Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Usher SD-500

Usher SD-500
Usher SD-500
Usher SD-500
Usher SD-500
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
Usher SD-500
Usher SD-500
Usher SD-500
Usher SD-500
Usher SD-500
  • Stan: Dostępne
  • Model: SD-500
Wyświetleń: 3897
5.750,00zł
Netto: 4.674,80zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Usher SD-500 - Kolumny podstawkowe
Głośnik podstawkowy, który wykracza poza swoje rozmiary. Głośnik wysokotonowy USHER DMD z amorficzną diamentową powłoką został uznany przez audiofilów i recenzentów na całym świecie, za jeden z najlepszych głośników współczesnych wysokotonowych i do tej pory był prezentowany tylko w zestawach głośnikowych z najwyższej półki marki USHER.Jednak z biegiem lat otrzymaliśmy wiele próśb o umieszczenie przetwornika wysokotonowego DMD w ultrakompaktowym zestawie głośnikowym dla mniejszych przestrzeni odsłuchowych. Zespół inżynierów w USHER ciężko pracował nad opracowaniem kompaktowego głośnika niskotonowego, zwrotnicy i obudowy godnej głośnika wysokotonowego DMD, a SD-500 jest tego rezultatem.


Przetwornik wysokotonowy DMD

Sercem SD-500 jest oczywiście głośnik wysokotonowy USHER DMD. Diament, ze względu na jego doskonałą sztywność i przewodność cieplną, ma wszystkie korzystne cechy doskonałej membrany, poza jedną: stosunkiem ciężar / gęstość. Aby temu zaradzić, USHER wynalazł strukturę typu „diament-metal-diament”, pokrywając specjalną metalową kopułę amorficznym diamentem po obydwu jej stronach.

Powstała membrana oferuje najlepszy kompromis pod względem sztywności, masy i ubytku wewnętrznego, co w połączeniu ze znakomitą konstrukcją układu elektromagnetycznego USHER’a, czyni przetwornik DMD jednym z najdokładniejszych i najbardziej satysfakcjonujących muzycznie głośników wysokotonowych na rynku.


Przetwornik niskotonowy

Aby dopasować się do niemal nienagannej jakości brzmienia głośnika wysokotonowego DMD, USHER zaprojektował od zera 5,5-calowy głośnik niskotonowy. Ważący 2,1 kg i wyposażony w hybrydowy stożek z włókna kompozytowego, nowy głośnik niskotonowy 0538 jest w stanie reagować błyskawicznie, co jest niezbędne do współpracy z przetwornikiem wysokotonowym DMD, oferując doskonałe rozciągnięcie i dynamikę w obrębie niskich częstotliwości.


Projekt obudowy i konstrukcja zwrotnicy

Aby osiągnąć najniższe możliwe rozciągnięcie basów i optymalne przenoszenie w tak niezwykle kompaktowej obudowie, SD-500 wykorzystuje solidną, 1” grubości przegrodę, na mocno wzmocnionej użebrowaniem wewnętrznym obudowie bass-reflex. Punkt podziału zwrotnicy ustawiony jest na niską wartość 2,1 kHz, tak aby zmaksymalizować przewagę przetwornika DMD i ustawić głośnik niskotonowy w jego najbardziej liniowym zakresie pracy. Zwrotnica jest zbudowana z nisko-stratnych cewek powietrznych, kondensatorów premium o precyzyjnie dobranej wartości i przewodów OFC. SD-500 jest również przystosowany do podłączenia bi-wire / bi-amp.

pict 1

Piękna forma, która podąża za funkcją

SD-500 ma lekko odchyloną przednią ściankę, która jest wyrównana czasowo z głośnikiem wysokotonowym i niskotonowym. Zestaw ten dostępny jest w czterech wykończeniach: orzech, perłowy czerwony, kruczoczarny i perłowy biały. Wszystkie one są wykończone lakierem fortepianowym o wysokim połysku i mają zdejmowaną maskownicę, która jest dyskretnie, ale bezpiecznie przymocowana do ścianki przedniej za pomocą magnesów. SD-500, to przyjemność zarówno dla ucha, jak i dla oka.

SD-500, to najmniejszy zestaw głośnikowy wyposażony w przetwornik DMD, ale mimo to jest kulminacją dziesięcioleci inżynierskiej doskonałości w firmie USHER. Jego wydajność stoi w sprzeczności z jego ultra-kompaktowym rozmiarem i trudno będzie znaleźć inny głośnik tego rozmiaru, niezależnie od ceny, z takim samym poziomem technologii i satysfakcji brzmieniowej.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 1972 roku w środkowym Tajwanie,  firma Usher Acoustics wyrosła z małego sklepu z entuzjastami audio do jednej z najbardziej szanowanych marek na globalnej scenie audio. Dziś, w nowo ukończonej fabryce w Taichung, Usher kontynuuje rozwijanie i produkcję wzmacniaczy audio i głośników o najnowocześniejszym wzornictwie, zgodnie z wymagającymi wysokimi standardami.

Usher ma wyjątkowy sposób spojrzenia na high-end audio. Uważają, że bezkompromisowe komponenty audio mogą i powinny być przyjazne cenowo dla wszystkich melomanów i audiofilów; Powinny być luksusem, na który większość ludzi może sobie pozwolić.

Sekretem wstąpienia tej marki do śmietanki high end audio jest to, że Usher zawsze przyjmuje naukowe podejście do inżynierii i wspiera ją dzięki wyobraźni i intensywnym nieraz bolesnym eksperymentom i testom odsłuchowym.

Wynikiem dokładnej kontroli i kontroli jakości Usher są produkty o wyjątkowej wydajności i niezawodności. Wiele wzmacniaczy USHER zbudowanych w latach 70. nadal aktywnie służy dziś swoim właścicielom.

Audio nie jest czarną magią

"W Usher Audi nie zostawiają ulepszeń i innowacji przypadkowi: aby stworzyć najbardziej konkurencyjne cenowo i nowoczesne głośniki na rynku, stworzyliśmy nawet własny komputerowy system pomiarowy, który stał się standardem branżowym".

Nieustanne poszukiwania precyzji i muzykalności

Prawie wszyscy odwiedzający laboratoria i fabrykę Usher są niesamowicie zaskoczeni jakością i ilością precyzyjnego wyposażenia w serwisie. Być może byliby jeszcze bardziej, gdyby wiedzieli, ile badań i szkoleń poświęcił Usher aby wykorzystać te precyzyjne urządzenia.  To tak jak mówi tajwańskie przysłowie: "Nie ma przypadków".

Tajwańska firma Usher Acoustics, to jednej z najbardziej liczących się producentów sprzętu high-end z dalekiego wschodu. Jest to firma z 50-letnią tradycją, dysponująca szerokim asortymentem produktów. W ofercie firmy znajdują się zarówno produkty finalne (zestawy głośnikowe, elektronika, akcesoria) jak i same przetworniki. USHER jest jednym z nielicznych światowych producentów stosujących w swoich konstrukcjach głośnikowych najwyższej jakości przetworniki głośnikowe własnej produkcji.

Te ostatnie produkowane są zarówno na potrzeby własne jak i firm trzecich a także konstruktorów zajmujących się amatorsko budową kolumn głośnikowych. Oferta zestawów głośnikowych Ushera jest szeroka, liczy łącznie kilkanaście modeli. Wszystkie zestawy głośnikowe odznaczają się nie tylko bardzo dobrym brzmieniem, ale także wyśmienitą jakością wykonania (do budowy wykorzystywane są lite drewno, skóra, naturalne okleiny) oraz wyjątkowo atrakcyjną ceną.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO