny stan obrotowy, uzyskaliśmy jeszcze bardziej niezakłócony i otwarty dźwięk. Ponadto zastosowano napęd BTL, który nie generuje hałasu przełączania, począwszy od wrzeciona, a skończywszy na siłowniku napędzającym soczewkę przetwornika. Eliminuje to niewielki wpływ na odczyt sygnału i zwiększa czystość sygnału.

 

 

Dyskretne obwody mocy 

W zasilaczach zastosowano transformatory z rdzeniem toroidalnym. Co więcej, rozdzielono zasilacze dla wyświetlacza OLED, napędu CD i obwodu mikrokomputera oraz obwodu audio, dla każdego z dedykowanymi cewkami wtórnymi i prostownikami. Ze względu na jakość dźwięku zastosowano niezależne, dyskretne obwody zasilania dla napędu CD, mikrokomputera i obwodu audio.

Wewnętrzny zegar 

W przypadku połączeń cyfrowych precyzja zegara urządzeń nadrzędnych może mieć wpływ na jakość całego systemu. W wewnętrznym zegarze PD-505T zastosowano oscylator kwarcowy o niskim poziomie szumów fazowych, który ma wyjątkową charakterystykę szumu fazowego. Odczytując sygnały CD w oparciu o bardzo precyzyjny standardowy zegar, oryginalny dźwięk zapisany na płycie CD może zostać dokładnie odtworzony cyfrowo.

Wejście dla zegara zewnętrznego 10 MHz

Dźwięk można jeszcze bardziej ulepszyć, wprowadzając jeszcze bardziej precyzyjny sygnał zegarowy ze źródła zewnętrznego. Co więcej, w cyfrowym systemie odtwarzania można nie tylko poprawić jakość dźwięku poprzez zwiększoną precyzję sygnału wejściowego, ale także zbudować system cyfrowy na jeszcze wyższym poziomie, na przykład poprzez synchronizację zegara z przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Metalowa konstrukcja w formacie A4

Ponieważ cała obudowa jest zbudowana z metalowych paneli odpornych na hałas zewnętrzny, zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez komputery i inne urządzenia są tłumione. Pozwala to uzyskać czyste środowisko wewnętrzne z niewielką ilością hałasu, nawet w warunkach trudnych dla sprzętu audio. Co więcej, aluminiowe panele o grubości 8 mm, które pokrywają obie strony całkowicie metalowej obudowy, zapewniają konstrukcję instalacyjną, która nie powoduje niepotrzebnego skręcania ani zginania obudowy ani przednich i tylnych paneli, zapewniając mocną i precyzyjną formę. Co więcej, dzięki rozmiarowi strony A4 (patrząc z góry), urządzenie można ustawić na biurku, stoliku bocznym lub innej małej przestrzeni.

Oryginalne stopy z trzema punktami podparcia

Nasza nowo opracowana, oryginalna konstrukcja Stressless Foot z trzema punktami podparcia umożliwia stabilne ustawienie, dzięki czemu nie mają na nią wpływu drobne nierówności powierzchni pod nią. W porównaniu do tych stosowanych w poprzednich konstrukcjach, nóżki te są tylko częściowo przymocowane do podwozia. Konstrukcja ta została opracowana w oparciu o koncepcję, że pozwalając stopom na swobodne wibracje, można uzyskać bardziej naturalny pogłos dźwięku. Zamiast solidnego mocowania, te obrobione maszynowo stalowe nóżki są instalowane w taki sposób, aby były luźno połączone ze spodem urządzenia. Zachowując poczucie umiejscowienia, takie jak w przypadku nóżek z kolcami stosowanymi w poprzednich modelach, konstrukcja ta zapewnia bardziej naturalne, bogate pogłosy.

Półpływający panel górny

Panel górny nie jest przykręcony do obudowy za pomocą śrub. Zamiast tego jest częściowo nieruchomy, zabezpieczony jedynie bocznymi panelami, tworząc dźwięk pełen otwartego wrażenia.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Sekcja CD

Obsługiwane nośniki Audio CD: CD (CD-R/CD-RW)

Cyfrowe wyjścia audio

COAXIAL: RCA × 1 (pozłacany)
– Poziom wyjściowy 0,5 Vp-p
– Impedancja wyjściowa 75 Ω
OPTICAL: TOS (JEITA RC5720C) × 1

Wejście zegara synchronizującego

Złącze: BNC × 1 (pozłacany)
Częstotliwość wejściowa: 10 MHz
Impedancja wejściowa: 50 Ω
Poziom wejściowy:
– Fala prostokątna: Odpowiednik poziomu TTL
– Fala sinusoidalna: 0,5 do 1,0 Vrm

Ogólne

Zasilanie: AC120V, 60Hz; AC 220-240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy: 4 W (0,3 W w trybie czuwania)
Wymiary całkowite: 290 (szer.) × 84.5(wys.) × 248.8 (gł.) mm (łącznie z wystającymi elementami)
Waga: 4 kg
Temperatura pracy: +5℃ do +35℃
Dołączone akcesoria:
– Przewód zasilający,
– Pilot (RC-1338),
– Baterie AAA × 2,
– Podnóżki × 3,
– Instrukcja obsługi

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia nagrań i dźwięku

Wiedza zdobywana od ponad 70 lat codziennie wykorzystywana jest do opracowywania i produkcji jednych z najlepszych produktów audio na świecie. Produkty TEAC oferują muzyczne doznania i ubarwiają codzienne życie.

1968 A-20

Pierwszy stereofoniczny magnetofon kasetowy wyprodukowany w Japonii.

Katsuma Tani, prezes i założyciel korporacji TEAC stwierdził: “TEAC musi produkować dobrej jakości urządzenia audio w rozsądnej cenie, ponieważ misją naszej firmy audio jest dostarczanie muzyki w codziennym życiu ludzi.” TEAC opracował model A-20, oparty na technologii magnetycznego zapisu informacji, który był pierwszym japońskim stereofonicznym magnetofonem kasetowym o jakości Hi-Fi.

 

1972 A-450

Magnetofon kasetowy

W 1972 roku firma TEAC wypuściła na rynek swój pierwszy magnetofon kasetowy, którego współczynnik wahań i drgań wynosił zaledwie 0,07%.

Poprawiono łatwość obsługi poprzez umieszczenie wszystkich przełączników i faderów na przednim panelu.

1979 144

Ogromny wkład w historię muzyki popularnej na świecie

W 1979 roku firma TEAC wypuściła na rynek pierwszy na świecie 4-ścieżkowy magnetofon kasetowy MTR, TEAC 144, który wykorzystywał kompaktową taśmę kasetową, osiągając wysoką jakość, łatwość obsługi, zgrabną konstrukcję i przystępną cenę dla każdego muzyka. Magazyny branży muzycznej, takie jak magazyn „Billboard” i „Pro Sound News”, oceniły go jako “Najbardziej innowacyjny produkt w historii!”.

Historia muzyki z pewnością potoczyłaby się inaczej, gdyby nie magnetofon 144. Produkcja muzyczna ruszyła do przodu. Mówi się, że Bruce Springsteen nagrał swój album “Nebraska” na 144 w swoim własnym domu w 1982 roku.

1968 A-4010

Magnetofon dla każdego

W latach 60-tych przeciętne gospodarstwo domowe mogło cieszyć się muzyką w różnych formatach, zgodnie z technologicznym boomem odtwarzaczy płyt, radia, a następnie taśmy.

Model A-4010 firmy TEAC był 4 ścieżkowym magnetofonem, który pasował do amerykańskiego wystroju wnętrz, a jednocześnie był solidny i łatwy w obsłudze, a jego cena – według ówczesnych projektantów – była przystępna dla przeciętnej rodziny. Ta nastawiona na konsumenta koncepcja pomogła A-4010 zdobyć popularność i sprzedać się w liczbie ponad 200 000 sztuk, stając się jednym z najlepiej sprzedających się produktów TEAC-a, a także sygnalizując początek ery taśm audio.

Kolejne modele magnetofonów szpulowych, takie jak A-6010, pomogły TEAC’owi umocnić pozycję jednego z najlepszych producentów magnetofonów na świecie.

1957 TD-102

TEAC początki

TEAC pierwotnie założony jako Tokyo Television Acoustic Company 26 sierpnia 1953 roku przez dwóch braci Katsumę i Tomomę Tani. W 1956 roku bracia założyli Tokyo Electro-Acoustic Company, by w końcu w 1964 roku połączyć te firmy i stworzyć dzisiejszą TEAC Corporation. 

Pierwszy oryginalny model produkcyjny TEAC-a TD-102, trafił do sprzedaży w kwietniu 1957 roku. Stało się to za sprawą dwóch pracowników dużego producenta radioodbiorników w Ameryce Lafayette Radio Electronics. Kiedy Tani pokazał im prototyp TD-102, powiedzieli: “Dodaj wzmacniacz odtwarzający, zmień go w odtwarzacz taśmowy i zmień obudowę na szafkę, a my to weźmiemy!”. I w ten sposób zamówili 25 sztuk. TD-102 wkroczył na rynek amerykański i szybko stał się ulubieńcem fanów audio. 

W kwietniu 1958 roku inżynier z firmy produkującej radio Philco zaprosił TEACa do przeprowadzenia demonstracji swoich produktów w Far East Audio Club, który prowadził w bazie wojskowej Tachikawa. TEAC przywiózł więc 50 sztuk TD-102 do demonstracji. Wszystkie zostały kupione za gotówkę na miejscu. 

Po początkowym sukcesie TD-102, magnetofony szpulowe TEAC-a zyskały szeroki rozgłos komercyjny, gdy wpływowy amerykański magazyn konsumencki Consumer’s report umieścił je na liście nr 5 spośród 17 wypróbowanych i przetestowanych produktów audio. 

Siła przekonania właścicieli TEAC o tym, że „nieważne jak trudne jest to zadanie, jeśli stworzysz produkt lepszy technicznie, zdobędzie on uznanie”, została podwaliną po misję TEAC: “Z naszej zdolności do wytwarzania najlepszych produktów na świecie czerpiemy naszą rację bytu”.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO