Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy

Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
Teac UD-701N - Odtwarzacz sieciowy
 • Stan: Dostępne
 • Model: UD-701N
Wyświetleń: 1283
17.499,00zł
Netto: 14.226,83zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Teac UD-701N  - Odtwarzacz sieciowy / USB DAC

 

Nowy, dyskretny przetwornik DAC TEAC ΔΣ (Delta Sigma)
Zamiast używać generycznego układu DAC, opracowaliśmy dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma) składający się z dyskretnych obwodów, które wykorzystują układy FPGA zawierające opracowane przez nas oryginalne algorytmy. Sygnały analogowe są wysyłane z wysoką jakością dźwięku, a sygnały DSD bez wpływu na ich pierwotny kształt. Sygnały PCM są przesyłane po przepuszczeniu przez modulator ΔΣ i konwersji na sygnały 1-bitowe. Tak szerokie i idealnie czyste pola dźwiękowe, które można zrealizować właśnie dzięki dyskretnej konstrukcji, to szczytowe osiągnięcie TEAC.
Dzięki dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu TEAC ΔΣ możliwe jest odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM.

Struktura dual mono
W całym urządzeniu zastosowano strukturę dual mono, od obwodu mocy z niezależnymi transformatorami toroidalnymi z rdzeniem lewym i prawym, po sekcję przetwornika cyfrowo-analogowego i analogowy stopień wyjściowy. Ta podwójna struktura, która ma kompletne obwody mono dla każdego z dwóch kanałów, zapobiega zakłóceniom między lewym i prawym kanałem, umożliwiając realizację bogatej ekspresji muzycznej, która odtwarza poczucie przestrzeni i wymiaru.

W pełni zbalansowana transmisja na każdym etapie
W pełni zbalansowana transmisja zarówno lewego, jak i prawego analogowego sygnału wyjściowego po konwersji C/A przez końcowy stopień wyjściowy w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stosunku sygnału do szumu i poprawy zakresu dynamiki. Sygnały są przesyłane w czystszym stanie bez utraty poczucia przestrzeni, które mają źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Cztery transformatory z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności
Oprócz 2 transformatorów z rdzeniem toroidalnym dla niezależnych sygnałów analogowych lewego i prawego kanału, oddzielne transformatory z rdzeniem toroidalnym są również używane zarówno w module sieciowym, jak i w sekcji sterowania cyfrowego. Do modułu sieciowego dostarczana jest stabilna energia elektryczna, która wymaga zaawansowanego przetwarzania, poprzez wzmocnienie zasilania sekcji modułu sieciowego zasilaniem liniym.

Analogowy przedwzmacniacz z 2 wejściami liniowymi RCA/XLR i 4 wejściami cyfrowymi
UD-701N to nie tylko odtwarzacz sieciowy / DAC USB, który wykorzystuje dwa zestawy koncentrycznych i optycznych wejść cyfrowych, ale również może służyć jako wysokiej jakości przedwzmacniacz analogowy, wykorzystując dodatkowe analogowe wejścia audio RCA i XLR, które umożliwiają użytkownikom podłączenie konwencjonalnych źródeł dźwięku.
TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) to regulator głośności wzmacniacza o zmiennym wzmocnieniu z czterema niezależnymi obwodami dla lewego, prawego, dodatniego i ujemnego (L+, L−, R+ i R−). Sprawia, że ścieżka sygnału ​​jest możliwie najkrótsza, co zapobiega degradacji sygnałów audio spowodowanej przeciągnięciem ich przez długie ścieżki sygnałowe. Poziom głośności można regulować w bardzo precyzyjnych odstępach co 0,5 dB.

Udoskonalone obwody bufora wyjścia prądowego TEAC-HCLD2
TEAC-HCLD2 to udoskonalone wersje naszych obwodów bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD (TEAC High Current Line Driver). Podnoszą one aktualne możliwości transmisji, które są niezwykle istotne w analogowych obwodach wyjściowych. Każdy kanał ma dodatnią i ujemną strukturę dwuobwodową ze wzmacniaczami z buforem diamentowym, które mają możliwość przenoszenia prądu o wysokim napięciu. Zasilanie jest różne dla wyjścia zbalansowanego i równoległe dla wyjścia niezbalansowanego. Dzięki większym możliwościom zasilania prądem sygnał przesyłany jest bez  uszczerbki na dynamice.

Wzmacniacz słuchawkowy XLR, który można przełączać między zbalansowaną a aktywną masą
W dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym zastosowano łącznie cztery bufory diamentowe, po jednym w każdym lewym, prawym, dodatnim i ujemnym obwodzie, umożliwiając podłączenie słuchawek z napędem zbalansowanym. Podczas pracy w trybie pojedynczej końówki, zasilając wzmacniacze równolegle, mogą one zapewnić mocniejsze wysterowanie niż zwykłe wzmacniacze słuchawkowe z jedną końcówką. Umożliwia to wykorzystanie potencjału wielu typów słuchawek, w tym słuchawek o wysokiej impedancji 600 Ω.
Uziemienie aktywne to metoda napędu, oparta na zasadach połączenia balansowego, która zbliża się do 0 V poprzez połączenie złącza COLD z masą i wymuszenie uziemienia za pomocą obwodu wzmacniacza. Nie tylko zapewnia to lepsze uziemienie niż przy użyciu zwykłego uziemienia, ale można również wytłumić wpływ zakłóceń pochodzącego z zasilania. Obniżając poziom zakłóceń, możemy spodziewać się pogłębienia ciszy, co pozwoli na bardziej intymne odczucie oddechu artystów i faktury dźwięków.

Pełny dekoder MQA, który obsługuje również wejścia cyfrowe
MQA (Master Quality Authenticated) to wysokiej jakości kodek audio, który umożliwia odtwarzanie na tym samym poziomie jakości, co studyjne urządzenia masterujące. UD-701N jest wyposażony w dekoder MQA, który kontroluje przebiegi poddane konwersji C/A z dokładnością do 5 ms w celu uzyskania przebiegów analogowych, które są wierne oryginalnym nagraniom. Odtwarzany dźwięk, który dla ludzkiego ucha wydaje się oryginalny, można uzyskać poprzez znaczne zmniejszenie „rozmycia dźwięku”, które pojawia, gdy dźwięki zaczynają się nagle i w innych przypadkach, gdy różnice w ciśnieniu dźwięku są ekstremalne. Ten dekoder, oprócz odtwarzania plików i sieci, pozwala dekodować dane MQA z wejść cyfrowych. Odtwarzanie płyt CD MQA jest możliwe po podłączeniu wyjścia cyfrowego odtwarzacza CD do UD-701N.

Konwersja w górę
Funkcja konwersji w górę wykorzystuje technologię RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO) do płynnego wzmacniania cyfrowych sygnałów audio PCM i konwersji ich częstotliwości próbkowania 2, 4 lub 8 razy (maksymalnie 384 kHz). RDOT wykorzystuje analogową metodę interpolacji z wykorzystaniem logiki fluencji. Jest to technologia opracowana w celu umożliwienia odtwarzania częstotliwości wyższych niż 20 kHz, które są tracone przez sygnały cyfrowe 44,1 kHz/48 kHz. Na podstawie odczytanych informacji generowane są analogiczne dane pomiędzy próbkami przebiegu, co również skutkuje danymi powyżej 20 kHz.

Odbiornik Bluetooth® obsługuje LDAC, aptX™ HD i inne formaty transmisji o wysokiej rozdzielczości
Oprócz kodeków LDAC™ i LHDC, które mogą przesyłać dane audio w jakości uważanej za wysoką rozdzielczość (96kHz/24-bit), obsługiwany jest również Qualcomm® aptX™ HD, który umożliwia transmisję sygnałów 48kHz/24-bity. Oczywiście obsługiwane są również popularne kodeki AAC, Qualcomm® aptX™ i SBC, dzięki czemu można z łatwością cieszyć się wysokiej jakości bezprzewodowym odtwarzaniem ze smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy audio.

Obsługa popularnych i wygodnych usług sieciowych, w tym OpenHome i Roon Ready
UD-701N może współpracować ze wspólnymi aplikacjami sterującymi obsługującymi OpenHome. UD-701N pozwala zarządzać listami odtwarzania za pomocą aplikacji TEAC HR Streamer i innych aplikacji sterujących OpenHome. Obsługiwane jest również odtwarzanie bez przerw (gapless).
Ponadto urządzenie jest przygotowane do współpracy z aplikacją Roon dostarczaną przez RAAT (Roon Advanced Audio Transport). Można korzystać z takich funkcji, jak odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, łatwa i wygodna obsługa za pomocą aplikacji oraz zsynchronizowane odtwarzanie w wielu pomieszczeniach.

Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)
Ten model współpracuje ze Spotify Connect, Tidal i Qobuz, które są sieciowymi usługami strumieniowania muzyki, umożliwiającymi słuchanie nagrań w bezstratnej jakości CD (44,1 kHz/16-bitów).
* Tidal Connect zostanie dodany w aktualizacji oprogramowania sprzętowego udostępnionej po wydaniu produktu.

Technologia transferu Bulk Pet USB zapewnia stabilną transmisję danych
Podczas przesyłania dużych ilości danych cyfrowych za pomocą kabla USB ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości powstają duże niespójności w obciążeniu przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Ponadto mogą występować zaniki dźwięku i inne problemy. Korzystając z technologii przesyłania Bulk Pet USB, ta sama ilość danych jest przesyłana ze stałą prędkością, wyrównując obciążenia przetwarzania po obu stronach i zapewniając stabilną transmisję danych. Ponieważ zmiany warunków obciążenia komputera mogą również wpływać na jakość dźwięku, można wybrać jeden z czterech wstępnie ustawionych trybów transmisji, aby wybrać preferowaną jakość dźwięku.

Cechy konstrukcyjne zapobiegające wibracjom
Do utrzymania transformatorów, które mogą łatwo powodować drgania, zastosowano pływającą konstrukcję, odizolowaną od dolnego panelu. Długości wszystkich żeberek bocznych paneli, które służą do rozpraszania ciepła, zostały również dostosowane tak, aby zapobiec generowaniu wibracji.
Oprócz użycia minimalnej liczby śrub mocujących płytkę drukowaną, oryginalne nóżki TEAC, które wykorzystują nowy mechanizm, aby zapewnić luz w miejscu styku z dolnym panelem, służą do dokładnego tłumienia wibracji, które wpływają na jakość dźwięku.

TEAC HR Audio Player, obsługuje odtwarzanie DSD 22,5 MHz 
To bezpłatne, dedykowane oprogramowanie może być używane do łatwego odtwarzania materiałów źródłowych 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM, które reprezentują nową generację źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, z komputerów z systemami operacyjnymi Windows i iOS. Uruchamiając oprogramowanie i wybierając UD-701N podłączony kablem USB, cyfrowe dane audio mogą być przesyłane w optymalnych warunkach. Oprogramowanie jest przeznaczone do użytku z tym modelem i nie ma powodów, aby martwić się o problemy, które często występują w ustawieniach audio USB, w tym „brak dźwięku wyprowadzanego nawet po rozpoznaniu przetwornika DAC USB” i „konwersja dźwięku w dół, gdy to jest wyjście.”

TEAC HR Streamer umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości ze smartfonów i tabletów,
Teac HR Streamer to aplikacja do sterowania siecią naszego własnego projektu, która obsługuje Open Home. Dzięki możliwości tworzenia bibliotek poprzez wczytywanie danych graficznych i znaczników muzycznych utworów przechowywanych na serwerze NAS, możliwe jest intuicyjne i szybkie wybieranie utworów. Możesz wybierać utwory i dodawać je do list odtwarzania swobodnie przechodząc między usługami w chmurze i sieciami lokalnymi, włączając w to materiał audio przechowywany na nośnikach NAS i flash USB, a także źródła FLAC i MQA z sieciowych serwisów Tidal i Qobuz. TEAC HR Streamer może być używany na urządzeniach z systemem iOS i Android.

 • Dedykowana końcówka mocy: AP-701
 • Nowo opracowany dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma)
 • Dual mono, w pełni zbalansowana struktura obwodu zapewnia doskonałą separację kanałów
 • Odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM (USB DAC i odtwarzacz sieciowy)
 • Przedwzmacniacz z 4 wejściami cyfrowymi i dwiema parami wejść liniowych RCA/XLR
 • 4-pinowy wzmacniacz słuchawkowy XLR (zbalansowany / aktywna masa)
 • Dekoder MQA, obsługujący również wejścia cyfrowe odtwarzacza CD
 • Konwersja w górę do częstotliwości próbkowania 2/4/8× za pomocą RDOT-NEO
 • Odbiornik Bluetooth® obsługuje kodeki LDAC, aptX™ HD i inne kodeki wysokiej rozdzielczości
 • Zgodny ze standardami OpenHome i obsługuje Roon Ready
 • Obsługuje Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)
 • Unikalne obwody bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD2
 • Obwody przedwzmacniacza analogowego o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem TEAC-QVCS
Sekcja DAC

DAC TEAC ΔΣ Dyskretny DAC × 2
Konwersja w górę: 2xFs / 4xFs / 8xFs (maksymalnie 384 kHz)

Zbalansowane analogowe wejścia audio

Złącza XLR × 1 para
Impedancja wejściowa: 50kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 5 Vrms

Niezbalansowane analogowe wejścia audio

Złącza RCA (pozłacany) × 1 para
Impedancja wejściowa: 25kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 2,5 Vrms

USB

Typ B × 1 (zgodne z USB2.0)
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24/32bit 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192k / 352,8k / 384kHz
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz

Cyfrowe wejście Coaxial

Złącza RCA (pozłacany) × 2 pary
Poziom wejściowy: 0.5Vp-p
Impedancja wejściowa: 75Ω
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
– DSD: 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)

Cyfrowe wejście Optical

Złącze prostokątne (TOS) × 2 pary
Poziom wejściowy: –24,0 do –14,5dBm szczyt
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
– DSD: 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)

ETHERNET

Złącze RJ-45 × 1 (1000Base-T)
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
Obsługiwane formaty:
– PCM bezstratny: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
– DSD bezstratny: DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowany dźwięk MP3, AAC (kontener m4a)

Nośniki flash USB

Złącza USB typu A × 2 (przód × 1, tył × 1, zgodne z USB2.0)
Obsługiwany system plików: FAT32, exFAT i pojedyncza partycja NTFS
Obsługiwany format pliku:
– PCM: 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
Obsługiwane formaty plików:
– PCM bezstratny FLAC: Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
– DSD bezstratny: DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowany dźwięk MP3, AAC (kontener m4a)

Bluetooth®

Wersja 4.2
Klasa wyjściowa: Class2 (zasięg: 10m)
Obsługiwany profil: A2DP, AVRCP
Obsługiwany kodek: A2DP LDAC, LHDC, AAC, SBC, dźwięk Qualcomm®aptX™/dźwięk HD
Ochrona treści A2DP: SCMS-T
Liczba zapisanych parowania Maksymalnie 8

Zbalansowane wejście audio

Złącza XLR (pozłacane piny) × 1 para
Impedancja wyjściowa: 220Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
– 4.0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
– 12Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, zmienna)

Niezbalansowane wejście audio

Złącza Pin RCA (pozłacany) × 1 para
Impedancja wyjściowa: 180Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
– 4.0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
– 6,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, zmienna)

Słuchawkowe wejście zbalansowane

Złącze 4-stykowe XLR × 1
Przyporządkowanie styków: Pin1: L+, Pin2: L–, Pin3: R+, Pin4: R–

Słuchawkowe wejście niezbalansowane

Złącze stereo 6,3 mm (złota płytka) × 1

Maksymalna moc wyjściowa gniazda słuchawkowego

Zbalansowane: 700mW + 700mW (obciążenie 32Ω)
Niezbalansowane: 500mW + 500mW (32Ω × 1 obciążone)
Obsługiwana impedancja: 16 do 600 Ω

Wejście zegara synchronizacji

Złącze BNC (pozłacane) × 1
Częstotliwość wejściowa: 10 MHz
Impedancja wejściowa: 50Ω
Poziom wejściowy:
– Fala prostokątna Odpowiednik TTL
– Fala sinusoidalna od 0,5 do 1,0 Vrms

Wejście wyzwalacza (12 V TRIGGER IN)

Gniazdo minijack 3,5 mm mono × 1
Poziom wejściowy: 12V, 1mA

Wyjście wyzwalacza (12V TRIGGER THRU)

Gniazdo minijack 3,5 mm mono × 1
Poziom wyjściowy: 12V
Maksymalny prąd zasilania: 100mA

Parametry audio

Sygnał wejściowy: 192 kHz/24-bit PCM, wyjście pomiarowe: RCA, filtr dolnoprzepustowy DAC: włączony
Pasmo przenoszenia: 5 Hz do 80 000 Hz (+1dB/–5dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,002%
Stosunek sygnału do szumu: 108dB (waga A, 1kHz)

Ogólne

Zasilanie: AC120V, 560Hz (USA/Kanada) / AC230V, 50Hz (Wielka Brytania/Europa)
Pobór prądu: 40W
Pobór prądu w trybie czuwania: 0,4 W
Wymiary: gabarytowe 444 (szer.) × 111 (wys.) × 334 (głęb.) mm (w tym występy)
Waga: 11,8 kg
Temperatura pracy: +5℃ do +35℃
Zakres wilgotności roboczej: 5% do 85% (bez kondensacji)
Zakres temperatury przechowywania: –20℃ do +55℃

Akcesoria w zestawie

Przewód zasilający,
Pilot (RC-1330),
Baterie AAA × 2,
Instrukcja obsługi,
Podnóżek x 3

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia nagrań i dźwięku

Wiedza zdobywana od ponad 70 lat codziennie wykorzystywana jest do opracowywania i produkcji jednych z najlepszych produktów audio na świecie. Produkty TEAC oferują muzyczne doznania i ubarwiają codzienne życie.

1968 A-20

Pierwszy stereofoniczny magnetofon kasetowy wyprodukowany w Japonii.

Katsuma Tani, prezes i założyciel korporacji TEAC stwierdził: “TEAC musi produkować dobrej jakości urządzenia audio w rozsądnej cenie, ponieważ misją naszej firmy audio jest dostarczanie muzyki w codziennym życiu ludzi.” TEAC opracował model A-20, oparty na technologii magnetycznego zapisu informacji, który był pierwszym japońskim stereofonicznym magnetofonem kasetowym o jakości Hi-Fi.

 

1972 A-450

Magnetofon kasetowy

W 1972 roku firma TEAC wypuściła na rynek swój pierwszy magnetofon kasetowy, którego współczynnik wahań i drgań wynosił zaledwie 0,07%.

Poprawiono łatwość obsługi poprzez umieszczenie wszystkich przełączników i faderów na przednim panelu.

1979 144

Ogromny wkład w historię muzyki popularnej na świecie

W 1979 roku firma TEAC wypuściła na rynek pierwszy na świecie 4-ścieżkowy magnetofon kasetowy MTR, TEAC 144, który wykorzystywał kompaktową taśmę kasetową, osiągając wysoką jakość, łatwość obsługi, zgrabną konstrukcję i przystępną cenę dla każdego muzyka. Magazyny branży muzycznej, takie jak magazyn „Billboard” i „Pro Sound News”, oceniły go jako “Najbardziej innowacyjny produkt w historii!”.

Historia muzyki z pewnością potoczyłaby się inaczej, gdyby nie magnetofon 144. Produkcja muzyczna ruszyła do przodu. Mówi się, że Bruce Springsteen nagrał swój album “Nebraska” na 144 w swoim własnym domu w 1982 roku.

1968 A-4010

Magnetofon dla każdego

W latach 60-tych przeciętne gospodarstwo domowe mogło cieszyć się muzyką w różnych formatach, zgodnie z technologicznym boomem odtwarzaczy płyt, radia, a następnie taśmy.

Model A-4010 firmy TEAC był 4 ścieżkowym magnetofonem, który pasował do amerykańskiego wystroju wnętrz, a jednocześnie był solidny i łatwy w obsłudze, a jego cena – według ówczesnych projektantów – była przystępna dla przeciętnej rodziny. Ta nastawiona na konsumenta koncepcja pomogła A-4010 zdobyć popularność i sprzedać się w liczbie ponad 200 000 sztuk, stając się jednym z najlepiej sprzedających się produktów TEAC-a, a także sygnalizując początek ery taśm audio.

Kolejne modele magnetofonów szpulowych, takie jak A-6010, pomogły TEAC’owi umocnić pozycję jednego z najlepszych producentów magnetofonów na świecie.

1957 TD-102

TEAC początki

TEAC pierwotnie założony jako Tokyo Television Acoustic Company 26 sierpnia 1953 roku przez dwóch braci Katsumę i Tomomę Tani. W 1956 roku bracia założyli Tokyo Electro-Acoustic Company, by w końcu w 1964 roku połączyć te firmy i stworzyć dzisiejszą TEAC Corporation. 

Pierwszy oryginalny model produkcyjny TEAC-a TD-102, trafił do sprzedaży w kwietniu 1957 roku. Stało się to za sprawą dwóch pracowników dużego producenta radioodbiorników w Ameryce Lafayette Radio Electronics. Kiedy Tani pokazał im prototyp TD-102, powiedzieli: “Dodaj wzmacniacz odtwarzający, zmień go w odtwarzacz taśmowy i zmień obudowę na szafkę, a my to weźmiemy!”. I w ten sposób zamówili 25 sztuk. TD-102 wkroczył na rynek amerykański i szybko stał się ulubieńcem fanów audio. 

W kwietniu 1958 roku inżynier z firmy produkującej radio Philco zaprosił TEACa do przeprowadzenia demonstracji swoich produktów w Far East Audio Club, który prowadził w bazie wojskowej Tachikawa. TEAC przywiózł więc 50 sztuk TD-102 do demonstracji. Wszystkie zostały kupione za gotówkę na miejscu. 

Po początkowym sukcesie TD-102, magnetofony szpulowe TEAC-a zyskały szeroki rozgłos komercyjny, gdy wpływowy amerykański magazyn konsumencki Consumer’s report umieścił je na liście nr 5 spośród 17 wypróbowanych i przetestowanych produktów audio. 

Siła przekonania właścicieli TEAC o tym, że „nieważne jak trudne jest to zadanie, jeśli stworzysz produkt lepszy technicznie, zdobędzie on uznanie”, została podwaliną po misję TEAC: “Z naszej zdolności do wytwarzania najlepszych produktów na świecie czerpiemy naszą rację bytu”.

Odtwarzacze/streamery sieciowe to urządzenia, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z różnych źródeł sieciowych.

Użytkownicy mogą łatwo przeglądać i wybierać muzykę z serwisów streamingowych, stacji radiowych internetowych czy prywatnych bibliotek muzycznych, a także z aplikacji, takich jak Spotify.
Urządzenia te są podłączane do sieci internetowej za pomocą kabla lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi, co umożliwia łatwe i wygodne odtwarzanie muzyki bez potrzeby podłączania innych urządzeń. 

Odtwarzacze/streamery sieciowe wymagają podłączenia do wzmacniacza lub aktywnych głośników, aby uzyskać dźwięk. Mogą być również sterowane za pomocą dedykowanych aplikacji, co zapewnia wygodę i pełną kontrolę nad odtwarzaniem muzyki.

Streamery/odtwarzacze sieciowe zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność, jakość dźwięku oraz łatwość obsługi. Posiadają one wiele zaawansowanych funkcji, takich jak przetworniki muzyki wysokiej jakości, technologie eliminacji szumów i zniekształceń, a także możliwość sterowania odtwarzaniem z różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery.

Dzięki temu odtwarzacze/streamery sieciowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku i wygodę odtwarzania muzyki. Współpraca z innymi elementami systemu audio, takimi jak wzmacniacz lub aktywne głośniki, oraz łatwość obsługi dzięki dedykowanym aplikacjom sprawiają, że są one bardzo funkcjonalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO